Záhradný dizajn - vyberte si štýl a rozloženie

Vytvorte si vlastnú záhradu na mieste, povýšiť miestnu oblasť - životaschopný sen pre mnohých amatérskych záhradkárov. Ale ako to urobiť správne, s prihliadnutím na normy krajiny design - to je už otázka, ktorá musí byť vyriešené. Hlavným kritériom pre záhradný dizajn je jeho štýl. Je ťažké si predstaviť záhradný dizajn bez jasného pochopenia konečného cieľa, ako aj jedinej línie, ktorá je technicky správne vyvinutá vo všetkých fázach jej tvorby.

Štýl je harmónia, správna kombinácia jednotlivých prvkov použitých na vytvorenie integrity obrazu. Preto je dôležité pochopiť, že vlastník záhradného pozemku chce na konci vidieť na konci práce. Existuje mnoho štýlov rôznych smerov, niekedy sú prepletené do jedného celku, čím sa vytvára jedinečný koloristický súbor. Každý štýl má svoje vlastné požiadavky na použité materiály a formy. Každý zo štýlov je krásny svojím vlastným spôsobom, ktorý odráža vnútorný svet a preferencie majiteľa záhrady. Tento článok predstavuje najbežnejšie oblasti v krajinnom dizajne, ich vlastnosti, charakteristické vlastnosti.

Country (rustikálny) štýl

Prirodzene, je to táto vlastnosť, ktorá charakterizuje rustikálny štýl krajiny. Jeho mnohé tváre, neoceniteľné kúzlo, teplá jednoduchosť sa odrážajú v tradíciách rôznych národov. Vidiecky štýl je vhodný pre tých, ktorí milujú jednoduchosť, pohodlie, pohodlie domova, praktickosť. Ak chcete vytvoriť vidiecku atmosféru v záhrade pozemku nebudete potrebovať veľké finančné investície, všetky použité materiály môžu byť vyrobené z improvizovaných prostriedkov.

Charakteristické znaky vidieckeho štýlu

Charakteristickým znakom vidieckeho štýlu je, že tu môžete použiť celú šírku letu fantázie. Pre usporiadanie záhrady plot veci budú vhodné, už slúžil svoj život. Môže to byť: prútené koše, hrnce, hlinené hrnce, zavesené na plot. Na vytvorenie malých plotov a záhonov sú vhodné vinice, suché konáre stromov. Pre usporiadanie koľají pomocou prírodného kameňa, dlažobných kamienkov, kamienkov, keramických obkladačiek. Drevené koleso z vozíka, hracie alebo dekoratívne dobre len zdôrazňujú krásu dizajnu. Jasné drevené lavičky, ako aj malé maľované stoličky budú vhodné vedľa umelého rybníka zarasteného trstinou.

Výsadba záhrady v záhrade v rustikálnom štýle nevyžaduje žiadne zvláštne úsilie, hlavne výsadbu stromov na území krajiny, kultúry regiónu, kde vlastníci lokality skutočne žijú. Medzi ovocné stromy sú populárne: jablká, hrušky, slivky, čerešne, čerešne. Môžete zasadiť rôzne kríky, ako sú: divoká ruža, kalina, rakytník, lila. Je tiež vhodnejšie zasadiť kvety pochádzajúce z regiónu, v ktorom rastú. Napríklad Rusko sa vyznačuje: astry, chamomiles, nechtíky, mäty, a rôzne horolezecké rastliny, ktoré môžu dokonale ozdobiť živý plot alebo altánok.

POZOR! Pri zariaďovaní záhrady v dvore v rustikálnom štýle by malo nasledovať určité viazanie na jeden alebo iný región. Nemali by ste miešať etno a život rôznych národností, je lepšie kompetentne udržiavať jednu líniu.
Anglický štýl

Dizajn záhradného pozemku v anglickom štýle neznamená jasne definované čiary. Všetky cesty, záhony a trávniky majú hladké obrysy, tu nemôžete nájsť prísne geometrické tvary. Anglická záhrada je tienistá alej, vysoké stromy a ploty, stočené zelenými výhonkami. Prítomnosť priehrady v prírodnej oblasti anglickej záhrady dodá určitému kúzlu dizajn záhradného pozemku, myšlienky na jeho vytvorenie môžu byť odlišné.

Vlastnosti anglického štýlu

Pri tvorbe záhradného pozemku v anglickom štýle sa používajú určité prvky a techniky krajinného dizajnu, ktoré prispievajú k vytvoreniu prírodnej prírodnej krajiny na zemi. Za účelom dosiahnutia čo najlepšieho výsledku sú obzvlášť výrazné prvky dekoru maskované živými živými plotmi rastlín alebo skrytými za zeleňou. Vyššie uvedený rušivý pohyb je potrebný na vytvorenie jedinej koncepcie, ako aj na dosiahnutie určitej rovnováhy. Všetky cesty, záhony, oblúky, tŕne spolu so zelenými výsadbami vytvárajú jednotnú celistvosť obrazu s príjemnými jemnými obrysmi a tvarmi.

Spustiť anglický dizajn stránky nie je ťažké. Najprv sa musíte rozhodnúť, kde sa bude nachádzať formálna a prírodná zóna. Formálna zóna je určená na relaxáciu, tu si môžete nainštalovať lavičky, sochy a fontány a vinutá spevnená cesta dotvára celkový obraz. Časť prírodnej krajiny neznamená inštaláciu veľkých dekoratívnych prvkov. Tu môžu byť umiestnené položky, ktoré nie sú odlíšené od všeobecného plánu. Zvlášť dobré bude vyzerať malý mostík, hodený cez umelé jazierko, lemované kameňom.ekodizajn

Aby ste porazili nedotknutú prírodu, vytvorte si na mieste svoj vlastný ekosystém - tento trend v dizajne bol obzvlášť populárny v posledných rokoch. Módne trendy pre všetky prírodné a najprirodzenejšie dotkol rozsah krajinného dizajnu. Úspech existencie tohto štýlu sa dosahuje prostredníctvom minimálneho ľudského zásahu v prírode. Úlohou projektanta pri vytváraní ekologického štýlu je zdôrazniť existujúcu krajinu čo najlepšie a prekonať jej vlastnosti.

Zmeny v oblasti ekologického dizajnu

Ekologický dizajn je predovšetkým štylizovanou prírodnou krajinou. Určité zanedbávanie záhrady tu bude nevhodné a zarastená rastlina na území nebude jedinečná. Vytvorenie plnohodnotného ekosystému sa vykonáva pomocou prírodných materiálov. Flóra a fauna sa vyberá výlučne na základe charakteristík tohto regiónu. Plnohodnotná eko-záhrada reprodukuje jednotu s voľne žijúcimi zvieratami. Význam jeho vzniku spočíva v jedinečnej krajine s čistým prostredím, vtáčím spevom, kobylkami, spevom. V takejto záhrade je príjemné dobíjať vašu myseľ a dýchať čistý prírodný vzduch.

Zvláštnosti vytvárania záhrady s ekologickým štýlom sa líšia od všetkých ostatných existujúcich oblastí dizajnu tým, že sú znovu vytvorené v už existujúcej oblasti. Zatiaľ čo iné druhy štýlov zahŕňajú vykonávanie krajinných prác od nuly. Patria sem zemné práce a úplné vyčistenie územia od rastúcich rastlín a kríkov. Ekologický štýl vám naopak umožňuje poraziť každý kopec na zemi a zároveň zachovať prirodzené obrysy reliéfu. Prítomnosť rezervoára bude vhodne dopĺňať celkový obraz záhrady, malá umelá bažina s okrúhlym, bahnom, trstinou, kačicami a žabami bude vyzerať obzvlášť krásna.Klasický štýl

Klasický dizajn krajiny je striktná symetria vo všetkom. Jasne ohraničené formy záhradných chodníkov, záhonov a kríkov sú kombinované do jediného konceptu, upravujúceho poriadok, určitú nadvládu nad chaosom. Kvôli bezchybnosti línií je znovu vytvorená určitá umelosť geometrických tvarov, kde centrom vesmíru je veľké zloženie, dom, fontána alebo obrovský kvetinový záhon z čerstvých kvetov. Klasický štýl je vhodný pre plochy s veľkou plochou, reliéf je vopred vyrovnaný, a na otvorenej rovine rozbijú úžasnú krásu záhrady.

Ponúka klasický štýl

Klasicizmus štýlu v záhradnom dizajne sa prejavuje v správnom usporiadaní všetkých chodníkov, trávnikov, kvetinových záhonov a ďalších prvkov záhradnej architektúry. Dominuje mu jasnosť geometrických tvarov, správne umiestnené akcenty sú majstrovsky pretkané barokovým štýlom. Ak si spomínate na príbeh, môžete objasniť pôvod klasického štýlu. Za svoj vzhľad vďačí kráľovskému záhradníkovi francúzskeho kráľa Ľudovíta. Slnko kráľ sníval o nádherné záhrady a jeho služobníci vytvorili naozaj ohromujúce majstrovské diela architektúry.

V modernom svete je klasický štýl najdrahší a vytvára ho iba z prírodných a drahých materiálov. Žulové fontány, nádherné sochy, záhradný nábytok z drahého dreva - to všetko je klasické, alebo ako sa to nazýva pravidelný štýl. Kroviny a stromy, ktoré môžu byť zdobené dobre, sú zasadené na mieste. Uprednostňujú sa topiary, jalovcové rastliny, pyramídové topoly. Stromy sú zasadené vo forme uličiek, kvetinové záhony majú prísne formy. Kvety pre výsadbu vybrať remontant odrody, ktoré poskytujú svieži kvet na záhrade sprisahania po celý rok.Japonský štýl

Asymetrické formy - podstata japonského štýlu. Každý prvok použitý na vytvorenie tohto štýlu sa neopakuje dvakrát žiadnym znakom. V japonskej záhrade má každý kamienkový alebo dekoratívny predmet osobitný význam a celá veda je podriadená vytvoreniu rafinovaného územia. Tu vládne pokojná atmosféra a mier a zmenšovanie a minimalizovanie objektov prinášajú dizajnu jemnú stručnosť. Filozofia krajiny vychádzajúceho slnka sa prejavuje v jemnom chápaní základov, je to krásne náboženstvo tvorivosti s dôrazom na najmenšie nuansy a posvätný význam.

Japonský štýl

Všetky položky použité na vytvorenie záhrady v japonskom štýle majú asymetrické čiary. Cesty a záhony nepravidelných tvarov, ale udržanie rovnováhy v celkovom obraze. Hladké prechody bez jasne definovaných riadkov krásne prepletené a vytvárajú jeden súbor. V tomto prípade nezáleží na ploche pozemku, japonská záhrada môže byť rozdelená na malú plochu. Zelené plochy sa vysádzajú pozdĺž vodných tepien umelých rybníkov, najmä: húštiny bambusu, borovice, jalovca, okrasných jabloní a samozrejme bonsai. Ozdobte záhradu alpskými šmýkačkami, skalky, skalky a zvončeky zvoniace vo vetre.

Hlavnými materiálmi na vytvorenie japonskej záhrady sú kameň, rastliny a voda. V japonskej záhrade, vinutá spevnená cesta harmonicky vedľa seba s rôznymi rybníkmi, potoky, vodopády, misky s vodou. Skutočnou výzdobou záhradného areálu bude altánok v podobe čajovne. Keramické figúrky Budhu, špeciálne zložené kamene, záhradné zásteny a národné lucerny sú súčasťou japonskej záhrady. Je príjemné relaxovať v tichu po náročnom pracovnom týždni, robiť jogu a meditáciu. Záhrada v japonskom štýle je útulný priestor, ktorý zatvára svojho majiteľa pred ruchom okolitého sveta.Alpský štýl

Alpský štýl je vytvorený prednostne na vyvýšenom teréne. Hlavným materiálom je kameň. Koncept štýlu je horská krajina, ktorá ho reprodukuje, používajú imitáciu alpských šmýkačiek. Napriek zložitosti procesu vám štýl umožňuje vytvoriť skutočne exkluzívnu záhradu, ktorá v zásade nie je možná na rovine. Spolu s kameňom sa používajú rôzne druhy rastlín, ktoré spolu vytvárajú nádherný malebný kút jedinečnej prírody.

Kľúčové prvky štýlu

Prirodzene kameň a viac kontrastov - spevnená dlažba rôznych odtieňov, pestrofarebných farieb rastlín, farebného štrku. Veľmi výhodné, ak sa miesto nachádza na svahu, umožní vám poraziť už existujúcu krajinu bez ďalších prác. Alpský štýl predpokladá prítomnosť navíjacích chodníkov, oporných múrov, všetkých druhov stavieb z kameňa a štrkov. Kompletný obraz lokality tvorí jeden krajinný komplex.

Rastliny sú vysadené na mieste prevažne vždyzelené, napríklad ihličnany obnovujú a opakujú charakter alpského terénu. Pre terénne úpravy - pyramídový jalovec, thuja, borovica, trpasličí drevina, mach, vres. Všetky druhy nádrží vyzerajú skvele: kaskádové vodopády, malé potoky, umelé rybníky. Pre kvetinové záhony je lepšie používať trvalky, rastliny charakteristické pre vysočiny. Záhradníctvo vyhladzuje náhle prechody na vyvýšenom mieste a hrá dôležitú úlohu aj v zónovaní územia.Hi-Tech

High-tech štýl zahŕňa stelesnenie najodvážnejších nápadov, nezvyčajné pre iné oblasti krajinného dizajnu. Úplná sloboda tvorivosti spolu s používaním moderných materiálov a dizajnov prispieva k vytvoreniu jedinečnej atmosféry v záhrade. Tu si môžete vytvoriť optické ilúzie pomocou dekoratívnych svetiel, nezvyčajných foriem. Abstraktné riešenia najlepšie charakterizujú tento štýl. Jasné akcenty na svetlom pozadí budú vhodne transformovať dej, čím sa jeho originalita a expresivita.

Funkcie štýlu

High-tech štýl je vhodný pre oblasti s akoukoľvek oblasťou. Použitými materiálmi sú plasty, kovy, sklo, ako aj betón a štrk. Tvar konštrukčných prvkov môže byť rôzny, sú povolené symetrie aj asymetria. Expresívne línie geometrických a cik-cak tvarov vytvárajú jeden celok. Všetky prvky záhrady pripomínajú futuristickú budúcnosť.

Architektonické prvky high-tech štýlu sú lakonické, jedná sa o originálne hrnce pre rastliny s prísnymi geometrickými alebo neštandardnými formami, všetky druhy podpier pre vertikálne záhradníctvo. Niekoľko druhov rastlín sú zasadené do kvetinových záhonov naraz, vyzerajú obzvlášť impozantne: zimostráz, thuja, pyramídové cyprusy. Dizajn kvetinových záhonov je vždy udržiavaný v rovnakom štýle, s absenciou pestrosti a príliš silnej dominancie vegetácie. Pre všeobecné terénne úpravy sa používa záhradná záhrada alebo parterniy trávnik.

Nádrže hrajú dôležitú úlohu v dizajne záhrady v štýle high-tech, hladké moderné akcenty, ako keby dýchali život do výsledného systému. Malé umelé rybníky môžu mať rôzne veľkosti a tvary s konkrétnymi obrysmi, často tvoria celé skupiny. Celková farebná schéma sa skladá hlavne zo svetlých odtieňov, s jasnými akcentmi, je dôležité, aby nedošlo k preťaženiu priestoru príliš strmými tónmi.Choď do praxe

Pre vytvorenie jedinečného a krásneho priestoru v blízkosti domu nie je potrebné zapojiť špecialistov do krajinného dizajnu. Vytvorte atmosféru harmónie a pohodlia na pozemku môže byť sám. Robiť záhradný dizajn s vlastnými rukami nie je tak ťažké, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Krásna udržiavaná záhrada je snom každého majiteľa vidieckeho domu alebo letnej chaty. Aby ste dosiahli požadovaný účinok, musíte najprv pochopiť postupnosť všetkých vykonaných prác.

Úprava terénu vlastnými rukami

Prvá vec, ktorú musíte rozhodnúť o štýle a vytvoriť projekt budúcej záhrady. Projekt pomôže vyhnúť sa mnohým chybám v usporiadaní. Všetky štyri strany sveta sú vyznačené na papieri, nakreslené sú kontúry budúcej časti, všetky budovy, budúce budovy. Ďalším krokom je nakresliť polohu terénnych úrovní. Prvou úrovňou sú stromy, po ktorých nasledujú kríky, záhony a trávniky. Záverečnou časťou vypracovania budúceho plánu je vypracovanie usporiadania zavlažovacieho systému a osvetlenia.

DÔLEŽITÉ: juhozápadná strana miestneho územia je vhodná na terénne úpravy lokality, pretože práve táto časť oblasti dostáva viac svetla a tepla, ktoré sú potrebné pre úplný rozvoj rastlín.

Ďalej pristúpiť k zúčtovaniu územia, pozemkové práce. Pohyb hmoty pôdy je vhodný, ak projekt zahŕňa zmenu terénu. Umelo vytvára svahy, rokliny, tvoria svahy pre odvodnenie dažďovej vody, stavať odtoky, stavať rekvizity.
Po ukončení výkopových prác sa buduje zelená časť projektu. Táto fáza je konečná.Area Zoning Tips

Územné plánovanie lokality je dôležitou zložkou pri realizácii krajinných prác. To je nevyhnutné pre plné fungovanie každej z jednotlivých štandardných oblastí, ktoré projekt poskytuje. Štandardný plán definuje tri hlavné oblasti, medzi ktoré patria: t

  • oblasť prehliadok;
  • oblasť hospodárskych budov;
  • rekreačnej oblasti.

V závislosti od projektu môže byť na území záhrady viac takýchto zón, tu hrá úlohu fantázia, ako aj preferencie samotného majiteľa lokality.

Oblasť prehliadky

Nosí dôležité funkčné zaťaženie. To je vstup na miesto, a prvá vec, ktorá sa otvorí pre hostí. Preto je najprv potrebné vybaviť vhodnú spevnenú cestu a vstup pre auto, ak je to potrebné. Oblasť prehliadky nezaberá veľa miesta, percento z celkovej rozlohy tejto oblasti na území je až 10%.

Ďalej určiť kapacitu priestoru na výrobu dekoratívnych prvkov a vykonať terénne úpravy krajinných diel. Pomerne často je táto oblasť zdobená lezeckými rastlinami, rôznymi odrodami ruží.

Areál prístavieb

Ekonomická zóna sa zvyčajne nachádza na dvore, je ukrytá pred zvedavými očami. Tu postavené rôzne budovy pre skladovanie zariadenia, altány, skleníky. В зоне хозяйственных построек часто устанавливают баню. Практичность, вот та составляющая цель, которую преследуют в обустройстве данного участка придомового пространства.

Rovnako ako pri usporiadaní iných zón sú vhodné cesty z tehál alebo dlažobných dosiek. Zasadené zelené plochy, ktoré maskujú objekty: vinice, akékoľvek lezecké rastliny. Zvyčajne sa hospodárska zóna nachádza v blízkosti územia určeného na záhradnú výsadbu.

Rekreačná oblasť

Rekreačná oblasť sa nachádza ďaleko od hlavného vchodu. V tomto útulnom kútiku sa nachádzajú lavičky, hojdacie siete, stany, bazén, altány, rybníky rôznych tvarov a veľkostí. Tu si môžete zariadiť krásnu terasu na posedenie s priateľmi. Zelené výsadby v tejto oblasti nie sú o nič menej relevantné, uprednostňujú sa vysoké kríky, lezecké rastliny, živé kvety.

Rekreačnú oblasť je možné kombinovať s detským ihriskom. V tomto prípade je potrebné sa postarať o bezpečnostné opatrenia, urobiť nejaký druh separácie potenciálne nebezpečných miest, ako je vodná plocha, bazén atď.

POZOR! Parapet bazéna by mal mať spoľahlivý plot a nekĺzavé spevnené cesty. Odpočívajúce miesto je ukryté pred zvedavými očami, preto sú po jeho obvode vysadené vysoké kríky a stromy.

Rybníky a bazény

S pomocou rôznych nádrží môžete vidiecky dom premeniť na skutočné nebeské miesto. Existuje mnoho spôsobov, ako zariadiť záhradný dizajn umelo vytvorenými prúdmi, rybníkmi a inými vodnými cestami. Nádrže sú relevantné aj v malých oblastiach, ktorých rozloha je len 6 akrov.

Existuje niekoľko hlavných typov rezervoárov veľkých a malých foriem:

  • formálne - majú prísnu, vopred určenú formu, vhodnú najmä na zabezpečenie klasického dizajnu na mieste;
  • krajina - s nepravidelným pobrežím a prirodzenými obrysmi;
  • kaskády - rybníky umiestnené nad úrovňou zeme.

Usporiadanie, umiestnenie vodných útvarov je ovplyvnené takými parametrami, ako je veľkosť lokality, jej reliéf, zloženie pôdy, úroveň podzemnej vody, ako aj organická kombinácia s inými budovami a hlavná myšlienka štýlu.

Dekoratívne kamufláž

Umenie kamufláže je obzvlášť dôležité pre vytvorenie kompletného a dobre udržiavaného záhradného dizajnu. Na mieste budú vždy miesta a budovy, ktoré je žiaduce skrývať pred zvedavými očami, alebo dokonca len odvrátiť pozornosť. Môžu to byť nevzhľadné predmety, ktoré poškodzujú celkový vzhľad a dojem štýlu, alebo ťažké štruktúry, ktoré musia byť mäkké a životodarné. V každom z týchto prípadov sú vybrané rôzne možnosti utajenia, aby porazili jeden alebo iný objekt alebo štruktúru krajiny.

Ozdobný plot

Ak chcete ozdobiť ploty okolo obvodu zasadil kríky, sekavcov a trvaliek. Na tento účel sú k plotom pripevnené špeciálne mriežky a podpery. Ohrada môže byť ozdobená umeleckou maľbou alebo zónovou pomocou vhodných predmetov pre každý štýl. Napríklad akcenty vo forme zvláštnych vložiek vo forme kolies z vozíka alebo hlinených kvetináčov nosených na plot, sú ideálne pre rustikálny štýl.

Plot možno ozdobiť závesnými kvetináčmi s čerstvými kvetmi, prípadne ich viacvrstvový. Druhá možnosť zahŕňa niekoľko stupňov, pri ktorých sa živé ploty nachádzajú a tvoria jednu kompozíciu, vyzerá skvele.

Dekorácie budov

Altány, prístrešky a iné hospodárske budovy vyzerajú na pozemku krásne, úplne ponorené do kvetov a zelene. Pôvodným riešením budú malé domy, zdobené farebnou mozaikou rozbitého skla. Budovy môžu byť navyše zdobené závesnými kvetináčmi s kvetmi, umeleckou maľbou.

Betónové steny hospodárskych budov je možné ozdobiť náplasťovými panelmi, prútenými prvkami, zástenami vyrobenými zo šrotu - napríklad z rákosia.

POZOR! Nezabudnite na príslušnosť k štýlu, ak je záhrada v japonskom štýle, potom všetky objekty v záhradnom dizajne by mali byť prísne podriadené mu.

Nový dizajn krajiny

Krajinotvorba je stála hodnota, ale každý rok vás poteší novými dizajnovými požitkami. Moderné nápady a odvážne riešenia vám umožnia vytvoriť komfort v každom kúte záhrady. Transformácie sú predmetom všetkých štýlov a trendov, ale podstata je vždy rovnaká - správny dizajn záhrady, lojalita existujúceho konceptu. Takže to, čo urobilo dizajnérov šťastným tentoraz? Pokúsme sa na to prísť.

Dizajn opustenej záhrady

Príroda je teraz v móde. Moderné technológie sa stali pevne zakorenenými v ľudskom živote a používanie prírodných materiálov je spôsobené potrebou cítiť rovnováhu, nejakú harmóniu, priamu úniu s prírodou. Vzbura húštiniek v záhrade obnovuje jedinečnosť divokej flóry a fauny najlepším možným spôsobom. Hustá vegetácia vytvára efekt opustenej záhrady, v ktorej existujú vzácne veci. Vysoký trávnik a kľukaté cesty dotvárajú celkový obraz, akcenty veľkých kameňov vytvárajú prírodnú krajinu. Kované altány, lavičky, prútený nábytok, starožitné vázy - to všetko pripomína tajomnú záhradu z dávno zabudnutej rozprávky.

Zen záhrady

Pri usporiadaní územia vo východnom štýle sa nič také nerobí. Každý prvok má určitý význam. Túto pravdu možno vidieť vo všetkom, počnúc správnym umiestnením kameňov a končiac s vodnými ostrovmi, vedľa ktorých môžete robiť meditáciu alebo len relaxovať od zhonu vonkajšieho sveta.

Ako použité materiály pre aranžovanie Zen záhrad, štrku, piesku, drveného kameňa. Farba rastlín je väčšinou zelená, ale tam sú červené a biele farby. Laconic zdržanlivosti vládne na východnom štýle sprisahania, vytvorenie takejto záhrady je celá filozofia, často to trvá viac ako rok, kým ju vytvoríme.

minimalizmus

V poslednej dobe, túžba po minimalizme bola vysledovaná v krajinnom dizajne. Skladá sa z minimálne dekoratívnych prvkov a pravidelných geometrických tvarov. Usporiadanosť vo všetkom, hojnosť otvoreného priestoru - to všetko je neodmysliteľnou súčasťou tohto štýlu. Pre minimalizmus nie sú typické živé ploty a rôzne farebné schémy. Kvetinové záhony sú vytvorené z niekoľkých rastlinných druhov, ktoré sa tiež nerozlišujú pestrosťou a jasnosťou.

Z materiálov používajte kameň. Minimálne množstvo dekoratívnych prvkov a architektonických pôžitkov na mieste kompenzuje zelené priestory správnych foriem. Všetko je vzájomne prepojené a navzájom perfektne harmonizuje, čo robí tento štýl na rozdiel od iných. Prítomnosť nádrže je vítaná, ale existujú aj určité požiadavky - rybník a bazén by mali mať správny geometrický tvar.

retro

Teraz, vo veku moderných technológií, sa tendencia k návratu k pôvodom ruskej kultúry čoraz viac zakorenila. Funkčnosť je hlavnou zložkou myšlienky prevládajúcej v retro štýle. Tu sa využije všetko, čo súvisí s raritou a pamätá si dych minulosti: truhly starej babičky, altánok so samovarom, lavičky.

Rastliny sa vyberajú s prihliadnutím na oblasť, v ktorej rastú. Na mieste sa odporúča pestovať brezy, lipy, jablká, lila. Vdychovanie vône kvitnúcich záhrad od detstva môžete na minútu cestovať späť do minulosti a zažiť nezabudnuteľný, dlho zabudnutý pocit bezstarostného a naivného detstva. Retro štýl je tiež krásny, pretože nevyžaduje žiadny špeciálny výskum. Usporiadanie takejto záhrady nevyžaduje veľké investície.

A konečne posledné slovo

Nie je nič ťažké pri plnení krajinnej architektúry záhradného pozemku vlastnými rukami. Hlavnou vecou je správne pochopiť budúcu koncepciu záhrady a pokúsiť sa dodržiavať určité pravidlá a predpisy. Všetky snahy o vytvorenie nebeského miesta na Zemi budú jednoznačne odmenené. Je tak príjemné relaxovať na vlastnom pozemku, najmä ak sa vlastník pozemku priamo podieľal na jeho tvorbe.

Človek nemôže existovať bez príjemného životného prostredia. Útulná atmosféra musí oddýchnuť telo i dušu. V vidieckom dome s krásnym a dobre upraveným územím sa chcete znovu a znovu vracať. Pri práci na návrhu záhrady a záhradného pozemku je v prvom rade potrebné zahrnúť logiku, v tomto prípade sa môžeme vyhnúť mnohým problémom.

Na dosiahnutie najlepšieho výsledku je dôležité poskytnúť rastlinám, stromom a vodným útvarom potrebnú plnú starostlivosť. Nebojte sa experimentovať, kreativita nie je nikdy zbytočná, hlavná vec je, aby obyvatelia vidieckeho domu boli v nej pohodlní.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár