Orientálny štýl v interiéri bytu alebo domu +55 fotografií

Orientálny štýl v interiéri má špeciálny magnetizmus, vďaka ktorému je miestnosť vnímaná ako niečo báječné. Fanúšikovia tohto štylistického smeru sa v každom smere snažia sprostredkovať všetky kúzla východu pri vytváraní vlastných domovov. Estetika Ázie a Afriky vždy priťahovala osobitnú pozornosť európskych národov. Tento štýl je považovaný za skvelý nápad na zdobenie vidieckeho domu a bytu.

Pri zmienke o vzdialenom východe mnohí naraz prezentujú scény z populárnych rozprávok. Tento štýl však zahŕňa nielen arabské motívy, ale aj ázijské. Tu je jasne sledovaná filozofia mnohých exotických krajín. Treba poznamenať, že tento štýl je kombináciou dvoch úplne odlišných kultúr. Každý z nich má jedinečné a výrazné vlastnosti, ktoré odrážajú určité zariadenie života. Predtým, než sa presuniete k zlepšeniu domova v tomto štýle, mali by ste sa bližšie pozrieť na jeho zložitosti.

Pokyny štýlu

Súčasný tok dizajnov s názvom orientálny štýl je rozdelený do niekoľkých základných oblastí. Treba poznamenať, že sú radikálne odlišné. Z tohto dôvodu sú ťažko zameniteľné. Napríklad všetky typy tohto štýlu majú výrazné rozdiely. Predtým, ako pristúpime k návrhu miestnosti, je potrebné jasne určiť, aké výsledky sa majú dosiahnuť.

Samotný štýl je rozdelený na:

 • arabčina;
 • Ázijských.

Každá z nich má svoje vlastné vlastnosti: farby, použitie určitých materiálov a dekoratívnych prvkov. Je to ten druhý, ktorý pomáha dosiahnuť taký interiér, ktorý by vytvoril jedinečnú atmosféru. Je ideálny pre odvážnych jednotlivcov, ktorí milujú neštandardné riešenia. Tento typ vám umožní rozvíjať individuálne, bez ohľadu na to, čo nie sú ako obytné priestory.

Arabský štýl

Izba v tomto štýle má veľké množstvo jemných detailov, ktoré zvýrazňujú jej charakter a krásu:

 • honosné, šťavnaté farby (hlavne, červená, čokoláda, meď, broskyňa, žltá);
 • úplná neprítomnosť ostrých prechodov a pásov, ideálne hladké povrchy;
 • nedostatok vrtných súčiastok všeobecného dekoru;
 • prítomnosť klenutých stropov a podobných dverných portálov;
 • prelamované rezbárske práce;
 • množstvo rôznych účinných textílií (koberce, svetlé vankúše, čalúnenie, záclony);
 • prítomnosť zaujímavého slnečného svetla vďaka prítomnosti lustrov so sklenenými časťami, kamienkami, perličkami.

Všetky detaily sú zamerané na vytvorenie príjemného, ​​relaxačného prostredia. Na výzdobu používal drahý nábytok, zdobený krásnymi rezbami. Na východe bola vždy oceňovaná keramika. Charakteristické črty interiéru sú: razba, mozaika, svetlý koberec.

Varovanie. Je dôležité, aby bola miestnosť naplnená ručne vyrobenými dekoračnými prvkami. Tak dostane jedinečný charakter a osobnosť.
Čínsky štýl

Má minimálne množstvo vecí. Neexistuje množstvo luxusu, ale je tu veľa nábytku. Všetky komponenty tvoria jeden harmonický priestor, ktorý prispieva k relaxácii. Podľa čínskych myšlienok kombinácia šarlátovej, bielej a čiernej symbolizuje harmóniu.

Tento smer má svoje charakteristické črty:

 • Farbu. Červená je považovaná za milovanú svojimi ľuďmi. Je to symbol moci a života. Často je kombinovaná s čiernou. Obzvlášť dôležité sú dve rôzne farby: citrón - farba pravítka a modrá obloha - sláva. Slávne osobnosti tejto krajiny veľmi starostlivo používajú modrú farbu. Jednoducho nechcú ukázať svoje vysoké postavenie. Kombinácia ohnivej červenej, bielej a čiernej uhlie v čínskom pohľade vytvára nekonečnú harmóniu.
 • Paul. Kamenná dlažba alebo parkety slúžia ako trvanlivý náter. Je dôležité, aby farba podlahy bola v blízkosti čerešne. Je žiaduce, ak to budú dosky z bambusu. Doplnkovou možnosťou je typ kobercovej rohože.
 • Steny. Môžu byť natreté alebo omietnuté. Niekedy používajú papierové tapety (čo je lepšie, pretože boli vynájdené v Číne). Steny sú často zdobené veľkolepými maľbami - môžu to byť hory, stromy, vtáky, kvety, sakura. Každá takáto postava v reprezentácii Číňanov má určitý symbolický význam. Pri výbere tapety pre miestnosť by ste sa mali opýtať, čo znamená vybraný obrázok.
Africký štýl

Je postavená výhradne na etnickom vnímaní. Prírodné materiály sa používajú v africkom interiéri: drevo, keramika, textil, pieskovcové dosky. Je zvyčajné zdôrazňovať úzky vzťah s prírodou, flórou a faunou, náboženstvom, poverami. V interiéri sa bežne používajú figúrky vtákov a zvierat. Aj pri vytváraní osobitnej atmosféry sa používajú všetky možné malebné fragmenty stromov, zloženie suchých vetiev, napodobňovanie koží divokých predstaviteľov afrického kontinentu vo forme kobercov. Odtiaľ vzniká popularita šamanských masiek a výzdoba kaštieľa s primitívnymi zbraňami.

Pokiaľ ide o farbu, používajú sa výhradne hlboké odtiene kávy, mandarínky, koralu, béžovej, žltej. Vďaka prírodným odtieňom sa získa príjemná atmosféra. Na povrchovú úpravu podláh sa používajú tieto materiály: drevo, parkety, umelý kameň s pieskom. Steny môžu byť omietnuté, potom maľované. Je povolené používať tapety napodobňujúce zvieracie kože. Nábytok potrebuje jednoduché, žiadne kudrlinky. Vhodnejší ratan, bambus alebo drevo. V africkom dome nemôže byť veľa čalúneného nábytku - to nie je typické pre tento štýl.

Pokiaľ ide o príslušenstvo, môžu byť použité v neobmedzenom množstve. Vytvárajú jedinečnú etnickú príchuť, ktorá je charakteristickým znakom afrického štýlu. Vďaka použitiu čierneho nábytku je možné poskytnúť domácu expresivitu.
Maurský štýl

Je to zvláštny, pripomínajúci orientálny príbeh a úplne očarí svojou eleganciou, rafinovanosťou a luxusom. Prekvapivo, štýl nevznikol v expanzii Mauritánie. Hoci v stredoveku, bolo to meno moslimských krajín na pobreží Afriky.

Neostil, vynájdený obyvateľmi Európy v druhej polovici devätnásteho storočia, sa nazýval maurský, pretože absorboval črty islamského umenia. Má tiež stredoveké rysy egyptských, indických a perzských umeleckých obrazov, ako aj špecifiká arabských tradícií.

Tento štýl je pozoruhodný originalitou, výnimočnou extravaganciou. Vyznačuje sa architektonickými prvkami v podobe kopulí. Steny a strop sú úplne prekryté úhľadným, ideálne napísaným vzorom s preložením geometrických tvarov a kvetinových prvkov. Tento štýl zvýrazňuje rohy a dodáva interiéru charakteristický vzhľad.

Časť maurského interiéru je považovaná za veľké a objemné kožené truhlice s kovovými rohmi, ako aj nízke osemuholníkové stoly. Ďalší takýto nábytok sa používa: pohovky, stoličky s vyrezávanými nohami, čalúnené trvanlivým hodvábom. Usporiadanie by malo mať svetlé, honosné farby. Je žiaduce, aby nábytok bol čierny. Dekoračné predmety sú drevené hrnce s ozdobami, džbánkami, vázami a inými nádobami s prvkami jednoduchých tvarov.
Vlastnosti dizajnu miestnosti

Má charakteristické vlastnosti dizajnu, vďaka čomu je ťažké zamieňať ho s iným štýlovým smerom. Rozlišuje sa podľa:

 • Nádhera, luxus, veľa detailov.
 • Veľké množstvo zaujímavých vzorov, zložité ornamenty, mozaiky.
 • Dim, teplé osvetlenie.
 • Množstvo textilných prvkov, ktoré sa používajú na vytvorenie tkanín, ako je zamat, satén, organza, hodváb, brokát. Textilné doplnky môžete vyrobiť vlastnými rukami alebo na objednávku.
 • Hladkosť línií je sledovaná, ako aj úplná absencia jasnej geometrie. Pre zónové priestory sa používajú klenuté klenby.
 • Špeciálny druh miestnosti dáva nábytku, ktorý môže byť reprezentovaný nízkymi pohovkami s množstvom mäkkých vankúšov, postelí s luxusným baldachýnom, obrazovkami, pohovkami, truhlicami. Nábytok je ťažký, vyrezaný z polodrahokamov.
 • Farebnú škálu orientálnych interiérov predstavujú prirodzené tlmené odtiene: terakota, okrová, béžová, modrá obloha, fialová, malinová, oranžová, bohatá zelená, tyrkysová, piesková. Zlatý tieň je nutnosťou v interiéri, vyrobený v orientálnom štýle. Je prezentovaný v hojnosti vo výzdobe textilných prvkov.

zónovania

Dekor s orientálnym štýlom v interiéri sa vyznačuje určitými vlastnosťami, najmä rozdelením miestnosti do určitých oblastí, z ktorých každá je určená na vykonávanie určitých činností. Najdôležitejšia vec, z ktorej sa odporúča začať proces registrácie, je rozdelenie priestorov do hlavných funkčných oblastí. Ak plánujete vybaviť veľkú miestnosť, potom by sa mala rozdeliť do dvoch hlavných oblastí:

 • rekreácie;
 • jesť jedlo.

Ak je však objekt malý, tieto dve zóny je potrebné navzájom kombinovať. Priestor na posedenie musí byť vybavený veľkou a mäkkou pohovkou s množstvom farebných vankúšov. Pred ním by mal umiestniť stôl na prijímanie hostí a priateľov. Jedáleň by mala byť vybavená impozantným počtom pohoviek. V jeho strede by mal byť položený nízky stôl.

Hlavnou požiadavkou na nábytok je pohodlie a pohodlie. Pohovky by mali mať saténové alebo hodvábne čalúnenie. Ak chcete, namiesto farebného čalúnenia, môžete hodiť saténové prehoz na vrch.

Varovanie. Namiesto stola si môžete dať rovnú hruď, ktorá je pokrytá hodvábnou tkaninou. Takýto krok je vhodnejší pre interiér v orientálnom štýle.

Nástenné, podlahové, stropné dekorácie

Pre interiér musíte použiť kontrastné farby, alebo naopak jemný pastel. Kultúra Východu kombinuje tradície niektorých krajín. Sú spojené použitím prírodných surovín: železa, dreva, bambusu.

Zvyčajne sú steny dokončené v minimalistickom štýle. Vyznačuje sa nasledujúcimi odtieňmi: piesok, smotana, čerešňa, červená, tehla. Pre všetky oblasti charakterizované použitím prírodných materiálov.

Podlaha môže byť vyrobená z kameňa alebo dreva. Univerzálna farba stropu je čisto biela, ale je možné použiť tieň stien.

Ázijský smer sa vyznačuje kontrastnou úpravou pri použití lúčov tmavého tieňového dreva, ktoré tvoria pravouhlú mriežku s pomerne objemnými bunkami.

Arabský štýl potrebuje hladké formy, rovnako ako nádherné maľovanie. Strop môže byť viacúrovňový (ťah alebo zavesený). Vynikajúca kladie dôraz na interiérové ​​umelecké rezbárstvo alebo obloženie s imitáciou.

Odporúča sa maľovať steny vhodnou maliarskou kompozíciou alebo ich prilepiť tapetou so zlatým ornamentom. Môžete použiť obyčajnú tapetu pomaranč, broskyňa, zlato, terakota, víno alebo tehlový odtieň. Ak máte radi koberce, môžete ich ozdobiť vnútornými stenami.

nábytok

Všetky trendy v tomto štýle sa vyznačujú iba prírodným nábytkom. Zvyčajne sa na jeho výrobu používa drevo rôznych plemien. Dekorácia je vyrezaná alebo vykladaná polodrahokamami.

Obvyklý čalúnený nábytok sa používa len v arabskom, marockom a indickom smere. Ale ostatné štýly bez neho veľmi dobre fungujú. Používajú len malé pohovky a miniatúrne pohovky. Nábytok je veľmi dôležitý: veľkolepé čalúnenie z prírodného hodvábu, zamat, brokát, elegantná výšivka, orientálne ornamenty.

Nábytok v orientálnom štýle sa vždy vyznačuje masívnosťou, prirodzenosťou a krásou. Je neprijateľné používať plastové alebo lacné čalúnenie: skutočné drevo a prírodné látky - to sú hlavné črty takéhoto veľkolepého nábytku.

Drevený nábytok musí mať svoj prirodzený odtieň - je vhodnejšie, aby bol tmavý. Najdôležitejším pravidlom pri vytváraní interiéru v orientálnom štýle je použitie nízkeho nábytku. Je tiež žiaduce, aby to nestačilo. Ďalším znakom tohto štýlového smeru je priestor.

Dekor a doplnky

Správny orientálny interiér je taký, ktorý obsahuje množstvo rôznych tematických doplnkov. Nemali by byť náhodné veci, vyčnievajúce prvky interiéru. Nemali by sme zabúdať, že portréty a sochy nie sú typické pre východný štýl. Ale hojnosť ornamentov je tu vítaná a môžu byť zobrazené na všetkom. Veľkolepé vzory možno použiť na ozdobenie obrusov, kobercov, stien, nábytku.

Základným pravidlom je, že všetky ornamenty na objektoch musia mať rovnaký štýl. Je to jediný spôsob, ako vytvoriť správne orientálne interiéry. Osobitná pozornosť by sa mala venovať kobercom vyrobeným z prírodných vlákien, ktoré sa oceňujú na východe. Ak ich vyberiete správne, potom v jednej miestnosti môžete použiť niekoľko naraz: na dekoráciu podlahy a stien.

Medzi obľúbené doplnky pre túto miestnosť patria aj rôzne prelamované lampy, luxusné lustre, vodná fajka, strieborný a porcelánový riad. Dopĺňajú len celkový dizajn miestnosti. Tradičný pre riad v tomto štýle je kvetinový ornament. Môžete tiež použiť špeciálne bambusové doplnky pre miestnosť. Textílie zaujímajú dôležité miesto v orientálnom dizajne: bujné závesy, bohaté záclony, drahé obrusy.

Funkcie dekorácie izby

Každá izba navrhnutá na základe jedného z orientálnych smerov štýlu by mala poskytnúť pohodlie. Navyše funkčnosť a najnovšie technológie sú tu úplne nevhodné.

Východná miestnosť je relatívna koncepcia, zovšeobecnená, pretože kultúra rovnakého mena je dosť rôznorodá. Motívy v interiéri môžu byť prvky niekoľkých východných krajín: Maroko, India, Čína, Japonsko.

Hlavné vlastnosti, ktoré charakterizujú tento štýl sú:

 • hladké formy nábytku;
 • chodba s oblúkmi;
 • strop s klenutými oblúkmi;
 • Ozdoby vo forme kvetov, ovocia a bobúľ na riad, nábytok, tapety, textílie;
 • zlato, striebro, polodrahokamy;
 • prítomnosť lesklých a lesklých povrchov;
 • veľké množstvo malých častí;
 • nasýtené farby;
 • luxus v každom detaile;
 • použitie prírodného dreva.

Spálňa

Interiér v orientálnom štýle potrebuje nasledujúce komponenty:

 • ľahké tkanivo bez hmotnosti;
 • textil;
 • Drevený nábytok z oblých tvarov;
 • pestré farby.

Hlavným atribútom spálne je veľká posteľ s baldachýnom. Okná by mali byť zdobené hrubými závesmi z drahých tkanín s lanami, strapcami a strapcami. V spálni by malo byť impozantné množstvo príslušenstva: koberce, lampy, maľby.

Ďalšou črtou tohto interiéru je neobvyklá čelo postele. Je vhodnejšie, ak je kovaná, čalúnená zamatom. Čo sa týka tvaru, vyzerá presnejšie ako špicatý čelo postele. Je dôležité vybrať si pre ňu krásne textílie a vankúše.

Dizajn obývacej izby

Luxusné obývacie izby - špeciálne, nezrozumiteľné pre typ slovanských národov. Ak ju chcete vytvoriť, je zvyčajné používať nasledujúce jasné farby:

 • všetky odtiene červenej sú studené a teplé;
 • piesok, karamel, med, zlaté odtiene;
 • hnedé, tehlové, terakotové farby;
 • oranžové, broskyňové, korálové tóny;
 • farby maliny, fuchsie, lila;
 • smaragdové, tyrkysové, modré farby.

Steny takejto obývacej izby budú oveľa pôsobivejšie, ak ich dokončíte hodvábom. Tieto neobvyklé tapety spríjemnia interiér. Ďalšou možnosťou, ako ozdobiť steny, je maľovať ich v peknom tieni. Maľovanie povrchu akýmkoľvek červeným tónom dáva obývačke skutočný čínsky štýl.

Interiér obývacej izby môžete ozdobiť obláčkami, nízkymi stoličkami, vyrezávaným konferenčným stolíkom, nástennými skrinkami s vhodnými maľbami, policami.

Dizajn kuchyne

Vytvorenie kuchyne dizajn, mali by ste použiť niekoľko smerov. Hlavnými črtami tejto miestnosti sú:

 • kombinácie teplých farieb;
 • svetlé akcenty;
 • použitie prírodných materiálov;
 • nízky nábytok;
 • množstvo textilných prvkov;
 • jedlá na čajové obrady.

Hodvábne tapety, mozaika pre zásteru, korkové panely tu budú vhodne vyzerať. Strop v obývacej izbe a spálni, mali by ste dokončiť elegantné oblúky, oblúky, mreže z dreva.

Urobte z orientálneho štýlu kuchyne okná. Vhodné budú špeciálne matné sklenené povrchy s arabskými motívmi. Je možné inštalovať závesy z bambusu, žalúzie.

Steny a podlaha môžu byť ukončené prírodným kameňom, keramickou dlažbou a mramorom. S týmito materiálmi môžete dokončiť nielen steny a podlahu, ale aj dosku.

Možnosti kúpeľne

Dizajn tejto miestnosti umožňuje využiť všetky suveníry z ciest. Ими можно украсить интерьер так же, как и гостиную.Táto miestnosť je lepšie najprv rozdeliť do hlavných zón pomocou priečok, obrazoviek, výklenkov, oblúkov a stĺpov.

Hlavnými črtami tejto miestnosti sú bohaté farby, prítomnosť prírodného kameňa, farebného skla, reliéf, kovanie.

Takýto interiér musí byť naplnený atmosférou relaxácie. Pokiaľ ide o inštalatérske práce, umývadlo je lepšie zvoliť klasiku, vo forme misy, a kúpeľ - krásny zaoblený tvar. Je žiaduce, aby umývadlo bolo vyrobené z medi a všetky potrubia, vodovodné kohútiky, viditeľná komunikácia bude natretá zlatou farbou. To zachová atmosféru Východu bez náznaku modernosti. Vaňu možno umiestniť do špeciálneho zaobleného výklenku v podlahe.

Balkónová výzdoba

Pre ľudí, ktorí sú priaznivcami Východu, môže byť balkón prvým miestom na experimentovanie. Prirodzene, toto miesto nemôže robiť krabice so zeleninou. Malo by to byť posedenie s prútenými stoličkami, skleneným stolom a vencom na stene. Všetky voľné miesta by mali byť naplnené kvetináčmi s kvetmi.

Je veľmi dôležité, aby bola dobrá tepelná izolácia. Jasné farby musia byť vyvážené tmavými farbami. Je vhodnejšie použiť kombináciu čokolády so zlatým odtieňom a bordó s fialovým odtieňom.

Pre záclony dokonale zapadajú organza, ktorá kombinuje dve kontrastné farby. Hlboký odtieň môže svietiť cez priesvitný, ľahší tón. Konečným nádychom tohto interiéru bude jasná, zvodná vôňa východu: grapefruit, broskyňa, santalové drevo, citrón, medovka. Zdôrazňujú krásu interiéru a pomáhajú relaxovať po náročnom dni.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár