Chebbi chic v interiéri - príklady dizajnu

Moderné interiéry sú navrhnuté tak, aby uniesli svojich majiteľov pohodlie, praktickosť a neskladali zbytočné predmety. Takéto interpretácie však nie sú pre každého rovnaké. Pravé romantické motívy nesie chebbi-chic štýl. Takýto "otrhaný šik" môže byť vytvorený zo starožitných predmetov, ktoré zostávajú zo staršej generácie. Ale nie vždy tie, takže musíte zahrnúť vlastné dizajnérske schopnosti.

Princípy štýlu

Aký je štýl chebbi chic v interiéri? O interiéri, vyrobenom v tomto štýle, môžeme povedať, že kombinuje tieto charakteristiky:

 • romantizmus;
 • ženskosť;
 • Vintage;
 • pohodlie a pokoj.

Štýl chic v interiéri je často v porovnaní so štýlom Provence, pretože tieto dva štýly môžu spôsobiť podobné účinky: farebnú schému, použitie obieleného nábytku, prítomnosť ďalších položiek v interiéri, vytváranie útulnosť (foto rámčeky, svietniky, lampy, sošky).


Chebbi chic štýl znamená prítomnosť:

 • Starožitný nábytok, ktorý je obnovený špeciálnym spôsobom (decoupage, "vymazaná" maľba, zmena niektorých foriem atď.). Je tiež možné prepracovať moderný nábytok "starožitnosti", teda umelo starnúceho nábytku modernej výroby.
 • Vintage interiér alebo tie, ktoré sú podobné v dizajne (lustre, lampy, sochy, svietniky, fotorámčeky atď.).
 • Ľahké tóny objektov, obklady stien zmiešané s "mliekom" (mliečne modrá, mliečne ružová, mliečne hnedá atď.).
 • Podlahová krytina, ktorá imituje alebo skutočne pozostáva z dreva (doska s jasným vzorom letokruhov, rezaná v priaznivom uhle, je najvhodnejšia pre elegantný štýl v interiéri).
 • Strop, ktorý pripomína dom "babičky" s trámami a vápnom, štuk.
 • Textílie (kvetinové výtlačky s rôznymi veľkosťami púčikov - to všetko dokonale zapadne do interiéru chebbi chic).
 • Ručne vyrobené predmety.

Je možné vytvoriť chebbi chic štýl v interiéri vlastnými rukami. Pre tento užitočný moderný stavebný materiál a túžba zmeniť svoje domovy.
Základným princípom štýlu je používať dekor s mierou. Zbytočne umiestnené roztomilé drobnosti po miestnosti sa nestane dekoráciou, ale bude hovoriť o nedostatku zmyslu pre proporcie v majiteľoch, stanú sa zberateľmi prachu.

Interiér robíme sami

Ak chcete nezávisle obrátiť svoj vlastný domov do rozprávkového interiéru, je potrebné podrobne premýšľať o budúcom „remake“.

Všeobecný rozsah farieb

Interiér v štýle chebbi chic a Provence predpokladá použitie jemných pastelových tónov, ktoré môžu byť buď v rovnakej farebnej schéme, alebo v rôznych farbách, ale môžu sa dokonale vzájomne dopĺňať (napr. Ak sú steny natreté mäkkou modrou farbou, potom ju môže doplniť béžová broskyňové odtiene).


Všetky odtiene mliečnych výrobkov sú vítané. Prečo nie biela? Biela farba znamená niečo nové, nepoužité. Pretože cieľom štýlu je priniesť objekty čo najbližšie k staroveku, nie je žiaduce používať bielu. Mliečne výrobky je lepšie ukázať, že subjekt už má svoju vlastnú históriu.
Zlou myšlienkou by bolo vytvoriť „otrhaný šik“ interiérový štýl s jedným odtieňom (napríklad všetky detaily sú kompletne vymaľované v mliečnej farbe). Zrieďte základnú farbu inými pastelovými farbami. Je vhodnejšie použiť tie odtiene, ktoré sú prirodzené.

steny

Ak chcete zmeniť miestnosť na nový štýl, môžete odstrániť starý náter zo stien a aplikovať nový. Ale pre obzvlášť rozpočet možnosť, môžete urobiť nič so stenami, ale maľovať vodou riediteľné farby pomocou malého množstva pigmentu. Všetky nezrovnalosti zámerne zdôrazňujú hrubé ťahy. Ak je vyrovnanie plánované s omietkou, potom bude relevantné použitie jeho textúrovanej verzie a následné následné natieranie.


Steny sú základom interiéru, takže musíte vybrať farbu zodpovedne. Chytľavé odtiene sú neprijateľné, použitie kvetov prírodného pôvodu, ale dobre riedených "mliekom", bude optimálne. Môže to byť jemne ružová, fialová, zelená, broskyňová, kávová farba.

strop

Ak oprava miestnosti nebola vykonaná po dlhú dobu, potom strop bude mať vhodný vzhľad. Nenechajte sa ponáhľať, aby ste opravili všetky nepravidelnosti a praskliny. Ak k tomu pridáte lúče, bude to skvelá napodobenina vidieckeho domu minulých dní. Tiež, pridanie štuky (ako omietky a vysoko kvalitné peny).


Usporiadanie interiéru chebbi štýlu tiež znamená použitie moderných metód na transformáciu stropu. Toto napätie štruktúry. Hlavnou podmienkou jeho použitia je inštalácia matných kópií. Lesk nedáva požadovaný efekt pre chebbi. Štuk môže byť tiež použitý tu. Farebná schéma je pastelových farieb.

Podlahové krytiny

Staré dlaždice v kúpeľni alebo kuchyni, parkety alebo laminát - niečo, čo je ideálne pre tento štýl. Linoleum, ktoré mnohí zamilovali, bude nevhodné.
Najlepšou možnosťou je použitie bielených alebo starých dosiek na inštaláciu podláh, ako aj tých, ktoré obsahujú dobre definované ročné okruhy stromov.


Ak je použitý laminát, potom je vítaný z prírodného dreva. Farba podlahy by nemala byť príliš bohatá a tmavá, ale v niektorých výkladoch môže byť takéto rozhodnutie odôvodnené.

nábytok

Do-it-yourself dekor v štýle chebbi chic môže byť vykonané tým, že začína s transformáciou nábytku. To, že je hlavným vrcholom tohto štýlu. Predpokladom je jeho farba v jasných farbách. Žiadne tmavé odtiene by nemali byť. Nábytok by mal byť umelo starnutý (pridať škrabance, odieranie, drsnosť). A ak je už starý, treba ho zdôrazniť pomocou maľby.


Môžete si vyrobiť akýkoľvek nábytok, ale štýl vyžaduje presne ten, ktorý neobsahuje ostré rohy. Výber štýlu chebbi, dekor závisí na vzhľade nábytku. Vzhľadom k tomu, že predtým nebol vyrobený s jasnými hranami a geometrickými tvarmi, použitie takýchto možností nebude fungovať. Prednosť by mali mať „babičky“ komody, truhly, príborníky s mnohými zásuvkami. Samostatné miesto je tiež obsadené čalúneným nábytkom s tvarovanými chrbátmi a lakťovými opierkami. Čalúnenie by malo zodpovedať štýlu - kvetinové výtlačky, pastelové farby. Aspoň to môže byť zmenené.

textilné

Existujú určité požiadavky na záclony, poťahy na nábytok, vankúše, posteľné prikrývky tohto štýlu. Musí to byť tkanina rôznych výtlačkov, prednostne prírodného pôvodu:

 • bavlna;
 • ľan;
 • bavlnená čipka;
 • vlna;
 • juta;
 • Chintz.

Lambrequins spolu so záclonami pre tento štýl budú relevantné, rovnako ako textílie na tiene. Ale nespájajte kvetinovú potlač na všetky možné povrchy, pretože to môže vyzerať nalyapisto.

osvetlenie

Výber interiéru, ktorý sa vyrába v štýle Chebbi, by mal mať osobitnú úlohu osvetlenie. Prípad sa týka nielen lámp s ozdobnými čipkami a textilnými tienidlami, ale aj lustre, sviečky, lampy.

Pri inštalácii strešného stropu by ste nemali inštalovať reflektory, tu budú nevhodné.

Lustre ocenia najmä tí, ktorí majú tvarovaný rám, zdobený krištáľovými (sklenenými) korálkami, príveskami, reťazami. Ak to nie je k dispozícii, potom dekor v štýle shebby chic môže byť vykonané samostatne: doplniť existujúce lustre s visiacimi korálkami a len zabaliť s korálkami.


Nástenné svietidlá ako svietniky sa používajú aj ako osvetlenie, aj keď môžu mať textilný tienidlo. Nočné lampy sa tiež zmestia do všeobecného štýlu, stačí si ich vyzdvihnúť podľa všeobecnej nálady - ak sa používa veľa textílií, potom môže byť nočné svetlo sklo, a ak nie, potom sa verzia tienidla používa bezpečne.

Všeobecne sa dá ozdobiť sviečkami (sviečkami), ktoré vytvoria romantickú náladu v celej miestnosti. Relevantné budú aj samostatné stojace sviečky, ktoré si musíte vybrať v rovnakej farebnej schéme, ale s použitím rôznych priemerov a výšok.

Dekoratívne predmety

Náladu tohto štýlu nevytvárajú svietniky a kreslá. Izba je dekorovaná nasledujúcimi prvkami:

 • Vintage hodiny. Ošumelý ciferník s rímskymi číslicami v starom ráme alebo kukučkové hodiny sa stanú nepostrádateľnou dekoráciou pre elegantnú izbu. Nezabudnite na reinkarnáciu týchto predmetov pod bieleným opotrebovaným chebbi.

 • Obrúsky a obrusy. Háčkované predmety dekoru dopĺňajú výlučne celkový obraz miestnosti. Textilný obrus môžete doplniť aj takou čipkou.
 • Pictures. Je lepšie, že to boli obrázky vyšívané saténové stehy alebo kríž.
 • Pekné malé veci. Ide o rôzne porcelánové figúrky, bronz, hlinky, vázy s čerstvými kvetmi, fotografie v rámoch (rámy je možné vyrobiť samostatne pomocou čipky, textílií, korálkov atď.), Bábiky (najlepšie porcelán).

 • Špecifický dekor. Patria sem nefunkčné telefóny minulých dní, truhly „babičky“, obnovené okenice, rámy okien pôvodnej podoby, boxy na zeleninu, dvere a iné predmety, ktoré sa bežne nepoznajú v známom interiéri.

Vytvorenie štýlu chebbi v interiéri s vlastnými rukami nie je ťažké. To je jednoduché, ak sú v meste blší trh. Tam sú zvyčajne nájsť exkluzívne veci, ktoré s najmenšími zmenami bude vrcholom interiéru.

Použitie štýlu v interiéri

V priebehu rokov, štýl vyvinul určitý stereotyp, že dizajn v štýle shebby chic je vhodný výhradne pre spálňu. Ale to je ďaleko od prípadu.

kuchyne

Varná miestnosť môže byť veľmi pekná a útulná, ak ju zmeníte v štýle chebbi. Tu je potrebné venovať osobitnú pozornosť vzhľadu stien, nábytku, svietidiel a záclon. Sú dominantné v kuchyni, drobné detaily by sa mali venovať drobným detailom. Ročné jedlá vytvoria osobitnú atmosféru (varná kanvica, rezacie dosky, obrazy na doskách, ktoré budú stáť na policiach alebo visieť na stenách atď.).

kúpeľňa

Kúpeľňový dizajn v štýle chebbi chic spojí zaujímavé štvorcové dlaždice, polo-starožitné mixéry (ešte lepšie, ak sú naozaj príkladmi, ktoré nie sú staršie ako desať rokov), oválne alebo okrúhle umývadlo na tvarovaných kovových podstavcoch atď. Interiér kúpeľne chebbi chic sa nebude líšiť farbou od klasického chápania tohto štýlu. Hlavným zameraním miestnosti bude kúpeľňa. Bolo by vhodnejšie pozrieť sa na malú kúpeľňu na kovové nohy. Farba kovu je vítaná v odtieňoch zlata a bronzu.

Obývacia izba

Ročník závesu sedacích súprav a kresiel, dobre zvolené osvetlenie miestnosti, záclony a ďalšie prvky, ktoré charakterizujú štýl chebbi, vám umožnia usporiadať priestor s komfortom as minimálnymi investíciami do prestavby. Osobitná pozornosť by sa mala venovať drobnostiam, ktoré jasne vyjadria charakter majiteľov domu a hovoria o ich hodnotách.


Kombinácia kontrastných prvkov je povolená: tmavé drevo a mäkké pastelové farby (napríklad drevený stôl, komoda a jemne broskyňové textílie na pozadí pastelových farieb).

hriadeľ

Romanticky zariadený altánok v blízkosti domu poteší svojich majstrov špeciálnym komfortom. Hlavnú úlohu v tomto dizajne hrá textílie: záclony, čalúnenie, obrus, obrúsky, uteráky. Tiež pitie čaju sa stane príjemnejším, ak použijete vysoko kvalitný porcelán, ktorý svojím dizajnom pripomína barokovú éru.

Shebby-chic štýl môže byť použitý na akúkoľvek zónu v dome. Hlavná vec je, že podrobnosti o výzdobe boli relevantné pre túto miestnosť. Napríklad fotografie s vašou milovanou babičkou pravdepodobne nevyzerajú priaznivo v kúpeľni alebo v altánku, ktorý sa vyrába v štýle chebbi.

Kto by vyhovoval štýlu

Existujú prípady, keď sa štýl sám prejavuje v interiéri, či už chcete alebo nie. Prítomnosť rôznych starožitností, ktoré išli spolu s prababičkou, a priori tvrdia, že ide o malú reštauráciu.

Štýl chebbi bude relevantný pre tieto kategórie ľudí:

 • Milovníci ušetriť. Nie je lacné obracať domov, ktorý potrebuje opravu, z obyčajnej otupenosti na zaujímavý obraz. Starý nábytok môže byť dobre zdobený rôznymi technikami (decoupage, maľovanie, šablóny, rámovanie). Sklo v nábytku bude vyzerať skvele v technike vitráže (na tento účel použite obrys skla a farebné sklo). Staré parkety nie je nutné demontovať, a dosť na leštenie, upevnenie otvorov a laku. Bielym stropom a starými tapetami natretými na vrchole (najmä ak neboli prehnuté alebo napučané) bude iba dopĺňať vybraný štýl.

 • "Plushkin". Ak je škoda vyhodiť staré veci, ktoré majú osobitnú hodnotu pre majiteľa, môžu byť obnovené do tohto štýlu a zariadiť ich bývanie. Takto budú objekty zachované a miestnosť získa nový obraz.
 • Romantický a kreatívny charakter. Môžete si vziať inšpiráciu pre vytvorenie niečoho nového v takejto útulnej dievčenskej izbe. Tento štýl je určený pre zmyselných ľudí, ktorí uprednostňujú viac pohodlia a nálady ako praktickosť.

Nevystavujte miestnosť v tomto štýle, ak nemôžete často upratať, pretože množstvo textílií a dekoratívnych drobností bude pravidelne zbierať prach na seba.

zistenie

Štýl "otrhaný" šik je celkom špecifický, pretože obsahuje rôzne prvky staroveku, a nie každému sa to páči. Ale ak mu dávate prednosť, môžete dosiahnuť jedinečnosť a individualitu, ktorá je veľmi vzácna pre modernosť.


Keď organizujete miestnosť sami, musíte vziať do úvahy veľa vecí, ktoré ovplyvnia konečný výsledok ako celok.

 1. Na dosiahnutie najlepšieho efektu je vhodné kombinovať rôzne textúry, aj keď sú v kontraste s ostatnými - jemná bavlnená čipka s hrubým plátnom z jašterice, pštrosím perím s konopným lanom atď.
 2. Množstvo ručne vyrobených predmetov sa stane aktuálnym doplnkom k všeobecnému obrazu miestnosti.
 3. Ak nie je možnosť kúpiť skutočne starožitný nábytok, je tu vždy možnosť starnúť svoje vlastné.
 4. Nemali by ste to preháňať dekoratívnymi prvkami, je dôležité poznať mieru.
  Po preniknutí s myšlienkou reinkarnácie akejkoľvek miestnosti v štýle chebbi, môžete dosiahnuť dobrý výsledok tým, že strávite najmenej peňazí, ale to si vyžaduje veľa úsilia.

                
          

Zanechajte Svoj Komentár