Farebnosť v interiéri - riešenia od dizajnérov

Existujú celé teórie o zákonoch farieb, harmonickej kombinácii, ale nie je potrebné poznať ich všetkých, aby sa vytvoril harmonický a relevantný dizajn. Časové monotónne riešenia a štandardné odporúčania prešli. Kompatibilita niekoľkých tónov je kľúčom k zaujímavému, nezabudnuteľnému interiéru. Hlavným pravidlom výberu farieb v interiéri každej miestnosti je sústrediť sa len na svoj vlastný vkus. Naučte sa tajomstvo používania obľúbených farieb a kombinácií win-win. Príklady fotografií pridajú špecifiká, ktoré dokazujú, že medzi mnohými riešeniami je ideálny pre byt alebo dom.

Chyba č. ...

Posúdenie možností a cieľov miestnosti, stojí za zváženie, či urobiť obľúbenú farbu - hlavné Dizajn, ktorý na fotografii pôsobil veľkolepým spôsobom, môže byť nepríjemný, ak ho budete denne sledovať. Dlhodobo sa osvedčila expozícia pohody, chuť k vplyvu prostredia. Preto sa nasýtené farby neodporúčajú do spálne, detskej izby. Nesledujte však nastavenia v rozpore s túžbami. Samozrejme, podiel psychológie je prítomný, ale ak sa fialová nezdá byť pochmúrna - môžete ju používať.

Ale skôr, ako nájdete dokonalý rozsah, mali by ste pochopiť, kde nebezpečenstvo číha. Je lepšie sa poučiť z farebných chýb interiérov iných, aby ste sa vyhli:

 • Plne monochromatické interiéry, najmä biele - nudné, trite.
 • Osvetlenie ovplyvňuje tieň - musíte si vybrať a premýšľať súčasne.
 • Všetky povrchy sú dôležité vo farebnej schéme: podlaha a strop sú dve roviny, vždy viditeľné.
 • Ako svetlé farby - zriedené neutrálne (biele, sivé, ich variácie), ale bez zbytočného kontrastu, drvenia, zložitých foriem.
 • Všetky povrchy rovnakej farby, ale rôzne textúry, vyzerajú odlišne, niekedy meniace sa odtieň, pretože sa navzájom nekombinujú.

Rada. Nezanedbávajte vzorkovače materiálov, textílií, hodnotiť na mieste pri porovnávaní oblasti, osvetlenia v rôznych časoch dňa.

Použite biely: jednoduchý alebo nie?

Niekedy sa na povrchu nachádza vhodná farebná schéma, ktorá sa bude zdať lákavá pre fanúšikov škandinávskeho štýlu a nielen pre nich. Hladké biele steny, strop je ideálne zázemie, celkom rozpočet, čo vám umožní, aby ste sa nemýlili s kompatibilitou.

Vyniknúť:

 • farebné zariadenie;
 • významné doplnky, dekor.

Duet biela s akoukoľvek farbou je aplikácia pre úspech. Ale príťažlivosť môže byť pokazená: svetlé umelecké predmety budú matné, miestnosť bez života. Pre maximálnu expresivitu je potrebné:

 • dostatok svetla, výhodne prírodné;
 • južná izba;
 • Večerné svetlo je teplé pre príjemnú atmosféru.

Časovo testované alebo nové?

Je logické nahradiť hlavnú farbu odtieňmi bielej, ktoré sú mnohé, alebo extrémne ľahké, neutrálne, tóny béžovej, šedej, pieskovej. Pridanie pigmentov počas tónovania mení pôvodný tón pre optimálne výsledky. Použite príliš veľa pastelových, práškových odtieňov v jednej miestnosti bez kontrastov - riziko, že sa dostanete do miestnosti bez výrazov.

Béžové izby sú samozrejme veľmi pohodlné, aj keď sú považované za zastarané. Zvyčajne sa vyberá pre obývacie izby, ktoré hľadajú uvoľnenú atmosféru. Ale ak chcete jednoduché farebné riešenie, ale nie banálne, získava na popularite sivý typ.

Rovnako dobre sa hodí:

 • monochromatické farby;
 • strom;
 • technologická plniaca miestnosť;
 • akýkoľvek kov, ktorý zaberá viac a viac priestoru v interiéri.

Vhodné štýly od modernej po klasickú. Znie to celkom elegantne s ružovou, fialovou - elegantnou atmosférou spálne. Šedé kuchyne s mäta spoločník, skutočné zelené nie sú štandardné riešenia.


Zriedka sa interiér vyberie pre konkrétny predmet. Najčastejšie si vyberte primárnu farbu, ktorá bude dominovať, zaberajúcu maximálnu plochu.

Zlatá harmónia

Existuje pomerne dobre známa metóda, ktorú sa dizajnéri naučili aplikovať na kvantitatívnu kombináciu farieb v interiéri. Platí pre každú miestnosť doma. Podľa upraveného Paretovho pravidla je priestor obsadený tromi špecifickými farbami vydelený vzorcom: 60:30:10. Používa sa bežné farebné koliesko.

Najväčšia časť je priradená k povrchom pozadia - pokojný odtieň, podľa možnosti zriedený alebo naopak nasýtený. Napríklad obľúbená modrá - ako hlavná, vyzerá takto:

 • pastelovo bledomodrá - zaberá maximálne miesto;
 • tmavo modrá - akcentová stena, autorove predmety nábytku a zvyšok bočného pozadia - biela.

Ďalšia postava je jasnejšia (prípadne nábytok, záclony). Malý podiel - akcenty s čistou farbou. Všetko je aktívne nariedené, doplnené o achromatické trio (sivé, biele, čierne), čím sa priestor stáva zaujímavejším, celkovým.

Keď je zvolená hlavná farba, druhá časť by mala zaberať priľahlú pozíciu a farba zvýraznenia by mala byť oproti kruhu. Alternatívna, druhá schéma: vybrané farby tvoria trojuholník v kruhu, ktorý sa líši intenzitou, hĺbkou.

Stôl hotových zaujímavých kombinácií vám pomôže vybrať si farebnú škálu s tenkými proporciami, podobne ako náročná práca profesionálov. Jednoduchá kombinácia dvoch akcentových farieb v rovnakom množstve (50/50) nedáva taký výsledok, pretože potom budú farby musieť súťažiť o pozornosť.

603010
1 schémasvetložltázelenáčervená (karmínová, terakotová)
1 schématmavo azúrovásmaragdžltý
2 schéma modrý

ružovásvetlozelená
2 schémapokojná oranžová (svetlá tehla, terakota)nachovýzelená

Výsledok

Je tu zaujímavý ťah, ktorý porušuje nepísané právo: najviac 3 farby v jednej miestnosti. Základné proporcie sú trochu komprimované, aby umožnili štvrtej farbe vyskúšať si svoju ruku, aby interiér nebol triviálny, ale harmonický. Variácie: svetlý malý predmet nezaznamenanej farby, ktorý pridáva béžovú až bielu pri dokončovaní povrchov. Dávkovanie štvrtej farby vo výslednom kvarteto: 1-2 malé objekty.

Rada. Pochybujte o niektorých vybraných tónoch - použite pre položky dekorácie, ktoré sa dajú ľahko vymeniť.

Niekedy sú asociácie brané ako základ: pomocné palety pomáhajú. Je potrebné dôverovať intuícii, zamerať sa na príjemný dojem, vybrať si kombináciu, ktorá sa vám páči. Zvyčajne sa skladá z piatich farebných tónov gama s rôznou sýtosťou.

Najvýraznejšie sú vybrané pre veľké vnútorné objekty; tmavé, nasýtené - mikro akcenty. Napríklad béžovo-oranžová s hnedou a fialovou farbou. Tam sú pokojné palety, s prirodzenými odtieňmi zeleno-modrej na béžovo-hnedom pozadí.

Individuálny prístup

Navrhuje sa neštandardný kurz: vyberte farebnú schému interiéru podľa vzhľadu. Docela extravagantný spôsob ako:

 • slobodných mladých vlastníkov a vlastníkov;
 • páry, ktoré spolu začínajú žiť, novomanželia;
 • každý, kto nemá v úmysle nič zmeniť;
 • kto ich pozerá na základe teórie farebných typov.

Takýto kardinálny prístup nezanedbáva vedomosti o kompatibilite farieb, ak sa vykonáva nezávisle, je obzvlášť ťažké vyzdvihnúť hneď pre 2 vlastníkov. Preto bude stačiť výber neutrálneho pozadia a farebných, obľúbených farieb.

Ak sa chute majiteľov nedostanú k spoločnému menovateľovi, potom odporúčame spôsob zadania. Výber kompromisnej farby pre spálňu namiesto milovanej - riskujete, že dostanete miestnosť, ktorú nikto nemá rád. Ak namiesto kombinácie modrej a zelenej, aby tyrkysové - dostanete priemerný výsledok namiesto toho najlepšieho, žiadnu šancu vychutnať si požadovanú farbu.

Farebné trendy

Odvážni majitelia robia z interiéru módu, pričom používajú farby odporučené odborníkmi na koloristiku.

Stojí za to pozrieť sa bližšie - neboli zbytočne oceňované pre svoju všestrannosť a rozmanitosť:

 • Modrá - škandinávska, stredomorská s módnymi nasýtenými odtieňmi takmer teplej farby. Špeciálny odtieň roka - Niagara.
 • Marsala - moderná kuchyňa, luxusná retro spálňa.
 • Jemné zelené - odporúčané kombinácie pre mikro akcenty sú tiež silné: žlté, fialové.

Čiernobiele interiéry sa pravdepodobne nestanú menej populárnymi, aj keď návrhári hrozia, že tento trend odchádza. Premyslené a prepracované použitie umožní každej miestnosti pôsobiť veľkolepým kontrastom. Dokonca aj kúpeľ, ktorý je obyčajne zbavený slnečného svetla, sa transformuje v porovnaní s obvyklým béžovým dizajnom, ktorý ho robí nudným.

Použitím týchto jednoduchých pravidiel nebude možné prísť s kompatibilitou farieb. Zrieďte interiér svetlými farbami a potom farba interiéru zlepší život.

            

Zanechajte Svoj Komentár