Čísla narodenín - príklady a spôsoby zdobenia

Detské narodeniny patria do kategórie nezabudnuteľných udalostí, ktoré chcem urobiť najživším a nezabudnuteľným, aby bolo dieťa šťastné, zabavilo sa a spomenúť si, čo nádherná dovolenka rodičia zariadili. Preto sú dané dary, prekvapenia, pozvaní priatelia, kúpi sa narodeninová torta, vynájdené rôzne ozdoby so slávnostnými symbolmi. Samozrejme, môžete ísť do obchodu, kúpiť loptičky alebo pozvať domácich odborníkov, ktorí rýchlo a presne zdobia dom. Ale musíte priznať, že to vôbec nie je zaujímavé! Koniec koncov, nie sú dôležité samotné dekorácie, ale proces ich tvorby, ako aj nádherné spomienky z dovolenkovej a pred dovolenkovej prípravy. Ak uvažujete o možnostiach zdobenia dovolenkovej párty, venujte pozornosť týmto krok-za-krokom návod na zdobenie narodeninovej figúrky vlastnými rukami.

Najobľúbenejším príkladom čísla, ktoré zodpovedá veku narodenca, je možnosť vyrobená z malých loptičiek, ktoré si obyčajne objednali rodičia na internete (hoci je to veľmi jednoduché, keď to robíte vlastnými rukami). Tento typ dekorácie sa však už dlho nudí a nudne. Teraz existuje mnoho ďalších zaujímavých a kreatívnych možností, ktoré môžete ľahko urobiť sami. Môžu byť veľké alebo malé, objemné alebo ploché, prázdne vo vnútri alebo naplnené pozlátko alebo kúsky papiera (ako Mexická pianta hračka), vyrobený v "dievčenské" alebo "chlapčenský" štýl (zdobené kvety a puky, pompoms a strapce). Nech je let fantázie neobmedzený, stojí za to vyskúšať akékoľvek tvary, farby, textúry, veľkosti.

Vytváranie rámov pre veľké narodeninové čísla vlastnými rukami

Prvá vec, ktorú začať, je vytvorenie snímky. Zvyčajne je vyrobený z hrubej lepenky, ktorá sa pri následnej dekorácii neohne ani neprelomí. Potom by ste sa mali rozhodnúť o veľkosti budúcich čísel. Ak plánujete vytvoriť obrázok s veľkosťou listov formátu A4, vyhľadajte požadované číslo na Internete a vytlačte ho na tlačiarni.

Ak chcete, aby bola väčšia ako A4, musíte urobiť nasledovné:

 • Nájsť veľký rozlíšenie obrazu na internete;
 • Vytlačte obrázok na 2/3 (v závislosti od veľkosti) listov A4 na tlačiarni;
 • Každý kus opatrne rozrezajte;
 • Pripojte všetky časti na koniec, pripevnite lepiacou páskou;
 • Výsledná šablóna číslic by mala byť pripojená k vopred pripravenému listu lepenky požadovanej veľkosti, kružnice okolo obrysu;
 • V nadväznosti na výsledný obrys musíte znížiť číslo;
 • Ak sú narodeniny staršie ako 9 rokov, tento postup by sa mal opakovať aj s druhou číslicou. Ak sa napríklad dieťa otočí o 10, musíte vyrezať čísla 1 a 0.

Dokončili sa tak skeletové ploché postavy. Môžete ísť dopredu a urobiť objemové číslo. Za týmto účelom stojí za to vykonať niekoľko ďalších krokov:

 • Po obopnutí šablóny a vyrezaní prvej časti výrobku (prednej časti) musíte tieto akcie vykonať znova a získať tú istú druhú číslicu (späť).
 • Ďalej vyrezáme tretiu figúrku, ktorá ju umiestni do koncovej časti výrobku (tvorí objem) Šírka pásky zodpovedá šírke budúceho obrázku. Dĺžka by sa mala rovnať obvodu postavy (je lepšie vziať ju s rezervou).
  Pri číslach s uzavretými vnútornými priestormi (0, 6, 8, 9) bude potrebné odrezať ďalšie bočné časti požadovanej šírky.
 • Potom musíte spojiť tri časti obrázku (zadné a čelné figúrky sú umiestnené po stranách, predná páska v strede), upevniť ich lepiacou páskou. Je lepšie použiť dostatočné množstvo pásky, aby sa produkt počas dekorácie nerozpadol.

Dôležité rady: Najjednoduchší spôsob (ak šírka lepenky umožňuje) je odrezať jednu dlhú pásku, ktorá začne čírať číslo v prednej oblasti, ohýbať sa v rohoch. Je to oveľa pohodlnejšie ako rezanie jednotlivých kúskov pod každým záhybom, ich vzájomné zapínanie.

Ak nechcete niečo lepiť, môžete ako základ použiť penovú alebo penovú gumu. V tomto prípade musíte zobrať pevný kus peny (penová guma) požadovanej šírky (zodpovedajúcej šírke hotového obrázku), pripevniť šablónu čísel, zakrúžkovať ju, rozrezať pozdĺž obrysu. Takto sa získa objemová hodnota. Na rezanie penovej gumy môžete použiť nožnice. Pěnoplast bude musieť rezať ostrým nožom.

Možnosti čísiel dekorácie krok za krokom

Keď je pripravená základňa, mali by ste si vybrať jednu z možností na zdobenie výrobku. Výber spôsobu dekorácie, je lepšie spoliehať sa na svoje vlastné schopnosti, dostupnosť množstva potrebných materiálov, rovnako ako vek, pohlavie, preferencie narodeniny muž.

Je potrebné poznamenať, že dekor bude do značnej miery závisieť od tvaru výrobku (plochý alebo objemový obrázok). Dúfame, že z prezentovaných možností nájdete to, čo sa vám páči.

papier

V prípade zdobenia figúrky papierom budete potrebovať PVA lepidlo, papier rôznych farieb (textúry), prefabrikovaný rám, malú predstavivosť!

Ručné obrúsky kvety

Utierky vytvárajú nádherné domáce puky. Aby sme ich vyrobili, vezmeme obyčajné papierové obrúsky, vytvoríme ich v hromadách s niekoľkými obrúskami v každom, zložíme hromady s akordeónom, pevne ich zviažeme uprostred so závitom. Oba konce sú narovnané a zaoblené. Začneme oddeľovať vrstvy obrúskov po vrstve, krútiť ich konce, tvoriť druh pukov.

Výsledné puky sú prilepené lepidlom PVA na rám postavy a snažia sa zabezpečiť, aby kartón nebol medzi nimi priesvitný. Farba obrúskov môže byť zvolená ľubovoľná, ale uprednostňujú sa odtiene ružovej, pretože v dôsledku ružovej farby sa podobnosť so skutočnými farbami zvýši. Samozrejme, táto možnosť by bola vhodnejšia na narodeniny dievčaťa.

Dôležité upozornenie: Čím viac obrúskov použijete pri formovaní stohov, tým viac sa ukáže svieži a svetlý púčik.

Servítky môžu byť zvinuté podľa typu kotúča, mierne zúžené na základni a rozšírené v strede, čo im dáva podobnosť s puzdrom. Je potrebné upevniť puky na horúce lepidlo čo najbližšie k sebe tak, aby sa objavila súvislosť so sviežou kyticou ruží zdobených objemovým obrázkom. Aby sa tieto rolky pohodlne otáčali, stojí za to ich obaliť okolo tupého okraja ceruzky. Táto technika sa nazýva "orezávanie". Ružové a červené odtiene papiera budú pôsobivé.

Papierové kvety môžu byť okamžite vyrezané z obrúskov na šablóne, upevniť niekoľko kusov nití v strede a po narovnaní vrstiev, čím sa vytvorí objemný kvet. Alebo tam je spôsob, ako znížiť tenkú stuhu z obrúsku v špirále, a potom pevne otočiť do malých očarujúce púčiky rôznych priemerov. Podstavec z penovej gumy je perfektný ako rám, pretože je vhodné nalepiť papierové puky tam, kde sa používajú bežné špendlíky (iba púčiky sa musia najskôr upevniť lepidlom alebo vláknami tak, aby sa nerozpadli).
Každá z týchto možností je dobrá svojím spôsobom, všetci vyzerajú veľmi citlivo a žensky.

Lemovaný vlnitý papier

Z vlnitého papiera, rezané s úzkymi stuhami, to dopadá docela číslo "v volánik". Na vytvorenie takéhoto efektu je potrebné zvlnenie zvlnenia na kusy vhodnej šírky, potom postupne lepiť papierové pásky na výrobok, počnúc spodným radom (ďalšia vrstva by mala byť vyššia ako predchádzajúca, pokrývajúca jej stred). Výsledkom je zdanie skladanej sukne, v ktorej bude postava „oblečená“. Táto možnosť vyzerá veľmi elegantne. Ak je výrobok objemný, každá vrstva musí byť úplne obalená, upevnená a až potom prenesená na ďalšiu úroveň.

Pre väčší vizuálny efekt, môžete predrezané stuhy zvlnenia s "burinu", takže druh okraj z každého kusu papiera.

Tip: Ak urobíte novú vrstvu odlišnú od predchádzajúcej farby, táto možnosť bude originálna a svetlá, ktorú deti určite budú chcieť. Môžete ozdobiť postavu v podobe dúhy 7 farieb.

Nádherné kvety pochádzajú z zvlnenia, aby ozdobili postavy narodenín vlastnými rukami. Pokyny na vytváranie krok za krokom:

 • Papier sme narezali na pásy (približné rozmery - 50x3 cm). Na výsledných pásoch by mali byť žľaby umiestnené vertikálne, mali výšku 3 cm;
 • Pásku natiahneme z hornej strany, čím vytvoríme určitý druh vĺn;
 • Hornú "zvlnenú" časť ohnite o 5-8 mm;
 • Stuhu držíme za spodnú nezvlnenú časť, začneme sa pomaly otáčať;
 • Postupne je zrejmé, že spodná časť (1,5-2 cm na výšku) sa začína formovať do druhu nohy a horná časť do kvetináča pripomínajúceho ruže;
 • V záverečnom štádiu zviazame niť (tenký gumový pás vo farbe papiera), časť kvetu medzi stonkou a púčikom tak, aby sa neodvíjala;
 • Výsledné rozety vlnitého lepidla na ráme.

Okrem obrúskov a vlnitého papiera je možné použiť tylu (organza). Potom bude obraz produktu jemnejší a vzdušnejší. Všeobecne platí, že tieto možnosti (púčiky, plisovanie, strapce) môžu byť vyrobené z rôznych typov papiera, podľa vašich preferencií.

plátno

Ak je prázdninový večierok naplánovaný na ulici a obávate sa dažďa, alebo sa vám jednoducho nepáči papierové falzifikáty, mali by ste venovať pozornosť týmto úžasným spôsobom dekorácie pomocou látky.

Motýle z lukov

Tento nádherný spôsob, ako ozdobiť svoje narodeninové postavy nielenže vyzerá kreatívne a štýlovo, ale je tiež veľmi jednoduchý na výkon:

 • Berieme tkaninu požadovanej farby;
 • Tkaninu rozrežte na stuhy strednej šírky;
 • Zväzujeme stuhy do lukov (príliš dlhé úzke stuhy by sa nemali robiť, pretože luky sa môžu ukázať ako kulhavé);
 • Luky sú pripevnené k základni figúrky horúcim lepidlom (najskôr by ste mali rám zakryť tkaninou, ktorá by zodpovedala farbe lukov, aby kartón neprechádzal cez ne).

Vaša postava bude vyzerať, akoby na nej sedelo hniezdo farebných motýľov.

Fringe tenké stuhy

Tenké a krátke pásky môžu zdobiť postavu, takže stuhy strapce. Ak to chcete urobiť, uprostred pásky musíte uviazať uzol a prilepiť ho k základni. Treba poznamenať, že uzly musia byť nevyhnutne blízko pri sebe, aby sa vytvoril súvislý viacfarebný povlak z okraja.

Saténové kvety

Táto možnosť vyzerá úžasne a je to celkom jednoduché. Pokyny na vytváranie krok za krokom:

 • Vystrihnite 3-4 kruhy zo saténovej tkaniny (saténová stuha) (každý by mal byť o niečo menší ako ten predchádzajúci);
 • Zapálime sviečku, mierne ju spálíme plameňom okrajov tkaninových kruhov tak, aby sa nevypínali a nevyzerali ako okvetné lístky kvetov;
 • Vložíme okvetné lístky do seba tak, že ten menší je v strede;
 • Vnútri výsledného puku môžete nalepiť bezpečnostný kolík, ktorý sa pripája k rámu (najpohodlnejšie je použiť penový podklad).

nite

Ak chcete vytvoriť tento originálny obrázok pre vaše narodeniny, budete potrebovať lepenkové základne a gule priadze. Ak chcete vytvoriť, musíte vziať závity, upevniť ich na základe obojstrannej pásky alebo PVA lepidlo, potom obal hojne, takže lepenka medzery nie sú viditeľné. Môžete dať úplnú slobodu predstavivosti: používať rôzne farby, v ľubovoľnom množstve a poradí, vytvárať vzory alebo dokonca nápisy z vlákien. Môžete použiť vlákna prechodu (zmena farby, keď je cievka rozbalená).

Zaujímavou možnosťou je aj vytvorenie postavy pletením malých karafiátov zošitých do drevenej dosky s nitkami. Rámy postavy tvoria karafiáty a pomocou nití sa vytvára jej kontúra a vnútorný farebný obsah. V tomto prípade sa ukazuje tento obrázok, vyrobený ručne.

Ostatné materiály

Nádherné dekoratívne figúrky môžu byť vyrobené z rodinných fotografií, ktoré zobrazujú narodeninového chlapca a jeho príbuzných. Toto je jedna z najjednoduchších, najjasnejších a emocionálnych možností v našej zbierke. Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť reálne alebo vytlačené na tlačiarni a znížiť fotografiu na rámoch.

Môžete dokonca pripojiť fotografie na stenu s číselnými kolíkmi. Hlavná vec - vybrať si naozaj šťastný a radostný obrázky, kde je usmievavý chlapec narodeniny.

Môžete urobiť číslo z toho, čo dieťa zaujíma. Ak chcete napríklad vytvoriť základňu od dizajnéra Lega, ozdobte ho balónikmi, čerstvými kvetmi, gombíkmi, pečiatkami, mincami s použitím papier-mâché techniky, s použitím suchých listov alebo kvetov (ak ich rád zbiera na herbár). Hlavná vec - kreatívny prístup, túžba prekvapiť a prosím milovaného človeka. Mimochodom, tento darček osloví dieťa aj dospelého.

Postava s vlastnými rukami bude vynikajúcim darčekom k narodeninám pre rodičov, brata, sestru alebo blízkeho priateľa.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár