Dizajn detskej izby +100 interiérových fotografií

Každý rodič je konfrontovaný s úlohou navrhnúť dizajn detskej izby tak, aby sa dieťa mohlo cítiť pohodlne, bezpečne a zároveň sa harmonicky rozvíjať. V miestnosti pre deti by malo byť všetko premyslené do najmenšieho detailu, je potrebné úspešne vytvoriť priestor pre rekreáciu, štúdium, hry. Zároveň je pre správny dizajn interiéru dôležité zvážiť vek, pohlavie dieťaťa a jeho preferencie. Priestor miestnosti by sa mal používať racionálne tak, aby škôlka mala všetko potrebné a zároveň mala dostatok priestoru. Voľba farebných kombinácií nie je menej významnou súčasťou interiéru. Niektoré farby môžu upokojiť, podporiť fyzickú alebo duševnú aktivitu, iní, naopak, dráždiť, spôsobiť úzkosť alebo zvýšiť hyperaktivitu. Preto, aby ste v materskej škole vytvorili vhodnú atmosféru, musíte sa najprv oboznámiť s užitočnými odporúčaniami skúsených dizajnérov.

Čo je pre dieťa zaujímavé

Ak chcete vybrať vhodnú tému pre návrh škôlky, mali by ste zvážiť preferencie detí. Samozrejme, že novorodenec nemôže povedať nič o svojich záujmoch, takže priestor pre omrvinky sa skladá z jemných a upokojujúcich farieb. Keď má dieťa 6 mesiacov, do izby by sa mali pridať jasné detaily, ktoré prispejú k harmonickému vývoju. Miestnosť dospelého dieťaťa môže byť doplnená o štýlové prvky alebo úplne prepracovať interiér pod zvolenú tému.

Chlapci a dievčatá sa budú tešiť na námorný štýl v rôznych variáciách. Téma mora je veľmi rozsiahla, môžete pridať obrázky a podrobnosti o lodiach, volanty, záchranné kolesá, truhlice s pokladom alebo obrázky krajiny morského dna s pod vodou obyvateľov, ryby, morské panny do miestnosti. Deti sa budú zaujímať o hranie v Indoch, najmä ak umiestnite paruku do miestnosti a umiestnite etnický dekor. V detskej izbe môžete vytvoriť skutočnú džungľu alebo rozprávkový les so zvieratami. Mladí astronómovia a astronauti budú mať radi vesmírne témy. Obrazy animovaných, rozprávkových, knižných postáv a roztomilých zvierat tiež ozdobia miestnosť a vytvoria pozitívnu náladu. Miestnosť mladistvého chlapca môže byť navrhnutá v štýle loftu a pridať detaily týkajúce sa automobilovej alebo športovej témy. Dievča na staršie bude vyhovovať miestnosti v romantickom štýle Provence s množstvom kvetinových aranžmá a vzory.


Územné plánovanie a územné plánovanie

Správne zónovanie miestností zvyšuje pohodlie, dieťa je ľahšie naučiť sa udržiavať poriadok. Na rozdelenie do samostatných zón je veľmi dôležitá miestnosť, v ktorej žijú dve a viac detí, čo vám umožňuje prideliť si každý osobný priestor.

V škôlke je potrebné rozlišovať tri hlavné oblasti:

  1. gaming;
  2. pre spánok a odpočinok;
  3. výcvik.

V priestore na spanie, v strede miestnosti alebo proti stene je posteľ, niekedy s nočným stolíkom. Ak je poschodová posteľ inštalovaná v miestnosti pre dve deti, potom je potrebné dodatočne položiť pohovku. Priestor na spanie je oddelený pomocou špeciálnych pódií, záclon, obrazoviek, regálov, priečok a tvarovaných konštrukcií zo sadrokartónu.

 

Nábytok by mal byť usporiadaný tak, aby uvoľňoval centrum alebo inú časť miestnosti pre ihrisko. Na týchto stránkach sú police, police, boxy alebo koše na hračky. V prípade, že podlahy nie sú vybavené vykurovacím systémom, musí byť na ihrisku položený koberec. Územie je možné rozdeliť nielen na obrazovky alebo priečky, ale aj pomocou švédskych stenových alebo povrazových rebríkov. Steny hracieho priestoru môžete ozdobiť jasnými farbami alebo veľkolepými fotografiami na plochu pre deti. Keď sa dieťa stane starším a prestane sa zapájať do hračiek, hracia plocha sa reinkarnuje do obývačky, kde môže teenager prijímať svojich hostí.

 

Keď má dieťa tri roky, potrebuje zorganizovať miesto, kde môže kresliť, robiť remeslá, aplikácie a rozvíjať tvorivé zručnosti. Na to bude stačiť pekný detský stôl a malá stolička. Bližšie k študentovi v školskom veku musí byť vybavené plnohodnotným pracoviskom. Na stole by malo svietiť svetlo na ľavej strane, nezabudnite si vziať stolnú lampu. V pracovnom priestore je inštalovaný regálový systém na uskladnenie tréningových doplnkov. Na jednej zo stien môžete umiestniť geografickú mapu alebo dosku, na ktorej je zaujímavé kresliť pastelkami alebo značkami.

V detskej izbe, kde žijú dve deti, je potrebné určiť dve priestory na spanie, dve pracovné priestory a jednu hraciu plochu, v ktorej budú pre každé dieťa zabezpečené oddelené miesta na ukladanie osobných vecí. Zóny pre deti rôznych pohlaví sú zvýraznené v rôznych farbách. Napríklad pre dievča, jemná ružová, pre chlapca, teplá zelená.


bezpečnosť

Určite bezpečná atmosféra v miestnosti, kde je dieťa, musí byť pre zodpovedné rodičov. V prípade detského vybavenia by sa mali uprednostniť prírodné zložky šetrné k životnému prostrediu. Pre maľovanie a omietky je potrebné zvoliť osvedčené materiály s hygienickými certifikátmi. Je lepšie vylúčiť plastové, penové panely z povrchovej úpravy a namiesto toho použiť papierové tapety alebo farby s bezpečnými farbami.

Akékoľvek možné nebezpečenstvo v detskej izbe by sa malo predvídať a neutralizovať.

Na ostrých rohoch nábytku by mali byť upevnené zmäkčovacie vankúšiky. Plastové okná by mali mať otvárací mechanizmus. Z bezpečnostných dôvodov sú zásuvky zatvorené špeciálnymi zástrčkami a radiátory a batérie s ochrannými clonami. Rozbitné sklo, nebezpečné rezné predmety, ťažké montované obrazy, nestabilné nábytkové konštrukcie by mali byť vylúčené z územia malého dieťaťa.


Funkčnosť miestnosti

Byť v detskom dieťati rastie, vyvíja, získava nové zručnosti. Preto je dôležité, aby hračky mali svoje miesta. Umiestnenie na polici a odstránenie predmetov v boxoch, dieťa sa učí na objednávku. Je dôležité, aby dieťa mohlo ľahko dostať veci zo skrine, takže sa rýchlo naučí ukladať si oblečenie a udržiavať poriadok v šatníku. Ak sa strúhanka snaží maľovať steny, môžete si kúpiť hračku v hračkárstve, je pohodlnejšie a zaujímavejšie vyjadriť kreatívne impulzy. Pri pohľade na malé detaily na tapete alebo koberci dobre rozvíja predstavivosť detí. Vnútri by mal byť dostatok miesta pre vonkajšie hry.


    

Športový areál

Mladý človek by sa mal rozvíjať vo všetkých smeroch. Pre rozvoj fyzickej obratnosti a podpory zdravia v škôlke bude užitočné zriadiť športový areál. Aj v malej miestnosti je možné zvoliť kompaktný dizajn, ktorý nezaberie veľa miesta. Športové rohy typu L sú vhodné pre malé miestnosti. Sú pripevnené k stene a nezaberajú veľa miesta. S cieľom ušetriť miesto, niektorí výrobcovia vyrábajú športové rohy, ktoré môžu byť súčasťou postele, stola alebo nočné stolíky. V priestranných izbách je možné umiestniť dizajn podľa typu písmena "P". Takéto zariadenie je funkčnejšie.

 

Športové rohy sú vo väčšine prípadov vyrobené z dreva alebo kovu. Výrobky z dreva sú šetrné k životnému prostrediu, zatiaľ čo kovové výrobky majú vysokú pevnosť a sú schopné odolať niekoľkým deťom naraz.

Konštrukcie pre telesnú výchovu môžu mať rôzne zložky:

  • hlavný prvok tyčí;
  • gymnastické krúžky, horizontálne tyče, horizontálne rebríky vám umožnia posilniť svaly rúk a brucha;
  • laná, siete, lanové rebríky trénujú všetky svalové skupiny a rozvíjajú silu vôle;
  • basketbal a prsteň pomáhajú zlepšiť koordináciu pohybov;
  • Boxovacie tašky a boxovacie vrecia sa používajú na cvičenie razníkov.

Z bezpečnostných dôvodov by sa mal do športového rohu pridať mäkká matrac, matrac. Dizajn môže byť ozdobený ľahkými dekoratívnymi detailmi tak, aby zodpovedali téme detskej izby.


    

Materiály na konečnú úpravu

Vhodné dokončovacie materiály pre deti by mali byť čo najbezpečnejšie. Toto je potrebné zohľadniť pred začatím opráv. Poďme sa pokúsiť zistiť, ako urobiť z miestnosti krásne, pohodlné, bezpečné a čo potrebujete použiť.


    

Paul

Pre podlahy v škôlke by ideálnou voľbou bol strom. Laminát je vyrobený na prírodnom základe, nemôže spôsobiť poškodenie zdravia dieťaťa, tento materiál môže byť tiež použitý. Hlavná vec je, že povrch nie je klzký. Preto by ste nemali na parkety aplikovať príliš hrubú vrstvu laku a je lepšie kúpiť laminát s výraznou textúrou. Korkové podlahy sú vynikajúcou voľbou pre detskú izbu, sú odolné, teplé, antibakteriálne, nekĺznu, nespôsobujú alergické reakcie. Je rozumnejšie odmietnuť syntetické linoleum.


    

strop

V detskej izbe je možné použiť strečové stropy. Hlavnou vecou je, že tento materiál má certifikát kvality v súlade so všetkými hygienickými a hygienickými požiadavkami. Mimochodom, vinylová tapeta je často nespravodlivo obvinená z izolácie karcinogénov. To nie je pravda, nemôžu poškodiť ľudské zdravie, môžu byť použité na dokončenie stropov v detských izbách. Povrch môže byť tiež bielený alebo prelepený papierovou tapetou.


    

steny

V interiéri škôlky je povolené používať farby, ale nie všetky. Bezpečné formulácie na obale sú označené "pre detské izby" alebo slovom KID v názve. S takými farbami si môžete steny prekresliť tak, ako chcete, čo je veľmi dôležité pre detskú izbu, pretože deti často škvrny všade okolo. Hypoalergénne farby s iónmi striebra sú nielen bezpečné pre zdravie, ale aj odolné voči rôznym kontaminantom. Z povrchu, natretého takouto kompozíciou, je ľahké zmyť všetky škvrny čistiacim prostriedkom. Papier a vinylové tapety možno použiť aj na dekoráciu stien v detskej izbe.


    

Rozsah farieb

Miestnosť pre dieťa musí byť vykonaná v pokojných, pastelových odtieňoch, ktoré sú potom pridané svetlé prvky. Je prijateľné kombinovať pokojné a bohaté farby. Neodporúča sa používať príliš veľa jasných detailov, môže to uľahčiť priestor a zvýšiť hyperaktivitu detí.

Zvláštna opatrnosť je aplikovať jasne červené a oranžové farby, ktoré majú sklon k podráždeniu a neseniu veľkého množstva.

Temné, bližšie k čiernym farbám, často pôsobia deprimujúco na psychiku. Zelené a žiarivo žlté farby majú pozitívny vplyv na psychologický vývoj. Bledoružové, mäkké modré odtiene upokojujú a upokojujú, čo je dôvod, prečo sú tak populárne v izbách novorodencov. Všetky varianty modrej a fialovej prispievajú k duševnej aktivite, pomáhajú sústrediť sa. Existuje veľa úspešných farebných kombinácií pre deti, zapnite si predstavivosť a môžete prísť so zaujímavým riešením. Najdôležitejšou vecou je vytvoriť v interiéri harmonickú atmosféru, v ktorej bude dieťa počas vývoja pohodlné a zaujímavé.


    

Multifunkčné osvetlenie detskej izby

Najprv musíte zabezpečiť maximálne prirodzené osvetlenie. Dostatok slnečného svetla musí preniknúť do detskej izby. V ideálnom prípade sú okná v miestnosti orientované na východ alebo na juhovýchod. Denné svetlo na severnej strane nebude stačiť, preto sa dieťa môže cítiť pomaly a ospalo.

Pokiaľ ide o umelé osvetlenie, malo by byť umiestnené v každej samostatnej zóne: spanie, hranie a tréning. V priestore určenom pre hry by malo byť jasné osvetlenie. V študijnom priestore nad stolom umiestnite lampu na ľavú stranu alebo položte stolnú lampu. Na území pre odpočinok a spánok je inštalovaný zdroj s priemernou úrovňou osvetlenia, často je v priestore na spanie dostatok jediného nočného svetla.


    

Textilný dizajn

Je vhodné zvoliť záclony z prírodnej bavlny. Zároveň by mali byť dostatočne husté, aby ste mohli vytvoriť pohodlné osvetlenie pre denný spánok. Aby sa zabezpečilo, že vankúše, posteľná bielizeň a posteľná bielizeň nie sú zdrojom alergických reakcií, je dôležité ich vybrať z bezpečných hypoalergénnych materiálov. Prestieradlo môže byť vybrané tak, aby zodpovedalo závesom alebo zdôrazňovalo celkový štýl v interiéri. Izba pre bábätká je často zdobená baldachýnom nad posteľou. Tento dekor je vhodný v detskej izbe pre staršie dievča. Baldachýn chráni dieťa pred hmyzom, pred slnkom a mesačným svetlom. Vlnené koberce by nemali byť položené na podlahu v detskej izbe, čo môže spôsobiť alergické reakcie. Je lepšie kúpiť nylonové alebo polypropylénové koberce. Textílie sú k dispozícii v širokom sortimente. Preto nebude pre vás ťažké vybrať si interiérové ​​položky, ktoré dokonale dopĺňajú zvolený smer v dizajne miestnosti.

Populárne štýly používané pre dizajn detí

Pre mladých snílkov je morský štýl ideálny pre miestnosť s modro-modrou farbou a tematickými prvkami dekoru. Pre jemné dievčatá, izba je často zdobené motívmi Provence, kde je veľa jemných odtieňov a kvetinových vzorov. Pokojné deti sa budú cítiť pohodlne v miestnosti v štýle country. Interiér v anglickom alebo londýnskom štýle bude ideálny pre rastúce dámy a páni. Moderné high-tech je veľmi zriedka používané pre detské izby, pretože táto oblasť poskytuje množstvo studených farieb a sklenených častí. Klasický štýl nikdy nestratí svoju relevanciu a je najbežnejší v dizajne detských zariadení.


    

záver

Predtým, ako začnete vybavovať detskú izbu, preskúmajte úspešné projekty dizajnu, to vám pomôže vybrať správny koncept a štýl. Každý štvorcový meter priestoru musí byť racionálne rozdelený, aby sa vytvorili všetky potrebné podmienky pre harmonický rozvoj dieťaťa, ktorý trávi väčšinu svojho času vo svojej izbe. Snažte sa, aby bola škôlka zaujímavá, útulná a bezpečná. Predtým, než urobíte interiérový dizajn, premýšľajte o sebe ako o dieťati a o ktorej miestnosti ste snívali. Pripojiť predstavivosť, a vziať do úvahy preferencie vášho dieťaťa, potom budete môcť vytvoriť zaujímavý a špeciálny dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár