Bytový dizajn 60 m2. m - prestavba a interiérová výzdoba

Súhlasím, že často nákup bytu vo väčšine z nás je spojený s budúcimi opravami v ňom. A ak návrh a tvár práce neprinášajú "agóniu tvorivosti", potom usporiadanie budúceho interiéru berie takmer leví podiel času a myšlienok. Pozrime sa na to, čo by mohlo byť návrh bytu 60 metrov štvorcových. m, čo by ste mali venovať osobitnú pozornosť pri výbere.

Robíme prestavbu

Je dobré, ak dispozičná úprava plne vyhovuje vašim požiadavkám a nemusí nič meniť, ale existujú prípady, keď je potrebné preplánovanie. Po prvé, to platí pre rodiny s deťmi (z jednoizbového bytu, aby sa 2-spálňa), ktoré potrebujú samostatnú miestnosť, alebo keď izby bytu majú malé rozmery.

Existuje niekoľko možností na prestavbu v miestnosti:

 • čiastočná demolácia stien, čím sa zvyšuje životný priestor. Napríklad odstránením priečky medzi kuchyňou a obývacou izbou dosiahnete vizuálne rozšírenie oboch miestností. Rovnaký efekt možno dosiahnuť kombináciou chodby a chodby. Je však potrebné pripomenúť, že len nenosné steny môžu byť zničené, inak by mohli byť negatívne;
 • výstavba ďalších vnútorných priečok. Takáto prestavba zvýši počet izieb v byte, pričom sa vytvorí dvojizbový trojizbový apartmán;
 • zvýšenie plochy v dôsledku lodžie, balkóna. Ak vám prvé dve možnosti nevyhovujú, dávajte pozor na balkón alebo lodžiu. Po zahriatí a skombinovaní so spálňou dostanete pracovisko alebo kútik na odpočinok. Pri pripojení haly a lodžie (balkón) sa získa veľká miestnosť, ktorú možno ľahko rozdeliť do zón (pracovná, oddychová zóna, herňa).

Upozorňujeme, že všetky zmeny v byte, ktoré súvisia s demoláciou alebo výstavbou nových stien, musia byť zaregistrované v kancelárii Technickej inventúry (BTI)!

Vybaviť dvojizbový apartmán

Dizajn dvojizbového bytu o rozlohe 60 m2. by sa mali vypracovať na základe niekoľkých faktorov: t

 • koľko ľudí bude žiť;
 • pridelený rozpočet.

Ak bude rodina žiť v byte s jedným dieťaťom (niekoľko detí), bude racionálnejšie prideliť jednu izbu ako detskú izbu a druhá bude kombinovaná spálňa pre rodičov a obývaciu izbu. Interiér izieb je lepšie zdobený v rôznych farbách, pridávajúc podobné prvky: lustre alebo lampy, identické tkaniny pre textílie, rámy na obrazy (nástenné kresby) a jedno poschodie pre obe miestnosti. Tento prístup umožní dokončenie návrhu bytu. Kombinácia kuchyne s jednou z izieb vám umožní vytvoriť jeden priestor. Ak ste zmätení tým, že posteľ bude viditeľná pre hostí, jednoducho ju oddeľte posuvnou priečkou alebo priečkou - polica a problém bude vyriešený.

Ak rodičia nesúhlasia, že im poskytnú spálňu v spoločenskej miestnosti, rozhodnutie bude spojené s balkónom a kuchyňou. Takže budete zväčšovať priestor a budete môcť vytvoriť plnohodnotný kútik pre prijímanie hostí.

Pre pár bez detí alebo jedného obyvateľa je jedna izba pridelená pod spálňou, druhá pre prijímajúcich hostí.
Ak máte 3 izby

Dizajn bytu pozostávajúceho z 3 izieb je zložitý a zároveň je ťažké ho vytvoriť, pretože priestor miestnosti je pomerne veľký, takže je možné prekladať akékoľvek projekty, ale je tiež problematické kombinovať všetky miestnosti do jedného celku.

Hlavná vec, ktorá by mala byť braná do úvahy pri vývoji dizajnérskeho projektu je, že každá izba môže mať svoj vlastný štýl, ktorý by sa mal vzájomne prekrývať. Malo by existovať jasné rozdelenie zón: rekreácia, práca, hry. Snažte sa nepreťažiť priestor, použite moderný multifunkčný nábytok.

Keďže existuje mnoho miestností, je možné vyčleniť samostatné izby pre spálňu rodičov, detskú škôlku, pričom sa zohľadnia želania vlastníkov, ale spoločne sa vydať. Vzhľadom k tomu, že oblasť je veľká, balkón (lodžia) môže zostať samostatnou izbou, ale má svoj vlastný charakter.
Vyberte si štýl, farebnú paletu

Ak je všetko jasné s celkovou víziou bytu a možnými prestavbami, potom výber štýlu, farebné schémy niekedy mýlia majiteľov.

Medzi mnoho štýlových oblastí pre byty 60 metrov štvorcových. m.

 • art. Hlavným bodom týchto interiérov je jednoduchosť a minimalizmus. Vzťahujú sa na moderné štýly: eko-dizajn, hi-tech, minimalizmus, škandinávske a európske. Monochromatické odtiene s bohatými farebnými akcentmi, priamočiary strih nábytku, maximálny priestor v miestnosti - to sú hlavné nuansy moderných štýlov;
 • etnických. Charakteristickým rysom etno-dizajnu sú doplnky rôznych národov a kultúr. Miestnosť v africkom štýle je napríklad povinná prítomnosť rôznych masiek, koží exotických zvierat, výtlačkov zvierat, v čínštine - prevaha červených odtieňov, zlatých prvkov, nástenných malieb s hieroglyfami, špecifických tradičných postáv;
 • klasické alebo tradičné. Luxus, elegancia, neodmysliteľná od hradov aristokratov a kráľov - to je hlavná charakteristika klasického štýlu. Zahŕňa: benátsky štýl, klasicizmus, baroko a ríšu. Izba v jednom zo štýlov bude vždy vyniknúť od zvyšku bohatým doplnkom, nábytkom, textilom, ale bez ozdôb. Čo sa týka farebného riešenia, prevládajú tu teplé pastelové farby a pomocou bohatých odtieňov textílií vytvárajú kompletnú kompozíciu.
Obývacia izba alebo recepcia

Pod obývacou izbou si často vyberiete izbu s najväčšou plochou, pretože v nej sa celá rodina stretne vo večerných hodinách, priatelia a príbuzní budú prijatí.

Všimnite si, že dizajn obývačky, v prvom rade, závisí od toho, akú funkciu bude vykonávať, či to bude zároveň miesto na spanie pre niekoho z rodinných príslušníkov.

Zvážte prípad, keď máte obývaciu izbu "dva v jednom" - obývacia izba - spálňa. Ak to rozmery miestnosti dovoľujú, môže byť posteľ oddelená od spoločného priestoru. Na tento účel sa často montuje klzná priečka alebo je vytvorená stena zo sadrokartónu so zrkadlovými vložkami alebo jedno veľké zrkadlo. Drevená polica pod stropom s rôznymi maličkosťami, knihami, čerstvými kvetmi bude tiež vyzerať krásne.

Vašou hlavnou úlohou nie je preťaženie priestoru, pri umiestnení do izby všetok potrebný nábytok (pohovka, mäkké stoličky, pohovky), domáce spotrebiče, ak je to potrebné, jedálenský stôl. Ak je to možné, umiestnite nábytok pozdĺž stien a nechajte centrum voľné.

Ak plánujete skombinovať obývaciu izbu s kuchyňou, umiestnite na hranicu bar. Vizuálne oddelí priestory bez ich preťaženia.

V prípade kombinovania haly s chodbou bude vyzerať krásna dekoratívna priečka, pôsobiaca ako stena, ako aj rôzne podlahy.

