Ruský štýl v interiéri - 35 fotografií myšlienok stelesnenia

Prebudovanie ruského štýlu, tak farebného a rôznorodého, sa stáva čoraz zaujímavejším nielen pre vlastencov, ale aj pre západných dizajnérov. A ak pre tento druhý štýl je pocta exotickej móde, potom len ruský človek môže oceniť dedičstvo predkov a jedinečnú atmosféru priestorov vytvorených v ruskom štýle uznávaných po celom svete v interiéri domu alebo bytu.

Takýto populárny trend konštruktéri neustále prehodnocujú pre maximálny komfort majiteľov. Tradičné hodnoty umožňujú cítiť prírodu doma kvôli množstvu dreva a nedostatku plastov. Toto je nadčasový štýl, nápady, na ktoré sa môžete poučiť z fotografie alebo dôverovať svojej intuícii a snažiť sa kombinovať dekoratívne a farebné prvky pre individuálny výsledok.

Rozmanitosť predstavení - asketická chata

Existuje niekoľko základných pojmov stelesnenia ruského štýlu. Tlmočenie môže byť veľmi úplné a potom sa ukázalo, že ruská chata. Existujú určité funkcie:

 • maximálna šetrnosť k životnému prostrediu;
 • farebnosť, dokonca aj nejaká "popularita", "báječnosť";
 • textúra stromu je zvyčajne zdôraznená, doplnená kovom: cín, liatina, mosadz;
 • dostatočný priestor pre každý významný objekt, ktorý sa má prideliť;
 • hrubý nábytok.

Zaujímavé predmety, ktoré prišli, ako by od nepamäti, ako drevené truhlice, kliešte v kuchyni, hrnce, krynki, zvyšok umelých remesiel. Je dôležité len v snahe o dekoráciu včas zastaviť, premýšľať o praktickom využití.

Ruská izba je rustikálnym smerom, konečným prírodným, nespracovaným. Ale v takých interiéroch, nie každý je pohodlný, najmä na dlhú dobu. Preto existuje sofistikovanejšia verzia - ruský terem s mierne upravenými, modernizovanými vonkajšími vlastnosťami.

Vylepšená variácia - terem

Chata je teraz spojená s príjemnými chvíľami, možnosť relaxovať, urobiť malý výlet. Nie je ťažké odbočiť do histórie, pretože zmeny a vylepšenia sú zamerané len na to, aby ste si užívali farbu bez toho, aby ste opustili pohodlnú zábavu.

Modernizácia sa vzťahuje na všetky drevené povrchy - sú hladšie, starostlivejšie dokončené. Povolený lak, leštený, maľovaný; objaví sa parkety. Dôraz je kladený na vynikajúce, jemné rezbárske práce, ozdoby. Mozaiková výzdoba je prítomná vo výzdobe stien a podlahy.

Dekoračné prvky tiež podliehajú zmenám za účelom veľkolepejšej transformácie:

 • predmety sú starostlivo vymaľované;
 • pozlátenie, naháňanie - zdobí mnoho lietadiel;
 • hodiny, maľby, zrkadlá na stenách - už nevyzerajú ako cudzie komponenty;
 • textil - získava jemnú výšivku s dekoráciami vo forme striebra, pozlátených nití, korálkov, perál.

Nábytok je modernejší - aj na fotografii môžete vidieť vzhľad sedacích súprav, kresiel a tých predmetov, ktoré sa stručne hodia do interiéru, sú bežnejšie v každodennom živote. Jednoduchý tvar, čalúnenie s vhodnou tkaninou - značky, že mäkká skupina sa zapustí do dizajnu.

Kaštieľ - elegantný a unbanal

Podiel chic bez nároku na autenticitu - takto môžete opísať príležitosť vytvoriť originálny, veľkolepý, pohodlný interiér. Šľachtický kaštieľ je farebný klasický štýl s pravidelnosťou, symetriou, používaním drahých materiálov a predmetov - svedkami minulej éry.

Ľudové tradície sú spoločné so zavedenými zahraničnými prvkami:

 • Stropná maľba, štuková lišta, ktorá sa veľmi účinne odráža v ozdobe luxusného koberca na podlahe, je celkom prípustná;
 • Drevený nábytok, prípadne pozlátené, čalúnené stoličky;
 • Poťahová tkanina alebo tapeta imitujúca - populárna technika, ktorá dodáva pohodlie;
 • Porcelán - každodenné jedlá a výnimočne úspešné kópie dosiek - na stene jedálne ako expresívny dekor;
 • Komplexné bagety, svietniky - merané, ale veľmi výrazné;
 • Kvetinová a kvetinová ozdoba - opakované mnohokrát.

Rada. V koncepcii ruského panstva sú taliansky nábytok, francúzske tapisérie a iné znaky „zámoria“ úplne prijateľné.

Nie je to vážny postoj

Ak nechcete tráviť čas v prostredí, ktoré sa podobá múzeu alebo obchod so suvenírmi - priniesť len trochu povedomia vďaka asociáciám a možno aj stereotypom. Početné dekoračné predmety z moderných materiálov vám umožnia efektívne zapadnúť do takmer každého interiéru. Zrkadlo rámované bagetou imitujúce drevené platbands je vhodné pre podkrovie a pravý ruský štýl.

Boty, hniezdiace bábiky, samovary, kôra - sú rozpoznateľné vždy a všade. Ak chcete vytvoriť "a la rus" len kvôli starým akcentom, ľudové motívy - prečo nie? Mnohí dizajnéri takýto koncept odmietajú, pretože ho považujú za príliš úmyselné, plné pečiatok. Ale v suveníroch nie je nič zlého, ak odrážajú vašu náladu, dojmy, možno spomienku na príjemné chvíle, zaujímavé výlety.

Nie je potrebné obnoviť „doslovne“ akúkoľvek éru, hoci charakteristické znaky z historického hľadiska sú:

Epochanázovznaky
Najstaršie slovanské dedičstvoRuská chataStánky, truhly, náušnice, rituálne symboly v ornamentu, červený roh
Časy Ivana HroznéhoKráľovské komory, kniežacia vežaKlenuté stropy, kameň, nástenné maľby, posteľ s baldachýnom, brokát
Prví RomanovciBarokový palácStoličky, zlaté a strieborné, vitráže
Peter je časBaroko, rokokoEnfilade, symetria, neobvyklé materiály, čínske motívy, porcelán
KateřinaRuský klasicizmusKnižnice, umelecké galérie

Chochlomské, Gzhel - samy o sebe sú expresívne, originálne, nepovažujú sa za módne, pokiaľ pre nich neboli vytvorené zvláštne podmienky - neobvyklé miesto reprodukcie, neštandardné umelecké predmety. Hlavnou vecou je nepreháňať ho svojím počtom, farebnou kompatibilitou so zvyškom životného prostredia.

Farba a vzor - jeden celok

Mnohé fotografie interiérov v ruskom štýle nevytvárajú monochromatický a čiernobiely dojem. Aktívne pridávanie rôznych farieb, skôr nasýtených, viditeľných, vytvára akcenty, ktoré dovoľujú interiéru vyzerať živšie, dynamickejšie.

Existujú stabilné kombinácie win-win:

 • biela + modrá - dojem beztiaže;
 • zlato + červená + čierna - luxusné Chochlomské;
 • zelená + červená + modrá na béžovej, ľanovej pozadí - originálny ornament.

Medzi rôznymi možnosťami prezentovanými tak rozoznateľným interiérom ruskej chaty, pozrite sa na fotografiu: môžete ľahko nájsť obzvlášť atraktívne kresby. Pre tento smer sú základom zlaté okrové tóny riedené bielou a červenou. Oveľa farebnejšie ukážkové interiéry v duchu kniežacích priestorov, Terema. V prípade ruského štýlu môže inkarnácia farieb zahŕňať nasýtené tóny jednotlivých prvkov - karmínové, fialové a modrozelené.

Dokončovacie práce a zariaďovanie

Rôzne druhy dreva, ako je čerešňa, breza, jaseň a borovica, sa výrazne líšia v štruktúre a rozpočte a skutočné pevné drevo (najmä dub) sa môže zdať pôsobivé v cene. Riedenie drevených plôch je nielen esteticky príťažlivé, ale aj praktické.

Sprievodné materiály pre povrchovú úpravu:

 • Dlažba. Povrchová úprava časti steny v zóne krbu, kulinárska zóna kuchyne.
 • Bielená omietka - dodáva svetlo a priestor.
 • Prírodný kameň (žula, mramor) - zdôrazňuje štruktúru stromu.

Kreatívni majitelia budú milovať myšlienku nezávisle starnúť alebo reanimate vhodných vzoriek. Moderné šikovné nástroje (dokonca aj hotové zostavy, napríklad pre decoupage), laky a farby so všetkými druhmi efektov (craquelure, patina) privádzajú proces na novú úroveň. Umožňujú vám vytvoriť si na vlastnej koži najcennejší antický objekt, ktorý dáva miestnosti špeciálny nádych: skriňu, komodu, šatníkovú skriňu, hrudník.

Rada. Zamyslite sa nad nielen výklenkami, ale aj obrazovkami, dverami, ktoré skrývajú potrebné vybavenie pre úplnú zhodu a súlad.

Pre kuchyňu v takomto výkone výrobcovia poskytli slúchadlá z poľa (alebo ako také), ktorými sú:

 • schovávať sa za fasády z koncepcie malých a veľkých domácich spotrebičov;
 • pre odsávanie sa berú do úvahy požiadavky - tvar komína alebo špeciálny box, ktorý skrýva modifikáciu, ktorá je zastaraná.
 • domáce spotrebiče v retro štýle, pokojné farby s medenou, mosadzným kovaním.

Osvetlenie je dôležité a nevyhnutné

To môže byť vážny problém, ak interiér vyžaduje trvalý pobyt. Množstvo dreva, ktoré nie je najlepším spôsobom, ovplyvňuje stupeň osvetlenia - povrchy, najmä nie striedavé s bielou omietkou, absorbujú lúče svetla, čo robí interiér trochu ponurým, najmä v byte, s nízkymi stropmi.

Na čo by ste mali venovať pozornosť:

 • Prítomnosť veľkých okien, ktoré neumožňujú, aby sa interiér obývacej izby zmenil na kúpeľ.
 • Zosvetľovacie plochy s farbou, bielenie, pretože biela všetkých odráža svetlo lepšie.
 • Aktívne LED osvetlenie je eliminované, čo šetrí interiér pred slabým svetlom.

Nerušiť autentickú atmosféru pomôže:

 • Dierkovaná čipka na modelovanie stropu;
 • tienidlá s maľbou, výšivkou;
 • tienidlá na brezové kôry;
 • napodobňovanie sviečok, lámp.

Pre moderné čítanie prišli dizajnéri s dostatočným množstvom riešení. Napríklad, najnovšie trendy - lampy, pripomínajúce matryoshka kovu, skla. Aj špeciálne retro vodiče môžu byť zaujímavým prízvukom, čo umožňuje historicky zdôvodniť úspechy technológie.

Rada. V oknách musia byť všetky plastové prvky nahradené drevenými rámami av prípade potreby doplnené ozdobnými žalúziami.

Záclony jednoduchosť formy kompenzované ornamentom z kvetov girlandy, krajky volánky sú možné. Ozdoby, všetkými prostriedkami drevené, so zručným rezbárstvom - sa stanú dodatočnou dekoráciou.

domov

Žiadny štýl nemôže vyhovieť takému rôznorodému výkonu kachlí, krbov, ako ruských. Okrem estetickej prevahy prítomnosti tohto nezmeniteľného atribútu, v modernom dizajne domu obsahuje doplnkovú funkcionalitu - územné členenie, najmä s kombinovaným usporiadaním kuchyne a obývačky.


Pre každý smer by sa však mali dodržiavať tieto odporúčania:

 • Ruská chata - imitácia alebo skutočná verzia starého bieleného sporáka. Nepostrádateľným rustikálnym nádychom je ohnisko;
 • Terem sú dlaždice a niektoré zbierky predstavujú extrémne autentické staršie exempláre bez vzhľadu remake;
 • Ruský kaštieľ - krbový portál môže byť vyrobený z kameňa; sporák - unbanal verzia.

Nemenej dôležité sú sprievodné objekty krbovej zóny - medené výrobky, imitujúca kôra, všetky druhy kovaného príslušenstva.

Látka - indikátor štýlu

Čalúnenie nábytok skupiny, vankúše, záclony - nemusíte robiť dlhú voľbu, pretože výrobcovia ponúkajú ready-made zbierky. Niekedy dokonca s menami, ktoré pomáhajú pri rozhodovaní: Firebird, Sadko. Paradoxne ruský ľan je aktívne ponúkaný zahraničnými spoločnosťami, čo opäť potvrdzuje význam tohto dizajnu.

Všetky druhy obrusov, obrúskov pre jedálenský kút, čipky dekor, výšivky, tapisérie, domáce koberce - tie atribúty, ktoré pred nejakým časom sníval o zbaviť sa ako pamiatka z minulosti, sú aktívne zastúpené v mnohých projektoch dizajnu. Teraz sú považované za doprovodné veci, bez ktorých bude tento štýl vyzerať nedokončený. Povzbudzujú ľudí, aby sa snažili realizovať svoj tvorivý potenciál, aby boli aj naďalej mimoriadne hrdí na konečný výsledok.

Ruský štýl v interiéri s pomocou moderných materiálov môže byť tak mnohostranný a originálny, najmä počúvaním ich osobných potrieb. Kráľovský zámok, klasický kaštieľ alebo skromná chata - určuje stupeň ich adaptácie. Najdôležitejšou vecou v každom interiéri je, že odráža charakter majiteľov a pomáha relaxovať a omladzovať. S týmto smerom je pomerne jednoduché realizovať, zároveň sa stáva majiteľom obzvlášť módny dizajn jeho vidieckeho domu alebo bytu.

Zanechajte Svoj Komentár