30 možností pre kombináciu tapety

Pre vytvorenie neštandardného interiéru alebo priestorového členenia existuje mnoho spôsobov. Kombinácia tapety - jedna z nich, najmenej nákladná z hľadiska zdrojov a času. Túto techniku ​​používajú tí, ktorí chcú ušetriť peniaze, vyrovnať existujúce nevýhody usporiadania: nevyhrievané previsy alebo výklenky, príliš nízke stropy, úzky priestor. Hlavná vec počas opravy je vziať do úvahy všetky vlastnosti miestnosti.

Účelom kombinácie by mala byť túžba nielen rozptýliť nudu. Je určený na zaostrenie na bod alebo zónu. Bezcieľné uloženie "latok" na stenách bude interiér číhať, len zdôrazňujú nedostatok chuti majiteľa.

Tipy a pravidlá

Keď zdôrazňujete tapetu jednej zo stien, musíte zvoliť "správne". Zvyčajne je to stena, ktorá priťahuje oko pri vstupe do miestnosti. Môže byť tiež umiestnená v pozadí jednej z funkčných oblastí alebo za nábytkovou skupinou: jedáleň, stôl a čalúnený nábytok, ktorý bude vďaka vhodnému zázemiu prínosom.

Princíp výberu steny bol v sovietskych časoch úplne nezameniteľný. Hlavná atrakcia - uzbecký koberec - vždy visel tam, kde to bolo potrebné, bol viditeľný z akéhokoľvek miesta.

Hranice prízvukovej steny sú tiež určené vopred. A toto je nevyhnutne celá stena, a nie jej časť za pohovkou (čo sa stane, keď sa náhle musíte presunúť na pohovku?). Nie je to niekoľko múrov, niekedy zdobených spoločníkmi, ale vyvolávajú dojem, že miestnosť bola omietnutá zvyškami predchádzajúcej opravy.

Mali by sa zvážiť tieto jednoduché pravidlá: t

 1. Accent tapety lepidlo na druh steny. Požadovaná minimálna vzdialenosť od neho je 3 - 4 metre, napríklad Chruščovova kuchyňa na takýto dizajn nestačí.
 2. Kombinácia dvoch typov tapiet s aktívnym vzorom je kontraindikovaná, aj keď sú sprievodcami.
 3. Photowall-papier alebo akékoľvek iné s dynamickou tlačou najlepším spôsobom sú kombinované s monofónnymi.
 4. Aby sa nemuseli hádať o dizajne kĺbov, akcentové tapety prebiehajú z jedného rohu do druhého alebo do výklenku, projekcia.
 5. Základom pre vytvorenie akejkoľvek kombinácie by mala byť určitá myšlienka, je potrebné nýtovať oči tých, ktorí sú prítomní.

    

Chyby kombinácie

Všetky chyby dizajnérov možno znížiť na nasledujúce:

 1. Nedostatok účelu pri kombinovaní intuitívnej akcie.
 2. Voľba "nesprávnej" steny.
 3. Umiestnenie kusov tapiet, s okrajmi nie v rohoch. Výnimkou sú vložky s obložením, alebo keď je stena rozdelená na dve časti horizontálne.
 4. Layout duet bez zohľadnenia vlastností miestnosti.

Aby nedošlo k pokazeniu obrazu novej opravy, nemôžete

 • veľký nábytok by mal byť umiestnený v blízkosti steny s veľkými vzormi, optimálne zázemie v tomto prípade je pevné;
 • na výzdobu malej miestnosti s tmavými farbami sú harmonickejšie svetlé odtiene, najlepšie nie viac ako tri;
 • aby sa rozprestrela veľká stena v úzkej miestnosti so vzormi, priestor ešte zužuje;
 • držať tapetu v horizontálnom páse s nízkymi stropmi, strop bude ešte väčší tlak;
 • zvislé pruhy urobia úzku miestnosť s vysokými stropmi ešte nepríjemnejšou.

    

Ako kombinovať tapety podľa farby?

Vedci dokázali, že farby ovplyvňujú nielen náladu, ale aj zdravie. Pre pohodlný život sú dizajnové farby vybrané z nejakého dôvodu. Kombinujú sa podľa určitých pravidiel. Nie všetky odtiene vyzerajú harmonicky vedľa seba. Niekedy dokonca aj neočakávané kombinácie fascinujú, v iných prípadoch sa chcete pozrieť čo najskôr. Kombinácie pre interiér sa vyberajú podľa rovnakého princípu, podľa ktorého sa zbierajú kytice alebo toaletné predmety.

Vzhľadom k nábytku, dekor, v miestnosti sú zvyčajne tri, štyri, sedem farieb. Nie je ich veľa, slúžia len na zmenu, akcenty. Hlavné dva sú farby tapety, podlahy, nábytkové prvky. Výber farby, v prvom rade venujte pozornosť veľkosti miestnosti.

Farebnosť stien určuje celkový dekor celej miestnosti. Niektoré prvky zafarbenia dvojice tapiet musia byť v interiéri duplikované: opakujú sa v čalúnení nábytku, odrážajúc dvere alebo podlahu, stropnú krytinu.

    

Odtiene rovnakej farby

Kombinácia v jednej miestnosti tapety rovnakej farby je považovaná za klasickú. Steny môžu byť vzorované, pravidelné, chaotické, sotva vyslovované. Pre malú miestnosť, dva typy tapiet s rovnakým vzorom, mierne odlišný v tieni - kombinácia je najviac prijateľný.

Monochromatické kombinácie sa môžu líšiť len saturáciou. Viac šťavnatých odtieňov zvýrazní prioritnú zónu.

Každá izba bude vyzerať organicky, ak je kombinovaná povrchová úprava rovnakej farby, ale s inou textúrou. Textúrované prvky vyzerajú oveľa veľkolepejšie, ak sú vyrobené v jednej farbe. Lesklé povrchy vyzerajú nezvyčajné v kombinácii s matným povrchom. Okrem toho, malé miestnosti, kde sú lesklé steny, budú vizuálne vyzerať priestrannejšie.

Kontrastné farby

Správna kombinácia niekoľkých svetlých plátien v interiéri, ktorý sa vám páči, je jemná záležitosť. Nemajú skúsenosti v tomto podnikaní prichádzajú na klzkom svahu. Stojí tiež za zváženie ceny rôznych náterov. Môžete rýchlo zničiť vzhľad drahé sieťotlačou umiestnením niekoľkých rozpočtových papier vedľa nej.

Metóda kontrastu najčastejšie zostavuje obývacie izby alebo spálne. Jedna z farieb v tomto prípade by mala byť aktívna a druhá by mala byť neutrálna.

Moderné dizajnové nápady sú založené na štýle, non-rutina. Špeciálne techniky pozostávajú z kombinácie teplých a studených farieb, použitia chytľavých farieb. Možné možnosti sú:

 • jednoduché, keď sú kombinované harmonické, jednosmerné farebné gamuty;
 • mierne, keď tóny tapety nie sú navzájom kombinované, ale majú spoločné s priestorom;
 • komplex, ak je interiér zdobený viac ako tromi farbami rôznej sýtosti.

Susedné odtiene farebného kolieska

Ak chcete zachovať integritu interiéru, nenechajte si ujsť s výberom farieb, použite špeciálny cheat, tzv farebné koliesko. S ním si môžete vyzdvihnúť podobné farby, len s 2-3 alebo 5, ktorý sa nachádza ďalej.

Pokročilí dizajnéri zvyčajne nepoužívajú 2, ale 3-4 odtiene, ktoré sa riedia univerzálnou čiernou, bielou alebo sivou farbou. Keďže v prírode chýbajú, nie sú v diagrame. Pri návrhu priestorov pôsobia nielen ako doplnkové, ale aj základné.

Kombinácia farieb (tabuľka)

Zaujímavá je nezávislá práca na výbere vhodných farieb. Ale nemajú žiadne skúsenosti s chybou. Existujú tabuľky, ktoré proces značne zjednodušujú. Hlavnou vecou je vedieť, ako ich používať.

Táto alebo podobná schéma sa používa, pamätajúc, že ​​prvá farba by mala byť použitá ako hlavná. Ďalšie dva sa môžu javiť ako ďalšie, tie, ktoré nasledujú, sú prízvukové.

Existujú tabuľky, kde sú prezentované kontrastné kombinácie alebo zostavené podľa komplementárneho princípu. Z navrhovaných možností stačí vybrať kombináciu, ktorá sa vám najviac páči.

Ako urobiť prechod pri kombinovaní

Zoraďovať alebo nevytvárať spoje pri lepení, závisí od hrúbky povrchovej úpravy, zvoleného štýlu. Pre návrh prechodu existuje niekoľko metód: prilepenie okrajov hranami, výlisky, použiteľné drevené lamely, tenké lamely, štuková lišta, stropný sokel.


    

Žiadny prechod

Klasický kĺb je zvyčajne vyrobený z ničoho. Aby sa v ideálnom prípade vyrovnali okrajom mimofarebných tapiet, nie sú pôvodne potiahnuté lepidlom a vzájomne sa prekrývajú. Potom sa na križovatke vykonáva ostrý nôž (čiara môže byť plochá alebo zvlnená). Odpad sa vyhodí a okraje tkanín sa potiahnu lepidlom, pripevneným na stenu.

Okraj tapety

Rámovanie papiera nie je problém. Môžete si ho vyzdvihnúť na tapetu v mieste nákupu podľa katalógu alebo vystrihnúť fragmenty zo samotného pásu tapiet. Výhodou tejto úpravy je nízka cena, jednoduchosť lepenia a odstraňovanie. Nevýhodou je vystavenie UV žiareniu a mechanickému poškodeniu.

Môžete si vybrať vinylové a akrylové hrany, ktoré majú približne rovnakú kvalitu. Textília je hustejšia a odolnejšia vďaka dvojvrstvovej štruktúre z papiera a tkaniny.

Dúfam, že kvalita samolepiacej hrany nestojí za to, má tendenciu časom spontánne vypadávať. Odporúča sa prilepiť, dodatočne natrieť lepidlom.

výlisky

Dekoratívne prvky orámované lištami vyzerajú celkom originálne. Takéto vložky sa väčšinou používajú v klasických interiéroch. Doteraz takéto myšlienky stelesňovali iba zástupcovia vyšších tried, pretože použité materiály boli veľmi drahé. Teraz tieto panely sú možné v štýle Provence, krajiny. Moderná moderná je na rovnakej ceste, mierne upravujúca rám. Jeho úlohu vykonáva okraj, vyrezaný z plátna tej istej zbierky.

Ako vložky sa používajú sieťotlač, reliéfne povlaky a iné podobné varianty. Výlisky tiež pomôžu, ak je potrebné spojiť tapety rôznej hrúbky, aby sa vytvoril prechod na iný typ dekorácie, architektonický prvok.

Kombinované metódy

Kombinácia je vždy kreatívna, kreatívna. Niektoré z jeho metód sú veľmi odvážne, najmä ak štýlové riešenie zahŕňa použitie jasných kontrastov, netradičných kombinácií. Preto musíte dekor starostlivo vybrať. Pri nákupe materiálov musíte zvážiť nasledujúce kľúčové faktory:

 • stupeň osvetlenia;
 • záznam v miestnosti;
 • koncipovaná štylistika;
 • odtiene a textúry by nemali "prisahať" medzi sebou.

Voľba textúry sa zvyčajne poskytuje ľahšie ako stanovenie správneho rozsahu farieb. Ak je možné kombinovať všetky typy povrchových úprav v byte do jedného harmonického celku, získajú uspokojivý výsledok:

 • zdá sa, že miestnosť pridáva veľkosť;
 • nepravidelné tvary, nepravidelnosti stien sú skryté;
 • interiér je naplnený svetlom;
 • objavia sa samostatné zóny;
 • zdôrazňuje vyhrávajúce vlastnosti rozloženia, štýlu.

    

Horizontálne kombinovanie

Metóda je najúspešnejšia, ak prilepíte miestnosť s tapetou rôznych typov, napríklad horná časť je papier, a spodná časť je vyrazená vinylovou alebo netkanou textíliou. Steny dostanú dodatočnú ochranu, čiastočná oprava bude jednoduchšia a lacnejšia.

Horizontálne pruhy môžu byť rozložené po celej výške, striedavo vo farbe, vzore. Ak sa rozhodnú lepiť iba dva typy tapiet, potom by mali byť časti 2: 1.

Výška divízie môže byť zmenená so zameraním na úroveň nábytku, parapetu, s prihliadnutím na dispozíciu, veľkosť miestnosti.

Horizontálne orientované spoje sú omnoho ťažšie maskovať, takže je vhodné použiť výlisky, rôzne obrubníky, bagety. Tradične je hranica vytvorená vo výške nie viac ako meter, ale len v prípade, že výška stien je malá. Pri neštandardných vysokých stropoch sa spoje nachádzajú vo výške 1,5-2 m. Táto vzdialenosť je orientovaná vzhľadom na podlahu a nie na strop, inak bude zrejmá najmenšia nepravidelnosť.

Vertikálna kombinácia

Podstatou metódy je vertikálne prepojenie tapiet rôznych tónov a textúr. Metóda vám umožňuje zvýšiť vizuálnu úroveň stropu. Miestnosť sa bude zdať vyššia, tým bude fragmenty tenší. Kombinovať pásy nie sú nevyhnutne rovnakej veľkosti. Pásy rôznej šírky sa striedajú v určitom poradí.

Ak sú kombinované fragmenty nerovnomerné v štruktúre, výlisky alebo okraje budú potrebné pre návrh hraníc.

Populárne kombinácie náterov rovnakej farby, ale rôznej intenzity, striedanie dynamických odtieňov s pokojnou, tapetou so vzormi a obyčajnými farbami. Pruhované kvety vyzerajú dobre v retro štýle.

Monofónne a jednohlasé

Recepcia, ideálna pre výber viacerých funkčných priestorov priestoru v podobných farbách. Spoločníci od jedného výrobcu sa stanú možnosťou win-win. Nie príliš pestré odtiene, reliéfne vzory, sieťotlač vyzerajú ušľachtilo.

Pre harmonický dizajn pri použití monochromatických tapiet vyberáme tkaniny s neutrálnymi a viac aktívnymi farbami, rôzne textúrovanými materiálmi. Manévrovanie so svetlejšou stenou odvádza pozornosť od nepravidelností na stene neutrálnou farbou. V spálni sa napríklad v priestore na spanie používajú hlbšie, tmavšie odtiene. Hra tiene pomáha upokojiť sa a relaxovať.

Akcentová stena

Zamerať sa na stenu nielen priťahuje oči, ale aj vylepšiť dizajn, musíte dodržiavať niektoré pravidlá:

 • v ideálnom prípade existuje len jedna takáto stena, zriedka dve, nikdy tri, čo prináša nesúlad;
 • iba časť steny alebo také architektonické prvky ako oblúky, výklenky sa môžu stať prízvukmi;
 • akcentové farby nie sú nevyhnutne jasné, prijateľné sú mäkké kombinácie;
 • Akcentovú stenu môžete „pohybovať“ pomocou teplých a studených farieb.

Je potrebné mať na pamäti: recepcia diktuje náladu celého interiéru, preto je schopná ho buď úplne zničiť, alebo vyrovnať.

V modernom interiéri sa dôraz kladie na akcentovú stenu. Je zdobená jasnými monochromatickými plátnami alebo tapetou s veľkým ornamentom, digitálnou tlačou. Farebná schéma ostatných povrchov je čo najneutrálnejšia. Tento prístup platí pre každú miestnosť. A vzhľadom k tomu, že drahé materiály sa používajú len na jednej zo stien, dosahujú sa značné úspory.

Vzor alebo ornament a monofónne

Kolekcie často predstavujú populárnu kombináciu kombinácie - obyčajná tapeta s rovnakou, kde sa vzor alebo ornament aplikuje na základňu.

Ak sa výber spoločníkov vykonáva nezávisle, musíte byť veľmi opatrní, pokúsiť sa ukotviť budúcich spoločníkov v dobrom svetle. Dôležité je tiež neodchýliť sa od pravidla:

 • veľká postava, chytľavá farba sú dobré len v priestrannej svetlej miestnosti;
 • v páre, kde prvá časť je ornament, druhá musí byť texturálna.

Vzor a vzor

Rôzne vzory vyzerajú celkom harmonicky v tej istej miestnosti. Musia však mať niečo zjednocujúce: motívy, niektoré prvky, farbu.

Recepcia sa často používa na horizontálnu kombináciu, keď je napríklad spodná časť steny zdobená tapetou s ornamentom a horná, ľahšia, zdobená malými kvetmi. Rovnakým spôsobom možno zostaviť veľké monogramy alebo kvetinový vzor s nenápadným geometrickým zvlnením, ktoré vytvára dojem monofónneho pozadia.

Dva typy tapiet používaných v územnom plánovaní, ale iba ak nie sú konkurentmi. Farební spoločníci zdieľajú napríklad detskú izbu, vyhradia si zónu na pracovnej ploche. Spoj by nemal byť vzdorný, nie je porazený výlisky, ešte lepšie, ak je hranatý.

Patchworková technológia

Kombinácia sa vykonáva pomocou náplastí, pre ktoré vyberáme plátna, ktoré sú navzájom v súlade. Sú narezané v rovnakých alebo rôznych kusoch, prilepené alebo prekryté, usporiadané ako na šachovnici. Klapky môžu byť dvojfarebné alebo majú viac odtieňov, s rôznymi geometrickými tvarmi: štvorcové, obdĺžnikové. Sú vyrezávané v tvare kruhu, aby sa dali aplikovať na už hotové steny.

Takýto panel vyzerá štýlovo v čele postele, v detskej izbe. Ak sa farebná schéma zdá byť príliš farebná, je vyvážená niekoľkými bielymi fragmentmi.

Samostatné prideľovanie

Keď sa pokúsite zamaskovať výklenky, ktoré sa zdajú byť chybou v miestnosti, často dosahujú opačný efekt. Je lepšie ísť opačným smerom a zvýrazniť ich. K tomu, že držať tapetu inej farby alebo niekoľko tónov tmavšie ako tie hlavné. Ak použijete textúrované tapety, vybaviť výklenok s podsvietením, bude to vytvoriť zaujímavý interiérový reliéf, oživiť miestnosť s hrou tiene.

Použitie studených tónov vám umožní vizuálne oddialiť stenu, posunúť zaostrenie na objekt, ktorý sa nachádza vo výklenku.

Územné členenie

Niekedy je jedna miestnosť rozdelená do zón, z ktorých každá plní svoju funkciu. Popri iných metódach sa metóda používa aj vtedy, keď je časť priestoru oddelená od zvyšku pomocou tapiet so vzormi alebo inými farebnými odtieňmi.

Rozhodnutia sú dosť nezvyčajné. Separácia sa dosahuje nielen farbou, ale aj textúrou. Jednou z možností je oddeliť napríklad kuchyňu od jedálne, vložiť ju štrukturálnou tapetou na maľovanie. Niektoré oblasti sú zdobené kvetinovými ornamentmi a ďalšie - s kockovanou potlačou rovnakého rozsahu. Hlavná vec sa nebude mýliť s usporiadaním nábytku.

Územné členenie pomocou tapety pomôže určiť hranice zóny bez námahy a zbytočných výdavkov: nevyžadujú sa žiadne sadrokartónové priečky ani ťažké záclony.

Kombinácia s tehlovou tapetou

Tehla alebo murivo v duchu podkrovia je stále menej populárne. Takáto vnútorná zmena si vyžaduje značné investície času a zdrojov, nie je vždy prípustné kvôli nadmernému zaťaženiu nadácie. V obzvlášť malom byte je vhodné tento materiál nahradiť jeho imitáciou.

Miestnosť, prelepená svetlou tapetou, je doplnená stenou z bielych tehál. Červené tehly budú vyzerať priaznivo obklopené matnými sivými alebo bielymi stenami. Zástera v pracovnej oblasti kuchyne, falošný krb v obývacej izbe nebude nesúlad, ak správne vydrží farby spoločníkov. Textúra tehly je prenášaná tak realisticky, že je možné ju odlíšiť od súčasnosti len jej pocitom.

Kombinácia fototapety s tapetou

Photowall-papier, rovnako ako akékoľvek obloženie s aktívnym kresbou, sú kombinované iba s monofónnymi stenami. Nezáleží na tom, na ktorý pozemok oko dopadá.Hlavná vec je dodržiavať základné pravidlá:

 • vybrať správny obrázok;
 • odhadnúť veľkosť;
 • v súlade s kvalitou a paletou medzi tapetou a hlavnou tapetou.

Typy megalopolisov nemusia zodpovedať farbe. Hodia sa takmer všetko, ak sa nerozlišujú pestrosťou alebo úplne monotónne. Sukulentné zelené sú najlepšie umiestnené v miestnostiach plných svetla. Biela, béžová alebo sivastá základná farba s ňou dobre ladí.

Izby s oknami na sever sú zdobené svetlými, veľkými obrazmi. Slnečnice alebo pomaranče zahrejú a pridajú slnko. Zostávajúce steny sú pokryté svetlou, teplou, matnou tapetou.

Nástenné nástenné maľby sa používajú aj na zónovanie, na zvýraznenie horizontálnej, na zvýraznenie architektonických projekcií, výklenkov. Nie je to tak často v kombinácii s kontrastnými nasýtenými spoločníkmi: béžová v kombinácii s fialovou, zelenou, modrou a oranžovou. Obrázky s perspektívou výrazne ovplyvnia veľkosť miestnosti.

Kombinácia tapety s rôznymi textúrami

Na zdôraznenie zaujímavej štruktúry povlaku je miestnosť vyhotovená v jednej farbe. Použitie chytľavých textúr musí byť vyvážené pokojnými odtieňmi, nedostatkom zbytočných detailov, vzormi. Explicitná textúra sa zvyčajne kombinuje s rovnakými spoločníkmi alebo aspoň s hrúbkou. Je lepšie neukladať švy medzi nimi na rovnú stenu, ale viesť ich do rohu.

Textúrované tapety - najlepšia alternatíva k tekutinám. Textúra môže pôsobiť ako prúžky a kučery, abstraktné obrazy, vegetácie. Je vhodné lepiť nátery, môžete maľovať, spájajú ich na stenách, zdobia stropy s nimi.

Kombinácia tekutých tapiet

Na prvý pohľad vyzerá tekutá tapeta dekoratívna omietka, vhodná do každej miestnosti, dobre kombinovaná s netkanou textíliou.

Najprijateľnejšie kombinácie sú tie, ktoré sú dosiahnuté pomocou farebnej hry. Tekuté tapety len kombinovať navzájom, ďalšie materiály, na doplnenie kresby, originálne vzory. Z nich vytvoriť panel, a ak "hnetenie" hrubšie, potom dekoratívne objem prvky, napríklad imitácia štuky.

Bod zaostrenia

Určitou vizuálnou kotvou, ktorá priťahuje pozornosť človeka, ktorý vstúpil do miestnosti, krásny detail, ktorý je centrom interiéru, slúži ako bod záujmu. Môže to byť prirodzené, ako napríklad výklenok, krb alebo veľké okno s výhľadom na krásny výhľad.

Ak neexistujú žiadne takéto architektonické detaily alebo nádherná panoráma, potom môže byť ústredným bodom maľba, socha, nábytkárska skupina, ktorú dizajnér „označuje“ za hlavné. Zvýraznite im pomôže správne osvetlenie, pozadie tapetu. Tieto sú kombinované takým spôsobom, že časť steny sa líši v odtieni od hlavnej a je monotónna alebo vyniká neobvyklým vzorom. Účinok môže byť doplnený rámom, ozdobnými ozdobami.

Dekoratívne ozdoby

Na zmenu interiéru stačí bez veľkolepej opravy použiť hotové alebo ručne vyrobené dekoratívne samolepky. Sú ľahko lepené, teraz sú také, že sú odstránené bez následkov.

Téma, štýl takejto výzdoby je veľmi rôznorodá, vhodná pre všetky štýlové smerovanie: podkrovie, avantgarda. Môžu to byť malé samolepky alebo veľké siluety obrazy ľudí, zvierat. S ich pomocou, oživujú výzdobu detskej izby, miesto akcenty v obývacej izbe, zjednotiť rozptýlené kúsky nábytku a spotrebičov v kuchyni, pridať pozitívne v spálni.

Kombinácia kombinácie tapiet v izbách

Nie každý má rád experimenty, rozhodnú sa odkloniť od tradičného nalepovania každej miestnosti tapetou rovnakej farby. Aby nová rekonštrukcia vyzerala harmonicky, je najprv potrebné študovať veľké množstvo odporúčaní od známych dizajnérov, študijných príkladov z fotografie, vytvoriť nápad, ktorý by zohľadňoval funkčné vlastnosti každej miestnosti.

Obývacia izba

Miestnosť, kde sú návštevníci prijímaní, sa často nazýva sála. Privítajú hostí, organizujú večerné posedenia s čajovými večierkami, stretávajú sa s kolegami a dôležitými hosťami. Preto by mal byť nielen pohodlný pre domáce, ale aj zachovať obraz majiteľov ako úspešných ľudí, bez chuti. Kvalita dokončenia tejto miestnosti nestojí za šetrenie. Uplatňuje klasiku, kombináciu sieťotlače, skla, použitie netkaných, vinylových tapiet.

Sála má najčastejšie funkcie obývacej izby a jedálne, niekedy aj spálne. Niektoré z rohov môžu byť pracovným priestorom alebo knižnicou. Partneri tapiet pomôžu rozdeliť priestor do zón. Hlavné husle hrajú rozmery miestnosti. Ak je obývacia izba malá, je lepšie uchýliť sa k svetlým odtieňom. V obrovských rozlohách fantázie, nemôžete obmedziť, experimentovať s textúrami, farbami.

Odpočívadlo sa zvyčajne robí ľahšie, pričom sa vytvárajú monofónne plátna alebo s malými vzormi. Miesto, kde sa nachádza čalúnený nábytok, skupina s krbom, plazma bude prínosom, ak je ozdobená viac nasýtenými farbami a krásnymi kresbami.

spálne

Vzhľadom k tomu, že zóna je intímna, tu postupujú len z vlastných preferencií, pričom sa vopred dohodli na základných princípoch s partnerom.

Hlavnou úlohou miestnosti je pomôcť relaxovať, zabezpečiť správny odpočinok. Jasné kontrasty a honosné vzory tu nie sú vhodné. Je lepšie ozdobiť steny pokojnými farbami: béžovou a bielou, ktorá miluje tmavšiu spálňu - rôzne odtiene hnedej, modrej.

Textúra je lepšie zvoliť hladké. Okrem tradičných, v spálni vyzerajú dobre módne tkaniny tapety. Je žiaduce, aby sa prekrývali s textilom: záclonami, prikrývkou. Ak ich skombinujete s inými typmi, potom sa spoje budú musieť hrať s lištami alebo lamelami kvôli nezrovnalostiam v hrúbke materiálov.

Kombinácia rôznych typov tapiet, vložených cez čelo s textúrou, tmavšie materiály, fotografie tapety, aby bolo prízvuk. Aby sa oddelilo lôžko, prízvukový pás pokračuje pozdĺž stropu.

kuchyne

V kuchyni nie je riešenie problému správnej kombinácie farieb také jednoduché. Tam je veľa nábytku, jedna zo stien je často obsadené dlaždice, je tu veľmi málo priestoru pre tapety. Okrem toho musia byť namontované nielen so všetkým nábytkom, ale aj s pracovným priestorom, chladničkou a inými domácimi spotrebičmi.

Aby nedošlo k premoženiu kuchyne miestnosti s farbami, by mal byť tapeta duet neutrálne, bez veľkých vzorov. Väčšia kuchyňa-jedáleň je zdobená jasnejšie, ale tu sú však pastelové odtiene, svetlé farby budú vyzerať harmonickejšie, ak sú obrázky malé.

kúpeľňa

Mikroklíma miestnosti nemusí prilepiť tapetu. Tu sú vhodnejšie iné nátery, ktoré odolávajú vlhkosti. Ale v prípade, že kúpeľňa je priestranná, dobre vetraná, potom je celkom možné usporiadať čiastočne s tapetou, najmä preto, že látky sú ľahko meniť, ak sa náhle ukáže, že majú mierne odišli.

Používajte lepšie vodotesné, umývateľné materiály. Vhodné aj tekuté tapety, ktoré po vytvrdnutí potiahnuté akrylovým lakom. Použiť možnosti s vinylovou tapetou. Sú drahé, ale ich úroveň fixácie môže byť zvýšená špeciálnym lepidlom. Dobrým riešením je aj samolepiace sklo, ktoré nie je vlhké. Všetky z nich sú dobre kombinované s 3D, fototapety. Ten druhý je lepšie umiestniť priamo do sprchy. Táto oblasť je vyrobená z dlaždíc, a tapeta prilepená na práčku, umývadlo, v oblasti WC, kde sprej nedosiahne. Hlavná vec je, že kombinácia farieb, textúry nespôsobuje sťažnosti.

škôlka

V tejto miestnosti môžete nechať farby bežať amok. Ale aj tu je lepšie dodržiavať všeobecné pravidlo a nespájať viac ako 2-3 farby. Z nich len 2 môžu byť nasýtené.

Pre tých najmenších vyberte neutrálne odtiene. Dodržiavajte záväzok dievčat k ružovej, a chlapci - do modrej nie je nutné. Môžete si vybrať ľubovoľnú farbu. Medzi najobľúbenejšie pre škôlky sú zelené a žlté, broskyňové a marhuľové, prírodné farby dreva, zelený čaj, olivový, lila.

Deti, rovnako ako spálňa, potrebujú príjemné prostredie. Tam sú nevhodné ponuré odtiene, svetlé a veselé, ale nie rušivé od triedy sú vítané. Miestnosť pre dve deti možno rozdeliť do rôznych typov tapiet do jednotlivých oblastí, hracia plocha by mala byť zvýraznená akcentnými maľbami, dizajn môže byť diverzifikovaný s dekoratívnymi nálepkami vo forme siluety zvierat, geometrických obrazcov, exotických rastlín, rakiet a lodí.

Použite patchwork techniku ​​tak, aby farby náplastí zodpovedali tónu podlahy. Stena s fototapety, štylizované kresby bude vyzerať dobre.

Hala a chodba

Táto izba je zriedka priestranná. Vo väčšine prípadov je úzka a dlhá. Nemali by ste ju robiť veľmi tmavú, pokiaľ sa to neuskutočňuje v tmavších odtieňoch spodnej časti stien, ak prechádza hranica medzi spoločníkmi.

Spojenie medzi stropom a stenou je často vyrobené zo špeciálneho ráfika, kde maskujú podsvietenie. Táto technika pomáha „zdvíhať“ zavesený strop, aby sa oživil jeho interiér. Úzka a úzka chodba sa bude zdať oveľa priestrannejšia s kompetentným usporiadaním tapety, premysleným osvetlením.

V miestnosti, ktorá nie je preplnená nábytkom, tapety panely, lišty a hraníc, ktoré zodpovedajú rám zrkadla, stredne veľké geometrické a kvetinové vzory vyzerajú krásne.

Oblasť, ktorá je najbližšie k vstupným dverám, je výhodne prelepená umývateľnou tapetou alebo sklenenou tapetou odolnou voči opotrebeniu. Ozdobte chodbu a urobte ju živšou, pomôže vám plagáty, fotografie, rôzne nálepky.

Tipy pre štýl interiéru

Starožitný štýl, naplnený stĺpmi, oblúkmi, prvkami z mramoru, štuky môže byť stelesnený bez vynaloženia na zlaté nástenné maľby. Tapety, ktoré napodobňujú nástenné maľby, sú kombinované s monochromatickými pastelovými farbami. Photowall-papier s prírodnými, historické pozemky je umiestnený na stenách. Štýl bude podporovať výlisky, štuky, vyrobené z polyuretánu.

V pomere rokoka a baroka sa bude klásť dôraz na sieťotlač, tapetu na báze látky. Papierové tapety pomôžu simulovať tkané mreže. Namiesto štuky budú pompézne výlisky.

Klasické farebné riešenia od mliečnych až po burgundské, geometrické výtlačky, panely, kombináciu tapiet horizontálne sú celkom možné. Na spojoch sú umiestnené drevené lamely, spodná časť steny je niekedy zdobená vyrezávaným drevom alebo plastom.

Pre viktoriánsky štýl, najlepšie tlač na tapetu - pruhy a bunky, kvetinové motívy.

Japonský sprievod bude podporovaný prirodzenými lakonickými farbami, tematickými tapetami.

Prekrývanie Európy a Číny je vyjadrené eleganciou, zmiešaním obvyklého nábytku s papierovými panelmi. Orientálny štýl je tapeta s nezvyčajnými vtákmi, kvetmi.

Turecký štýl naplní spálňu tyrkysovou a azúrovou, diktuje usporiadať čelo nie je na námestí, ale v tvare kupoly, oblúka.

Krajina a Provence budú vyžadovať jednoduché textúry na stenách, matné plátna s malým rozptylom kvetov. Je žiaduce kombinovať farby tapety so závesmi.

Alpské chaty sa vyznačujú jednoduchými materiálmi, nenápadným korkovým alebo bambusovým základom v kombinácii s imitáciou muriva.

Moderné trendy berú niečo z klasického interiéru, ale pod kovom alebo murivom sú aj hrubé textúry. Použite foto-papier s obrázkom mechanizmov, ozubených kolies.

Kombinácia s inými materiálmi na povrchovú úpravu

Z návrhov, ktoré sú na trhu, je ľahké sa zmiasť. Bielenie, vodou riediteľná maľba sa teraz používa ako rozpočtovo overená možnosť v priebehu rokov. Tí, ktorí chcú modernejší dizajn, interiér priestorov je zdobený drevom a kameňom, používajú sa dekoratívne omietky, PVC panely a ekologická koža. V predaji sa nachádza špeciálne nástenné linoleum, ktoré môže vystrašiť len meno. So slávnou podlahou majú málo spoločného. Všetky materiály svojím vlastným spôsobom sú dobré, majú špeciálnu textúru, určité dekoratívne vlastnosti. Ale nie každý môže porovnať s tapetou za cenu, jednoduchosť inštalácie. Okrem toho, miestnosť úplne "káblové" s kameňom alebo dlaždice, je nepravdepodobné, že by ohromiť s komfortom. Najlepšie je kombinovať.

Tapety a panely

Dekoratívny náter, ktorý je teraz vyrobený zo širokej škály materiálov, ide dobre s tapetou. Tento tandem vždy vyzerá reprezentatívne, drahé. Materiál panelov sa v závislosti od štýlu miestnosti používa veľmi odlišne: PVC, sadra, textílie, drevné štiepky, niekedy mramor a kov. Niekto si vymyslí poraziť na stenách parkiet a laminátu. Prečo nie?

Kombinácia s tehlou

Veľa módnych štýlov (Gothic, Loft alebo Scandinavian) je veľmi omietaných stien. Takže brutalita v miestnosti nezmizne z rozsahu, „holá“ jedna zo stien je vľavo, alebo len jej časť. Zvyšok obvodu je zdobený tapety vhodné pre štýl a dekor, farebné alebo pevné.

Kombinácia s ozdobným kameňom

Zbaviť steny omietky, nie vždy dostať do tehál. Ale ak stále chcete niečo kamenné, potom behúň betónovú stenu môže byť ozdobený ozdobným kameňom. Hlavnou požiadavkou je premýšľať nad konečnou úpravou zvyšných stien, spojiť typy náterov a dekorov.

dlaždice

Najobľúbenejšie miesta pobytu, kuchyne alebo kúpeľne, nerobte bez dokončenia rovnako populárny materiál - dlažba. Doska plus tapeta - najuniverzálnejšia možnosť, ktorá vám umožní realizovať fantázie dizajnérov. V tomto páre, môžete poraziť všetko: tvar dlaždice a vzor tapety, ich textúry a farby, spôsob, ktorým sa dlaždice a lepenie tapety.

Kombinácia je postavená na kontraste alebo v kombinácii so spoločnou farbou, prvkami. Ostatné materiály môžu byť pripojené k kombinácii: sklenené panely, dekoratívne omietky.

omietka

Materiál sa používa nielen na zarovnanie stien. Pri zdobení interiéru v antickom, arabskom alebo gotickom štýle je dekoratívna omietka nevyhnutná. Bude stelesňovať krásu mramoru, etnický príbeh. S jeho pomocou, vytvárať obrazy, aplikácie. Nádherné panely môžu byť umiestnené len na jednej stene. Existuje však veľa nápadov, ako spojiť dva hľadané materiály.

Akcent môže byť samotná omietka, obraz na nej. Alebo sa stáva podkladom pre stenu, kde je vložená jasná tapeta.

S barom a stromom

Kombinácia dreva a tapety - recepcia nie je nová. Používa sa ani jedno storočie. Najčastejšie je spodná časť steny zdobená drevenými panelmi a na hornej časti je prilepená tapeta.

Tam sú tapety, ktoré napodobňujú guľatiny naskladané na sebe, rozstrapkané dosky alebo hmyz jedol preč hmyzom sám. Môžu byť porazené v interiéri ako mestský byt, tak aj vidiecky drevený domček s trámami pod stropom a stenami z dreva.

Rovnako ako v prípade kameňa, musí byť úplne drevené prostredie zriedené s niečím, čo dá miestnosti útulný obytný vzhľad. Drevo v kombinácii s ľahkou tapetou je široko používané pre dokončovacie chaty, chaty v rustikálnom, škandinávskom štýle. Módne teraz bambusové, korkové tapety sa dobre zmestia do drevených stien.

záver

Ak chcete vytvoriť štýlový a harmonický dizajn, najprv určené s cieľmi, ktoré chcú dosiahnuť kombináciu. Ak chcete vytvoriť interiér, ktorý vyzerá ako nič, musíte sa naučiť techniky a pravidlá tapety kombinácie. Dobré služby môžu slúžiť katalógom, kde medzi prezentovanými možnosťami môžete vždy nájsť tú, ktorá je pre konkrétnu miestnosť najprijateľnejšia.

Rozvoj projektu, jeho implementácia je možné dôverovať odborníkom. Ak budete mať na tomto podnikaní sami, život určite získa veľa nových farieb.

Zanechajte Svoj Komentár