Dizajn kuchyne s arkýřovým oknom - príklady fotografického plánovania

V dome série p44t / 25 alebo bývanie individuálnej budovy, je kuchynský dizajn často postavený okolo arkýřového okna. Pomôže stelesniť myšlienky zónovania a organizácie priestoru. Prezentovaný architektonický prvok vyzerá ako výstupok na fasáde budovy. Dizajn kuchyne s arkýřovým oknom vám pomôže posúvať hranice miestnosti, osvetlí ju, dodá jej najoriginálnejší vzhľad.

Stojí za zmienku, že domy typu p-44t sa objavili v novostavbách o niečo menej ako 40 rokov - v roku 1979. Tieto 17-poschodové budovy sú známe svojou optimálnou dispozíciou. Určite je tu dostatok priestoru na prejavenie fantázie - taká kuchyňa s rozlohou 13 m2. [0003] Výhody, že má okenné okno, sú nesporné: konštrukcia môže výhodne využívať existujúce výčnelky rôznych veľkostí a tvarov. Okno je často centrálnou postavou miestnosti, jej sémantickým sprievodcom. Preto je usporiadanie, dizajn a umiestnenie nábytku vyrobené s prihliadnutím na jeho vlastnosti.

Variácie tvarov a línií

Vytvorenie interiéru kuchyne v p44t, je dôležité vziať do úvahy tvar projekcie (obdĺžnikové, mnohostranné, zaoblené). Kuchyne sérií domov P44t sa vyznačujú prítomnosťou trojuholníkových arkýřových okien, uhlových polotovarov alebo lichobežníkových projekcií. Každý z týchto aspektov musí byť správne porazený, aby sa dosiahol veľkolepý výsledok.

Odporúča sa brať do úvahy: so všetkými výhodami kuchyne s arkýřovým oknom je dôležité venovať náležitú pozornosť jej usporiadaniu, aby sa zabránilo neporiadku a typu architektonických nezmyslov.

Výber variantov zasklenia s prihliadnutím na architektonickú špecifickosť budovy:

  • plná - vo forme sklenenej „baterky“;
  • čiastkové - do stredu, so štandardnými parametrami okna.

Dizajn 13-metrovej kuchyne v p44t možno vyrobiť v rôznych variantoch. Každé z predložených riešení predstavuje množstvo originálnych nápadov a prevedení. Ktorý z nich by bol vhodnejší, je záležitosť samotného majiteľa.

Interiérové ​​riešenia

Premýšľate nad dizajnom kuchyne v P44T, stojí za zváženie budúceho účelu arkýřového okna:

Izolovaná oblasťPoužíva sa ako chill-out (súkromné ​​miesto na odpočinok, čítanie, hobby triedy), mini-office a dokonca skleník, vďaka prenikaniu veľkého množstva svetla. Okno Bay je ohraničené pomocou priečok, záclon, regálov, obrazovky alebo baru. Táto úloha môže vykonávať kompetentne upravenú parapetu. Takýto dizajn kuchyne v str. 44 je relevantný pre jednoizbové apartmány, as v dôsledku toho vzniká ďalšia miestnosť.
Pokračovanie v kuchyniVýsledok závisí od oblasti projekcie a osobitných preferencií vlastníkov. Prvoradou je štýlová kombinácia dizajnu arkýřového okna s interiérom kuchyne ako celku.
JedáleňUbytovanie je priamo závislé od prítomnosti priestrannej plochy (13-16 m2). Je dôležité nainštalovať varnú dosku a drez na veľkú vzdialenosť - takže kuchynský kútik a tabuľka príslušného formulára budú voľne vstupovať do arkierového okna.
Pracovná oblasťRelevantné, ak nie je impozantná plocha zálivového okna. Poskytuje možnosť uvoľniť akúkoľvek stenu a vytvoriť tak kompletný jedálenský kút.

Jedáleň: špecifiká plánovania

V procese plánovania a vytvárania kuchynského projektu s arkýřovým oknom sa stále vyskytuje určitý zmätok. Nemali by sme však zanedbávať také široké možnosti tvorivej realizácie - sú pre väčšinu vlastníkov typických kuchýň úplne neprístupné. Ale ak je to žiaduce, Bay okno je vytvorený re-plánovanie a kombinovanie miestnosti s balkónom alebo lodžiou.

V tejto časti miestnosti bude jedáleň - prvá vec, ktorá príde na myseľ pri vytváraní projektov kuchyne design. Je to veľkolepé, funkčné a relatívne prístupné, pretože nie je potrebné prenášať komunikácie.

Pozdĺž okna je sústredená pohovka s úložnými priestormi alebo lavička vo forme rímsy. V blízkosti stola sa nachádza, najlepšie guľaté alebo oválne, čo pomáha zmäkčiť hranice jedálenského priestoru. No, ak to je posuvné - tak s veľkým počtom hostí môže byť nasadený pozdĺž kuchyne. Zostávajúci priestor bude organicky vstupovať do barového pultu, náhlavných súprav a ďalších prvkov pracovnej plochy.

Pracovná oblasť

Vytvorenie pracovnej plošiny je dôležité, ak okno nie je obzvlášť atraktívne alebo byt sa nachádza v malej vzdialenosti od zeme. Takáto voľba si všimne, že kuchynský dizajn p44t má podobnosť so štýlom vidieckeho panstva.

Medzi možnosti usporiadania zálivovej oblasti patria:

  • umiestnenie stola s prechodom na parapet - pre zvýšenie celkovej pracovnej plošiny. Toto umiestnenie prispieva k lepšiemu svetlu a viditeľnosti, pretože nebude nedostatok prirodzeného svetla;
  • Zapustenie umývadla je výnimočným riešením na oživenie bežného umývania riadu s vynikajúcim výhľadom na okná. Takáto kuchyňa, ktorej arkierová konštrukcia je mimoriadne neštandardná, si vyžaduje premýšľanie prostredníctvom dodávky odpadových vôd a vody vopred;
  • inštalácia horných modulov na oboch stranách arkýřového okna - pre jeho vizuálne prehlbovanie a rozľahlosť. Najmä často nájsť taký kuchynský dizajn v P44t s oknami malých rozmerov.

V predstihu by ste sa mali starať o prenos komunikácií, takže podlahy budú vyššie, čo zníži výšku stropov. Súprava je objednaná neštandardným formulárom pre individuálny projekt. Prenos batérií a ich uzavretie skrinkami sú vylúčené, preto, aby sa zabránilo narušeniu cirkulácie vzduchu, mal by byť vrch parapetu vybavený mriežkou a otvormi.

Odporúča sa vziať do úvahy: je lepšie vyhnúť sa inštalácii varnej dosky do armatúry, pretože to spôsobuje ťažkosti pri inštalácii kapoty a zamlžovaní okien.

Nuance usporiadania arkýřového priestoru

Ignorovanie veľkosti okien by nemali byť blokované nábytkom a zbytočne preplnené. Výber záclon nevyžaduje prísne rozhodnutia, ale neodporúča sa preháňať množstvo textilu. Portieres, rolety, rolety a rímske rolety, ktoré nezakryjú priestor, sú úplne použiteľné.

Je žiaduce, aby ich farebné okraje zostali v oblasti svetlých pastelových farieb, aby sa zachovala atmosféra miestnosti bohatej na svetlo. Zároveň nemožno zanedbávať umelé osvetlenie - jeho systém treba starostlivo zvážiť.

Ideálna voľba pri výbere odkvapu - zakrivený moderný model, ktorý nebráni voľnému pohybu záclon pre malé alebo úplné zatienenie. Čo sa týka dizajnu priestoru ohraničeného priečkami, vytvára sa na základe podobných štýlov, ale v žiadnom prípade nie je diametrálne protirečivý. Tvar stola musí opakovať geometrický tvar priestoru pre zátoku (oválny alebo obdĺžnikový). Rovnakým spôsobom sa odporúča usporiadať strop pre vizuálne zónovanie. Posledný aspekt zahŕňa vizuálnu izoláciu prostredníctvom rôznych odtieňov a typov povrchových úprav.

Princípy výberu osvetlenia a farebných riešení

Dizajn kuchyne-obývacia izba s arkýřovým oknom je navrhnutý tak, aby bol čo najviac harmonický, aby jednotlivé oblasti nevynikali z celkového obrazu a dopĺňali ho. Pri výbere farebnej schémy arkýřového okna je dôležité nezanedbávať jeho centrálnu výhodu - svetlo. Kompetentne porazený určený okamih sa prejaví pri použití svetlých tónov, vyhýbajúc sa nadmerne tmavým a nasýteným.

Umelé osvetlenie v prítomnosti jedálenskej skupiny sa vykonáva pri použití závesného svietidla. Ak hovoríme o dizajne pracovnej plochy, potom nie je zbytočné symetrické usporiadanie svietnikov na konzolách. Rekreačná oblasť je schopná vyzdobiť stojaciu lampu alebo nástenné svietidlo, ktoré vyžaruje nie príliš svetlé a intenzívne svetlo. To je dôležité vzhľadom na skutočnosť, že svetlo neostrihne oči a nepriviera hostí.

Odporúča sa vziať do úvahy: je vhodné nastaviť osvetlenie tak, aby bolo možné vypnúť svetlo v správnom okamihu samostatne v tejto zóne a osvetliť ho.

Vykurovacie metódy

Dizajnéri často túto otázku zanedbávajú, odvážne demontujú vykurovacie teleso z arkýřového okna, aby sa zvýšila celková plocha. Najčastejšie toto riziko nie je úplne odôvodnené, pretože vonkajšia stena je úplne nevyhrievaná. Hlavná vec - aby sa zabránilo vzniku vlhkosti a plesne, čo spôsobuje nadmernú vlhkosť. Tieto faktory negatívne ovplyvnia stav nábytku. To v kombinácii so značnou plochou zasklenia vyžaduje zváženie ďalších spôsobov ohrevu. Medzi nimi - inštalácia vodného alebo elektrického podlahového kúrenia. Vzostupom teplého vzduchu sa armatúrne okno zohrieva v plnom objeme.

Inštalácia takéhoto systému okrem iného prispieva k zvýšeniu úrovne podlahy v zodpovedajúcej zóne, takže sa dá rozlíšiť ako pódium. A interiér kuchyne v súkromných domoch často umožňuje inštaláciu podlahových konvektorov s výmenníkom tepla umiestneným pozdĺž vonkajšej steny. Prostredníctvom špeciálnych medzier v podlahe sa do vnútra dostane teplý vzduch, ktorý udržiava správnu teplotu v blízkosti okien av miestnosti ako celku. Okrem toho by ste mali dbať na kvalitu skla a pravidelnú ventiláciu, aby sa zabránilo stagnácii vzduchu.

    

Zanechajte Svoj Komentár