70 nápadov na novoročné dekorácie: vyzdobíme byt a dom

Špeciálna atmosféra novoročných sviatkov závisí od mnohých detailov: všeobecná vnútorná nálada, pre-novoročné zhone s výberom darčekov pre ľudí v blízkosti srdca, okolitý dekor, ktorý vás čaká na rozprávku a zázrak. Výrobné dekorácie nebudú schopné poskytnúť dostatočnú jedinečnosť a pohodlie, ktoré je možné zabezpečiť, ak si vytvoríte novoročné dekorácie vlastnými rukami.
Každý rok sa objavujú nové a svetlé nápady, aby sa vytvorili nezabudnuteľné šperky vyrobené z praktických materiálov alebo materiálov dostupných v obchodoch. Interiér Nového roka zároveň neobsahuje žiadne nezvyčajné prvky: vianočný stromček, dlhé milované girlandy, vianočné vence, rôzne interiérové ​​kompozície, závesy atď.

Niektoré pravidlá

Ak chcete dekor pre nový rok harmonicky, musíte dodržiavať jednoduché pravidlá.

Z ich výkonu závisí od štýlu a vkusu miestnosti:

 1. Nekombinujte príliš svetlé a chytľavé farby. Súčasne sa používa, napríklad, jasne červená, žltá, fialová farba v interiéri, rýchlo unavená a bude trvalo oslňovať. To platí aj pre metalické farby: napríklad bronzový alebo zlatý odtieň nie je možné kombinovať so striebrom. To sa považuje za prejav zlého vkusu.
 2. V dizajne nepoužívajte rôzne štýly. Napríklad klasickí anjeli zo skla nebudú v súlade s domácimi textilnými vtákmi.
 3. Dodržujte rozmer. Na veľké povrchy neumiestňujte príliš malé prvky a naopak.
 4. Vždy poznať opatrenia vo výzdobe. Nezneužívajte dekor, usporiadajte miestnosť rovnomerne, aby ste sa neskoncentrovali na jednom mieste. Napríklad, girlanda, veniec s vianočným stromčekom v jednom rohu bude vyzerať tiež veľa.

Správne vybrané dekoratívne predmety môžu vytvoriť plnú slávnostnú atmosféru.

Voľba štýlu

Keď sa rozhodnete urobiť novoročné dekorácie vlastnými rukami, nápady na to môžu byť odlišné. Všetko závisí od celkového štýlu miestnosti:

 • Milovníci klasiky ocenia vysoký smrek s tradičnou výzdobou (anjeli, hviezdy, gule v zlatej a bielej farbe, korálky ako girlandy);
 • Pre eko-štýl budú relevantné remeslá z prírodných materiálov, handier, plsti, sušeného ovocia;
 • Škandinávsky štýl, high-tech bude tiež dôležité pozrieť sa na "klasiky";
 • Minimalizmus môže byť prítomný v každom dizajne domu, pretože zahŕňa použitie len malého množstva dekorácie.

Je potrebné brať do úvahy nielen interiér, ale aj veľkosť zdobenej miestnosti. Malé miestnosti by nemali byť hojne nútené ozdobnými predmetmi, pretože budú prekážať bežnej životnej činnosti. Stačí niekoľko výrazných akcentov (napríklad vianočný stromček, vianočný veniec, kompozícia). "Sprej" v tomto prípade nie je potrebné. Malé detaily ukradnú priestor, nepovedú k kvalitnému novoročnému dizajnu.

Mnoho ľudí si vyberá štýl pre čínsky Nový rok, dekor je odlišný od nášho zvyčajného. V dizajne prevládajú červené farby, umelé stromy sú zdobené čerstvým ovocím v cukre, kandizované ovocie. V rôznych rohoch domu je zvyčajné usporiadať podnosy s 8 rôznymi druhmi ovocia. Ale výber tohto štýlu by mal brať do úvahy, že termíny na oslavu Nového roka v našej krajine a Číne sa nezhodujú, preto takéto oslavy nemusia byť relevantné.

Výber dizajnu dizajnu pre nový rok, mali by ste venovať pozornosť každému predmetu dekor samostatne, uistite sa, že jeho význam.

Dekorácie na vianočný stromček

Aký sviatok bez hlavného účastníka - vianočný stromček? Môžete ozdobiť vianočný strom rôznymi spôsobmi: môžete si kúpiť hračky, girlandy v obchode, alebo si môžete urobiť sami. Ale skôr, ako budete zdobiť jedľa, mali by ste okamžite určiť celkový štýl domáce dekorácie. Použitie všetkých dekoratívnych prvkov súčasne povedie k bez chuti vzhľad miestnosti.

Nakupované hračky

Vianočný stromček v interiéri zaujíma centrálnu polohu, takže ho musíte správne obliecť:

 • Mali by ste použiť klasickú verziu výberu farieb. Optimálne pre slušný vzhľad pomocou dvoch farieb. Tri alebo viac bude vyzerať bez chuti. Trendom je výber šperkov v jednej farbe s použitím rôznych odtieňov a textúr zvolenej farby (napríklad bledomodrá, modrá, matná modrá, tmavo modrá atď.);

 • Vyberte veľkosť hračiek podľa veľkosti stromu. Malá veľkosť pre veľký vianočný stromček nie je povolená, rovnako ako veľká pre malý strom. Najlepšou možnosťou by bolo použiť veľkosť „inkrementálne“ - od hornej časti vianočného stromu, aby sa usporiadala malá veľkosť ozdôb, čím sa postupne zväčšuje veľkosť na spodok novoročného stromu;
 • Pozlátko a girlandy by mali byť umiestnené tak, aby nepokrývali hlavnú výzdobu vianočného stromu - gule a iné hračky - prívesky. Neskladajte strom s rôznymi pozlátkami, ale skôr použite korálky, aby sa nezhodovali s hračkami, elektrickým vencom;

Zdobenie vianočného stromčeka sa riadi jednoduchým pravidlom - všetko by malo byť moderované. Potom slávnostné centrum pozornosti bude vyzerať štýlovo, vkusne.

Domáce hračky

Môžete si vyrobiť všetky potrebné dekoratívne prvky sami. Na tento účel používajte rôzne materiály.

Z jedla

Ak chcete ozdobiť slávnostný strom, môžete pripraviť nasledujúce prvky:

 • Perník. Uvítacie formy vianočných motívov - vianočné stromčeky, zasnežené domy, zajačiky, hviezdy atď. Originálnosť môžete dosiahnuť dizajnom ich farebnej glazúry.
 • Kandizované ovocie a sušené ovocie. Najnovšie trendy zdobia vianočný stromček sušeným ovocím (napríklad ananásové prstene, kivi, plátky pomaranča a citrónu). Tieto vzorky v kombinácii s vôňou ihličiek naplnia miestnosť špeciálnou arómou.
 • Karamel a čokoláda. Čokoládové figúrky budú zabalené v priehľadnom obale farebného karamelu a na vianočnom stromčeku budú vyzerať priaznivo. Ak sú v dome deti, ocenia takéto jedlé suspenzie.
 • Tvarované cestoviny. Kompozície cestovín pokryté trblietkami, kovovou farbou alebo penovými trieskami budú pôvodným rozhodnutím v dekore.

Pre novoročné dekorácie sú vhodné takmer všetky potravinárske výrobky, z ktorých sa dajú vyrábať remeslá (napr. Obilniny, ktoré sa lepia na kartónovom podklade a potom natierajú). Hlavná vec je fantázia a túžba prekvapiť svojich blízkych.

    

Z textilu alebo plsti

Ak chcete vytvoriť prívesok na vianočný stromček, použite svetlé textílie alebo plsť. Podľa vzoru sa časti hračiek zbierajú, prešívajú a plnia syntetickou vlnou. Podľa potreby môže výrobok obsahovať prvky výšivky, korálky, korálky, kamienky, pruhy, stuhy, prámik a tak ďalej. Integrálnym prvkom je slučka na zavesenie hotovej hračky na vetvy vianočného stromu.
Môžu byť zobrazené rôzne prvky - anjeli, hviezdy, vianočné stromčeky, vtáky, srdcia atď.

    

Z prírodných materiálov

Dary prírody môžu byť užitočné nielen na zdobenie vianočného stromu, ale aj na výrobu iných novoročných ozdôb.

Čo možno použiť?

 • kúsky kôry;
 • šišky, orechy;
 • vetvičky, tyčinky;
 • sušené bobule na konáre;
 • sušené kučeravé listy atď.

Všetky polotovary môžu byť pokryté trblietkami, farbou vašej obľúbenej farby.
Pomocou rôznych materiálov a techník na výrobu šperkov, môžete vytvoriť unikátne vianočné dekorácie a hračky pre dom vlastnými rukami.

  

Dekorácia izby

Bolo by správne, aby dom dekorácie, aby zodpovedali štýlu vianočný strom šaty, potom celý dekor nespôsobí disonanciu a celkový vzhľad bude hodný. Výzdoba miestnosti pre Nový rok vlastnými rukami môže byť vyrobená z vyššie uvedených prvkov: girlandy, vence, panely, kompozície.

Mali by byť doma a nemali by sa hromadiť na jednom mieste. Môžete použiť rôzne povrchy na dekoráciu: steny, parapety, podstavce, podlaha, strop, okná, dvere, krby.

Najjednoduchšou možnosťou by bol jednoduchý nákup všetkých potrebných. Ak sa na ozdobenie vianočného stromčeka používali hračky z továrne, mali by ste v dome na Nový rok ozdobiť tú istú tému.

Ak sa rozhodnete urobiť celý výzdobu nového roka vlastnými rukami, potom nezabudnite na harmonickú kombináciu prvkov. Napríklad sušené pomaranče na vianočnom strome sú nesprávne kombinované so sladkosťami vo svetlých obaloch. Je vhodné kombinovať pomaranče s béžovo-hnedými hračkami z textilu alebo plsti.

Vianočný veniec

Nový rok domáce dekor, ktorý zahŕňa použitie továrne-vyrobené prvky, môže byť doplnená o self-made vianočný veniec, môže byť zavesený na dvere alebo na stôl ako dekorácia na sviečku.

Majú sféry, môžu byť premenené na štýlový prvok výzdoby. K tomu potrebujete rám (drôt, ratan, penový krúžok). Po výbere potrebného variantu základne na veniec sú k nemu pripevnené guličky (je lepšie zvoliť stredný alebo malý priemer do 5 cm) tak, aby boli husto usporiadané jedna ku jednej. Posledným bodom bude stuha zviazaná v luku na dne vence.

Urobiť veniec zo sušeného ovocia, základňa (rám) je tiež potrebné, ale v tomto prípade je lepšie nepoužívať drôt. Zvolené sušené ovocie sa opatrne pripevní na rám pomocou horúcej taveniny. Ako dekor môžete použiť stuhu z organzy, šnúrku z ľanu alebo prameň prírodného materiálu. Vrch môže byť pokrytý iskrou alebo drobnými penovými trieskami.
Podobne vyrobené vence z cukroviniek, prírodných materiálov a sladkostí.

    

girlanda

V moderných interiéroch sa girlandy nachádzajú menej často. Hotovú verziu si môžete kúpiť v rôznych interpretáciách: fóliované, kartónové a papierové, na báze pásky s príveskami atď.


Ak chcete takúto výzdobu pre Nový rok môže a osobne. Na základe si vezmite prámik alebo pásku, lano z ľanu. Môžete pripojiť akékoľvek prvky: sušené ovocie, sladkosti, prírodné materiály. Použite najlepšie tavné lepidlo. Po práci je výrobok zakrytý trblietkami alebo inými dekoratívnymi prvkami.

Je vhodné umiestniť takýto girlandu kontaktným spôsobom: proti stene, krbu, nábytku. Spôsob zavesenia je vhodnejší pre výrobné verzie výrobku.

prostriedky

Novým trendom, ktorý prináša novoročný dizajn na novú úroveň, sú rôzne kompozície, ktoré sú umiestnené okolo miestnosti na povrchoch: podstavce, komody, parapety.


Tento dekor pre Nový rok si to sami je ľahké. Základom môže byť:

 • Vázy na kvety. Kompozícia môže pozostávať zo suchých vetiev, na ktorých sú pripevnené ďalšie dekoratívne prvky: guľôčky, kužeľa, perličky atď. Pobočky sú umiestnené v kvetinovej váze a doplnené improvizovanými predmetmi: perie, trblietky, perličky. Ak má dom sklenenú priehľadnú vázu, potom sa dá ľahko vyplniť dekorom.
 • Vázy na sladkosti. Vo váze dávajú rôzne prvky, ktoré vyhovujú celkovému štýlu miestnosti.

 • Jediné zloženie pletené vianočné gule so stuhami a sviečkami, konáre stromov so sušenými pomarančmi a paličkami
 • Na stenách, nábytku, oknách je možné upevniť závesné zloženie loptičiek, sladkostí, sušeného ovocia.

 • Svietniky. Tvorba svietnikov zaujíma osobitné miesto v novoročnej výzdobe miestnosti. Používajú sa transparentné poháre, v ktorých sú umiestnené krátke sviečky a obyčajné banky, ktoré sú zdobené akrylovým náterom, decoupage, stuhy, kamienky, atď. Použitie tradičných veniec okolo sviečky je tiež dôležité. Stojí za to použiť tie materiály, s ktorými je hlavná časť miestnosti zdobená.

Sledovanie jedného štýlu dizajnu a osadenie s príslušnými atribútmi, môžete vytvoriť unikátne vianočné interiérové ​​dekorácie.

         

Okenné dekorácie

Detské snehové vločky na oknách neboli nikdy zrušené. To nie je obmedzené len na snehové vločky.


Tam sú šablóny, ktoré zjednodušujú úlohu použitia umelého snehu na skle. To je, ako sa dostanete roztomilé kresby Santa sane, vianočné stromčeky, jeleň, zvončeky a ďalšie vianočné atribúty.

Okrem kresieb na okuliaroch, novým trendom bol dizajn parapetov z papiera. Prvky vo forme domov, veží sú vyrezané z plátna papiera (predmet je rôzny). Domy sú umiestnené na parapete v dvoch alebo troch radoch po celej dĺžke, a medzi nimi na základni drží girlandu svetla. Takže "mesto" bude zvýraznené v tme.

Dlho známe svetelné struny na oknách sú tiež široko používané. Len tu nie sú vhodné rôzne tvary. Stručným spôsobom európskym spôsobom sa girlandy upevňujú okolo obvodu skla. Takéto usporiadanie sa štýlovo zmestí do každého interiéru.

výsledok

Ak máte možnosť urobiť novoročné dekorácie vlastnými rukami, musíte kresliť nápady z vlastných pocitov a nálady. Zvyčajné spôsoby, ako navrhnúť dom by sa niekedy malo zmeniť, nechať niečo nové a nezvyčajné do vášho domova.

Pre zásadnú zmenu vzhľadu miestnosti nemusí investovať veľa peňazí. Ručne písané výtvory z prírodných materiálov a starých handier pomôžu aktualizovať nepríjemný novoročný interiér.

    
    

Zanechajte Svoj Komentár