Umelé kvety pre domáce interiér - 25 foto príkladov

Každý súhlasí s tým, že kvety vytvárajú útulnú atmosféru, dodajú interiéru dokonalý vzhľad. Psychológovia tiež tvrdia, že zlepšujú náladu a pomáhajú vyrovnávať psycho-emocionálny stav. Preto je dôležité venovať osobitnú pozornosť fytodesignu v obytných priestoroch. Čerstvé kvety sú špeciálny luxus a nie vždy praktické riešenie pre realizáciu takéhoto dizajnu. Navrhujeme zvážiť alternatívu - umelé kvety!
Väčšina módnych trendov k nám prichádza z Európy a tento trend nie je výnimkou. Technológie nezastavia, moderné výrobcovia ponúkajú veľmi realistické kvetinové remeslá, niektoré imitujú živé rastliny nielen vizuálne, ale aj hmatovými pocitmi. Chcel by som upozorniť najmä na to, že umelé kvety pre domáci interiér sú nenahraditeľné a ich popularita sa každým rokom neustále zvyšuje, nie je to ľahké, pretože existuje množstvo nepopierateľných výhod.

Neobjavujúce kvety

Rezané kultúry sú veľmi náročné na podmienky, mali by byť skladované pri určitej teplote, v horúcom letnom slnku, ktoré sa strácajú v dôsledku nedostatku vlhkosti, v zime sa ich okvetné lístky zmrazia v priebehu niekoľkých sekúnd pri teplotách pod nulou, pri vysokej vlhkosti, ktorú hnijú. Výzdoba umelých kvetov nepodlieha takýmto nepriaznivým faktorom. Nevyžadujú osobitnú starostlivosť: výmena vody, rezanie stonky, nákup špeciálnych prísad, striekanie atď.


Nespôsobujte podráždenie a alergie. Existuje mnoho ľudí, ktorí sú veľmi radi kvety, ale nemôže si dovoliť obdivovať ich každý deň kvôli zdravotným stavom. Tento problém bol vyriešený s príchodom vysoko kvalitných umelých kvetov, ktoré sú úplne hypoalergénne. Okrem toho sú vyrobené z ekologických polymérov.


Mimo sezóny. Veľa živých rastlín má sezónnosť v ich rozkvete, napríklad tulipány sú k dispozícii iba na jar, levanduľa v lete a pivonky nemožno nájsť v obchodoch od októbra do apríla. Kým dekoratívne, k dispozícii v perfektnom stave v každom ročnom období.

Dizajn

Aby dekor s umelými kvetmi bol vysoko kvalitný a kompletný, je potrebné začať s projektom. Papier zobrazuje všetky detaily budúceho dizajnu. Je dôležité zamyslieť sa nad všeobecnou myšlienkou, štýlom, farebnou paletou, zložením a rozpočtom.

Ak nie je žiaduce zapojiť dekoratéra na realizáciu dizajnu, potom ho môžete aspoň poučiť, aby vypracoval podrobný plán s náčrtmi a popismi, táto možnosť bude úspešnejšia, pretože Takýto dizajn si vyžaduje špeciálne zručnosti a veľa skúseností s floristikou. Ak je dôležité dosiahnuť maximálny výsledok, je potrebné túto prácu poskytnúť špecialistovi.

Profesionálne fytodesignery vytvoria krásne kompozície vhodné pre váš domov. V prípade, že nie je možnosť najať si dizajnéra, môžete svoje kreatívne nápady realizovať sami. Ak chcete výsledok hodný, postupujte podľa tipov z tohto článku.

Tipy na výber materiálu

Moderná výroba ponúka nasledujúce materiály na výrobu kvetov:

  • textílie;
  • Latexom potiahnutá tkanina;
  • Polyuretánová pena;
  • Latex.

Látkové výrobky sú najbežnejšie, ich cena je celkom prijateľná a dostupná pre všetkých. Navonok môžu mať vysokú podobnosť so živými analógmi, ale sú stále výrazne nižšie, pokiaľ ide o tento ukazovateľ, pre netkaných polymérnych konkurentov. Aby to bolo realistickejšie, textílie sú niekedy pokryté latexom, ktorý sám o sebe ovplyvňuje cenu s rastom ceny.


Výrobky vyrobené z latexu a polyuretánu sa môžu pochváliť vysokou triedou realizmu, nazývajú sa farbami „skutočného dotyku“, ktoré vizuálne a takticky napodobňujú prirodzené kvality. Nemajú strach z vlhkosti, môžu sa prať vo vode, a preto sú vhodné len na výzdobu kuchyne a kúpeľne. Jediným negatívnym je relatívne vysoká cena.

Urob to sám

Zvlášť talentovaný a vytrvalý, je vhodné, aby kvety pre domáce interiér s vlastnými rukami. Studené porcelánové a foamiranské plastiky sú veľmi módnymi typmi ručne vyrobených rúk, pomocou ktorých často vytvárajú neobyčajné kópie originálov sveta flóry, v procese vkladania kusu duše, v dôsledku čoho majú osobitnú hodnotu. Rovnako ako medzi živými, nie je možné nájsť dve úplne identické kópie.

Predtým všetky prvky, okvetné lístky, listy, stonky, tyčinky sú tvarované oddelene, potom sú spojené dohromady, tvoria púčiky a kvetenstvo. Hotové výrobky sa sušia a farbia. Stojí za zmienku, že tento proces vyžaduje veľa času a trpezlivosti.


Niektorí majstri prinesú svoje zručnosti v tomto smere k dokonalosti, ich výrobky sa nedajú odlíšiť od prírodných, dokonca ani po dôkladnej kontrole, a ich dotyk spôsobuje zmätok a potešenie.

Všetko geniálne je jednoduché

Aby sa kompozície nemuseli snažiť zapadnúť do jednej kytice, všetky rastliny, ktoré sa vám páčia, príliš farebné remeslá nevytvoria požadovaný efekt. Uprednostňuje sa umiestniť niekoľko rôznych mono-kytíc do vázy rôznej výšky z rovnakej kolekcie. Takáto inštalácia bude zrozumiteľná a bude vyzerať profesionálnejšie ako komplexné zloženie, ktoré bude zostavené z neodborných rúk amatérskeho kvetu.

Pre výraznú premenu domu nie je potrebné vytvárať komplexné kompozície, stačí nájsť najvýhodnejšie miesto v interiéri pre jednu vázu s kvalitnými umelými kvetmi.


Je potrebné naplánovať výzdobu tak, aby všetko v interiéri bytu vyzeralo primerane. Ak je dizajn miestnosti, ktorá sa má zdobiť, je jednoduchý a nezvyčajný, kvetinová výzdoba by mala byť vhodná a nevytvára disharmóniu. Naopak, bude správne používať "kráľovské" umelé kvety v interiéri obývačky, zariadené v pompéznom klasickom štýle s vyrezanými oblúkmi, rímsami a klavírom. A na miesto v minimalistickom štýle stačí, napríklad, úzka elegantná váza s jednou vetvou orchidey.

Určite typ kompozície a miesto pre ňu.

Kompozície môžu byť umiestnené na rôznych miestach v obývacej miestnosti, napríklad umiestnené na konferenčné stolíky, komody, podstavce, na rôznych policiach, upevnené na dverách, oknách, stenách alebo dostatočne veľkých kyticiach vo vázach umiestnených priamo na podlahe.

V závislosti od toho, kde plánujete umiestniť kompozíciu, bude závisieť jej typ. Rozlišujte jednostranné a zloženie kruhového prehľadu. Prvý by mal vyzerať rovnako krásne zo všetkých strán, pretože Akákoľvek časť z nich bude vždy v nedohľadne, takéto kytice sú umiestnené na jedálenských alebo kávových stolíkoch. Druhá, môže mať len jednu prednú stranu, zlú stranu možno zanedbávať a zdobiť zeleňou, táto strana musí byť otočená k stene a nesmie priťahovať pozornosť pri pohľade na túto výzdobu.

Rozmanitosť kompozícií

Krásne panely, fyto-maľby, vence a iné dekoratívne prvky tvoria zeleň a kvetenstvo. Pre odrodu môžete pridať prírodné materiály: kôru, priečne rezy stromov, sušené ovocie (šišky, orechy, lotosové škatule, žaluďy), uši obilnín, prírodné perie, mäkkýšové mušle. S použitím veľkých korenín (škorica, Badan), sušených plátkov ovocia, najmä citrusov, môžete vytvoriť aromatické kompozície.


Svoje fyto výbery môžete tiež zriediť zložkami neprirodzeného pôvodu: umelým ľadom, farebnými kryštálmi, korálkami, brošňami, trojrozmernými nápismi, menovkami, dekoratívnymi plodmi. Bude to veľmi originálne, ak pridáte ručne vyrobené dekorácie z korálkov alebo príbuzných čipkových prvkov.

Dôležité tipy pre milovníkov

Kvetinárstvo vytvoriť kompozície umelých kvetov pre interiér, s prihliadnutím na farby, proporcie a ďalšie dôležité pravidlá dizajnu.

Pre tých, ktorí nemajú skúsenosti s umením dekorácie, môžete dať niekoľko všeobecných tipov:

  • Kombinujte materiály rovnakej farby, ale rôzne odtiene a textúry.
  • Make mono-kytice alebo kytice 2-3 odrôd kvetov.
  • Uprednostňujú vysoko kvalitné drahé materiály, 3 realistické vetvičky budú vyzerať výhodnejšie a priťahujú viac pozornosti ako 15 staromódnych kvetov, ktorých umelosť možno vidieť z druhého konca miestnosti.
  • Nepreťažujte interiér, všetko by malo byť v mieri. Príliš veľa dekoratívnej flóry prinesie nevhodné slávnosti pre každodenný život.
  • Venujte osobitnú pozornosť plavidlám, v ktorých sa nachádzajú kytice, musia byť úspešne kombinované s prostredím a byť s kvetinovou časťou. Takto sa vytvorí most, ktorý kombinuje interiér s komponentom zariadenia.
  • Pridajte greeny. Takéto zloženie vytvorené vlastnými rukami bude vyzerať "živo".

Kultúry v črepníkoch

Črepníkové kvety vyžadujú úzkostlivý prístup, ale nanešťastie nie každý má potrebné vedomosti a zručnosti, ktoré im pomôžu udržať ich dekoratívnosť. Okrem toho, črepníkové rastliny sú veľmi vyberavý na mnohých ukazovateľoch, ako je teplota, svetlo, vlhkosť, vyžadujú pravidelnú transplantáciu, av niektorých prípadoch špeciálne obmedzenie rastu. Niekedy naozaj chcete ozdobiť prázdny roh zeleným kríkom v krásnom kvetináčovi, ale je pravdepodobné, že kvôli nedostatku svetla rýchlo stratí svoj atraktívny vzhľad alebo dokonca zomrie.


Tam je cesta von z tejto situácie, tam sú umelé kvety, ktoré nahrádzajú populárne izbové rastliny: anthurium, ficus, azalea, dracaena, dieffenbachia a ďalšie. Táto výzdoba sa nemôže báť odísť na dlhú dobu bez dozoru, jediná starostlivosť, ktorú potrebujú, je pravidelné oprašovanie alebo umývanie v sprche.

Na konci

Zdobenie s umelými kvetmi možno vykonať nezávisle, hlavná vec je, aby sa ponáhľať, ale premýšľať prostredníctvom každej akcie, sledovať svoj vlastný vkus, ale pozorne počúvať na radu odborníkov.


Vo všeobecnosti jedinečný dekor navrhnutý vo všetkých maličkostiach vytvorí osobitnú atmosféru. Fytokompozície v interiéri dávajú hotový pohľad na pôvodnú umeleckú myšlienku. S pomocou kytíc môžete vytvoriť jedinečný dizajn, alebo jednoducho priniesť "zvýraznenie" do celkového vzhľadu. Dekor môže byť mnohokrát ľahko prepracovaný, čím sa vytvárajú nové kombinácie foriem, čím sa obnoví obvyklá výzdoba bývania.


S mysľou a chuťou budú vybrané kvety priťahovať oko a ich realistické varianty nikdy nedovolia vašim hosťom pochybovať o ich prirodzenosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár