30 príkladov kuchyne-obývacia izba na 20 metrov štvorcových. metre

Voľné plánovanie je teraz v trende a je vybrané nielen nevyhnutnosťou. Koniec koncov, je celkom logické mať tak pohodlnú, ako je to len možné, štýlovú a krásnu, ako dve malé, kde všetky výrazy a príťažlivosť budú limitované stenami zo všetkých strán.

Jednolôžková kuchyňa-obývacia izba 20 metrov štvorcových. m poskytuje nielen funkčný, ale aj krásny dizajn. Po zvážení na fotografii všetky možné zonovacie metódy uprednostňované pre konkrétne usporiadanie, berúc do úvahy všetky úspešné možnosti vybavenia, bude možné kombinovať najlepšie praktické a estetické aspekty.

Všetky výhody v jednom priestore

Takéto rozhodnutie je veľmi často odôvodnené v nových budovách, kde nie sú žiadne vnútorné steny, čo okamžite uľahčuje usporiadanie. K takému riešeniu sa uchýlil k Chruščov. Ale potom musíte vynaložiť úsilie nielen na zničenie múru, ale aj na získanie súhlasu.

Výsledok stojí za to:

 • kuchyňa a obývacia izba sú pohodlnejšie, funkčné z dôvodu dostupnosti voľného miesta v okolí;
 • jedálenský kút môže byť plnohodnotným miestom, s veľkým stolom, pohodlnými stoličkami, pol stoličkami v dostatočnom množstve;
 • celkový interiér sa stáva zaujímavejším, výraznejším, naplneným jasnými, nezabudnuteľnými detailmi.
Kuchyňa - obývacia izba s jedálenským kútom

Metrazhny bilancia dvoch zón môže byť odlišná. Ak budete zriedka variť, ale trávite veľa času s hosťami, potom nemá zmysel robiť kuchynské súpravy globálneho rozsahu. Ak sa naopak, kuchyňa je aktívne, silne vykorisťované, potom má zmysel ju dôkladne vybaviť, minúť až polovicu celého priestoru na jeho ploche 19-20 metrov štvorcových - potom interiérový dizajn musí nevyhnutne zahŕňať plné jedlo.

Lineárne usporiadanie stolovej dosky s pohodlnými, ale kompaktnými stoličkami pozdĺž steny s oknom umožní nielen používať obyčajne nevyužitú plochu, ale aj zladiť módne trendy západného dizajnu. Takéto riešenia sa čoraz viac využívajú v duchu moderného minimalizmu, japonského štýlu.

Spojte a odpojte

Tam sú tiež nevýhody spojené predovšetkým s nemožnosťou izolácie, v prípade potreby, ale sú ľahko eliminovať prítomnosťou priečky. Svojou záťažou sa delia na skutočné náhrady za dvere a steny a môžu byť viac podmienené, symbolické. Ich voľba však priamo závisí od zohľadnenia želaní rodinných príslušníkov.

Návrhári ponúkajú:

 • Posuvné sklenené dvere - transparentné, ale okrem zápachu, hluku. Pomôže poraziť zvyšnú polustenok v prípade nemožnosti úplnej demontáže oddeľovacej steny.
 • Posuvné s vitráží - určené pre intímnejšie prostredie. Môžete zapnúť jasné svetlo v kuchyni, ak potrebujete tlmené v obývacej izbe.
 • Možnosti skladania, obrazovky - v prípade potreby oddelenie.

zónovania

Správne rozdelenie priestoru umožní spoločný dizajn kuchyne a obývačky, aby sa vytvorili potrebné alternatívne zóny na 20 štvorcoch, aj keď v mierne skrátenej verzii. Ubytuje sa v nej nielen mäkká skupina s TV, ale aj štúdia, knižnica a herňa pre dieťa, najmä ak je možné pridať balkón do spoločného priestoru.

Hlavné rozdelenie dvoch hlavných zón má často: t

 • barový pult;
 • ostrov je veľmi výhodná možnosť;
 • veľkolepá falošná stena zo sadrokartónu;
 • vysoká zadná časť pohovky s dlhou komôrkou, konzola umiestnená za sebou;
 • veľké akvárium, prípadne postavené;
 • oblúk.

Barový pult umožní, aby to bolo vhodné miesto pre snacking niekoľko ľudí, len keď je veľký a dizajn je nepretržitý.

Spojovacia čiara je podčiarknutá oproti rovinám:

 • Paul - úpravy pódií. Nadmorská výška sa nevyhnutne objaví vtedy, keď inžinierske systémy vedú na ostrov.
 • Strop s osvetlením, veľa neobvyklých lámp, opakovanie značiek na vrchole.

Štýl a farba

Všetkých 20 metrov je vyrobených v rovnakej farebnej schéme - kuchyňa sa ľahšie hodí ako súčasť interiéru. Zvolený štýl je hlavným momentom pri vytváraní jednotného dizajnu.

Zvyčajne si nevyberajte preťažené dekoratívne prvky, funkčné a praktické:

 • Loft. Dekoračné tehly budú použité na zvýraznenie špecifických oblastí - pohovka, jedáleň.
 • High-tech Štýl vám umožní používať techniku, odvážne dizajnérske zariadenie.
 • Minimalizmus. Laconic vlastnosti nábytku, modularita padne na miesto, a monochromatické je schopný pridať priestrannosť. Osvetlenie ide do hlavnej úlohy, čím sa zvyšuje lesklý efekt.
 • Scandinavian. Svetlé odtiene béžovej, sivej, kardinálnej bielej sú doplnené prírodnými tónmi modro-modrej, svetlo zelenej, sivohnedej. Pridanie prírodného dreva, textilu prináša pohodlie. Nábytok je lakonický, ľahký, na podlahe, zvyčajne bielené skaly, šedo-okrové.
 • Neoklasicizmus - čerstvé čítanie klasických interiérov, ktoré vám umožnia držať krok s dobou, vychutnať si zelené, piesočné, žlté odtiene.

Funkcie dokončovania

Po výbere štýlu, výbere konkrétnych materiálov, sa často vynára otázka, ako si zamyslieť rôzne oblasti. Napríklad je logické, aby podlaha bola drevená, ale v oblasti varenia určite skôr alebo neskôr trpí. Podlaha by mala mať širokú škálu vlastností: odolnosť voči vlhkosti, odolnosť voči opotrebeniu.

Preto, dlaždice - najspoľahlivejšie, osvedčené možnosti. Teraz imitácie textúr dosiahli takú úroveň, že je vizuálne ťažké rozlíšiť, kde začína parketový alebo laminátový koniec a keramická plocha, najmä ak je spoj urobený správne. Môžete naopak zdôrazniť rozdiely, poraziť farebnú kombináciu a samonivelačná podlaha vám umožní zvýšiť účinok na limit.

Pre steny v oblasti viac potrebujú starostlivosť, vyberte umývateľné tapety. Farbenie vhodnou farbou je vhodnejšie z hľadiska prirodzenosti a šetrnosti k životnému prostrediu ako plastové panely.

Štandardný strop - lesklý biely, schopný zvýšiť výšku. Všade sa to však nehodí: v módnom podkroví je matná lepšia. Strop už dávno prestal byť vnímaný ako miesto pre lustre: vstavaný systém urobí osvetlenie akejkoľvek intenzity a skutočné štýlové tienidlá na tenkej vysokej nohe k stropu pri stole alebo pohovke poskytnú dostatok svetla.

Technické vybavenie

Z akej časti rozpočtu začlenené do technického vybavenia kuchyne, bude záležať na tom, koľko úsilia a peňazí potom bude vynaložené na udržiavanie interiéru v pôvodnom "novom" stave.

Kuchynský digestor je hlavným a povinným atribútom, najmä preto, že výrobcovia ponúkajú mnoho kreatívnych možností na prispôsobenie tejto položky ľubovoľnému štýlu:

 • inovatívne na pokraji futurizmu;
 • silný strop zo strieborného kovu pre mestské oblasti;
 • skryté v stene pre stručné riešenia;
 • Prekryvná maskovacia skriňa pre "nepriemyselné" štýly, ako sú retro, vintage alebo autentické.

Stojí za to premýšľať o umiestnení kapoty - jej umiestnenie sa odporúča na mieste, kde sú kachle dislokované, aj keď výrobcovia kuchynského nábytku sú schopní povedať opak.

Mali by sa odstrániť hlukové kontakty dvoch hlavných zón, aj keď je rozdelená. Ak je možnosť vidieť a počuť TV z kuchynskej linky je len plus pripojený interiér, potom to nefunguje v opačnom smere. Skutočnosť: tichá technológia, príslušenstvo, ktoré vám umožní jemne zatvoriť dvere.

V kuchyni je nemysliteľné bez špecifických vlastností, ako je mixér alebo rúra, nie všetko môže byť zamaskované čo najviac, keď chcete, aby miestnosť, aby dojem viac obývacia izba ako kuchyňa. Viditeľný, veľkolepý dekor, špeciálny druh nábytku môže upriamiť pozornosť na seba: dizajnérske stoličky, módne kreslo, maľby, lampy a najlepšie jasnú akcentovú farbu.

Štúdio apartmán - obývacia izba s kuchyňou

Nastavenie: umiestnenie a celkový dojem

S voľnou kuchyňou - obývacou izbou o rozlohe 20 m2 je výber kuchyne vždy zaujímavejší ako v kuchyni s dĺžkou 6 m. Aj na fotografii vidíte, že techniky sú nezvyčajné, niekedy opačné.

Niektoré umožňujú zvýrazniť varnú zónu vo všeobecnom vnímaní, iní - zamaskovať:

 • Usporiadanie v tvare L - najviac štandard, vhodné pre akékoľvek usporiadanie.
 • Usporiadanie v tvare P s umývadlom pri okne vám umožňuje zdôrazniť komfort kuchyne, zvýšiť funkčnosť. Varenie kulinárske majstrovské diela budú pohodlné, ubytovať high-kvalitné modely domácich spotrebičov z kombajnu, vstavaný kávovar na vysávač.
 • Uzavreté moduly, ktoré skrývajú veľké atribúty kuchyne vďaka osvetleniu, majú fantastický vzhľad.

 • Neprítomnosť hornej vrstvy je v lakonickom štýle pre úhľadný, nepríjemný dojem.
 • Otvorené malé police - krásne veľkolepé jedlá môžu slúžiť ako dekor v rovnakom čase. A spodné zásuvky sú priestranné, s profesionálnymi skladovacími systémami, ktoré zaručujú, že budú mať kuchynský riad a spotrebný materiál.
 • Maximálne vysoká, hluchý headset na strop - maximálna funkčnosť. Všetky spotrebiče, kuchynské potreby, "domáce" atribúty sú skryté a vizuálne je tu úplná integrácia priestoru, charakterizujúca vlastníkov ako úplne bez domácich drobností.

Dekoratívne momenty

Úplný, úplný obraz nie je možný bez dekoru. Pomerne často, keď sa skombinuje, ukáže sa 2 okná. A preto je potrebné aplikovať 2-krát viac úsilia na ich dizajn.

Množstvo textílií na oknách značne preťažuje miestnosť - dokonca aj pre klasiku, sú prospešné jednoduché varianty prúdiace zo stropu bez početných lambrequínov.

Kombinovaný návrh projektu umožní umiestniť krb v obývacej izbe. Elektrické verzie tohto útulného atribútu mu umožnia stať sa úspešným doplnkom do miestnosti. V závislosti od konfigurácie miestnosti pohovka alebo mať späť do kuchyne alebo do strany. Lepenie farebných akcentov je kombináciou záster a vankúšov.

Na fotografii kombinovaných príkladov je možné vidieť oveľa viac rôznych techník, tak odlišných a schopných zohľadniť špecifické želania vlastníkov. Rôzne interiérové ​​riešenia vám umožnia bezpečne prepojiť kuchyňu s útulnou mäkkou obývacou izbou a vytvoriť tak pôvodný priestor 20 m2.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár