Moderný dizajn spálne v podkroví: 35 foto príkladov

Akonáhle parížske podkrovie bolo obydlia chudobných, útočisko pre chudobných bohémov. Postupom času sa stal plnohodnotným obytným priestorom výškových budov a v vidieckych domoch sa stal zdrojom ďalších metrov štvorcových. Ubytovanie v podkrovnej spálni je dobrou voľbou pre zabezpečenie súkromnej rekreačnej oblasti v súkromnej domácnosti. Preto je dizajn spálne v podkroví zaujímavou úlohou, ktorej riešenie môže byť elegantné, prísne, luxusné alebo elegantné, podľa vkusu majiteľov.

Atraktívnosť podkrovného priestoru

Výstavba chaty alebo kaštieľa s podkrovím namiesto plnohodnotného druhého poschodia výrazne ušetrí finančné zdroje a náklady na pracovnú silu, čím sa dosiahne takmer rovnaká celková plocha. Pri rekonštrukcii neobytného podkrovného priestoru sú výhody výraznejšie:

  • metrov štvorcových rastú;
  • počet miestností sa zvyšuje;
  • Malý vidiecky dom môže ubytovať viac hostí alebo rozšíriť priestor pre rodinnú dovolenku.

V prvom prípade, vo fáze projektu, by mala byť strecha zvýšená a nízke steny by mali byť postavené nad 1. poschodím. Tak je možné maximalizovať využitie podlahovej plochy pod skosením strechy pre umiestnenie nábytku. Druhá možnosť, kde sú strechy skosené pri podlahe (ak je podkrovie starého vidieckeho domu prestavané) znižuje túto príležitosť - je vhodné pohybovať sa tam, kde sa človek môže postaviť vzpriamene. Táto malá nevýhoda však môže byť vážnou výhodou. Vstavané úložné skrine, ktoré vyplnia trojuholník medzi podlahou a šikmým stropom, pomôžu skryť mnohé potrebné veci.

Veľkou výhodou mansardovej izby je možnosť poklepania do strechy okien. Odborníci odporúčajú, aby neboli obmedzené na jeden otvor, ale navrhnúť kombináciu niekoľkých okien zoradených so štvorcom alebo pruhom z podlahy spálne na hrebeň strechy. Okrem dodatočného prirodzeného osvetlenia sa takáto stavba stane zdrojom emocionálneho potešenia, skutočným oknom do sveta, prostredníctvom ktorého môžete sledovať beh mrakov, padajúceho snehu a prúdov dažďa.

 
 

Dizajnové prvky podkrovia robia z tejto miestnosti pôvodne útulnú, naplnenú špeciálnou atmosférou, takže usporiadanie spálne je dobrou príležitosťou na vytvorenie miestnosti, kde bude zabezpečený pokojný nočný odpočinok.

dispozície

Strešný priestor je možné umiestniť pod spálňu ako celok. Umiestnenie nábytku potom zohľadňuje prítomnosť koncových okien, vetracích potrubí, komínového komína, schodiska a oplotenia. Táto možnosť zahŕňa umiestnenie lôžka pod skosením, čo nie je veľmi pohodlné. Je možné vyhnúť sa nepríjemným pocitom, ak je podkrovie rozdelené cez ľahkú priehradku alebo priehľadnú poličku.

Väčšina miestnosti zostane priestorom na spanie, posteľ sa stane čelom k priečke, čím sa zabezpečí, že sa dostane z oboch strán a možnosť obdivovať výhľad na prírodu. Je ľahké presunúť posteľ z čela do okna, ale prirodzené svetlo bude ťažké dostať dostatok spánku v dopoludňajších hodinách, a pohybujú záclony každý deň, pohybujúce sa okolo matraca nie je príliš pohodlné. Ak majitelia spální trvajú na tejto možnosti, potom existuje spôsob, ako sa dostať von - inštalácia závesových tyčí s ovládacím panelom.

Menšia časť podkrovia môže mať šatňu s toaletným stolíkom, mini kanceláriu. Ak máte v pláne globálne prestavbu s položením kanalizácie a vodovodných potrubí, potom malé oddelenie bude mať kúpeľňu (sprcha). Kúpeľňa s oknom je skutočným luxusom, ktorý je pomerne vzácny, sen, ktorý stojí za to si uvedomiť.

Ak je plocha domu je významný, a mansardový priestor je plánované rozdeliť do niekoľkých spální s výhľadom na malú chodbu, potom umiestnenie veľkých kusov nábytku je vzhľadom na steny, postavené pozdĺž hrebeňa strechy, s prihliadnutím na dvere a okná otvory.

Vzdať sa myšlienky dať posteľ pred predné dvere, lepšie ju presunúť trochu na stranu. Na podvedomej úrovni sa človek necíti chránený, ak je jeho posteľ na priamke so vstupom, čo znamená, že nemôže dobre spať.

Možnosti pre spanie: hosť, deti, dospelý

Premýšľate cez dizajn spálne v podkroví, mali by ste začať od účelu spálne, ktorá môže byť:

  1. guest;
  2. dieťa alebo jednotlivec;
  3. spálňa (páry).

Prvá možnosť znamená, že miestnosť je otvorená, keď hostia zostanú cez noc. Často je podkrovný hosť prázdny. Majitelia využívajú priestor nižších poschodí a tieto izby nie sú v dopyte. Druhá je určená pre jednu osobu alebo dieťa (niekoľko detí). Tretia je uzavretá rekreačná oblasť, ktorú využíva iba dospelý pár (majitelia domov).

Vzhľadom na charakter, vek majiteľov izieb, frekvenciu využívania vidieckeho domu (dovolenky, pravidelné návštevy, trvalé bydlisko) do interiéru izby sú rôzne požiadavky.

Priradenie hosťa určuje minimálnu plochu miestnosti, použitie neutrálnych povrchových materiálov, nedostatok špeciálnej výzdoby, ako aj malý počet kusov nábytku potrebných pre hostí. Miestnosť musí byť:

  • lôžko;
  • nočný stolík (povrch pre mobilný telefón, kniha, pohár vody);
  • malá komoda na oblečenie, ak má návšteva trvať niekoľko dní;
  • stolička, stolička, nočný stolík (možnosť posadiť sa, dať veci do záběru).

Aby sa návštevníci cítili pohodlne, výzdoba hosťovskej podkrovnej spálne by sa mala robiť veľmi diskrétne. Pridať útulný asketicky zariadená izba môže správne vybrať lampy, mäkké nočné koberce, záclony, vankúše, stenu zloženie zarámovaných fotografií.

Vyzdvihnutie fotografie pre izby pre hostí je lepšie, ak dávate prednosť krajinám alebo zvieratám. Obzvlášť zaujímavé sú čiernobiele obrázky alebo sépia.

Detské kráľovstvo: dajte podkrovie v plnom vlastníctve

"Píšťalka všetci hore!" - poslanie podobného tímu detí do spánku, uistite sa, že budú okamžite vo vašej izbe, ak ste boli zapojení do interiéru spolu a vytvorili tam pirátsku loď, cvičisko, požiarnu vežu, akadémiu čarodejníkov.

Aké dieťa nesníva o vlastnom dome? Podkrovie poskytuje takúto príležitosť. Oddelené od zvyšku domu schodiskom sa miestnosť stáva individuálnym priestorom, kde nie každý môže mať prístup. Tu dieťa cíti majstra, tu môže hrať, vytvárať, hrať šport (ak je zlé počasie), čítať, byť sám sebou. Tu sa fantázie stávajú skutočnosťou: morský hrudník a ďalekohľad premieňajú drevenú podlahu na vysokorýchlostnú palubu korvet, strešné okná sa stávajú zrkadlom ďalekohľadu, takže mladý astronóm môže pozorovať vzdialené galaxie, švédska stena a lano umožňujú odvážnemu hasičovi robiť svoju prácu.

Bude optimálne poskytnúť dieťaťu všetky podkrovia letnej chaty doma. Ak existuje viac detí a viacdenné návštevy ich priateľov sú spoločné, malo by byť k dispozícii niekoľko lôžok (alebo plná posteľ a skladacie lôžko, ktoré sú zostavené a potom uložené v uzavretom priestore). Môžu byť umiestnené pod strešnými úkosmi, potom voľný centrálny priestor zostane hrateľný.

Jedna časť podkrovia by mala byť vybavená prvkami športového kútika, namiesto použitia štandardných stoličiek, lavičkami, truhlicami, vreckami na fazuľu, by mal byť pri okne umiestnený stôl pre prax.

Ak sa v podkroví nachádza taká architektonická stavba ako lucarn, potom vo výklenku blízko nej, premýšľajte nad lavičkou s vankúšmi a kobercom - miesto, kde si budete môcť prezerať krásu záhrady, bude jedným z vašich obľúbených.

Detská spálňa, ako súčasť súkromného domu, nevyžaduje veľké množstvo nábytku - väčšinu času dieťa trávi na ulici alebo s rodičmi v obývacej izbe. Niekoľko farebných detailov (kresby, mapy, fotografie rodinného cestovania) môže dať tejto miestnosti potrebnú náladu.

Romantická spálňa pre dievča

Podľa ruskej tradície sa izby slobodných dcér vždy nachádzali na horných poschodiach budov pod strechou. Pri práci na interiéri spálne pre moderné mladé dievča, dospievajúce dievča, môžete znovu vytvoriť obraz svietidla alebo jeho svetelnú repliku pomocou vhodnej farebnej schémy a vybavenia. Tiež, šikovne kombinuje niekoľko štýlov štýlu (shebbi-chic, Provence, la Russe, eko-štýl), môžete získať moderné, alebo si môžete udržať v miestnosti v prísnom štýle jednoty.

Ak majiteľ nie je záujem o gotické motívy, a miestnosť je potrebná predovšetkým na relaxáciu, potom jej farebné riešenie je lepšie vykonávať vo svetlých odtieňoch. Zvlášť pôsobivo vybielené tóny sa objavujú na povrchoch stien (pri dokončovaní miestnosti so stromom alebo pri zachovaní hlavného materiálu nosných konštrukcií otvorených), pokrytých zahusťovacími, tónovacími zlúčeninami, ktoré umožňujú vidieť štruktúru dreva.

Výber textilu (záclony, prikrývky, čalúnenie, dekoratívne vankúše) by sa mal zamerať na mäkké, štrukturálne tkaniny. Hlboké záhyby svetlých priesvitných záclon, zdobené drapákmi, nezakryjú slnečné svetlo, ale budú môcť trochu stlmiť, čím sa do izby pridá súkromie.

Pre textilné návrhárska technika patchwork "patchwork" je veľmi vhodný. Stenové panely, posteľné prikrývky, vankúše, koberce urobia zo spálne svetlé, elegantné, mierne "rustikálne", s dôrazom na príslušnosť vidieckeho domu.

Výber kusov nábytku, snažte sa venovať pozornosť prelamované kov. Čelné sklo z tepaného železa a kreslá v blízkosti predsedníctva, elegantne zakrivené nohy nočnej stoličky, nočný stolík s detailmi z tepaného železa a sklenený povrch, priehľadné police na konzolách zúženia - ľahkosť a niektoré zábavné predmety naplňujúce spálňu vytvárajú potrebnú atmosféru pre útulný kút dievčenských snov.

Spálňa: luxus za zatvorenými dverami

Nemali by ste si myslieť, že v podkrovnej spálni je možné usporiadať len jednoduché, nenáročné izby. Podľa veľkosti priestoru, podľa želania vlastníkov, úloha vytvoriť jedinečný, bohatý, luxusný interiér je pomerne možné zdôrazniť účel miestnosti a postavenie páru ako vlastníkov celého domu.

Hravé rokoko, pozlátené baroko sa nehodí do podkrovnej architektúry, ktorá vyžaduje vysoké stropy a veľké okná. Pomocou prírodných materiálov šetrných k životnému prostrediu (drevo, koža, kožušina) však môžete vytvoriť pocit luxusu, reprodukovať okolie päťhviezdičkového kúpeľného hotela alebo horského strediska, najmä ak vidíte krásny výhľad za hlavným oknom a cez okná môžete vidieť hviezdy.

Bohaté, hlboké farby textilného dizajnu spálne, stenových a podlahových dekoračných materiálov, kobaltu, bordovej, tmavohnedej farby s efektom starnutia alebo polevy, hodvábnej čokolády sú navrhnuté tak, aby zdôrazňovali účel miestnosti, prevahu noci v priebehu dňa. Posteľná bielizeň je vybraná pod dominantnou farbou tkaniny s jemným leskom (hodváb, satén, satén). Niekoľko radov vankúšov, opierajúcich sa o čelo postele, ktoré je lepšie nazývané posteľ, pretože veľkosť, masívnosť, kvalita materiálu a remeselného spracovania, strieborná kožušinová deka, lemovaná hodvábom, náhradný nočný stolík tvoria skutočný "ostrov" odpočinku. Posteľ sa stáva stredobodom luxusu, pohodlia, brutálnej pompety, ktorá je typická pre éru kapitalských alebo škandinávskych kráľovstiev.

Ťažké závesy na odkvap, opakujúce sa tvar okna (oblúk, trojuholník, šikmé otvorenie, kruh) sú navrhnuté tak, aby pokryli súkromný priestor z pohľadu susedov. V prípade, že takéto okno neexistuje, otvorenie okna môže zostať otvorené inštaláciou rámu, ktorý je natretý zvnútra, aby zodpovedal farbe miestnosti. Skryté svetlá, skryté v stenách, poskytnú smerové svetlo, kde sa vyžaduje osvetlenie. Bodové svetelné zdroje môžu byť namontované v jednej rovine s podlahovou krytinou okolo obvodu miestnosti, čím sa vytvorí zaujímavá hra tieňov.

Detailný dizajn podkrovnej spálne pre pár prostredníctvom dotyk hladkej kože, plynulá tkanina, našuchorená kožušina, časom zušľachtený povrch dreva, poskytne majiteľom chuť maximálneho pohodlia, blaženosti a zmyselných pôžitkov.

Zanechajte Svoj Komentár