Dizajn kuchyne 13m2. m - príklady interiéru na fotografii

Registrácia kuchynského priestoru je nevyhnutnou etapou akejkoľvek opravy. Koniec koncov, kuchyňa nie je len jednou z izieb v byte, je to pracovný priestor, kde sa vykonávajú najdôležitejšie operácie varenia. V prípade štandardného apartmánu kuchyňa slúži aj ako jedáleň. Samozrejme, že čím väčšia je miestnosť podľa plánu bytu je určená pre kuchyňu, tým ľahšie je, aby bolo pohodlné a zároveň esteticky príťažlivé. Avšak, pri plánovaní interiéru veľkej kuchyne, môžete robiť nepríjemné chyby, ktoré bude použitie tejto miestnosti nie je príliš pohodlné. Preto je dôležitý správny dizajn kuchyne o rozlohe 13 metrov štvorcových. metre.

Rôzne možnosti

Moderný dizajn kuchyne s rozlohou 13 m2. m rôzne možnosti dizajnu. V každom prípade je potrebné začať s vývojom všeobecnej koncepcie miestnosti, ako aj s určením miesta umiestnenia umývadla a v prípade potreby umývačky riadu.

Ďalej je potrebné určiť miesto inštalácie chladničky a sporáka. Najvhodnejšou možnosťou by bolo umiestniť tri hlavné prvky - umývanie, sporák a chladničku - vo vzdialenosti 0,5 metra od seba. Takéto usporiadanie zabezpečí najpohodlnejšie ovládanie potrebných dodávok počas procesu varenia.

Najvhodnejšie a najvhodnejšie pre 13-metrovú kuchyňu sú nasledujúce možnosti usporiadania:

  • Jeden riadok, tiež nazývaný lineárny;
  • Dvojradové alebo zrkadlové usporiadanie;
  • Možnosť rohového rozloženia;
  • Organizácia priestoru v tvare U.

Voľba konkrétneho interiéru závisí od vašich vlastných preferencií a konkrétneho dispozičného riešenia bytu - počtu a veľkosti okien, umiestnenia vstupných dverí a pod.

Jeden riadok

Jednoradový variant dizajnu je všadeprítomný, je to jeden z najpopulárnejších typov dizajnov. Vyznačuje sa umiestnením kuchyne v jednom rade, pozdĺž jednej zo stien. Súčasne je jedálenský kút organizovaný pozdĺž protiľahlej steny.

Výhody tohto riešenia sú zrejmé. Po prvé, takáto organizácia priestoru nevyžaduje značné materiálne náklady na zmenu priestorov. Po druhé, táto možnosť ubytovania vám umožní maximalizovať využitie priestoru. Po tretie, táto možnosť je skvelá, ak potrebujete umiestniť dostatočne veľký stôl alebo pohovku v jedálni.

Existuje taký dizajn a určité nevýhody. Hlavným problémom lineárneho usporiadania kuchyne je nemožnosť vytvorenia "pracovného trojuholníka" medzi sporákom, chladničkou a umývadlom. Takže proces varenia v takejto kuchyni nebude čo najpohodlnejší. Druhou nevýhodou je potreba neustáleho uvoľňovania stredu miestnosti - inak bude proces varenia veľmi nepríjemný.
Paralelné plánovanie

Podobné prevedenie typická kuchyňa 13 námestí. vhodné do úzkych priestorov, kde nie je možné umiestniť všetky potrebné pracovné prvky pozdĺž jednej steny. V tomto prípade bude časť z nich umiestnená pozdĺž ľavej steny a časť - na druhej strane vpravo.

Zvyčajne je na jednej strane umývadlo a sporák, ako aj pracovná plocha na rezanie potravín. Na druhej strane, s takýmto plánom je nainštalovaná chladnička, vstavaná rúra, mikrovlnná rúra a ďalšie kuchynské spotrebiče.

Výhodou takéhoto usporiadania je pohodlie varenia, pretože pracovné predmety tvoria pohodlný trojuholník, všetky sú prístupné kuchárovi a zároveň do neho nezasahujú.

Ďalším plusom dvojradového usporiadania je schopnosť efektívne využívať priestor v blízkosti okna. V tejto verzii dizajnu by bolo veľmi vhodné pozrieť sa na usporiadanie „oddelenia“ jedálenského stola - presne ako otváranie okien, s dvomi rovnobežnými radmi sedadiel.
Farebné prevedenie

Jednoradové usporiadanie nábytku v kuchyni vám umožňuje používať v interiéri širokú škálu farieb a odtieňov. Môžete použiť jasné, jemné tóny - biela, modrá, krémová, hlbšia a jasnejšia - čierna, červená, hnedá. Jednoradové usporiadanie tiež vyzerá dobre, ak používate prvky štýlu podkrovia v kuchynskom dizajne a pri použití extrémneho hi-tech alebo jemného štýlu Provence.

Pri výbere dvojradového usporiadania musíte byť pri výbere farebnej škály opatrnejší. Nesprávne zvolené farby môžu vizuálne zúžiť už aj tak úzku miestnosť. Správny výber farieb je zároveň kľúčom k vytvoreniu útulnej atmosféry s dôrazom na prednosti zvoleného interiéru.

S paralelným umiestnením kuchynského nábytku je lepšie dávať prednosť svetlým farbám, nezneužívať extrémne farby. To neznamená, že nemôžete použiť červenú, čiernu, bielu alebo ich kombinácie. Treba však chápať, že dizajn dvojradovej kuchyne v takých farbách je možný len vtedy, ak je miestnosť dostatočne široká a svetlá. V opačnom prípade hrozí, že sa útulná kuchyňa zmení na vlak alebo veľký šatník.
Výber pohovky. Pravý alebo rohový?

Plocha trinástich metrov štvorcových umožňuje umiestniť dostatočne veľký počet potrebných nábytkových predmetov do kuchyne. Kuchynská pohovka - veľmi pohodlná, rovnako ako štýlový dizajnový prvok.

Tam sú obaja rovné kuchynské pohovky, a sú považované za tradičnejšie rohu. Oveľa menej časté sú pohovky iných, zložitejších foriem. V štandardnej kuchyni, rohu alebo malých rovných pohovkách vyzerajú najvhodnejšie. Voľba tvaru pohovky závisí od množstva voľného miesta v kuchyni a umiestnenia iného nábytku.

Rohový variant je považovaný za praktickejší, pretože sa pohodlne hodí viacerým ľuďom. Okrem toho, pomocou rohu pohovka je veľmi ľahko vizuálne oddeliť jedálenský kút - stačí dať jedálenský stôl vhodného tvaru v blízkosti pohovky. Zároveň je ťažšie umiestniť ho tak, aby neblokoval priechod a zároveň nevytváral nepohodlie medzi tými, ktorí na ňom sedia.

Rovná pohovka zaberá menej miesta, nie je potrebné ju vkladať do rohu - v tomto ohľade je viac univerzálna ako rohová. Voľba tohto typu pohovky však vyžaduje prítomnosť ďalších stoličiek alebo stoličiek pri jedálenskom stole. 

Pohovka na sedenie

Bez ohľadu na to, ktorý variant pohovky je uprednostňovaný, je potrebné ho správne umiestniť. So správnym prístupom k umiestneniu nezaberá príliš veľa miesta a nezasahuje do interiéru, a dokonale zapadá do interiéru, čím dodáva kuchyni dodatočný komfort.

Po prvé - pohovka by mala byť v dostatočnej vzdialenosti od predných dverí. Takže nebude blokovať chodbu.

Zároveň je potrebné zabezpečiť, aby pohovka bola dostatočne ďaleko od pracovného priestoru kuchynskej miestnosti - to nie je len interiér, ale predovšetkým bezpečnosť, najmä ak je v kuchyni plynový sporák, nie elektrický sporák.

Pohovka by nemala byť umiestnená späť k otvoru okna. Koniec koncov, inak bude nielen blokovať denné svetlo - sedenie na pohovke takto nebude príliš pohodlné.

Odporúča sa zvoliť rohy pre inštaláciu pohovky a ďalších miest, kde nebude zasahovať do pohybu. Praktickou možnosťou je nainštalovať pohovku pod nástenné skrinky, ale toto riešenie má určité nevýhody. Po prvé, previsnuté konštrukcie neprispievajú k pohodliu. Po druhé, prístup k obsahu skriniek v tomto prípade bude trochu ťažký.
Kuchyňa s balkónom

Ak je kuchyňa má balkón, vynikajúcou možnosťou by bolo kombinovať obe izby, pre-zasklenie a izolácie balkóna. Dosiahne to dva ciele naraz - nárast miestnosti a vytvorenie samostatného jedálenského priestoru.

V tejto verzii interiéru na balkóne je nastavený jedálenský stôl a malá, ale pohodlná pohovka, alebo, ak to plocha umožňuje, dve malé pohovky - na oboch stranách stola. Jedáleň je oddelená barom, alebo jednoducho vyniká inou farbou stien a dizajnom. Plusom tohto riešenia je zvýšenie kuchynského priestoru a vizuálne oddelenie jedálenského priestoru.

Avšak, táto metóda je dobrá, ak byt má ďalší balkón. V opačnom prípade kombinácia kuchyne a balkóna nevyzerá veľmi vhodne. Najlepší spôsob, ako sa dostať von, je nainštalovať posuvné dvere na veľkú časť steny a umiestniť na balkón malý, prípadne skladací stôl a niekoľko pohodlných stoličiek. Tým sa zachová funkčnosť balkóna a zvýši sa voľný priestor kuchyne.
Kuchyňa - obývacia izba - pre malé apartmány

Kombinácia kuchyne a obývacej izby v rovnakej miestnosti je vynikajúcou voľbou, ak izba nie je veľká. Koniec koncov, absencia steny medzi miestnosťami opticky zväčšuje obývaciu izbu, čo ju robí ľahšou a priestrannejšou. Áno, a toto riešenie vyzerá veľmi atraktívne, stačí dodržať niekoľko pravidiel pre návrh priestorov.

V kuchyni v kombinácii s obývacou izbou musí byť vizuálne oddelená varná zóna od zvyšku priestoru. Na tieto účely môžete použiť konečnú úpravu odlišnú v štruktúre a farbe materiálu, usporiadať barový pult alebo izolovať priestor pomocou kuchynského nábytku.

Ďalšou možnosťou je zariadiť priestory v inom štýle. Vyzdvihuje sa utilitárna kuchyňa, v ktorej dominuje kov a plasty, a útulná obývacia izba s prevahou mäkkých prírodných materiálov, ktoré sa navzájom nespájajú ani bez múru.

Druhá možnosť - kombinácia kuchyne a obývacej izby. Takéto riešenie bude úspešné, ak bude celková plocha priestorov dostatočne veľká. Kuchyňa aj obývacia izba sú vyrobené v rovnakom štýle a farbe, ale priestor so sporákom je oddelený masívnym stolom so zabudovaným umývadlom, stojanom so vstavanou varnou doskou alebo, ak to umožňujú prostriedky a rozmery izieb, s krbom alebo otvoreným krbom s odsávačom pár.
Oddelenie farieb

Ak tieto možnosti vyzerajú drahšie, môžete izby oddeliť kontrastom farieb. Obývací priestor a svetlá kuchyňa zdobená materiálmi tmavých farieb a prírodných farieb sú veľmi výhodné. Nemenej úspešnou možnosťou by bolo navrhnúť podkrovnú kuchyňu - s prvkami nedokončeného muriva, prevahou zmiešaných farieb a odtieňov v kombinácii s obývacou izbou, v ktorej dominujú jednoduché a svetlé farby, elegantný, ale nie prepracovaný, nábytok, svetelné závesy a záclony.

Pomôže tiež rozsiahlemu použitiu umelého kameňa v kuchynskom priestore, imitácii mramoru alebo iných prírodných materiálov. Monumentalita a chlad tohto materiálu dokonale zvýrazní útulnosť a pohodlie obytného priestoru.

Treťou možnosťou je použitie úplne identických materiálov, podobne štýlových ako nábytok a doplnky, ktoré sa líšia výlučne farbou. Napríklad „krémová“ kuchynská linka bude kontrastovať s obývacou izbou zdobenou prírodným drevom, ktorá ich vizuálne oddelí.

Nábytok pre kombinovanú kuchyňu s obývacou izbou

Nábytok by mal slúžiť aj ako členenie ateliérového priestoru v kombinácii s obývacím priestorom kuchyne. V obývacej izbe je odôvodnené použitie nábytku s množstvom mäkkých prvkov. Oddelenie priestorov je najlepšie vykonať pomocou stojana alebo špeciálneho podstavca v tvare písmena U. Doplnená vysokou stoličkou, môže slúžiť ako jedálenský stôl, ktorý šetrí priestor.

Ak je kuchynské štúdio oddelené od obývacej izby barovým pultom, krbom alebo krbom a dizajn dvoch izieb je vyhotovený v rovnakom štýle, zaujímavým riešením by bolo použitie identických prvkov v kuchyni a obývačke. Môže mať rovnaký alebo podobný štýl ako ozdobné vložky z kovu, dreva alebo iného materiálu, použitie materiálov s absolútne identickou textúrou alebo vybavenie oboch miestností nábytkom s podobnými grafickými čalúnnickými prvkami.

Všeobecne platí, že existuje veľa nápadov na zdobenie štandardné trinásť metrov kuchyne. Podkrovie a kuchynské štúdio, jedno alebo dvojradové prevedenie, v kombinácii s balkónom alebo oddelené priečkami - s riadnou distribúciou nábytku, každá kuchyňa bude štýlová a pohodlná pre obyvateľov.

Zanechajte Svoj Komentár