Všetko, čo sa týka odtieňov stien, podlahy, vybrať na základe zvoleného štýlu.
Dizajn kuchyne

V kuchyni je najnavštevovanejšie miesto v byte, takže jej dizajn by sa mal pristupovať zodpovedne, hľadať harmóniu medzi výzdobou stien a podlahy s kuchynským nábytkom a domácimi spotrebičmi. Návrhári radia:

 • nepoužívajte viac ako tri farby;
 • podlaha a strop by nemali byť v tom istom tóne;
 • hrať na kontrast. Ak je kuchynská stena svetlá, pridajte farby do čalúnenia nábytku, záclony, maľujte steny v jasných farbách. Rovnaký princíp funguje opačne. Ak je bohatá kuchyňa, potom všetko ostatné nie je zarážajúce.

Hlavným faktorom pri výbere dizajnu pre kuchyňu je počet ľudí v rodine, pretože je to on, kto určí oblasť vyhradenú pre jedálenský stôl. Ak je rodina veľká, je vhodné umiestniť kuchyňu pozdĺž stien a opustiť centrum pre stôl. Ak je rodina malá, najlepšou voľbou je kuchynský kútik. Ak je to možné, použite priestor pod oknom, pracovná plocha umiestnená na tomto mieste poskytne možnosť umiestniť viac kuchynského nábytku po obvode kuchyne.

Vyberte si farebné riešenie na základe kuchyne. Pamätajte, že tmavé odtiene vizuálne redukujú priestor a svetlo - naopak. Ak chcete pridať výšky - kresliť zvislé pruhy, rozšíriť priestor - pridať horizontálne ornament na stenách. Najlepšie v kombinácii: biela s modrou, čiernou a červenou; základná sivá s tmavo ružovou, fialovou, červenou; žltá, fialová, modrá, čierna, sivá. Čierna je elegantná a všestranná farba, ktorá sa mieša so všetkými odtieňmi.
Spálňový dizajn

Všimnite si, že v spálni umiestnite izbu, ktorá sa nachádza čo možno najviac od predných dverí, čím sa zabezpečí maximálny komfort počas vášho pobytu.

Ak chcete ozdobiť steny, vyberte teplé, tlmené odtiene, ktoré vám umožnia relaxovať a vaša spálňa sa bude zdať nielen väčšie, ale aj pohodlnejšie. Jasné akcenty sú prípustné, ale je lepšie umiestniť ich na stenu za hlavou postele.

Množstvo nábytku je minimálne: posteľ, nočné stolíky, šatníková skriňa, toaletný stolík s toaletným stolíkom. Nechcete štandardné (drevené) nočné stolíky možnosti, miesto malé sklenené stoly v blízkosti postele. Šatník so zrkadlovými dverami dodáva objem a svetlo.

Čo sa týka textilu, je racionálnejšie zavesiť okno transparentnými závesmi v kombinácii s hrubými závesmi. Takže môžete nastaviť osvetlenie spálne. Jasné dekoratívne vankúše zriediť pastelové steny, vyzdvihnúť koberec, aby zodpovedali im a získať kompletnú sadu.

Pôvodný dizajn stropu so sadrokartónovými doskami, alebo podobne na jednej zo stien, dodá dizajnu miestnosti chuť.
Vybavujeme škôlku

Dizajn detskej izby by mal byť vybraný výlučne pre želania a pohlavie dieťaťa, ktoré v ňom bude žiť. Dospelí môžu dieťa jemne viesť iba jemne.

Miestnosť pre dievča, bez ohľadu na vek hostesky, by mala byť čo najjasnejšia a naj útulnejšia. Farebnú schému je lepšie zvoliť v teplých farbách, vďaka čomu sa na niekoľkých miestach vytvárajú svetlé akcenty. Predpokladom pre akýkoľvek detský interiér je členenie miestnosti a maximálna funkčnosť nábytku. Nezabudnite zvážiť nielen stropné svietidlá, ale aj niekoľko miestnych bodov, pre väčšie pohodlie v miestnosti. Štýl dievčenskej izby bude rásť s hostiteľkou, "magické návrhy" sú charakteristické pre mladší vek. Ale pre dospievajúce dievča vhodnejšie moderné, high - tech, minimalizmus, krajiny, Provence.

Dizajn v chlapcovej izbe sa líši len v štylistických odtieňoch, všetky ostatné podmienky sú podobné - funkčnosť, zónovanie, osvetlenie. Vyberte si "námornú plavbu", "krásu hviezdnej oblohy", "hrať spolu s hrdinami svojich obľúbených karikatúr", ale pamätajte, že je lepšie, aby steny stlmili, lepšie rozriedili interiér štýlovým príslušenstvom.

V miestnosti, kde žijú dve deti rôzneho pohlavia, je najlepšie podmienečne rozdeliť miestnosť na dve časti a urobiť malý kútik pre každého.
Dizajn chodby

Vstupná hala je prvá, ktorá sa stretáva s hosťami vo vašom dome a dáva pochopenie vášho bytu, preto by mal byť aj jeho dizajn oslovený inteligentne.

Prvá vec, prečo návrhári odporúčajú, aby sa vzdali - tmavé odtiene v dekorácii. Vyberte si praktický, ale svetlý dokončovací materiál pre steny a zistite, ako sa miestnosť dramaticky zmení.

Dôležitým aspektom interiéru chodby je svetlo. Okrem hlavného svietidla umiestnite niekoľko bodkovaných žiaroviek, ktoré dodajú pohodlie. Umiestnite veľké zrkadlo do pôvodného rámu, do miestnosti sa pridá aj svetlo a hĺbka.

Po druhé, maximálna funkčnosť nábytku. Vstavaná skriňa bude obsahovať horné veci a topánky a zrkadlové dvere dodajú objem. Alternatívny spôsob - otvorený vešiak a malý nočný stolík na obuv. Môžete tiež orezať časť steny svetlou kožou, upevniť háčiky na šaty - získať originálny vešiak na šaty.

Venujte osobitnú pozornosť podlahám. Je lepšie položiť dlaždice (3-4 rady) pri dverách, a potom je celkom možné inštalovať laminát. Ak máte kombinovanú vstupnú halu, umožní vám to ju oddeliť od inej miestnosti.
Kúpeľňa a kúpeľňa

Aj keď kúpeľňa nie je najnavštevovanejším miestom v byte, výber dizajnu pre ňu musí byť oslovený rovnako opatrne ako v ostatných izbách. Hlavným kritériom, na ktoré sa pri návrhu kúpeľne kreslí, je malá plocha. Aj keď máte kombinovanú kúpeľňu a zdá sa vám, že je dostatok miesta, vzdať sa tmavých farieb v interiéri, je to výsada veľkých kúpeľní. Vyberte si materiály, ktoré sú svetlé, ale nie kričiace. Kombinácia niekoľkých farebných odtieňov vizuálne rozšíri priestor.

Ak chcete vizuálne zvýšiť výšku stropu, použite jeden návrhový trik - urobte niekoľko zvislých radov dlaždíc, tmavších ako hlavný tón. Ďalšou možnosťou win-win budú veľké zrkadlá.
Ak máte nepríjemnú myšlienku o viditeľnom WC, ale nemáte inú cestu von, skúste to zamaskovať. Biela toaleta na pozadí bielych stien nebude viditeľná alebo ju oddelí od hlavnej miestnosti s nízkou priečkou, ktorá sa bude zhodovať so stenami, a nebude to „upútať oko“.
Čo sa týka štýlových trendov, najčastejšie sa používa kúpeľňa: moderný, high-tech, klasický, japonský minimalizmus, námorná téma.

Ako môžete vidieť, byt o 60 m2. m. - toto je more možností a možností na tému dizajnu. Vyberte si svoju možnosť a pohodlie!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár