Dizajn kuchyne s barom - 80 fotografií nápadov

Kuchynský priestor zohráva v živote ľudí veľkú úlohu. V teplo a pohodlie v kuchyni, rodina trávi čas počas raňajok raňajky, rodinné večere alebo víkendové obedy. Vďaka všestrannosti tohto špeciálneho miesta je dôležité navrhnúť interiér kuchyne. Ako spojiť všetky možnosti pre starostlivosť o varenie, zdieľanie jedál, rýchle občerstvenie a dlhé stretnutie? Jednou z odpovedí na túto otázku je návrh kuchyne s barom.

Vytvorenie kuchynského interiéru zahŕňa riešenie praktických problémov organizovania priestoru a estetických funkcií. Preto sa v interiéri moderných kuchýň stalo používanie baru veľmi bežným javom. Barový pult umožňuje pohodlné usporiadanie priestoru a prináša štýlovú elegantnú chuť do atmosféry domova.

anamnéza

V Británii sa niekoľko storočí bary nazývajú nábytok na skladovanie alkoholu. V tom istom zmysle sa dnes používa slovo „bar“. V zariadeniach na pitie pili obyvatelia britskej koruny a mali priamo na krabičkách občerstvenie, ktoré slúžilo ako sklad na čiastočný úväzok pre vzácne fľaše s pitím.

Ale podľa základnej verzie sa verí, že vznik barového pultu prispel do stravovacích zariadení v Spojených štátoch v 18. storočí. V salónoch kovboja West barový pult rozdelil servisnú oblasť horúcich írskych chlapcov a personál. S častými konfliktmi s použitím sily "argumenty", bar bar slúžil ako účinná ochranná bariéra pre barman a krehké sklo.

Tieto časy sa už dlho zmenili na legendu, ktorú kino starostlivo podporuje v žánri „Western“. Ale princípy pohodlia a funkčnosti používania barového pultu v salónoch sa stále bežne používajú vo verejných inštitúciách. V súčasnosti sa tento dizajn stal častým interiérovým detailom v obytných budovách.
Územný priestor kuchyne ako funkčná nutnosť

Územie priestorov sa vykonáva tak, aby sa rozdelilo do niekoľkých potrebných obytných funkčných oblastí. Pre tento účel sa jednotlivé oblasti vyznačujú použitím rôznych materiálov, kontrastných farieb, nábytku a osvetlenia. Takže celkový otvorený priestor štúdia môže úspešne kombinovať obývaciu izbu s kuchyňou.

Barový pult oddeľuje miesto varenia a skladovania kuchynského náčinia od vybaveného miesta, kde si môžete posedieť pri jedálenskom stole, potichu si vziať jedlo a porozprávať sa s rodinou a priateľmi. Všimnite si, že tento prístup vám umožňuje udržiavať potrebnú hygienu v priestore kuchyne.

V procese kuchynského členenia je dôležité používať rôzne typy podláh vo funkčne rozdelených zónach. Na strane, kde prebieha varenie, je podlaha často znečistená. Tu je vhodnejšie použiť dlažby na dekoráciu podlahy. Strana, kde sa jedlo bude pohodlnejšie pozrieť sa na položený laminát alebo parkety.

Tip! Pri zonovaní kuchyne s barovým pultom využite možnosti osvetlenia. Zvýraznite a zvýraznite oblasti v súlade s potrebou jasnejšieho alebo rozptýleného svetla. Nainštalujte halogénové bodové svetlá alebo lustre so smerovým svetelným zdrojom cez vrch.
Luxusné položky alebo potrebné položky?

Ako prvok kuchynského interiéru sa nedávno objavil barový pult. Akonáhle taký dizajn kuchyne stelesnil znamenie bohatstva, finančnej pohody, luxusu. Uplynulo veľmi málo času. Teraz v mnohých kuchyniach sa barový pult používa ako štýlový a funkčný typ nábytku. Vzhľadom k rôznorodosti foriem, materiálov, nahromadenej základne štandardných a individuálnych dizajnérskych riešení sa možnosť kuchynského interiéru s barovým pultom stala cenovo dostupným riešením pre každý vkus a rozpočet.

Jeho použitie pomáha riešiť množstvo praktických problémov v organizácii vesmíru. Zvlášť dôležité riešenie tohto problému je v malej oblasti. Napríklad dizajnéri dosahujú úžasné výsledky kombináciou malej kuchynskej linky s inou izbou. V tomto prípade je použitie barového počítača schopné štýlovo a funkčne kombinovať oblasti rôznych konfigurácií. To znamená, že kuchyňa musí.
Optimálna výška

Otázka optimálnej výšky naznačuje dve možné riešenia.

Barový pult je inštalovaný na úrovni kuchynskej linky. Táto metóda umožňuje výrazne pridať pracovnú plochu na varenie a jedenie.

Pre výpočet výšky v tomto prípade je potrebné vziať do úvahy výšku fasád, hrúbku stola, základňu, základňu. Vzhľadom k tomu, že štandard výrobcov štandardného kuchynského nábytku predpokladá priemernú výšku pracovných dosiek 88-91 cm, stojí za to sa orientovať na túto výšku pri výbere optimálnej výšky barového pultu v interiéri kuchyne.

Tip! Tento dizajn je veľmi vhodný ako jedálenský stôl. Využite pohodlnú šírku baru ako jedáleň v malej kuchyni pre malú rodinu. Vďaka tomu bude kuchynský priestor ergonomickejší.

Barový pult, inštalovaný oddelene od kuchynskej linky, má samostatnú funkciu. V tomto prípade sa stáva súčasťou konštrukčného riešenia a vyberá sa individuálne podľa výšky a potrieb užívateľov kuchyne.
Optimálna šírka

Určenie optimálnej šírky je tiež dôležitou otázkou pri inštalácii konštrukcie. Normy vyžadujú šírku pracovnej dosky najmenej 30 cm, takže tradičné okuliare tohto typu nábytku s nápojmi môžu byť umiestnené na jeho povrchu. Zvýšenie funkčnosti barového pultu vyžaduje zvýšenie šírky jeho stola. Aby bolo možné plne využiť barový pult ako pracovný povrch na varenie alebo jedálenský stôl, musí byť šírka stola v tomto prípade najmenej 50 cm.

Na druhej strane, čím širší je stôl, tým viac priestoru si vyžaduje. Na námestí malej kuchyne to môže viesť k tomu, že tento štýlový a multifunkčný typ nábytku pohltí celú kuchyňu, čím sa znížia všetky výhody jej použitia na nulu. Aby sa zabránilo podobnému výsledku, je potrebné pristupovať ku každému projektu individuálne, aby sa spojil pohodlie a slušný vzhľad.
V klasickom štýle

Klasické nepopierateľné vo všetkých jeho prejavoch. Stávka na klasický štýl a priori je dôkazom vynikajúcej chuti a praktického prístupu.

Klasický barový pult je podobný "starým rodičom", ktorí "slúžili" v salónoch, baroch, reštauráciách. Podľa tradičnej tradície je výška klasického barového pultu 110-120 cm, vysoké barové stoličky alebo stoličky, niekedy barové stoličky s vysokými nohami. Použitie klasického štýlu vyžaduje starať sa o príslušné detaily a štýlové drobnosti. Štylizované starožitné drevené police na alkohol, lesklé strešné lišty, sklenené prívesky dopĺňajú atmosféru starého baru.

Klasický barový pult je vyrobený z pevných prírodných materiálov. Najmä v takých projektoch neoceniteľné prírodné drevo. Tiež použiteľné materiály, ktoré napodobňujú povrch "starožitnosti".
mezonet

Dvojúrovňový barový pult má vo svojom dizajne horný a spodný panel. Vrchný panel sa má používať ako jedálenský stôl a pitie nápojov. Spodný panel sa používa na varenie, občerstvenie, miešanie koktailov. Ako klasická verzia, aj pohodlný nábytok na sedenie na dvojúrovňovom stojane využíva nábytok na sedenie na dlhých nohách (barové stoličky, stoličky, kreslá).

Je veľmi vhodné použiť podobný dizajn pre veľkú rodinu s malými deťmi. V tomto prípade je obzvlášť vhodné pripraviť a nasýtiť hlučnú detskú spoločnosť prakticky bez presunu z jedného miesta. Mamičky, ktoré vedia, aké to je to, aby ich kŕmili svoje nepokojné deti v rovnakom čase a upratali po nich určite ocenia toto pohodlie.

Nesmieme však zabúdať na to, že dva panely toho istého stojana majú dvojnásobnú šírku. S minimálnymi rozmermi nebude šírka takejto štruktúry väčšia ako 60 cm Pre malé kuchyne môže byť toto riešenie príliš ťažkopádne.
Zo skla

Sklenený barový pult je schopný úspešne zapadnúť do interiéru kuchyne. Sklo ako pracovná doska je veľmi dobrým materiálom z hľadiska udržania hygieny vďaka svojej hustote a hladkosti.

Na výrobu skleneného barového pultu je celkom vhodné obyčajné ploché sklo s hrúbkou 10 mm alebo viac. Čím hrubšie je sklo, tým silnejší je výrobok.

Tiež pre výrobu dosiek použité laminované sklo - triplex. Jedná sa o trvanlivý materiál s hrúbkou do 30 mm. Existujúce technológie umožňujú pokládku dekoratívnych náterov s nákresmi, ornamentmi, textúrou medzi jej vrstvami. Poskytuje široké možnosti použitia tohto materiálu.

Hrubé sklo countertops bar regály vyzerajú štýlovo, ale veľa z tohto materiálu vyžaduje pevný základ, správne distribuovať jeho hmotnosť. Aby sa predišlo poškodeniu a prasklinám, pri montáži tyčových regálov so skleneným povrchom je lepšie kontaktovať špecialistov, ktorí môžu tieto konštrukcie zostaviť.
Malý stojan

Ak je kuchynská linka veľmi obmedzená, potom je v takýchto podmienkach veľmi ťažké zabezpečiť si plný barový pult. Nebojte sa! Mini verzia dokonale zapadne do dizajnu takejto kuchyne.

Na stenu stačí umiestniť úzky dlhý stojan, aby ste mohli pohodlne vypiť ranné espresso alebo usporiadať útulné večerné posedenia pri sledovaní vašej obľúbenej série.

S cieľom ušetriť miesto, skladací mini-rack môže byť pripojený k stene, šíriť podľa potreby. Ďalšie riešenia, ktoré optimalizujú využitie priestoru v kuchyni, je výsuvný barový pult. Keď potrebujete zväčšiť pracovnú plochu, jednoducho sa rozšíri z náhlavnej súpravy. Keď táto potreba nie je prítomná, pohybuje sa a uvoľňuje priestor.

Výška malého stojana sa líši podľa potreby od 80-90 cm do klasickej výšky 110-120 cm, pod jeho povrchom sa dajú kuchynské stoličky a stoličky kompaktne umiestniť do úložného priestoru tak, aby sa nepoškodzovala malá miestnosť.
V kombinácii s parapetom

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť pracovné plochy kuchyne, je kombinácia parapetu a barového pultu. Bonusom tohto riešenia je možnosť variť a tráviť čas pri okne. Tak, použitie prirodzeného denného svetla, je možné obdivovať výhľad z okna počas varenia a zhromaždenia.

Pre podrobné zarovnanie je niekedy nevyhnutné zvýšiť alebo znížiť základňu parapetu. Aby sa predišlo takýmto obavám, je ideálne plánovať tento dizajn pri návrhu a opravách kuchyne. Štvorce lišty a parapetu sú pokryté jednou stolovou doskou. Šírka parapetu vám umožní plánovať stravovacie miesta pre 2-3 osoby.

Nevýhody tohto riešenia zahŕňajú zvýšené riziko kontaminácie svahov a okenného skla. Možné zhoršenie prenosu tepla, ak sú vykurovacie batérie umiestnené pod oknom, ale tento problém je vyriešený. Na tento účel sa v stolíku vyreže jeden alebo dva otvory, ktoré sa dajú zakryť vetracími mriežkami.

Interiér kuchyne s barom - "ostrov"

Kuchyňa "ostrov" je vynikajúcim príkladom kuchynskej ergonómie. Neuveriteľná jednoduchosť použitia tohto dizajnu je zabezpečená integráciou skladovacích systémov pre kuchynské potreby a výrobky s rozsiahlymi pracovnými priestormi. Je však potrebné poznamenať, že umiestnenie malého, ale plne funkčného "ostrova" uprostred kuchyne vyžaduje minimálnu veľkosť 12 metrov štvorcových. a viac.

Barový pult - "ostrov" je kompaktnejší. To dáva viac možností pre mobilné zariadenia, aby ho mohli vstúpiť do malej kuchyne. Preto sa v malých kuchyniach často používa dizajn s chrómovou rúrou a malým povrchom pultu.

Ak vám kuchynský priestor umožní namontovať plnohodnotný dvojúrovňový "ostrovný" dizajn, potom to otvára možnosť presunúť drez a varnú dosku na spodný panel.

Moderné materiály umožňujú, aby základňa a stolová doska ľubovoľného tvaru: okrúhle, štvorcové, vlnovité stĺpové pulty, ktoré sa skladajú z jednej alebo viacerých úrovní.
Rohová kuchyňa s raňajkovým barom

Pomocou rohovej kuchynskej súpravy môžete používať kuchynský kút na maximum. Usporiadanie kuchynského nábytku pozdĺž stien uvoľňuje priestor hlavnej časti miestnosti. Takýto dizajn viac ako eliminuje nedostatok pracovného priestoru. Avšak, ak je kuchynský kút malý, barový pult môže dokonale hrať úlohu jedálenského stola a slúži ako prvok štýlu v celkovom súbore kuchynského nábytku.

Pri kombinovaní stojana s rohovou súpravou, umiestneného pozdĺž dvoch stien kuchyne, sa odporúča jeho paralelné usporiadanie hlavnej línie nábytku, aby sa imitácia rozložila písmenom „P“. Táto technika opticky zväčšuje kuchynský priestor, usporiada priestor, čím sa centrum miestnosti stáva prehľadným.

Urobiť stojan v jednom štýle s kuchynskou linkou z neho urobí jednu sadu kuchynského nábytku. V článku sú uvedené optimálne rozmery v prípade použitia barového pultu ako rozšírenia kuchynskej linky.

Zhrnutie informácií

Typy tyčových regálovVýška cmŠírka, cmprihláška
klasický110-12030-50Snack, rýchle občerstvenie, nápoje
kombinovaný

S kuchynskou linkou

≈90od 50%Varenie, použitie ako jedálenský stôl, občerstvenie, iné domáce práce (napríklad práca s notebookom)
mezonet≈90 - 120od 60Nápoje a občerstvenie (horná vrstva).

Použite ako samostatnú tabuľku (dolná vrstva).

Odporúča sa najmä pre veľké rodiny s malými deťmi.

Mini stojanod 90 do 120≈30Používa sa v malých kuchyniach.

Občerstvenie, nápoje, čiastočne varenie.

Jedálenský stôl pre 1-2 osoby.

Možnosť sklopného alebo posuvného variantu.

Barový pult v kombinácii s parapetom≈90Šírka parapetu + 30 cmPoužíva sa v malých kuchyniach.

Občerstvenie, nápoje, čiastočne varenie.

Jedálenský stôl pre 1-2 osoby

Barový pult - "ostrov"od 90 do 120V závislosti od formuláraPoužíva sa v malých kuchyniach v minimálnej verzii, odporúčané pre inštaláciu v kuchyniach od 12 m2.

Varenie, jedálenský stôl, občerstvenie, nápoje.

Materiály na výrobu

Pri výrobe barového pultu je možné použiť rôzne materiály prezentované na modernom trhu stavebných materiálov. Kombinácia fantázie, vynaliezavosti a finančných možností vám umožní vytvoriť originálne, jedinečné návrhy. Hlavným princípom výberu materiálov na výrobu tyčí by mala byť realizovateľnosť použitia konkrétneho materiálu v kontexte rozhodnutia všeobecného štýlu. Napríklad, stojan z dreva, dokonale zapadajú do interiéru v štýle "loft", "krajiny" alebo "Provence", a bude vyzerať smiešne v skle-metal "hi-tech".

Zoznam materiálov, z ktorých sa vyrábajú moderné stoly:

 • prírodné drevo;
 • prírodný kameň;
 • umelý kameň;
 • Drevotrieskové dosky (laminované), MDF;
 • skla.

Pri výrobe základne sú použité tyče:

 • chrómová rúra - klasická, často používaná základňa;
 • MDF, drevotrieskové dosky;
 • sadrokartónové dosky;
 • prírodné drevo;
 • spodnej časti steny, špeciálne ponechané pri prestavbe areálu.

Urob to sám

Proces vytvárania tohto typu nábytku vlastnými rukami je jednoduchý a fascinujúci. Len malá túžba, zručnosti a predstavivosť, a vaša kuchyňa bude magicky premenená. Približný algoritmus na výrobu volieb s použitím chrómovej rúry:

 • Vyberte si stolný materiál. Zrezajte tvar stola pomocou elektrickej dekupírky. Okraje hrán a lepidlo očistite špeciálnou páskou.
 • Vyvŕtajte otvor v pracovnej doske podľa projektu s kruhovou tryskou na vrtáku pre priemer chrómovanej rúrky.
 • Chrómovanú rúrku preložte cez dosku stola, upevnite ju pomocou upevňovacích prvkov.
 • Namontujte spoj medzi potrubím a stolom s prírubami. Zaistite konzolu pracovnej dosky.

Tip! Pri vytváraní barového pultu vlastnými rukami používajte materiál odolný proti opotrebeniu na pult, ktorý sa nebojí vlhkosti a zvýšených teplôt. V obchodoch si môžete kúpiť hotový pult. Nezabudnite na sezónne predaje, čo výrazne zníži náklady na nákup komponentov, čím získate štýlový výsledok pre váš projekt.

A konečne ...

Po príbehu o bar pulty a ich použitie v kuchyni interiéru, konečne, pár tipov, ktoré môžu byť užitočné pri inštalácii bar pult v kuchyni.

Zmerajte sedemkrát - jeden

Je potrebné starostlivo zabezpečiť miesto na inštaláciu baru. Pred objednaním od výrobcu alebo od nezávislého výrobcu je potrebné pozorne vypustiť priestor, čo umožňuje voľný pohyb pri varení a pohodlné umiestnenie všetkých členov rodiny pri jedálenskom stole.

Bez úsilia nemôžete vytiahnuť ryby z rybníka

Rozhodli sme sa urobiť barový pult sami, naladiť sa na dôkladnú štúdiu projektu, nájsť si čas na nájdenie správneho príslušenstva, príslušenstva, pracovných dosiek, materiálov a iných potrebných materiálov. S riadnym výberom kvalitných dodávok, ktoré spolu vyzerajú ako dobré riešenie, bude bar v kuchyni pýchou domova.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár