Dizajn kuchyne s balkónom - 25 nápadov

Ak ste vlastníkom kuchyne s balkónom, potom sa prekvapivé možnosti otvárajú pre najfunkčnejšie využitie týchto ďalších námestí. Celkový dizajn kuchyne s balkónom priamo závisí od možnosti kombinácie týchto dvoch priestorov. Takéto rozhodnutie doslova otvorí nielen dvere, ale aj nové obzory, čo umožní aj malej kuchyni hrať s čerstvými farbami. Po prepojení získa každá kuchyňa individualitu a veľký potenciál, a to vo funkčnom zmysle aj z hľadiska dizajnu.

Špecifické riešenie

Je potrebné vopred rozhodnúť, akú funkčnosť očakávate od balkóna. Rozhodnutie nepripojiť ho k spoločnému priestoru je odôvodnené, ak sa kladie dôraz na izoláciu tejto miestnosti. Možnosť samoty, hoci podmienená, môže zmeniť obyčajnú lodžiu alebo balkón na:

 • kanceláriu;
 • zimná záhrada;
 • rekreačná oblasť, čaj;
 • workshop-sklad.

Ale aby bolo takéto rozhodnutie pohodlné v kuchyni, je potrebné dbať na vzhľad výstupu z balkóna. Aké sú techniky:

 • Posuvné priehľadné dvere sú vyrobené - výrazne šetria miesto bez výkyvnej konštrukcie;
 • Dokonca aj obvyklé balkónové dvere sú vyrobené zo skla v hornej a dolnej časti.
 • Jediné tónovanie stien dvoch miestností, dokonca aj oddelených dverami, prispeje k vizuálnej expanzii.

Ale s balkónom v kuchyni umožňuje umožniť oveľa viac ako len krásne záclony pred dverami.

Výhody kombinovania

Majitelia typických kuchýň s miniatúrnym balkónom alebo veľkými lodžiami s obrovskou lodžiou, bez ohľadu na kubickú kapacitu, nájdu také príťažlivé, ak nie celkom rozpočtové riešenie. Bez ohľadu na úlohy vykonávané samotným balkónom vám kombinované riešenie umožňuje:

 • stelesniť nezvyčajné myšlienky, čím dosiahnuť originalitu;
 • pridať všeobecnú úroveň osvetlenia;
 • čo najviac zo zvýšenej plochy.

Po prvé, špecifikujú len stupeň zjednotenia, ktoré sa radikálne líšia v technickom dizajne:

 • Odstráňte iba balkónové dvere s otváraním okien. Toto riešenie umožní v prípade zmenených okolností bez problémov vrátiť všetko na miesto.
 • Stena mizne - ďalšie príležitosti sa otvárajú, napríklad, aby sa veľkolepý oblúk.
 • Absolútna demolácia všetkých oddielov - úplná fúzia.

Prvá akcia

Z technických možností priamo závisí na návrhu spoločného riešenia kuchyne s balkónom. Vskutku, v domovoch "starého" veku získať povolenie nie je ľahké. Najčastejšie nemožné kompletné zošrotovanie priečok a navyše zostáva rozpätie.

Varovanie! Pravidlá a technické stanoviská sa líšia nielen pre každý konkrétny dom (panel alebo tehla), ale aj pre každý región.

Pred začatím realizácie projektu, ktorý sa vám páči, by ste sa mali postarať o tie technické otázky, bez ktorých by takýto nápad nebol možný:

 • Otepľovanie balkóna. Nemôžete niesť batériu - pomáhajte vykurovacím systémom, ako je napríklad infračervená podlaha.
 • Možné presklenie v podlahe, najmä na lodžii - francúzske okná, ale vždy trojkomorové;
 • Prenos komunikačných a inžinierskych systémov.
 • V prípade balkóna zvážte prípustné zaťaženie.

Špecifický dizajn

Pri premýšľaní prostredníctvom kuchynského dizajnu s prístupom na balkón by ste mali určite zvážiť, ako často a koľko sa používa na určený účel; koľko potrebných domácich spotrebičov sa plánuje umiestniť. Koniec koncov, porušenie pravidla trojuholníka (schéma najviac ergonomického usporiadania sporáka, chladničky a umývadla) sa môže zmeniť na nepohodlie.

Zvyčajne na balkóne sú:

 • najviac objemné spotrebiče (chladnička, mraznička);
 • pracovná plocha (roh v prípade lodžie alebo lineárna).

Celá oblasť, vyplývajúca zo spojenia lodžie, vyzýva, aby sa neobmedzila voľba na niekoľko štýlov. Aj v prípade miniatúrnych možností existuje mnoho ponúk. Prítomnosť „neodnímateľného“ parapetu je východiskovým bodom pri vytváraní originálneho funkčného kuchynského dizajnu, dokonca aj s malým balkónom.

Je možné obrátiť nepríjemnú prekážku na:

 • veľkolepý barový pult;
 • veľmi pohodlná pracovná doska;
 • krásne jedálenské miesto;
 • malý kuchynský ostrov.

Balkón sa otáča ...

Niekedy je na prvom mieste potreba vytvoriť ďalšiu plnohodnotnú zónu, ktorá nie je priamo spojená s varením. Balkón alebo lodžia sa v závislosti od formátu dramaticky transformujú, ak použijete najnovšie nápady na dizajn a inovatívne prvky interiéru:

Funkčnosť zónybalkónlodžie
Jedáleň - jedenieLineárne usporiadanie pozdĺž okna s vysokými stoličkami, transformačné modelyOkrúhly stôl s veľkolepými stoličkami
Relaxujte s prvkami prírodyMalá pohovka sa zmestí aj do minimálneho priestoru.Mäkká skupina je doplnená špeciálnym nábytkom pre rastliny.
BarStoličky sa privádzajú na balkón a mólo sa používa vo forme regálu.K dispozícii je neštandardná výzdoba, vínna pivnica, kávovar

Predvoľby štýlu: klasika žánru

Každý štýl má svoje výhody a nevýhody. Niekedy chcete "naraz", a rozpočet a kubická kapacita priestoru, aj pri zohľadnení kombinácie, majú obmedzenia. Mala by sa bližšie pozrieť na najbežnejšie štýly, starostlivo analyzovať možnosti každého interiéru.

Ako predtým, starnúca klasika zaujíma vedúcu pozíciu, pretože väčšina majiteľov sa usiluje o rešpekt a harmóniu. Združenie vám umožňuje plne využiť tohto smeru, pretože celkový vzhľad miestnosti priamo závisí od vzhľadu kuchynskej linky.

Klasika navrhuje špeciálny pohľad na domáce spotrebiče, ktoré môžu ovplyvniť konečné náklady:

 • Skryté domáce spotrebiče. Budeme musieť utrácať peniaze za ďalšie fasády, ktoré skrývajú napríklad veľkú chladničku, pomalý varič, mikrovlnnú rúru av prípade potreby aj práčku.
 • Použitie kuchynských pomôcok v antickom štýle. Moderné výrobcovia sa snažili zohľadniť potreby spotrebiteľov, ale cenový segment sa mierne posunul smerom nahor.

Pre malé priestory, najmä so zvyškom steny, to nie je úplne fit, ale oblúky dokonale zapadajú, stáva centrálnym prízvukom. Vyrobené hladkým spôsobom, zvyšujú pôvab týchto interiérov.

Barokový, art deco a ďalší luxus

Tieto štýly sú samozrejme vhodné len pre izby s impozantnou veľkosťou, pretože ich charakteristické vlastnosti sú rôzne dekoratívne prvky. Pre interiér kuchyne nie sú často vyberané, niekedy samotné usporiadanie tlačí vlastníkov, aby sa rozhodli.

V novostavbách sa často nachádzajú stĺpy vo forme stĺpov - konštrukčných prvkov. A v týchto štýloch, akonáhle sú prakticky nevyhnutné komponenty. Po pridaní polkruhového, figurálneho móla, dekoratívneho štukového výlisku a expresívnej kuchynskej súpravy, vytvoríte impozantný, veľkolepý interiér.

Ak to priestor dovolí, prečo sa obmedzovať? Lodžia sa mení na jedálenský kút s pevným stolom, bohatým podávaním a závesmi. Môžete povoliť stoličky v kuchyni a ďalšie excesy, ktoré majitelia miniatúrne izby sú zbavení, pretože budú musieť vybrať výstižnejší v detailoch, funkčný výkon. Ale budete musieť stráviť oveľa menej času na udržiavanie poriadku a čistoty, pretože nie je potrebné leštiť početné kučery, ktoré sú luxusné štýly tak známe.

V súlade s dobou

Moderné štýly už dlho našli svojich verných fanúšikov, ktorí sa neboja zvýrazniť domáce spotrebiče alebo svetlé farby. Koniec koncov, aj malé izby môžu byť zdobené v jasných, módnych farbách, napríklad tyrkysová. Len v malom priestore sa zriedi dostatočné množstvo bieleho.

Aké techniky dizajnu našli odpoveď v srdciach spotrebiteľov:

 • Dvojfarebná súprava. Horná časť sa vykonáva vo svetle bielej farbe alebo jej odtieňoch (perleť, svetlý mliečny) a spodná časť je svetlá.
 • Lesklé fasády s minimálnym počtom vonkajších prvkov, systém uzáverov je možný.

Inovatívne spotrebiče, ako napríklad kuchynské digestory, sa stávajú záležitosťou pýchy v takých interiéroch, a nie nadbytočným predmetom na pozeranie, ktorý musí byť rýchlo ukrytý za sklopnou konštrukciou. Inovatívne systémy umiestnenia pre kuchynské potreby, všetky druhy organizátorov pre súbory budú užitočné.

Každá malá kuchyňa bude potešená jednoduchosťou dekorácie. Jeho úlohou sú funkčné veci - veľkolepý mixér, kuchynská zástera. Ten sa vykonáva v mozaikovom vzore, je úplne zrkadlený, metalizovaný.

Navždy spolu

Pri návrhu kuchyne akejkoľvek metrickej plochy s pripojeným balkónom alebo lodžiou nie je barový pult len ​​krásnym prvkom interiéru. Veľmi často má hlavnú úlohu v územnom plánovaní. S jeho pomocou je ľahké poraziť taký nepríjemný hluk ako zostávajúci prah.

Obdĺžniková kuchyňa s pripojeným balkónom

Efektívne dopĺňajú:

 • pódium s alternatívnym hlavným povlakom, prípadne drevené;
 • konfigurácie stropu s rôznymi textúrami;
 • viacúrovňové osvetlenie.

Barový pult vyzerá obzvlášť pôsobivo, keď je doplnený viacfarebnými svetlami. Všetky druhy úložných systémov oslovia pedantských užívateľov; viac kreatívny plastový dizajn, ktorý má úplne futuristický vzhľad. Moderné barové pulty majú mnoho úprav, bez úsilia sa zmestí do akéhokoľvek štýlu. Je ľahké získať špeciálnu rafinovanosť po objednaní v rovnakom čase a stojane.

Hlavným pravidlom barového pultu je pohodlie sedenia. Kolená potešia aj malý výbežok horného povrchu a dodatočný priestor.

Špeciálna pozorná zóna

Okná a ich dizajn v kombinovaných interiéroch zaberajú centrálne miesto. Je potrebné filtrovať iba tie techniky, ktoré sú v každom prípade najdôležitejšie:

 • Neštandardné recepcie (francúzske okná, umývadlo pred oknom) priamo závisia od počtu poschodí, celkového umiestnenia domu a zodpovedajúceho pohľadu z okna.
 • Neschopnosť opustiť "holé" okno vo dne - bude musieť opustiť módny valec, rímske závesy.
 • Ľahký tyl, organza zachráni akýkoľvek štýl.
 • Príliš ťažké, ťažké závesy - nie kuchynské riešenie.
 • Pre špeciálny, kreatívny dizajn - farebné okenné rámy.

Moderné interiéry znamenajú čo najviac otvorené, voľné miesto. S prístupom z kuchyne na balkón alebo lodžiu je potrebné využiť túto príležitosť. Neotáčajte balkón do trezora zbytočných vecí, ale snažte sa prispôsobiť vašej kuchyni podľa ideálu, čo vám umožní trochu viac, než dávať štandardnú verziu.

Zanechajte Svoj Komentár