Kúpeľňa 3 námestie. m. - 42 nápadov na fotografie

Dokonca aj izba s malou plochou si zaslúži jedinečný a originálny interiér. Ale vývoj 3 m2 kúpeľňového dizajnu bude vyžadovať veľa úsilia spojiť potrebnú funkčnosť s estetikou. Nie je zlé navigovať medzi rôznymi štylistickými riešeniami, materiálmi, dekorom a inštalatérskymi prácami. Mali by ste vybrať najvhodnejší a najrelevantnejší. Nápady pre inšpiráciu nájdete na fotografii a naučte sa dostatočný počet techník, aby ste upozornili na cieľ a nevšimli si hlavnú nevýhodu - veľkosť.

Dokonalá farba

Jednofarebné riešenie a jasná je logická rada pre všetky malé kúpeľne a toalety. Ale nie všetko je tak smutné: dokonca aj monochromatický interiér dokáže prekvapiť, ak používate:

 • panely;
 • vlysy, trojrozmerné kreslenie;
 • neobvyklý tvar dlaždíc - plást;
 • kombinácia maľby a dlaždíc;
 • kontrastná zálievka;
 • veľkosť hry: rôzne štvorce tej istej monochromatickej dlaždice;
 • malá drevená svetlo žltá výzdoba bude pozitívny.

Farebný únik z rutiny a monotónnosti v kúpeľni je možný. Bežné dvojfarebné riešenia:

 • žltá + oranžová: pre pozitívnu, dobrú náladu;
 • biela + modrá: prírodná, výrazná, romantická;
 • biela + svetlozelená: svieža, módna;
 • sivá + citrón: mimo krabičky;
 • Pearl + Mint: jeden z farebných trendov minulého roka.

Nemenej populárne odtiene béžovej, ich harmonické kombinácie. Cappuccino, vanilka, karamel, čokoláda, zlato - preferované kombinácie vám nedovolia vyzerať nudne.

Štýl: je na výber

Nedostatočná veľkosť obmedzuje konštrukciu kúpeľne o 3 metroch štvorcových, nie všetky štýly môžu byť plne implementované, so všetkými charakteristickými vlastnosťami, výrazným dekorom, ktorý dodáva interiéru potrebnú eleganciu, ako je napríklad art deco.

Zdá sa, že je to zaujímavé, rozpoznateľné podľa fotografie:

 • High-tech Chrómové prvky, lesklé povrchy, odtiene sivej, inovatívne zariadenia.
 • Scandinavian. Biele steny, vhodné a odôvodnené napodobňovanie dreva.
 • Eco-style. Stylizácia pod prírodným kameňom, meď ako kovové prvky, biela prírodná keramika a bylinné svetlé akcenty.
 • Ethno. Je nepravdepodobné, že by sa pridal priestor, ale pohodlie. Dlažba v mozaikovom štýle je doplnená drevenými detailmi juty v ozdobách a doplnkoch.

Akcentová stena

Aj v malej kúpeľni recepcia je vhodné, najmä ak je celá miestnosť v bielej alebo blízkej. Môže sa nachádzať na rôznych miestach v závislosti od toho, akú zónu chcete špecificky zvýrazniť.

V mnohých prípadoch nie je potrebné robiť celú vec, štandardne to môže byť časť steny:

 • v blízkosti kúpeľne;
 • v blízkosti zrkadla;
 • sprchovací kút.

Môžete povoliť použitie drahých, originálnych dlaždíc na miestnej ploche kúpeľne - malé mólo v zrkadle a umývadlo. Pre malú časť bočného povrchu je vhodná porcelánová kamenina s fotografickou tlačou - najmä ak je obraz s perspektívou, panoramatickým výhľadom, ďalšou ilúziou podvodu.

Ďalšia konštrukčná technika so špeciálnou stupnicou - zrkadlo v stene. Môže zaberať iba hornú polovicu. Napríklad stena naproti dverám je vyrobená s obkladačkami vo vzdialenosti 1 m od podlahy a až po strop - zrkadlo plnej veľkosti až po maximálnu šírku povrchu. Táto technika bude opticky zväčšovať priestor, len je potrebné poskytovať výstupy pod lampami.

Mokrá zóna

Pre dobré, úspešné z hľadiska použitia, dizajnu, je potrebné vybrať si z vlastných preferencií najdôležitejší predmet každej kúpeľne. Moderné, niekedy veľmi inovatívne nápady môžu byť mätúce, ale ak chcete tráviť čas ležaním, potom je viac zmysluplné prebrať klasickú verziu:

 • Bath. Jeho štandardné rozmery budú s najväčšou pravdepodobnosťou obmedzené na 1,5 metra. Ale existuje viac elegantných modelov - vysoký, oválny, vo forme kvapky. Farebné modely sa stávajú nevyhnutným prízvukom v bielych priestoroch.
 • Sedadlové úpravy so statickými sklenenými priečkami - kompromisné riešenie, ktoré šetrí priestor, napríklad pre práčku, WC.
 • Sprchovací kút - umožňuje uvoľniť miesto, ale fit, pretože vzhľad nie je pre každý štýl.
 • Vstavaná sprcha za priehľadnými priečkami na strop - pre aktívnych ľudí, ktorí si cenia maximálnu slobodu. Nedávne pokroky v inštalatérskom priemysle umožnia získať sprchovaciu stanicu, ktorá nahradí funkčnosť samostatnej kabíny.

Po odmietnutí štandardného typu centrálneho zariadenia v prospech vstavanej sprchy, úplne presne dodať priestor a problém umiestnenia práčky, koša na bielizeň bude vyriešený bez vážnych následkov. Pokročilé verzie WC misy sú tak ergonomické, že sa ľahko zmestia do miniatúrneho priestoru. Majstrovské diela hygieny okrem toho budú vhodnou dekoráciou interiéru kúpeľne, podporia riešenia moderných štýlov.

Steny, strop: farebné riešenie

Keramika nie je jediný spôsob, ako dokončiť bočné pozadie. Maľba umožní získať hladký rovný povrch, ktorý určite umožní, aby miestnosť rástla vizuálne v objeme. Na monochromatickom povrchu vyzerá jeho hmotná náplň obzvlášť pôsobivo, výrazne: umývadlo, svietidlá, nezvyčajné a úplne schopné niesť dekoračnú funkciu vyhrievaných vešiakov na uteráky.

V skutočnosti. Farbenie je praktické, lacné, ale len vtedy, keď je pripravený povrch blízko k ideálu - zarovnané, omietnuté.

Vodotesné farby sú teraz prezentované s mnohými kvalitatívnymi vlastnosťami: proti plesniam, plesniam, parám, bez problémov odolajú aktívnemu používaniu čistiacich prostriedkov. A krása stien kúpeľne takéhoto jednoduchého materiálu dá:

 • neobmedzené možnosti tónovania;
 • kompozície poskytujúce matný, lesklý, saténový výsledok;
 • štrukturálne - efektívne.

Pre malých kombinovaných kúpeľňových dizajnérov ponúkame jednoduché, hladké stropy, ktoré môžu byť tiež natreté. Možnosť: kombinovať stropnú výzdobu s čiastočnou dekoráciou na stenu podobným náterom, kombinovať s inými technikami konečnej úpravy (panely, imitácia tehál).

Doska: vyberte si a neľutujte

Takéto technické otázky ako výber, usporiadanie môže pokaziť všetko úsilie vybrať farbu a štýl kúpeľne. Aké nebezpečenstvá existujú a primerané opatrenia nezabránia:

 • Z rôznych zbierok. Zdvihnúť spoločníkov nie je tak jednoduché: formát, hrúbka prestížnych štvorcov pre každého výrobcu je iná.
 • Populárny trik - malá hladká dlažba bielej farby s veľkolepou tmavou, farebnou zálievkou si bude vyžadovať neuveriteľnú zručnosť pri pokládke.
 • Ak sú spokojní len s farebnými variantmi, potom hlavné bremeno pre zväčšovanie priestoru padá na niečo iné - alternatívne spôsoby kladenia expresívnych geometrických útvarov, ktoré odrážajú schopnosť materiálov.

Ak chcete vizuálne zdvihnúť strop - zmeňte umiestnenie dlaždice. Môže byť vo forme "prasa" alebo mať širší obdĺžnik. Postavený vertikálne, vizuálne zdvíha strop. Ďalším spôsobom je diagonálna inštalácia a úzka obdĺžniková keramika vám umožní simulovať parketovú schému s vianočným stromčekom nielen na podlahe, ale aj na stene.

Pokladanie obdĺžnikových dlaždíc je najnovším trendom. Môže to byť určitý segment svetlej farby: azúrová, akvamarínová, na bielom pozadí. Tam sú zbierky, ktoré sú lojálnejšie k spotrebiteľovi: sú veľké (20 x 60 cm), ale s imitáciou charakteristických malých tehál, ktoré budú 4 alebo 6 naraz.

Mozaika imitácia je dobrý spôsob, ako nielen ušetriť peniaze, pretože starostlivým výberom farieb, bude výsledok pôsobivý. 40-50 mozaikových štvorcov typu matice je možné umiestniť na jednu dlaždicu. Kombinácia materiálov je považovaná za módnu, ale najmä s kombináciou rozpočtu a drahých dizajnérskych zbierok, je ťažké kombinovať veľkosti. Zlé, početné prerezávanie ukradne vzácne námestie. Preto je potrebné starostlivo overiť veľkosti a pomery, pretože nie všetky sú násobky 10 a navzájom, ako je zrejmé z tabuľky.

typyVhodné veľkosti, cmHrúbka cm
námestieobdĺžnikovýnie viac ako 0,7
mozaika2,5*2,5, 3*3
malý5*5,10*10,13*1312,5*25
stredná20*20,33*3321*42
najväčší40*40, 45*4520*60
vonkajšie s imitáciou parkiet12*36,5viac ako 0,9
stojaci25*25, 30*30, 44*4415*40, 20*30
porcelánový kameninový tovar44*4444*66

Aktuálne poschodie

Porcelánová dlažba zo zbierok posledných rokov je prakticky nerozoznateľná od prírodného kameňa vo vzhľade, sile a ďalších užitočných vlastnostiach pre mokrú miestnosť. Leštené nie je najbezpečnejšie riešenie, ale radiť ho diagonálne nie je najekonomickejšie.

3D kúpeľňový dizajn podlahy je nezvyčajný, ale už našiel svojich fanúšikov. Je len potrebné vybrať obrázok, ktorý sa úplne zmestí do viditeľného priestoru, najmä ak je vyhradená významná oblasť pre sprchovú zónu.

Hromadná podlaha s abstraktnými náplasťami, morskou penou, kamienkami - vhodná pre zmysel a účelnosť. Ak sa plánuje trvalo nájsť krásnu podlahovú rohož, potom bude značná časť lietadla skrytá a potom sa ušľachtilosť a úcta k prírodnému kameňu alebo iným veľkolepým technikám neprejavia v plnej sile.

Užitočné a krásne

Zjednodušený tvar nábytku - najpohodlnejší pre dizajn kúpeľne asi 3m2 a najdôležitejšie je prítomnosť skladovacích systémov. Množstvo produktov starostlivosti a hygieny prinesie do interiéru nič, okrem pocitu neporiadku.

Aké sú riešenia:

 • Bočný priestor vane, ukrytý špeciálnymi clonami, otočený do políc a držiakov na zadnej strane.
 • Rohy, priestor nad vchodovými dverami sú otvorené police pre niekoľko krásnych vecí, zvyšok je za zrkadlovými fasádami.
 • Laconic dizajn police s potrebným vybavením, ktorý sa nachádza v sprche.
 • Skryté posuvné konštrukcie pre skladovanie.

Výlevky, najmä v štylistickom tandeme s mixérom, sa stávajú výraznými umeleckými predmetmi kúpeľne, aj keď neprestávajú plniť potrebnú funkciu. Potreba pripojiť práčku, celkom na jedno použitie, ak si vyberiete stropný model umývadiel, spolu s vhodnou skrinkou, stolom, nástennou policou.

Jediné obmedzenie, malá veľkosť škrupiny, je plne kompenzovaná veľkolepým vzhľadom, vrátane materiálu:

 • priehľadné sklo;
 • miskovitého tvaru z prírodného kameňa;
 • drevo;
 • jasná fajáns;
 • Japonský oválny štýl;
 • kovová miska.

Moderné návrhy na kombinovanú kúpeľňu vám umožnia zakryť toaletnú nádržku v stenovej časti a zároveň integrovať niektoré modely práčok. Krabica pre inštaláciu umožňuje vytvoriť ozdobné výklenky na skladovanie uterákov.

Potrebné osvetlenie a dekor

Rôzne osvetlenie - kľúč k úspešnému využitiu kúpeľňového priestoru. Čo by ste mali venovať pozornosť:

 • symetricky umiestnené lampy v blízkosti zrkadla;
 • bodové stropné osvetlenie;
 • LED podsvietenie.

Vstavané nastavenie intenzity umožňuje pohodlné používanie v tme a vytvorenie romantického alebo relaxačného prostredia.

Rada. Poskytnite primeraný počet elektrických zásuviek v štádiu projektu, možnosť harmonického začlenenia do kúpeľňového dizajnu - v malej miestnosti je všetko viditeľné.

V malej miestnosti by mal byť celý dekor aspoň niečo užitočné. Ale aj malé objekty, funkčné prvky sú mocné prostriedky na vyjadrenie myšlienky:

 • zrkadlový rám - jeden z najvýraznejších detailov pri vchode;
 • sklo na zubné kefky, mydlo - kameň, zo skutočného malachitu alebo priemyselného betónu;
 • bronz, meď v svietidlách a armatúrach - veľmi elegantný.

Moderné materiály, nové inštalatérske práce môžu poskytnúť estetické potešenie. Rozumné systémy skladovania, ergonomické vzorky nábytku vám umožnia umiestniť všetko, čo potrebujete, bez toho, aby ste opustili drez v prospech práčky.

       

Zanechajte Svoj Komentár