Lila farba a jej kombinácie v interiéri - 25 fotografií nápadov

Pred niekoľkými rokmi bolo použitie fialovej farby považované za odvážne rozhodnutie o dizajne. Ale teraz táto farba, vo všetkých jej variantoch, ocenia dizajnéri a zákazníci. Lila má sama o sebe mnoho odtieňov od fialovo bielenej až po purpurovú. Teplé pastelové odtiene sú kombinované, prakticky so všetkými farbami dúhy, upokojujúci účinok na podvedomej úrovni. Ako farba pozadia sa vo vnútri ocele čoraz viac používa lila.

odtiene

Ak sú lila odtiene konvenčne rozdelené do skupín, potom tam budú 3 základné: teplé posteľné farby, bohaté a svetlé ťažké farby. Teplé lila odtiene môžu byť použité ako hlavná farba miestnosti, najmä ak je to spálňa alebo škôlka. Takéto odtiene pôsobia pokojne, pomáhajú relaxovať.

Avšak, oni nie sú odporučení pre pracovný úrad štýl alebo jedáleň, príliš relaxačné atmosféra bude len zasahovať. V tomto uskutočnení je lepšie zdôrazniť nasýtené fialové odtiene. Ťažké farby, ako je fialová alebo šarlátová, budú vyvíjať tlak na hostiteľa, zvyčajne sa zameriava na jeden konkrétny kus nábytku alebo časť miestnosti. Ale to je tiež kontroverzná otázka, ak okolitá sýtosť farieb nevyvoláva tlak na majiteľa kancelárie alebo dospievajúcej spálne, potom môžete a mali by ste používať svoju obľúbenú farebnú paletu.

Terry koberecModerný dizajn haly

Kombinácie s inými farbami

Podľa dizajnérov možno takéto kombinácie použiť:

biela, všetky od tmavej mliečnej až po čistú bielujemná kombinácia klasického štýlu
jasne fialová, fialová a červenávytvorí kontrast a zaostrí na svetlé prvky
všetky odtiene oranžovejmiestnosť bude vyzerať veľkolepé a nezvyčajné
šedá, popolavá, oceľkombinuje minimalizmus a luxus
žltá, béžová a zlatá paleta fariebmiestnosť bude vyzerať elegantne, ozdobená
modré, tyrkysové, modré odtieneposkytne pokoj, pokoj, relaxáciu. Odporúčané pre štýl Provence
paleta jemne ružová pre dievčatá, jemne zelené odtiene pre chlapcavizuálne izoluje miestnosť, robí ju priestrannejšou a svetlejšou
Pohovka v detskej izbe

Nie je potrebné nasýtiť priestor jedným tónom, interiér spôsobí nudu a skľúčenosť.

Interiér obývacej izby

Každá izba môže byť zdobená fialovou farbou, ak si vyberiete správne teplo alebo chlad odtieňov a paletu iných farieb. Je to veľmi krásna farba, ale použitie v interiéri nie je jednoduché. V tejto veci je lepšie dôverovať profesionálnemu dizajnérovi. Nech je štýl obývacej izby akýkoľvek, farba lila dodá miestnosti rafinovanosť, ľahkosť, nehu. Ak je osvetlenie dostatočne jasné, miestnosť sa opticky zvýši, ale bude menej pohodlná.

Urobiť steny a strop v svetlo-fialová farebná schéma, môžete urobiť jednu zo stien fialové, fialové, svetlé fialové farby. Pridaním smotany, kávy, bieleho tónu získame príjemnejšiu harmonickú atmosféru. Čalúnený nábytok, malý nábytok vydrží rovnaké farby. Sconce, malý osman, hodu vankúše potom môže byť jasnejšie, a záclony by mali byť zavesené niekoľko tónov ľahšie. Pri pridávaní čiernej, hnedej farby bude obývacia izba vyzerať oveľa prísnejšie a snehobiela bude minimalizovať.


Možno, že nábytok bude udržaný v lila farby, potom ak používate teplé hnedé tóny v interiéri, bude atmosféra oveľa pohodlnejšie. Parkety z hnedého dreva, rámy na zrkadlá a maľby, hojdacie kreslo, krb - to dopadá na domácu útulnú atmosféru. Svetlé steny dodajú miestnosti silnejší, chladnejší vzhľad. Farby nemusia byť toho istého typu alebo monochromatické, tapety môžu byť vzorované, matné, reliéfne, môžu byť obmieňané s vložkami iných svetlejších alebo tmavších tónov a zónami v miestnosti. Nemusí to byť ani lila farba, kontrastný odtieň bude vyzerať skvele. Vložky z dreva na stenách po obvode miestnosti, klasické, ale relevantné riešenie. Obývacia izba v lila farbách vyzerá neobvykle, originálne, vyniká svojou originalitou.

Ak je v interiéri obývacej izby ovládaná fialová alebo tmavo fialová farba, malo by tu byť dostatok prirodzeného svetla. Slnečné svetlo nebude robiť miestnosť vyzerať pochmúrne alebo mrzuté. Tento dizajn bude vyhovovať miestnostiam s veľkými oknami.

Myšlienky kuchynského dizajnu

Jednou z hlavných výhod fialovej farby je jej otupenosť. Skúsený dizajnér, ktorý kombinuje základný lila odtieň so stropom, kuchynským setom, tapetami alebo riadom, určite získa originálnu, veselú farebnú schému. Tam je populárny názor psychológov, že fialová farba ovplyvňuje chuť k jedlu v negatívnom smere, takže by ste nemali presahovať kuchynský priestor s týmto odtieňom. Aj keď je to skvelé riešenie pre tých, ktorí chcú schudnúť. Množstvo tmavofialových alebo slivkových tónov v malej kuchynke bude vizuálne redukovať miestnosť ešte viac, zatiaľ čo biela a matná bude priestor pre viac priestoru. Dizajn kombinujúci lila a zelené farby harmonicky vyzerá. Čierna bude vyzerať luxusne, ale budete potrebovať dobré osvetlenie a dostatočnú kvadratúru, aby kuchyňa nespôsobovala pocity depresie. Drevené prvky s teplými hnedými tónmi dodajú kontrast. Využitie šedých kovových tónov bude vyhovovať špičkovej kuchyni.


Záclony sú potrebné z ľahkých, ľahkých textílií, aby sa nezaťažoval interiér. Je lepšie brať do úvahy monofónne alebo diverzifikované vložky, vhodné pre farebnú paletu. Malý ornament je vhodný len vtedy, ak je kuchyňa vyrobená v rustikálnom štýle. Žalúzie požadovaného odtieňa je lepšie zavesiť vertikálne, vyzerajú estetickejšie.

Kuchyne vybrané z katalógov a objednané na internete môžu sklamať s jasnosťou alebo bledosťou tónov, nemusia sa hodiť do interiéru v rôznych farbách. Musíte sa pozerať osobne, s dobrým osvetlením.


Kuchynský riad (hrnce, zástera, obrúsky) a riad elegantne zdôrazňujú a dopĺňajú interiér. Napríklad, ak je kuchyňa lila vo farbe, v kombinácii s matné, kuchynský riad, tienidlo a stoličky môžu byť vyrobené fialové, a cvočky, obrúsky a zástera - fialová. Pri výbere kombinácie fialovej farby môžete použiť špeciálnu paletu, ktorá zobrazuje správne možnosti farieb.

Interiér kúpeľne

Pri výbere kúpeľňového dizajnu musíte zvážiť niektoré nuansy tejto miestnosti:

  1. Štandardná kúpeľňa má malú veľkosť - mäkký lila vizuálne rozšíriť priestor kúpeľne.
  2. Nedostatok prirodzeného osvetlenia alebo jeho úplná absencia - lila dizajn kúpeľne nevyžaduje jasné svetlo, naopak, tlmené osvetlenie bude nasýtené, odhalí celý rozsah farieb.
  3. Miesto zosilnenej komfortnej zóny - psychológovia hovoria, že lila má upokojujúci účinok - mokrá dlažba alebo kúpeľňa nespôsobí výrazné zmeny farieb.


Podľa všetkých opatrení, lila interiér kúpeľne je perfektný. Bude vhodné kombinovať s bielymi alebo inými teplými odtieňmi, okrem olivových a šedých, aby sa kúpeľňa po zmočení miestnosti nezmenila na bažinu. Všetky vodovodné potrubia by mali byť uchované v jednom tóne a interiér môže byť už prezentovaný v jednej alebo dvoch farebných paletách. V takej malej miestnosti nie je žiaduce používať viac ako tri farby.


Pôvodný dizajn miestnosti, kde je podlaha a strop jedného tónu, a steny sú ľahšie. Vnútorné predmety (police, uteráky, lampy) môžu byť tmavšie nasýtené farby, ale potom by nemalo byť veľa takýchto položiek, to vytvorí pocit depresie, a povedie k porušeniu harmónie. Jasné farby naopak dávajú sviežosť. Lilac ide dobre s drevom, vyzerá drahšie, ale ťažkopádne, takže je to možnosť pre kúpeľne s veľkou plochou.

Ak to priestor dovolí, môžete ozdobiť maľbami, podlahovými vázami, zrkadlami, konferenčnými stolíkmi. V závislosti od veľkosti kúpeľne a dizajnu, je osvetlenie vyrobené, môže byť skryté a tlmené alebo naopak. Bez ohľadu na to, ktorá možnosť je vybraná, kúpeľňový dizajn v lila farbách bude relaxačný a harmonický.


Loading...

Zanechajte Svoj Komentár