Pletenie pre domácnosť a interiér - 30 fotografických príkladov

Túžba byť výnimočná a jedinečná je pre ľudí prirodzená. Ľudské činy sú vždy zamerané na to, aby sme sa stali nenahraditeľnou osobou. Táto kvalita sa prejavuje aj v túžbe premeniť životné prostredie na niečo individuálne. Háčkovanie pre interiér, to je jeden z veľmi módnych spôsobov, ako urobiť dizajn vášho domova jedinečný.

Na rozdiel od pletenia s pletacími ihlicami, ktoré sa dajú ľahko nahradiť strojovým pletením, je možné háčkovanie realizovať len ručne, čo robí tento typ remesiel obzvlášť cenným. Mimochodom, existujú techniky, ktoré napodobňujú pletenie. Existujú zaujímavé spôsoby, kde sa ruky používajú namiesto háčika, táto metóda je veľmi jednoduchá, každý ju zvládne.
Jedná sa o interiér háčkovanie je veľmi populárny, pretože s jeho pomocou môžete vytvoriť neobvyklý nábytok, koberce, vankúše, koberce, záclony, rôzne drobnosti pre zdobenie bytu.

Pletený nábytok, prečo nie

Najjednoduchšia vec, ktorú môžete vytvoriť z čalúneného nábytku, je poof. Môže mať rôznu veľkosť, farbu, textúru. Takýto objekt vyrobený vlastnými rukami sa určite stane charakteristickým vrcholom v dekore.

Ak máte pletené pevné poof módne hrubé priadze, dostanete originálny vec pre moderný minimalistický interiér. Nahradí sa vlákno tenším a pestrejším príslušenstvom vhodným pre boho.

Pre high-tech miestnosti by boli vhodné zdobené stoličky a stoličky v prípade abstraktných foriem, efektných vzorov, jasných farieb.

Mať veľkú túžbu, môžete si urobiť plnú kryt pre mäkkú pohovku, premeniť ju v drahý dizajnový nábytok. Takýto prvok v interiéri presne určí náladu celej umeleckej myšlienky. "Pletená" pohovka je ideálna pre apartmán v podkrovnom štýle.

Kryty, vankúše, koberce

Existujú štýly, kde si môžete dovoliť načítať dom s dostatočne veľkým počtom pletených vecí. Tieto oblasti budú napríklad eko alebo etno. Tu je povolené súčasne umiestniť vlnené vankúše, objemovú plsť, drevený háčkovaný koberec v jednej miestnosti. Môžete vytvoriť sady so spoločným vzorom alebo prvky, ktoré sú na sebe nezávislé. Ale všetko vo všetkom, čo potrebujete poznať opatrenia a nenechajte sa uniesť, snaží sa zviazať všetko, čo vidíte.


Country štýl má tiež možnosť diverzifikovať multi-farebné pruhované súbor vankúšov, prehozy a hrubé-pletené stopy.


Pravdepodobne si mnohí stále pamätajú okrúhle pestré koberce, s ktorými boli položené podlahy v dedine mojej babičky, a tak sa háčkujú. Okrem toho sa tieto remeslá neodvolateľne dostávajú do módy, teraz sú položené na podlahe, pokryté stoličkami a dokonca zavesené na stenu.


Samozrejme, aby sa pletil celý prikrývku alebo iný veľký predmet, je potrebné veľa času, úloha sa dá zjednodušiť len pridaním pletených prvkov do už hotovej bavlnenej prikrývky, plášťa mozaiky atď.

čipka

Shebbi chic je jednoducho nemožné si predstaviť bez čipky obrusy, obrúsky, záclony. Tieto najklasickejšie babičky sú jednoducho vytvorené pre tento sofistikovaný jemný štýl. Romantické Provence, tiež naplnené špeciálnym teplom, ak ho pridáte s írskou čipkou.


Háčkované kvetinové motívy vždy dodávajú interiéru pohodlie domova. S fantasized, môžete prísť s mnohými maličkosťami, ktoré budú diverzifikovať celkový vzhľad. Môžete tak urobiť originálnu stojaciu lampu, ktorá v súmraku vytvorí efektné tiene alebo kravatu, sadu poťahov pre váš obľúbený čajový set, ktorý ohromí hostí svojou originalitou.
Bude veľmi zvláštne, ak by sme chceli zaviesť obaly na prelamované knihy, v tejto podobe pritiahnu nadšené názory a vytvoria nezvratný záujem o ich obsah.

Použitie v rôznych štýloch

Je zrejmé, že vyššie uvedené pletené výrobky sú vhodné v akomkoľvek interiéri. Nie je nutné robiť len čipky a obrusy. Univerzálnosť tohto ručného smeru je schopnosť kombinovať rôzne techniky a typy priadze. Ak si myslíte, že trochu, môžete nielen robiť od nuly, ale aj transformovať takmer všetky položky dekor.


Návrhári často používajú pletenie v interiéri, aby jej pohodlie a teplo. Aj pre taký úzky smer, ako je kubizmus, môžete vyzdvihnúť mäkké vzorované pletené kocky, na ktorých môžete sedieť.

Niektoré štýlové trendy sa v zásade nedajú robiť bez pletených vecí, napríklad chebbi-chic alebo krajiny.

Pletenie v každej miestnosti

Pletený dekor je veľmi funkčný pri umiestnení v určitých oblastiach.


Napríklad všetko, čo je tak jemné a našuchorené, musí nutne obkľúčiť dieťa. Bude to tak materinské, aby sa vaše vlastné viacfarebné vankúše z najjemnejších akryl, kravatu teplý koberec pre hranie hier na podlahe, aby jednoduchý zajac alebo dieťa slon, s ktorým dieťa bude zaspať. Všetky tieto veci budú neoddeliteľnou súčasťou vnútra detskej izby a dávajú pocit neustálej starostlivosti a pozornosti.


Umiestnenie rovnaké položky v obývacej izbe, vytvoriť útulné dekorácie pre prijímanie hostí, drží rodinné večery.
V spálni, pletené dekor, dá romantickú náladu, vzory, tečúcou jeden do druhého, prispeje k relaxácii.

Vytvorte náladu

Háčkované dekor môže mať iný charakter, a preto dávajú do interiéru inú náladu.


Brutalita, mužská charizma, vyjadrujú predmety veľmi veľkého pletenia, tkané len z tváre alebo obruba stehov, bez použitia vzorovaných schém. Ak chcete zdôrazniť zemitosť, musíte použiť hrubé vlákna nasýtených odtieňov. Tento dekor vytvára celkový dojem.

Ak chcete vytvoriť útulný romantický pokoj, naopak, používajú čipky motívy, pletené rôzne volumetrické flounces, vyberte fantasy kvetinové schémy.


Vo všeobecnosti, v akejkoľvek forme, pletené prvky dodávajú interiéru dynamiku. S ich pomocou sa vytvárajú rôzne textúry, ktoré umožňujú meniť dizajn.


Na to, aby remeselné výrobky vytvárali maximálny dojem, plnili nádeje, ktoré sa na ne kladú, mali by byť umiestnené na ohniskách. Ak nebudete nasledovať túto radu, potom bude úsilie zbytočné, pretože budú nenápadné, drobné detaily.

Sloboda fantázie

Môžete vytvoriť obrovské množstvo skvelých dizajnových položiek pomocou háčika a nite.


Spojením niekoľkých plátien rôznych veľkostí s efektnými vzormi ich môžete uzavrieť do jednoduchých neutrálnych rámov a umiestniť tieto panely na voľnú stenu v chodbe. Je zaujímavé diverzifikovať také remeslá so sušenými kvetmi, ktoré zabezpečujú kvety priamo na väzbe.


Na ozdobu rámu obrazu alebo fotorámčeka môžete použiť ručne zhotovenú čipku. K tomu najprv namočte viazanú pásku škrobom alebo klerikálnym lepidlom a potom ju upevnite po obvode bagety, hlavná vec je zabezpečiť, aby zostava čipky udržala tvar.
Známe lapače snov majú „pavučinu“, ktorá by bola ideálne vytvorená v jednej z techník háčkovania. Takáto vec je vhodná pre boho a country štýly.


Najjednoduchšia priehľadná sklenená váza nebude ťažké premeniť na predmet umenia. Po predchádzajúcom prekrytí vrstvou akrylovej farby ľubovoľnej farby, ktorú potrebujete, musíte zviazať tesný alebo naopak transparentný kryt, ktorý presne opakuje tvar a prilepí ho k váze. Takýto prvok je úplne sebestačný, nie je ani nutné naplniť nádobu kvetmi. Rovnakým spôsobom si môžete vytvoriť rad unikátnych hrncov pre izbové rastliny.


Viazanie, napríklad sklenené poháre, plastové nádoby, drevené debny, dostanete druh organizátorov pre drobnosti.

Pre kreatívnych ľudí nie je ťažké realizovať myšlienku čipky. Inšpirovaný myšlienkami z tohto článku, môžete vytvárať viac a viac nových projektov, vytvárať svoje jedinečné prostredie.

Pre tých, ktorí sú ďaleko od vyšívania, nenechajte sa odradiť, pretože Existujú veľmi jednoduché háčkovacie techniky, ktoré sa ľahko naučia z video workshopov dostupných na internete, a na základe týchto zručností môžete čoskoro dosiahnuť vyššiu úroveň na vytvorenie zložitých vecí. Jediná vec, bez ktorej bude proces pletenia nemožný, je vytrvalosť a trpezlivosť. Aj keď je vždy možné objednať akékoľvek výrobky od skúsených pletařky.

Zanechajte Svoj Komentár