Do-it-yourself stolička dekor - spôsoby a príklady

Starý nábytok nie vždy potrebuje dekor, existuje mnoho ďalších prípadov, kedy to bude vhodné. Farbenie alebo šitie krytov pomôže aktualizovať interiér alebo zmestiť staré stoličky do nového štýlu. V predvečer sviatkov, výzdoba stoličiek s kvetmi, stuhy, tematické čiapky pomôže vytvoriť vhodnú atmosféru. Ak chcete obnoviť nábytok do svojej bývalej atraktivity a dokonca ho ešte vylepšiť, budeme potrebovať trochu: túžbu a inšpiráciu.

Starí hrdinovia v novej farbe

Farbenie je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako aktualizovať staré stoličky. Bude nový nábytok čiernobiely, viacfarebný alebo vzorovaný závisí na predstavivosti a preferenciách. Jedinou otázkou zostáva, ako si vybrať farbu.

  • Škvrny dokonale zdôraznia krásu starého stromu. Dodáva sa v rôznych odtieňoch, ale pre reštaurovanie je ešte lepšie dať prednosť tmavé.
  • Mliečne prírodné nátery sú absolútne neškodné, dodávajú povrchu pôvabný opar a vintage vzhľad. Maskovacia páska pomôže vytvoriť kontrastný pruhovaný vzor alebo vzor na stoličkách.
  • Latexové alebo olejové farby poskytujú bohatú svetlú farbu. Stoličky sa stávajú modernejšími, ak sú nohy namaľované v rôznych farbách.
  • Sprej na farby vám umožní vytvoriť akýkoľvek vzor pomocou šablóny. Prípadne môžete na sedadlo, operadlo, rukoväte stoličky vložiť vložku do čipky a pomocou nej aplikovať farbu. Výsledkom bude jemný rustikálny vzor.

Práce sa vykonávajú v tomto poradí:

  • Z povrchu odstraňujú starý náter s brúsnym papierom.
  • Odmasťujte, uzemnite.
  • Po vysušení sú natreté v jednej alebo niekoľkých vrstvách farbou alebo škvrnami a potom natreté lakom.

decoupage

Veľmi populárna technika, ktorá sa používa aj na aktualizáciu starého nábytku. Decoupage je proces lepenia obrazov (aplikovaný na obrúsky alebo veľmi tenký papier) na povrchu.

Rôzne techniky umožňujú získať požadovanú textúru alebo vizuálny efekt: pozlátenie, starnutie (kefovanie, praskanie, chebbi), umelecké alebo trojrozmerné kreslenie. Zriedkavo sa používa kombinácia niekoľkých dekoratívnych efektov. Výber obrázkov a technológií závisí predovšetkým od štýlu interiéru. Stolička, aktualizovaná zodpovedajúcimi výkresmi, dokonale zapadne do vnútra etna, armády, krajiny, Provence, podkrovia, šebbi-chic, eklekticizmu.

Obnova stolice sa vykonáva v niekoľkých etapách. Nábytok je zdobený starým náterom, lakom alebo farbou, odmastený a natretý základným náterom. Ďalej naneste hlavné pozadie akrylovej farby. Po vysušení sa na povrch nalepí vzor, ​​upraví sa nátermi, dodatočnými prvkami a natrie sa lakom.

Kryty: pre všetky príležitosti

Kryty na stoličky sú nielen spôsobom, ako ozdobiť staré, ale všeobecne nové, nábytok, sú oveľa viac funkčné: slúžia ako ochrana pred znečistením, poškodenie, pomoc pri vstupe do nábytku pre daný štýl interiéru alebo len aktualizovať nábytok, sú príležitostné a slávnostné.

Vzory pre obal sú najvhodnejšie s pomocou modelu. Stolička je prelepená novinami alebo pauzovacím papierom, potom je nožnicové puzdro na rezanie narezané na jednotlivé prvky. Presnosť vzoru závisí od správne vykonaných meraní. A samozrejme by sme nemali zabúdať na príplatky, chybu pri strihaní, zmršťovanie tkaniny po umytí.

Poťahy na látky

Kryty sa dajú ľahko vyrobiť ručne. Na obyčajných stoličkách so chrbtom bude potrebovať asi 1,5-2 metre tkaniny. Je potrebné poznamenať, že dekor kresla by mal zodpovedať štýlu interiéru, zdôrazniť a doplniť.

  • Bavlnené tkaniny budú vhodné v štýle Provence alebo Country. Pre prvé, vyberte pastelové farby so vzorom v malom kvete, a veľká bunka bude najlepšie dopĺňať etnic.
  • Eko štýl pomôže zdôrazniť plášte hrubej pytloviny. Aby ste im dodali moderný nádych, môžete pridať obálku s náplasťami džínsoviny, ktorá tiež dobre sedí s drevom.
  • V klasických interiéroch používajte odolnejšie tkaniny s veľkým vzorom, matným alebo saténovým leskom, napríklad gabardín.

Je možné použiť takmer akúkoľvek tkaninu na šitie krytu alebo trochu kombinovať. Stoličky s umelými kožušinovými krytmi s rovnakými "ponožkami" na nohách budú vyzerať veľmi zaujímavé.

Pletené poťahy

Pletené poťahy budú obzvlášť vhodné v zime, budú spojené s teplom a komfortom. Pozrite sa pletené veci veľmi zaujímavé, ako by obrovský sveter vytiahol na mrazené stoličky. Najlepšie by bol veľký objemový vzor hrubej priadze pastelových farieb. Samozrejme, ak to vaša duša vyžaduje, môžete si vybrať jasnejšie odtiene.

Neobvyklým doplnkom budú ponožky pre nohy. Oblečená v „stoličkových“ stoličkách vyzerá originálne a nikdy nepoškriaba podlahy. Háčkovanie zvyčajne pletené krajky plášte, plnené letné ľahkosť a chlad. Okrem toho, originálne ručne vyrobené predmety urobia atmosféru pokojnou a skutočne domáckou.

Dovolenka Plstené kryty

Cítila sa známa každému švadlenovi. S týmto materiálom je veľmi ľahké pracovať, preto sa často používa pri slávnostnom dekorovaní. V predvečer akejkoľvek udalosti kryty na chrbte stoličiek z plsti, vyrobené v téme sviatku, bude vynikajúci doplnok a dekorácie.

Na Silvestra, môžete tiež šiť kryty rukavice alebo čiapky vo forme klobúkov Santa Claus na chrbte. Vo všeobecnosti sú možnosti nespočetné, všetko je obmedzené iba predstavivosťou pána.

Vlastné nápady

Ak sa otázka dekorácie stoličiek prehĺbi, niet pochýb o tom, že je možné použiť rôzne nečakané materiály. Nemôžete prekvapiť nikoho jednoduchým sfarbením, použijú sa prúty, laná, kvety, sladkosti, kôra stromov a staré disky.

Dekor laná stoličky

Táto možnosť sa považuje za vhodnejšiu pre masívne stoličky a stoličky. Aj keď si prajete, môžete sa pokúsiť vyzdobiť sofistikovanejší nábytok. Čalúnenie je odstránené zo stoličky a pre každý jednotlivý prvok (nohy, lamely, rukoväte) pripravte kúsky povrazu v požadovanej dĺžke. Potom postupujte podľa jednoduchej techniky: upevnite koniec lana zošívačkou alebo malým klincom a produkt pevne zabaľte. Druhý koniec je stanovený rovnakým spôsobom. Na chrbte stoličky môžete urobiť jednoduché tkanie, ktoré sa stane viditeľnou dekoráciou.

Lano môže byť ponechané monochromatické alebo ozdobené podľa priania. Všeobecne platí, že na navíjanie môže byť použité nielen lano, môže to byť umelé ratanové alebo látkové kúsky skrútené zväzkom.

Prírodné materiály

Použitie prírodných materiálov je dôležité nielen v školských remeslách. Dokonca aj talianski dizajnéri (Andrea Magnani a Giovanni Delvezzio z ateliéru Re Sign) sa vyznačovali jednoduchou kôrou, ale nečakanou myšlienkou ozdobiť stoličky kôrou. Nie každý si môže kúpiť dizajnérsky nábytok, ale každý môže tento nápad zobrať do života a priniesť ho do života.

Drevené stoličky by mali byť čo najbližšie k prírodnému materiálu, aby boli očistené od laku, odierané jemným brúsnym papierom a ponechané v tejto forme. Maximálne, čo možno urobiť - zakryte škvrnou, aby ste získali odtieň. Pripravená kôra stromu sa prilepí vo voľnom poradí, dizajnéri na nalepenie vybrali jednu nohu a chrbát.

Ďalším zaujímavým prístupom je ozdobiť stoličky plochými kamienkami. Kameň sa lepí priamo na sedadlo a operadlo. Neobvyklá stolička môže vyzdobiť kúpeľňu, balkón alebo záhradu, najmä ak sú vedľa nej iné námorné predmety.

mozaika

Ak sú okrem starých stoličiek v dome ešte stále zbytočné alebo poškodené disky, môžete ozdobiť nábytkový prvok mozaikou. Vzor z malých farebných kúskov bude vyzerať originálne a zaujímavý a aktualizovaná stolička dokonale zapadne do takmer každého interiéru.

Zrkadlová strana diskov sa trie jemným brúsnym papierom, po ktorom naň nalepí farebný lesklý papier. Potom rozrežte disk na rovnaké štvorce (je vhodnejšie ich okamžite rozdeliť do farieb). Je tiež potrebné pripraviť stoličku. Povrchové brúsenie, odmasťovanie a základný náter. Mozaikové štvorce sú postupne prilepené vo forme vybraného vzoru alebo náhodne. Po vysušení sú medzery medzi „dlaždicami“ vyplnené stavebným tmelom a povrch je lakovaný.

Pompon stolička

Dekorácia stoličky Pompon je veľmi nákladná z hľadiska materiálu a času, ale v dôsledku toho vyzerá obnovená stolička veľmi svetlá a útulná. V ideálnom prípade doplní detskú izbu a môže to byť pestrý prízvuk spálne alebo obývačky. Je vhodnejšie upevniť bambulky na mriežku alebo kus látky. Na konci práce sa mäkká podšívka upevní na sedadlo a operadlo stoličky. V prípade potreby je možné dekoráciu ľahko odstrániť a umyť. Veľmi zaujímavé pompony Sedadlá budú vyzerať na stoličkách v kuchyni.

kreslo

Stará stolička nemusí zostať doma, môže nájsť nové miesto v záhrade alebo na terase v podobe originálneho záhonu. V tomto prípade nie je potrebné obnoviť, obnoviť, opraviť.

Ale ak myšlienka vyžaduje, aby stolička mohla byť znovu natretá alebo dokonca natretá jasnými farbami. Potom vyrežte dieru v sedle a nastavte hrniec s kvetmi.

Záver sám o sebe naznačuje, že by boli stoličky, a určite je vhodná možnosť ich zdobenia. Nie je potrebné, aby to bol umelec-reštaurátor. Každý môže aktualizovať alebo vyzdobiť nábytok, a potom sa pocit úplnej spokojnosti, sedieť na plody svojej práce.

    

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár