Dizajn a interiér na 12 m2. - tipy a fotografie o usporiadaní miestnosti

Pri navrhovaní malého priestoru čelia mnohí majitelia zjavným ťažkostiam. Ako umiestniť všetko, čo potrebujete, do malej miestnosti, keď na to nie je dostatok miesta? Profesionálni dizajnéri však môžu poskytnúť praktické rady pre organizovanie funkčného interiéru. Podľa ich odporúčaní môže návrh miestnosti s rozlohou 12 m² uspokojiť aj náročných vlastníkov. Čo musíte urobiť a kde začať, je popísané nižšie.

Kľúčové body návrhu malej miestnosti

Pri výbere štýlu danej miestnosti by sa mal zamerať na výzdobu celého bytu. Môže to byť prísne klasická a moderná high-tech technológia. Odborníci však odporúčajú zdržať sa nadbytočnosti akéhokoľvek dizajnu, pretože optimálne riešenie vyzerá len ako minimalizmus.

Vďaka svojej estetike, ktorá zahŕňa minimálne množstvo dekoratívnych prvkov, sa dizajn na 12 metroch štvorcových nezdá byť škodlivý z hľadiska hranatia. Ak však nie sú žiadne fantázie, potom je celkom možné kombinovať štýlové trendy - pridanie minimalistickej výzdoby s rôznymi motívmi a interiérovými objektmi. Takýto eklekticizmus sa často týka nábytku. O ňom hovoriť trochu ďalej.

Rovnako dôležité bude zónovanie a osvetlenie malej miestnosti. Pre jasné vymedzenie malého priestoru je najlepšie použiť farbu. Hlavným odporúčaním väčšiny odborníkov je nastaviť svetelný tón.

Požiadavky na farbu

Takáto závažná úloha, ktorá je priradená farbe, je spôsobená jej vizuálnou expanziou priestoru. Ak je bezohľadné rozbiť všeobecnú harmóniu s nejakou kontrastnou vložkou, môže to viesť k opačnému efektu. Treba si uvedomiť, že tmavé farby sú úzke a tak malé. Ich vplyv je charakterizovaný psychologickým tlakom, pocitom nepohodlia. Teplé tóny sa môžu „pochváliť“ s rovnakým zúžením.

Napriek pocitu tepla a pohodlia, ktoré spôsobujú, ich intimita negatívne ovplyvňuje dizajn. Použitie studených, osviežujúcich tónov je omnoho efektívnejšie, pretože rozjasňujú okolitú atmosféru. Robia ho vizuálne chladnejším, čo oko vníma ako znamenie priestrannej izby. Najživšie príklady sú všetky odtiene bielej, striebornej, ružovej a svetlomodrej.

Varovanie! Snehobiely odtieň je možnosťou výhry. Prináša ľahkosť a mier. Atmosféra malej miestnosti prispeje k úplnej relaxácii po náročnom dni.

Ak je asketický dizajn interiéru miestnosti 12 m2 nie je zahrnutý v plánoch majiteľov, potom je použitie prízvuk steny úplne povolené. Je umiestnený za hlavou pohovky alebo postele, takže v noci nezasahuje do spánku. Najobľúbenejšie sú pieskové tóny spolu s prímesou azúrov.

Beige s akcentom gaštan je tiež považovaný za populárny odtieň. Môžete však použiť iné zariadenie na vytvorenie jasného prízvuku. Môže to byť šťavnaté sfarbenie textílií, charakteristická textúra nábytku, frivolita nástenných plagátov. Dokonale riedia biely gamut malej miestnosti. A protivníci kontrastných vložiek môžu byť obmedzené na použitie priesvitných ozdôb v dizajne plochých povrchov. Takéto obklady možno nájsť medzi všetkými druhmi tapiet a dekoratívnych omietok.

Pri vytváraní prízvukovej steny je najdôležitejšie pozorovať zmysel pre proporcie. Musí byť sama. Všetky ostatné steny by mali zostať svetlé.

Ďalšou dôležitou poznámkou od dizajnérov je prísne obmedzenie počtu tónov. Aj keď sa používa eklektický štýl, nemali by byť viac ako tri. Až potom bude možné pridať ucelený dojem z konštrukcie malej miestnosti 12 m.

vymedzenie oblastí

Aj toto skromné ​​námestie sa niekedy musí rozdeliť na zóny. Vzhľadom k tomu, masívne priečky sú irelevantné tu, rovnaká farba a materiál podšívky sa používa pre zónovanie. Rozdielna štruktúra použitých materiálov výborne nahrádza objemné prvky náhlavnej súpravy. Textílie sa používajú omnoho menej často, aby sa pomocou rovnakých závesov vymedzili funkčné zóny.

A je dosť ťažké splniť návrh miniatúrnej miestnosti s rozlohou 12 m2 s pódiom v blízkosti jednej zo stien. Je však pomerne všestranný, pretože to znamená kompaktnú organizáciu lôžka so zásuvkami na veci. V spodnej časti zostáva pracovný priestor so slobodou pohybu. Pre rovnaký účel zostáva miestnosť takmer vždy otvorená.

Povrchová úprava a osvetlenie

Pri pokládke podlahy sa odporúča použiť štruktúrovaný vzor kompetentne. Napríklad pri použití laminátových panelov je možné tieto dosky ukladať diagonálnou metódou. Tento prístup trochu rozširuje vizuálne vnímanie priestoru miestnosti. Pre rovnaký efekt, môžete chváliť stretch stropy. Ich snehobiela textúra vizuálne prehlbuje užitočný objem malého podkrovia.

Ale aj obyčajný lesklý náter môže robiť vyššie uvedené práce, ak je povrch stropu dokonale rovný. Na stenách stojí za to umiestniť niekoľko zrkadiel. A priori zväčšujú priestor miestnosti vďaka optickej ilúzii zdvojenia. Alebo dve malé, alebo jedno, ale viac. Môže byť umiestnená oproti otvoru okna. Potom budú slnečné lúče dodatočne osvetľovať a vizuálne zväčšovať interiér miestnosti s rozlohou 12 m2.

Varovanie! Tri alebo viac malých zrkadiel môže urobiť opak - vizuálne zmenšiť priestor miestnosti.

Sklenené povrchy sú všeobecne považované za dobrú výplň pre skromnú miestnosť. Môžu byť prezentované na malom konferenčnom stolíku, predných nábytkových prvkoch. Účinok svetla dokonale dopĺňa dobré osvetlenie. Hovoríme o inštalácii malých lámp, pretože objemové použitie zjavne nestojí za to.

Miestne, bodové osvetlenie je postačujúce za predpokladu, že pôjde po obvode. Elegantné svietidlá môžu ľahko vyriešiť nedostatok svetla, ak sú majitelia zvyknutí na jasné svetlo veľkého lustra.

Nábytok

Bolo by logické pozrieť sa na odmietnutie väčšiny kusov nábytku. Namiesto vysokých skríň sa odporúča používať kompaktné komody, pretože ich užitočný objem sa v skutočnosti veľmi nelíši. Prevádzka rôznych výklenkov a mäkkých prvkov náhlavnej súpravy tiež vyzerá vhodnejšie ako ťažké police a skrine.

Ak usporiadate police v blízkosti stien, potom prázdnota niektorých políc bude klásť dôraz na ľahkosť dizajnu útulnej miestnosti o rozlohe 12 metrov štvorcových. Zrejmou výhodou bude prítomnosť konzol a čo nie. Umožňujú vám uložiť užitočné merače s limitovaným štvorcom, pričom poskytujú dostatok miesta pre rôzne doplnky. Ten by mal byť dosť malý.

Rozloženie malej miestnosti v závislosti od destinácie

Tu zvažujeme možné využitie malej miestnosti.

  • Navrhnite malú spálňu. Bez minimálnej sady slúchadiel v týchto apartmánoch nemôže robiť. Mal by pozostávať z nočných stolíkov alebo komody, samotnej postele, ako aj skrine na veci. Ženy môžu trvať na toaletnom stolíku. Ale tu je dôležité pochopiť, že všetky kusy nábytku by mali byť skromné. Ak umiestnite televízor, mali by ste na stenu kúpiť iba tenkú plazmu. Aby sa nezakrývali užitočné merače, odporúča sa vytvoriť posuvné dvere skrinky. Alebo ho úplne opustiť v prospech dvoch kanistrov menších rozmerov. Ak chcete vizuálne opraviť nedostatky rozloženia, stojí za to umiestniť umelecké predmety na steny. Obrázky s lesklým povrchom, fotografiami mestských ulíc - to všetko môže vyzerať veľmi štýlovo. Hlavnou vecou je upustiť od masívneho rámca;

  • Vytvorenie malej obývačky. Možno použiť princíp párovania - keď sú všetky rovnaké dekory umiestnené oproti sebe. Od zrkadiel až po nábytok. Ak chcete rozšíriť obývacia izba pomáha umiestnenie headset v tvare písmena "G". Potom by bolo vhodné umiestniť monitor ďalej od pohovky. Ak sa obývacia izba môže pochváliť arkýřovým oknom, potom umiestnenie nábytku na tomto mieste „rozšíri“ miestnosť. Okrem prízvukovej steny môžete použiť aj dekoratívny krb so murivom a osvetlením. Reflektory budú perfektne kombinované so zrkadlovými panelmi;

  • Detský dizajn. Pre jedno dieťa sú tieto veľkosti celkom vhodné. Keďže môžete obmedziť minimálnu sadu náhlavných súprav a súčasne ponechať dostatok miesta. Pre dve deti je potrebné použiť poschodovú posteľ alebo prefabrikované dizajnérov so zásuvkami. Téma pre deti naznačuje prítomnosť pruhovaného povrchového opláštenia a použitie leteckých textílií. Je dôležité používať iba ekologické materiály svetlých odtieňov;
Farebné tapety v miestnosti mladého muža alebo dievčatá
  • Navrhovanie kuchyne. Tak, že dizajn malej miestnosti 12 m² sa nezdá nudné, môžete ozdobiť to s odvážne palety farieb. Farebné experimenty sú povolené v kuchyni, pretože táto kvadratúra stačí na uloženie všetkých potrebných položiek. Odborníci však odporúčajú použitie výklenkov pre domáce spotrebiče.

Varovanie! Aby bolo usporiadanie čo najpraktickejšie, je lepšie použiť tvar písmena U. Ostrov alebo polostrov nie je vhodný pre takúto oblasť.

Ak je miestnosť veľmi úzka, je lepšie robiť bez jedálenského stola. Namiesto toho si môžete vybrať moderný bar a nahradiť stoličky stoličkami. Pracovný modul na kolesách bude tiež vhodný. Jeho všestrannosť bude zohrávať významnú úlohu pri varení.

záver

Ak chcete navrhnúť malý domov by mal byť pristupovať kreatívne. S určitými investíciami a na základe odporúčaní profesionálov bude stačiť 12 metrov štvorcových na akúkoľvek predstavu. Ak správne nastavíte osvetlenie, môžete zaujímavo zariadiť aj obývaciu izbu. Úspešný interiér je však najjednoduchší pre detskú izbu a kuchynskú miestnosť. Všade je však potrebné obmedziť počet kusov ťažkého nábytku. Minimalizmus je pre majiteľa tou najlepšou voľbou.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár