Čelo postele - viac ako 20 spôsobov

Hlavným prvkom spálne - samozrejme, posteľ. Okamžite priťahuje pohľad prichádzajúcich, je to miesto odpočinku a predmet dekorácie. Súlad miestnosti a vašej nálady závisí od jej vzhľadu. Preto je vzhľad Vašej postele taký dôležitý. Okrem čisto praktickej funkcie môže byť posteľ luxusnou súčasťou dizajnu.

Hlava postele je hlavným dekoratívnym prvkom a predstavivosť v jej dizajne nepozná hranice. Existuje mnoho možností - od časom overených klasík až po módne trendy. Fotografie na internete, nápady popredných dizajnérov a vaša vynikajúca chuť vás vyzve na veľa skvelých riešení. Originálny dizajn čela postele v spálni zvýrazní vašu osobnosť, pomôže vytvoriť skutočne originálny vzhľad miestnosti.

typy

Štýl dizajnu a možnosti zlepšenia závisia okrem iného od materiálu, z ktorého je vytvorená hlava lôžka. Existujú dve hlavné odrody - mäkké a tvrdé. Každý druh má svoje vlastné poddruhy.

Mäkká opierka hlavy slúži nielen ako dekorácia, ale chráni aj spiacich ľudí pred prievanom a chladom. Ako koža sa používa:

 • kože;
 • textil;
 • semiš;
 • koženky;
 • velúr atď.

Pevná opierka hlavy kombinuje jednoduchosť a eleganciu. Je vhodný v minimalizme. Materiál pre neho môže byť:

 • kov;
 • plastu;
 • strom;
 • sadra;
 • zrkadlo atď.

Každý z nich sa vyznačuje rôznym tvarom, farbou a veľkosťou. Opierku hlavy je možné pripevniť ani na samotnú posteľ, ale priamo na stenu, ktorá vyzerá ako veľkolepý panel. To je obzvlášť vhodné pre dnešné módne postele bez chrbta: opierka hlavy je navrhnutá samostatne, čo dáva úplnosť vzhľadu Vašej postele a celej miestnosti.

Konštrukcia hlavy postele by mala byť v súlade s pohľadom na celú miestnosť!

Ako si vybrať dizajn?

Ak je vaša spálňa zdobená v určitom štýle, mala by sa na ňu hodiť hlava postele.

jemná a romantická provensálka znamená ľahké, vzdušné tóny. Pre túto spálňu je vhodná prelamovaná kovová opierka hlavy v pastelových farbách:

 • luxusné a fantázické štýly, ako napríklad barok alebo klasicizmus, vyžadujú detaily. Ideálny pre túto príležitosť je bohatá vyrezávaná čelo z dreva, potiahnuté lakom alebo lesklým náterom;
 • frivolné a elegantné kúzlo potrebuje koketnú hlavu, bohato zdobenú kamienkami. Bude vyzerať skvele a mäkké textilné opierky hlavy, utyatnye gombíky (vozík utyazhka);
 • veľkolepá high-teka zodpovedá lôžku s textilným chrbtom, zdobeným chrómovým zdvihom;
 • čelo postele z bambusu, stromu, kameňa sú kombinované s „prírodnými“ štýlmi;
 • ekonomický minimalizmus je stručný v jeho uskutočnení: pomerne jednoduché plátno vyrobené z dreva s miernym okrajom je o niečo tmavšie ako pozadie.

Tradičné spôsoby zdobenia

Koberec na stenu. Tento spôsob dekorácie bol známy našim babičkám, ale nemali by ste predpokladať, že je staromódny. Bohatý výber moderných kobercov z prírodných a umelých materiálov vám umožní nájsť skvelú možnosť, ktorá vyhovuje celkovému vzhľadu miestnosti. Krásny koberec môže byť jasným akcentom v dizajne miestnosti. Opierajúci sa o chrbát je omnoho krajší ako proti studenej stene. S kobercom nad posteľou sa spálňa stáva útulnou a vyzerá skvele.

Obraz nad posteľou. Ďalším tradičným spôsobom, nie stráca význam. Veľkolepé, vkusné plátno oživí a vyzdobí miestnosť. Obraz môže byť čokoľvek - hlavná vec je, že je kombinovaný s vzhľadom miestnosti. Krásny rám doplní vytvorený obraz a stane sa dodatočnou dekoráciou. Efektívne vyzerajú dnes módne maľby s podsvietením.

fotografie

Fotografie sú každému známe, ale nie menej výhodné. Pôvodná čelo postele môže byť vaša obľúbená fotografia vložená na penovú dosku. Ľahko sa objednáva v najbližšej dielni na tlač fotografií. Táto opierka hlavy je originálna a vyzerá skvele. Je pravda, že ich trvanlivosť je malá: je nepravdepodobné, že budú trvať dlhšie ako pár rokov. Ale počas tejto doby, bude obraz určite unavený, a budete radi objednať novú krásnu fotografiu pre seba.

Jedna veľká fotografia s úspechom nahrádza celú galériu malých fotografií. Toto rozhodnutie o dizajne vyzerá elegantne a roztomilé, ale vyžaduje pozoruhodnú chuť. Početné rámy visiace nad posteľou, s negramotným prístupom, vytvárajú pocit disharmónie a chaosu. Ale ak k veci pristupujete kreatívne a vytvoríte harmonickú kompozíciu z rámov, hlava postele bude kreatívna a veľmi efektívna. Výber obrázkov je veľmi bohatý: vaše obľúbené fotografie, obrázky vášho dieťaťa alebo obrazy v oboch rámoch a bez nich.

Photowall-papier a fotopanel

Nástenné maľby dokonale plnia úlohu hlavy postele. Na zvýšenie efektu môžu byť zakryté v akcentačnom ráme výliskov. Ich výhodou je bohatý sortiment obrazov pre každý vkus. Rozširujú priestor, umožňujú vám psychicky sa vrátiť na miesto zobrazené na fotografii, vytvoriť osobitnú atmosféru mágie.

Pri výbere fototapiet je dôležité, aby obraz nebol zakrytý. Predtým, než pôjdete do obchodu, starostlivo zmerajte výšku lôžka a chrbta, aby ste sa nemýlili s výberom obrázkov. Menej problémov dodá tlač na zákazku na objednávku: panel vyrobený podľa individuálnych noriem bude v ideálnom prípade zodpovedať geometrii miestnosti a obraz bude plne vyhovovať vašim požiadavkám a zámerom.

Elegantná dekorácia - fotografické panely. Vyzerajú skvele v úlohe čela. Photopanel je vysokokvalitná fotografia nalepená na pevnom podklade a chránená priehľadnou doskou z plexiskla. Foto panely sú ľahko udržiavateľné a mimoriadne veľkolepé, najmä ak sú dobre umiestnené. Zručné osvetlenie ich zmení na niečo magické.
tkaniny

Konštrukcia hlavy postele s látkou je rôznorodá a veľmi účinná. Mnoho nápadov - od luxusného baldachýnu až po originálny závesný vankúš. Dekoratívne prvky tkaniny vytvárajú útulnosť v spálni a vyzerajú romanticky a nežne.

Canopy. Romantický a luxusný prvok spojený s kráľovským životným štýlom, ale viac než vhodný. Jeho tvar môže byť rôzny, hlavná vec je vybrať krásne závesy, aby zodpovedali.

Mäkké panely. Vysoké textilné opierky hlavy tradičné formy - harmonický prvok interiéru. Veľký panel pokrytý svetlou tkaninou môže byť chytľavý akcent v dizajne. Mäkký velúr, naopak, vytvára v spálni atmosféru luxusu. Nezvyčajné možnosti sú možné, napríklad, džínsové alebo útulné textilné panely s imitáciou veľkého pletenia.

Záclony. Jednoduchý a originálny spôsob, ako ozdobiť stenu nad posteľou je zavesiť záclony na to, alebo len krásny kus látky cez šírku postele. Takáto dekorácia sa ľahko mení v závislosti od ročného obdobia alebo len nálady.

Prírodné materiály

Kamene. Čelo postele vytvorené prírodnými alebo umelými kameňmi vyzerá neobyčajne efektívne. Ako alternatívu k prírodným kameňom používajte veľké umelé kamienky. Môžete kameň hlavu postele alebo položiť stenu úplne. Elegantný, neobvyklý, veľkolepý dekor.

Kov. Noble vyzerá kovová čelo, zdobené elegantným umeleckým kovaním. Môže byť hlavným prvkom výzdoby. Aby sa v spálni nevytvorila pochmúrna atmosféra, je lepšie natrieť takú opierku hlavy svetlou farbou.

Bamboo. Tento prírodný materiál, známy obyvateľom východných krajín, získava v našej krajine na popularite. Je veľmi jednoduchý pri spracovaní a z neho si môžete vyrobiť elegantnú opierku hlavy. Je veľmi pekné umiestniť bambusový list do hlavy postele, alebo z bambusu vyrobiť baldachýn. Extravagantný pohľad z pevného bambusového kmeňa, rôznej výšky.

Vyberte si vhodnú sadu textílií, ktoré zodpovedajú farbám prikrývok a vankúšov.

drevo

Drevo je univerzálny dekoratívny materiál, ktorý sa vyznačuje ekologickou šetrnosťou a nádherným vzhľadom. Univerzálne čelo postele z dreva je kombinované s akýmkoľvek interiérom - hlavná vec je vybrať si ten správny dizajn.

Existuje množstvo nápadov na zdobenie čela s drevom:

 • pôvabné a ľahké vyrezávané prvky z dreva;
 • Elegantné leštené drevené dosky;
 • veľkolepé čelo z masívneho dreva, ktoré zachováva štruktúru dreva;
 • vyrezávané opierky hlavy v etnickom štýle, zdobené zložitými národnými vzormi;
 • drevená mreža - elegantný prvok a základ pre upevnenie políc, atď.

Neobvykle a elegantne ako hlava postele vzhľad dosky, zdobené starožitnosti. Sú upevnené individuálne alebo vytvárajú krásny drevený panel. Dokonca aj nespracované dosky sa môžu stať excentrickým dekoračným prvkom, ktorý vytvára efekt umeleckej nedbanlivosti.

Nástenné dekorácie

S harmonickým dizajnom stena môže tiež slúžiť ako čelo postele (aj keď veľmi veľké).

Kontrastná stena. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť prízvuk stenu cez posteľ ako opierku hlavy. Zaujímavým dizajnovým riešením je spojenie steny a stropu v jednej farbe. Ak chcete zvýrazniť aj vhodné tapety z kontrastných tónov, rovnako ako orezávanie tapety, zachované z opravy. Táto metóda je vhodná najmä pre postele bez opierok hlavy.

Ornament. Neobvyklé a elegantné riešenie. Hlava postele alebo celá stena za ňou môže byť pokrytá ozdobou. Môžete si vybrať vyrezávanú ozdobu prelínajúcich sa figúr, zarámované svetlé geometrické prvky, tapetu s opakujúcimi sa postavami zvierat, trojuholníky. Grécky ornament prináša zmysel pre klasiku. Moderným interiérom dodá prísnosť a dômyselnosť.

Keramická dlažba. V spálni, zdobenej dekoratívnymi keramickými obkladačkami, vyzerá exoticky a umožňuje dosiahnuť úžasné vizuálne efekty. Z dlaždíc vytvorte neobvyklý panel. Rozsah odtieňov a odrôd najbohatších.

Iné spôsoby, ako ozdobiť stenu

Nálepky na stenu. Nádherný a lacný spôsob, ako ozdobiť stenu nad čelo postele. Rafinovaný, svetlý, rôzny typ a farebná škála samolepiek vám umožní osviežiť interiér izby bez opráv a vysokých nákladov.

Graffiti. Ak stena nad posteľou vyzerá príliš nudne, použite airbrushing. Akcentová stena, zdobená graffiti - odvážne rozhodnutie v dizajne. Zobrazuje všetko od geometrických vzorov až po nápisy hooligan. Skvelá možnosť pre stenu pre teenagerov izba, vhodné aj pre kreatívne jednotlivcov a povstalcov, ktorí sa neboja odvážnych experimentov.

Šablóna. Jednoduchý spôsob, ktorý je k dispozícii aj človeku, ktorý je ďaleko od maľby. Je dôležité, aby farba šablóny bola v kontraste s farbou steny a použité obrazy sú primerané. Aby bolo všetko čisté, musí byť šablóna pevne pripevnená k stene pred nanesením náteru. Je ľahké preniesť tu akýkoľvek vzor alebo geometrické línie, vrátane textilného výrobku. Napríklad upevnite na stenu kúsok starého tylu a vymaľte ho - otvorený obrázok je pripravený!

maľba

Malebné prvky - exkluzívny a extravagantný spôsob, ako pozdvihnúť hlavu postele a urobiť z neho naozaj nezvyčajné. Existuje aj veľa zaujímavých možností.

Môžete použiť ako opierku hlavy skutočné maliarske plátno v krásnom ráme. Alebo maľujte obrázok priamo na stenu. Obraz musí byť kombinovaný s nábytkom a osvetlením.

Tento spôsob dekorácie je kombinovaný s mnohými štýlmi. Hlavná vec - nájsť vhodný náčrt, približujúci sa k tejto otázke zamyslene. Napríklad klasická spálňová výzdoba bude kópiou slávnych renesančných malieb.

Obraz môže byť ľubovoľný a závisí od vašej chuti a celkového dizajnu miestnosti. Výborné riešenie - krajiny: príroda, výhľady na mestá, nádherné motívy. Obrovský priestor pre predstavivosť otvára nástenné maľby v detskej izbe. Nemali by ste používať drsné farby: spálňa je miestom odpočinku, mal by vytvoriť pocit pohodlia a pokoja.

Obraz na stene zostane dlhú dobu, takže si musíte vybrať harmonický obraz v kombinácii s interiérom a ako vy.

Krása a výhody

Zrkadlo. Zdobí čelo postele a vytvára nezvyčajné vizuálne efekty. Zrkadlo v krásnom ráme - pôvodná opierka hlavy, rozširujúca priestor miestnosti. Elegantne vyzerá ako obrazové zrkadlo alebo kompozícia zrkadlových prvkov. Dokonca aj staré, ošuntené zrkadlo sa môže stať originálnou opierkou hlavy - pokiaľ, samozrejme, nie ste poverčivý.

Inštalácia. Tu odvážne zapnite fantáziu. Pôsobivá inštalácia LED svietidiel a girland. S ich pomocou môžete dokonca vytvoriť falošné okno, rozširujúce vyhliadky miestnosti. Alebo visieť nad posteľou trojrozmerné listy, skladacie vo svojej obľúbenej citát. Alebo umiestnite kvitnúce vetvy na hlavu, čím vytvoríte romantickú náladu v spálni. Vyberte si, snívajte, vytvorte!

Regály. V úlohe hlavy môže byť skutočný stojan. Je to nielen krásne, ale aj praktické: vždy je potrebné umiestniť potrebné veci alebo suveníry. V zásuvkách je miesto pre veľa užitočných vecí. Hlavnou vecou je vypočítať všetko tak, aby návrh nebránil ľuďom odpočívať a veci z políc nemohli zaspať nad ich hlavami.

Brutálny nedostatok dekorácie

Niekedy veľkolepý dizajn steny nie je zaviesť prvky výzdoby, a odstrániť existujúce. To znamená, odtrhnúť tapetu, zraziť omietku zo steny nad posteľou, odkryť základňu - murivo. Toto veľkolepé pozadie vyzerá nezvyčajné a kreatívne. Ak zistíte, že prírodná farba tehál je príliš ponurá, potom ju natrite bielou vodou riediteľnou farbou.

Pôvodným riešením je betónová stena. Tento brutálny dizajn je obzvlášť vhodný v spálni pre mužov.

Ďalším efektívnym riešením je rytmus. Je to veľmi jednoduché, aby sa: časť steny nad posteľou je zdobená kontrastným usporiadaním stropných volumetrických lamiel. Tieto pásy sa nazývajú výlisky a sú vyrobené z rôznych materiálov, sadrovec a polyuretán sú najvhodnejšie na dekoráciu stien. Stena získava klasický rytmus a mení sa na plnohodnotný dizajnový prvok.

Nakoniec si môžete vyzdobiť svoju spálňu v dnešnom minimalistickom móde. To znamená minimálne šperky a vyzerá ušľachtilý a krásny.

Urob to sám

Dnes nie je potrebné byť spokojný so štandardným nábytkom. Ak nie ste spokojní s úložným priestorom, môžete ho vždy vylepšiť a zariadiť krásne vlastnými rukami. Uistite sa, že to nikto naozaj nemá!

Niektoré nápady na pôvodné opierky hlavy:

 • Neošetrené vetvy. Skvelá výzdoba do spálne. Budú kreatívnym rámom pre mäkké čelo postele alebo ozdobia drevený panel.
 • Mriežka z drevených dosiek. Je ľahké vytvoriť si vlastné ruky, a to pomocou hladkých leštených dosiek s elegantnou textúrou, a poburujúce surové dosky pre odvážny dizajn.
 • Mäkké textilné čelo. Je tiež ľahké urobiť sami. Budete potrebovať list sololitu požadovanej veľkosti, na ktorý nalepíte penovú gumu potiahnutú látkou. Výber látky pre čalúnenie je veľmi široký a ponúka vám vážne možnosti dizajnu.

Neočakávané položky

Akékoľvek veci ležiace vo vašej stodole alebo na balkóne sa môžu stať šialene štýlovými dizajnovými prvkami. Napríklad, ako čelo na stene upevňuje staré dvere alebo rolety. Aj keď sa pohodlné police neskrývajú za nimi vo výklenku, takáto dekorácia vyzerá originálne a osviežujúca.

Vynikajúci čelo môže byť krásna skladacia obrazovka, ktorú ste si kúpili v obchode. Jednoducho ju otvorte proti stene a položte ju do krabice.

Máte veľa nepotrebných kníh? Zakryte ich cez stenu nad posteľou. Knihy by zároveň mali byť v otvorenej forme a líšiť sa v hrúbke. Ak nemáte požadovaný počet zväzkov - opýtajte sa okolo svojich priateľov, určite budú zdieľať nepotrebné knihy.

Kreatívne čelo môže byť vyrobené zo starých drevených veslových člnov. Rozmanité rozmery, odtiene a textúra, vytvoria jedinečný súbor a útulnú atmosféru.

Všetko je vo vašich rukách!

Spôsoby, ako navrhnúť čelo postele - veľa. Šialene pôsobivo vyzerá ako veľké akvárium s tropickými rybami alebo bridlicou ako čelo postele. A oveľa viac! Využite všetky predstavy, nebojte sa experimentovať a vytvoríte jedinečný dizajn.

Pamätajte si, aké dôležité je vytvoriť v spálni atmosféru útulnosti, krásy a pokoja. Nenechajte si slepo kopírovať módne trendy. Vyberte si myšlienku, ktorá vyhovuje vášmu vkusu a schopnostiam, ozdobí spálňu a nebude zasahovať do jej majiteľov.

Rôzne tvary a riešenia umožňujú komukoľvek vybrať si perfektnú čelo postele do svojej spálne. Tento dôležitý detail bude jasný akcent v dizajne a pomôže celej miestnosti hrať s novými farbami. A potom interiér vašej spálne nájde hotový vzhľad a poteší vás každý deň.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár