Kúpeľňa - 150 foto príkladov

Moderná kúpeľňa plní množstvo funkcií. Slúži ako priestor na umývanie, umývanie, skladovanie kozmetiky, rôznych domácich drobností, ktoré by mali byť vždy po ruke. Preto musí dizajn kúpeľne spĺňať všetky potreby majiteľa. Nezabudnite na estetiku miestnosti, pretože tu začína a končí deň. Kúpeľňa by mala byť príjemná pre oko, obsahovať všetky potrebné vybavenie, slúži ako miesto pre večernú relaxáciu, majú miesta na ubytovanie všetky potrebné. Kombinácia všetkých funkcií v jednej miestnosti obyčajného bytu je ťažká len na prvý pohľad. Odborníci vedia: neexistujú žiadne nepríjemné kúpeľne, je tu zle koncipovaný dizajn. Existuje mnoho techník, ktoré urobia z kúpeľne obľúbený kútik, kde sa všetci členovia rodiny dobre bavia.

Rekonštrukcia malej kúpeľne: začiatok

Nie každý má šťastie, že má veľkú kúpeľňu. Malé apartmány starých zásob majú často kúpeľne, ktoré nie sú o mnoho väčšie ako box z chladničky. Malá veľkosť prináša určité nepríjemnosti, ale prebudí let fantázie. Prvá vec, ktorá príde na myseľ je pridať drahocenné metrov do kúpeľne prostredníctvom prestavby. Ak chcete rozšíriť miestnosť vám pomôže kombinovať kúpeľňu s WC, môžete presunúť stenu alebo celú kúpeľňu. Súčasné právne predpisy stanovujú určité obmedzenia navrhovanej reštrukturalizácie. Je povolené rozšíriť kúpeľňu len na úkor nebytových priestorov bytu: WC, chodba, komora. Každá prestavba začína projektom, ktorý zabezpečí umiestnenie komunikácie, elektroinštalácie. Projekt bude musieť byť koordinovaný s vládnymi agentúrami. Po koordinácii je možné začať zmenu. Je prípustné pohybovať nielen stenami, ale aj vodovodom: vaňa, umývadlo, WC.
Povrchová úprava a materiály

Hlavnou požiadavkou na materiály pre konečnú úpravu kúpeľne je bezpečnosť a trvanlivosť. Hoci zákon výslovne nezakazuje používanie akýchkoľvek materiálov, je potrebné mať na pamäti, že niektoré prvky povrchovej úpravy môžu priniesť viac ťažkostí ako úžitku. Prírodný kameň sa výrazne prekrýva a sklenené priečky sú krásne, ale nie spoľahlivé. Najobľúbenejšie úpravy:

 • dlaždice z porcelánového kameniva, žulové triesky, syntetické polyméry;
 • mozaika;
 • Plastové panely;
 • strom;
 • Dekoratívny kameň;
 • tapety;
 • sadrokartónové dosky odolné voči vlhkosti;
 • Dekoratívne omietkové farby;
 • kombinovaná povrchová úprava.

Je ľahké sa o tieto materiály starať (vrátane dreva a tapiet, ak majú náter odolný voči vlhkosti) a moderné výrobné postupy umožňujú stelesniť najodvážnejšie interiérové ​​riešenia.
Paul

Materiály na podlahy v kúpeľni musia byť odolné voči vlhkosti, teplotným zmenám, detergentom, aby boli bezpečné a trvanlivé. Pre tieto kritériá sú vhodné mnohé možnosti, ale každá z nich má svoje vlastné charakteristiky.

Dlaždice. Nenechajte si ujsť vodu, postarajte sa o ňu, keď použitie kvalitnej škárky nespôsobí problémy. Výberom dlaždice určitého štýlu, môžete úplne zmeniť interiér kúpeľne.

Parkety Neobvyklé, ale elegantné riešenie "sexuálneho problému". Je vhodné vybrať si plemená stromov odolných voči vlhkosti: tic, smrekovec, wenge.

Laminátové podlahy. Jeden z najodolnejších materiálov.

Hromadná podlaha. Plne vodotesný, hygienický náter.

Pred položením novej podlahy je potrebné demontovať starý náter, dávať pozor na hydroizoláciu, urobiť poter. Potom môžete použiť akékoľvek materiály.

Je to dôležité! Pokúste sa vybrať podlahovú krytinu s protišmykovým povrchom, inak sa kúpeľňa namiesto požadovaného miesta odpočinku zmení na zónu so zvýšeným nebezpečenstvom.

steny

Pred výberom štýl, materiály, farby a textúry steny kúpeľne zarovnať. Zarovnanie sa vykonáva pomocou omietky odolnej voči vlhkosti alebo sadrokartónu na pozinkovanom profile. S využitím sadrokartónu dokončovacie pôjde rýchlejšie, ale bude to vybrať veľa využiteľnej plochy. Zarovnanie povrchov s omietkou je pomalšie, potrebuje čas na vyschnutie. Zloženie zmesi obsahujúcej antifungálne zložky chráni steny pred plesňou. Potom môžete obkladať steny. Ak máte v pláne použiť tapety, farby alebo dekoratívne omietky, po vyrovnaní steny bude musieť tmel. Vhodné pre kúpeľňové vodné farby na báze akrylátov alebo latexu. Latexová farba, na rozdiel od akrylu, vytvára na povrchu film, ktorý neprepúšťa vodu. Akrylová farba sa najlepšie nepoužíva v blízkosti vodných zdrojov. Najrýchlejšia, rozpočtová možnosť konečnej úpravy - umývacia tapeta s lepidlom obsahujúcim antibakteriálne aditíva.
strop

Strop kúpeľne musí mať rovnaké vlastnosti ako steny. Môže byť natretý, potiahnutý vlhkosťou odolnými tapetami, drevotrieskovými doskami so špeciálnym lakom alebo plastom, pomocou zaveseného alebo zaveseného stropu. Všetky tieto povrchy sa ľahko čistia, nemajú strach z kondenzácie, poklesy teploty. Pôvodná možnosť bude zrkadlo alebo vitráže strop. Sklenený povlak môže byť dekorovaný mnohými spôsobmi, vybavený osvetlením a premenený na exkluzívny detail miestnosti. Matné alebo lesklé sklo môže byť tónované, ozdobené fotografickou tlačou - riešenie sa zmestí do akéhokoľvek interiéru, vizuálne zväčšuje miestnosť. Jedinou nevýhodou takéhoto povlaku je jeho krehkosť. To isté sa však dá povedať o strešnom strope. Tkanina je pomerne jednoducho poškodená ostrými predmetmi, takže by ste mali byť opatrní v starostlivosti.

Je dôležité vedieť: ak sú steny tmavšie ako strop, potom je miestnosť vizuálne natiahnutá smerom nahor. Ak je strop tmavší ako steny, miestnosť sa zdá byť priestrannejšia, ale strop sa zdá byť nižší ako v skutočnosti.
Vaňa alebo sprcha?

Opýtajte sa sami seba - čo je dôležitejšie: pohodlie alebo úspora miesta? Ak jasná odpoveď nefunguje, musíte zvážiť vlastnosti oboch možností. Potrebujete kúpeľ, ak:

 • priestor miestnosti umožňuje inštaláciu;
 • nemôžete žiť bez kúpeľa s penovými alebo aromatickými soľami;
 • máte deti do 3 rokov - je vhodnejšie umyť si dieťa v kúpeli;
 • vysoká spotreba vody nie je problémom.

Sprchový kút je užitočný, keď:

 • jednoducho nie je miesto na kúpanie;
 • tlak vody v byte je viac ako 3 bary;
 • Chcem si vziať celý rad vodných procedúr, vrátane vane, tropickej sprchy, aromaterapie a hydromasáže.

V ideálnom prípade môžete doma nastaviť kúpeľ a sprchovací kút. V prvom prípade budete mať možnosť horizontálnej relaxácie v druhom - úspornom priestore pre vodu a kúpeľňu.
Umiestnenie nábytku, spotrebičov, príslušenstva

Moderný dizajn kúpeľne ponúka stovky spôsobov, ako umiestniť potrebné položky. Pre malé a veľké miestnosti existuje jedno všeobecné pravidlo: kúpeľňa by nemala byť preplnená. Všetky položky sú logické vybrať v súlade so stopami. Miniatúrne WC a umývadlo, ktoré bude len spásou v byte s malou kúpeľňou, vo veľkej miestnosti nebude úplne vhodné. Inštalatérstvo je lepšie mať bližšie k vodovodu, kanalizácii. Inštalatérstvo, nábytok, doplnky by mali byť navzájom kombinované, čím by sa v miestnosti vytvoril jeden štýl. Nezabudnite na sekciu pre skladovanie domácich potrieb. Nástenné skrinky s policami môžu byť umiestnené nielen na stenách - dvere sa tiež zmestia. Priestor pod umývadlom sa môže postaviť. Iné doplnky, ako sú vešiaky na uteráky, sú lepšie umiestnené tak, aby boli blízko po ruke, bez toho, aby zasahovali.

Umývadlo a WC

Tulipán, moydodyr, konzola - každá z mušlí má svoje výhody. Tulipán pripomína kvetinu s nohou a za nohou sa skrývajú rúry. Konštrukcia môže byť monolitická alebo oddelená. Sink-moidodyr podobný charakteru slávnej karikatúry, je vybavený pohodlným podstavcom. Model konzoly je stolová doska, ktorá sa montuje do umývadla. Môže to byť stena alebo podlaha. Ak chcete ušetriť miesto, mali by ste zvoliť uhlový dizajn. Umývadlá sú umiestnené vo výške 85 cm, líšia sa šírkou - 50, 56, 65 cm a hĺbkou - 40, 42, 45 a 50 cm, WC je možné v závislosti od modelu namontovať na stenu alebo umiestniť na podlahu. WC misy majú niekoľko druhov: lievikovitý, miskovitý, baldachýn. Prvá a tretia možnosť takmer nedávajú sprej, pre druhú možno budete potrebovať dodatočné nastavenie tlaku vody v nádrži.
Práčka

Práčka v kúpeľni je takmer nedosiahnuteľným snom pre majiteľov malých kúpeľní. Ale výrobcovia robia všetko pre to, aby zariadenie dostali do malej miestnosti. Ale aj keď vám zábery umožňujú šetriť miesto, vopred určte oblasť, ktorú môžete priradiť k umývačke. Odporúča sa inštalovať stroj mimo kúpeľ, aby naň nestriekala voda. Niektorí majú písací stroj pod umývadlom, čistí výklenok, keď je k dispozícii, dokonca sa podarí ho upevniť na stenu nad toaletou. Predné nakladacie modely budú vyžadovať ďalšie centimetre na otvorenie dverí. Ak nemáte priestor navyše, vyberte si techniku ​​s vertikálnym zaťažením - dá sa umiestniť takmer kdekoľvek. Práčka vo vlhkej miestnosti potrebuje špeciálnu zásuvku chránenú pred vlhkosťou. Je dôležité starať sa o uzemnenie.
Skrinky a police

Župany, uteráky, kozmetika, detergenty - to všetko musí byť niekde uskladnené. No, ak kúpeľňový nábytok kombinuje spoločný štýl. V katalógoch nájdete fotografie celého nábytku. Ale nie vždy oblasť kúpeľne obyčajného bytu vám umožní nájsť miesto pre nich. Potom bude musieť interiér vybrať svoje vlastné. Skrinky môžu byť podlahové, stenové alebo s neštandardným umiestnením. Sink-moydodyr alebo obrubník, komoda, úzke vysoké puzdro alebo závesné časti sú rovnako pohodlné. Hlavnou vecou je mať miesto pre ich pohodlné ubytovanie. Police sú pohodlné police, môžu byť umiestnené alebo zavesené. Vzhľadom k absencii stien a dverí, bude dizajn pridať do priestoru ľahkosti, milosti. Kúpeľňové skrinky sú potešené radom modelov: sú hranaté, s jedným alebo dvoma dverami, so zásuvkami, so vstavanou sušičkou.
Zrkadlo

Zrkadlo v kúpeľni nie je len nevyhnutnou vecou, ​​ale aj technikou dizajnu. Zrkadlový povrch opticky prispieva k veľkosti každej miestnosti, zapĺňa ho svetlom, vzduchom. Môžete umiestniť zrkadlo kdekoľvek: nad drez, na dvere, len na voľnej stene - hlavná vec je pre vás pohodlne používať. Okrem steny odrážajúce prvok v ráme alebo bez, môžete si zrkadlo steny, strop, použiť zrkadlo dlaždice v dekorácii alebo nainštalovať veľké podlahové zrkadlo. Zaujímavým riešením je skrinka so zrkadlovými dverami alebo reflexnými panelmi v celej stene, čím vzniká ilúzia nekonečného priestoru. Môžete vytvoriť kompozíciu na voľnej stene zrkadlových prvkov rôznych veľkostí - to je dobrý spôsob, ako ukázať predstavivosť, ozdobiť miestnosť, vytvoriť svoj vlastný štýl. V kúpeľni používajte iba zrkadlá odolné voči vlhkosti.
Kôš na bielizeň

Užitočná je kôš na bielizeň. Malo by to byť:

 • trvanlivé;
 • žiadne odštiepenie, ostré detaily;
 • s vetraním.

Rovnako ako iné doplnky, malo by to byť v súlade s interiérom, pričom nezaberá veľa miesta. Najjednoduchšia možnosť - rohový kôš vyrobený z plastu. Ľahko sa čistí, nepoškodzuje obytný priestor. Prútené kontajnery na bielizeň vyrobené z prútia, ratanu alebo iných prírodných materiálov vyzerajú roztomilé a útulné. Kovové koše sú krásne, ale majú značnú váhu - je lepšie zvoliť si dizajn s kolieskami. Tam sú doplnky z textilu, ale musia byť vysielané často, inak sa stanú pohodlným domom pre plesne a huby. Niektoré kúpeľňový nábytok je vybavený stacionárnymi alebo výsuvnými kontajnermi na bielizeň, sú tiež pohodlné. Kôš si môžete vyrobiť vlastnými rukami z materiálov, ktoré sa vám páčia, pomocou inštrukcií z fotografie z internetu.
osvetlenie

Svietidlá v kúpeľni môžu priniesť na izbu nielen svetlo, ale aj krásu. Ak je plocha kúpeľne nepresahuje 5 metrov štvorcových. m, pre svoje osvetlenie dosť jeden luster s lampou v strede stropu. Zvýraznenie môže byť potrebné v oblasti, kde sa nachádza zrkadlo. To bude ďalšie pohodlie pri použití make-upu. Priestranná izba umožňuje niekoľko druhov osvetlenia. V interiéri:

 • lustre;
 • reflektory;
 • pevnôstky.

Je dôležité, aby bola miestnosť rovnomerne osvetlená. Svetelné zdroje by mali byť umiestnené pod uhlom k povrchom oslnenia. Ak je luster tradične umiestnený na strope, potom môžu byť bodové svetelné prvky umiestnené kdekoľvek: na strope, stenách, stranách zrkadla. Svietniky sú zavesené na stenách v miestach, ktoré potrebujú nielen svetlo, ale aj ozdobiť. Ale je lepšie, aby sa upínacie prípravky priamo nad zrkadlom - skreslili odraz.
Výber interiéru

Výber štýlu závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Existujú však niektoré všeobecné tipy:

 • nevyberajte nábytok a nábytok, rýchlo sa to nudí;
 • nemiešajte veľa štýlov - miestnosť bude vyzerať smiešne;
 • Nepreťažujte priestor mnohými vecami, aby sa priestory nezmenili na blší trh.

Premýšľajte o tom, čo očakávate od svojej kúpeľne. V závislosti od toho, či potrebujete priestor pre blaženosť a relaxáciu, alebo funkčnú miestnosť, štýl kúpeľne bude tiež závisieť. Rozhodnite sa, ktoré farby spájate s relaxáciou, alebo naopak, živosť. Premýšľajte o tom, aké doplnky, ktoré chcete mať v interiéri. Takže bude jednoduchšie určiť požadovaný štýl. Jeho prvky môžu byť realizované v každej aj malej kúpeľni. Na dizajn miniatúrne izby by mali zostať podrobnejšie.

Moderný štýl

Dizajn moderného interiéru je pohodlie, funkčnosť, praktickosť. Tu je miesto pre samonivelačnú podlahu, dlažbu s fotografiami a kresbami s 3D efektom, pochrómované doplnky, cenovo výhodné bezkontaktné sanitárne inžinierstvo. Vhodná bude štandardná alebo futuristická sprcha. Pre malú miestnosť vhodný nábytok s vyhladenými rohmi. Osvetlenie je lepšie dôverovať bodovým zdrojom svetla. Zaujímavý dizajn malej kúpeľne je možné vytvoriť pomocou ľahkých materiálov, optických efektov, ktoré sa dosahujú pomocou zrkadiel. Pridajte farby pomôžu šťavnaté akcenty: krytý kvet s veľkými listami, svetlý koberec, uteráky, mydlové škatule neobvyklého tvaru, zloženie kameňov a mušlí, foto alebo obrázok. Hlavnou vecou nie je preťaženie interiéru detailmi. Stačí dva alebo tri zaujímavé objekty.
Klasický štýl

Nesmrteľná klasika nevychádza z módy. Ak chcete získať elegantný interiér kúpeľne a predviesť skvelú chuť, môžete použiť tmavé drevo, mramor, jeho imitácia, dlaždice a pozlátenie vo výzdobe. Kričiace farby sú neprijateľné, všetky odtiene by mali byť mäkké, bez chrómu a hi-tech - tu nie sú vhodné. Vaňa sa lepšie hodí do interiéru ako sprcha. Budeme musieť vziať do úvahy skromnú veľkosť kúpeľne a vybrať si napríklad sedací kúpeľ. Domáce spotrebiče čo najviac skryť vo výklenku. No, ak je na stene miesto pre pekné svietidlo, zrkadlo v krásnom ráme. Nie nevyhnutne naháňa drahé detaily. Môžete použiť drevené police a kovanie s náterom pripomínajúcim zlato, meď alebo bronz. Interiér dopĺňa elegantná opona pre kúpeľ, obyčajné uteráky a kované alebo drevené držiaky.
Provence

Provence štýl vytvorí dotyk rozpočtu design kúpeľňa. Je ideálny pre malú miestnosť, pretože hlavné bremeno pripadá na detaily. Inštalatérstvo je tu sekundárne - čím jednoduchšie, tým lepšie. Na dekoráciu môžete použiť dekoratívne omietky, mozaiku, dlaždice. Je tu zaujímavá kreatívna technika: z rôznych druhov dlaždíc, panely sú vytvorené na stenu a podlahu. Stojí za to si vybrať obklad s opotrebovaným efektom, ktorý pomôže vytvoriť obývateľný a útulný interiér. Bude podporovaný dreveným nábytkom, skrinkami a policami, maľovanými v pastelových farbách: svetlomodrá, ružová, broskyňová. Textílie s kvetinovou potlačou alebo iným nenápadným vzorom zaplnia miestnosť atmosférou tepla a nehy. Tu sa používa zloženie suché byliny, vonné sviečky, olejové lampy, pretože vône sú tiež dôležitou súčasťou dizajnu. Pomáhajú relaxovať, cítia radosť z bytia.
podkrovie

Tento pozoruhodný štýl sa objavil na križovatke priemyselného a bohémskeho, pričom si z oboch smerov vybral to najlepšie. Stelesnite neobvyklý dizajn kúpeľne na malom námestí. Steny, podlaha, strop sú vyrobené zámerne hrubé. Obklad imitujúci tehlu alebo murivo, omietku, tapetu s textúrou pripomínajúcou stenovú stenu Vám bude vyhovovať. Na takomto podzemnom pozadí sa obyčajná toaleta alebo práčka zmenia na umelecké predmety. Priehľadná sprcha sa tu zmestí, sklo je nepostrádateľným atribútom podkrovia. Zvýraznenie stropu podporí mestský štýl miestnosti. Odstránenie stropu z lustra, ponechanie len drôtu so žiarovkou, nestratíte. Прятать водопроводные трубы не обязательно, они - часть интерьера.A príslušenstvo nie je ťažké vyzdvihnúť: rovnaké rúry budú pôsobiť ako držiaky a drôtené klietky budú užitočné namiesto políc.
minimalizmus

Názov hovorí sám za seba. Nič viac, v malej kúpeľni bude všetko veľmi pohodlné a funkčné. Urobiť interiér v tomto štýle nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať. Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na materiály, ale prísne formy, minimálne farby, skromné ​​doplnky sú povinné. Klasická paleta minimalizmu - biela, čierna, sivá. Inštalatérstvo by malo mať uhly a geometriu, prednostne štvorcové, obdĺžnikové tvary. Závesné zariadenie ušetrí miesto, pridá sa k nemu objem. Dekoratívne prvky nie sú vôbec potrebné. Extrémna ľahkosť, sviežosť, sloboda. Minimalizmus vyžaduje dokonalú čistotu, takmer sterilitu. Zaprášená váza v interiéri Provence dodá atmosféru romantiky a „zaprášený“ minimalizmus dodá smutnú podívanú. Textílie sa nepoužívajú v dizajne, maximálne - uteráky a sprchový záves nie sú nápadné.
Škandinávsky štýl

Cez zdanlivú jednoduchosť so závažnosťou línií, škandinávsky štýl je jedným z coziest. Prírodné materiály sa používajú najmä: drevo, kameň, tkanivo rastlinného pôvodu. Dizajnu dominuje biela farba, tmavé odtiene sú povolené v akcentoch. Musia byť výlučne v prírodnom pásme. V takomto interiéri je príjemne umiestnený, je ľahko dýchateľný, aj keď je organizovaný v minimálnom priestore. V tomto štýle bude prútený kôš na bielizeň vyzerať dokonale. Nemôžete ušetriť na osvetlení - jeden bodový reflektor nemôže robiť. Laconic lustre, svietniky sú v poriadku. Mali by ste si vybrať záclony, uteráky, ľanové a bavlnené obrúsky. Textílie sú prípustné na diverzifikáciu škandinávskych ozdôb liniek, snehových vločiek. Pri výbere príslušenstva dávajú prednosť chrómovým ventilom, môžu byť futuristickým dizajnom.
Farebné riešenia pre malú kúpeľňu

Malé rozmery miestnosti výrazne obmedzujú priestor pre kreativitu. Vyjadrite svoju osobnosť vám pomôže farby. Predtým sa verilo, že farby stien a podlahy by sa nemali zhodovať. Tradične v dizajne kúpeľne pomocou kombinácie teplých a studených tónov. Studené farby dodávajú objem, teplé farby dodávajú pohodlie. Jasné akcenty v interiéri sú zaujímavé, ale ak sú veľké, vizuálne odoberú veľkú časť priestoru. Po prvé, mali by ste sa zamerať na svoj vkus, vzhľadom na preferencie rodinných príslušníkov. Deti budú určite rád šťavnaté odtiene, ale starší rodičia sú nepravdepodobní. Každá farba môže mať vážny vplyv na náladu a pohodu človeka. Ak si želáte, môžete zariadiť izbu v jednofarebnej farbe. Najobľúbenejšie farby pre kúpeľňu sú biela, šedá, modrá, zelená, čiernobiela.

biela

Biela miestnosť je najjasnejšia spomedzi všetkých ostatných riešení. Bude to vyzerať priestranné s akýmkoľvek záberom. Zdá sa, že všetko je jednoduché. Dosť na vyzdvihnutie materiálov na dekoráciu, vybavenie, nábytok, farebné schémy snehu - a dokonalá izba je pripravená. Ale sú tu úskalia. Je dôležité, aby miestnosť doma-štýl, inak to bude ako izba v zdravotníckom zariadení. Tajomstvo spočíva vo výbere správneho dekoru. Po pridaní svetlého závesu alebo koberca uvidíte absolútne nudnú možnosť. Textílie je možné meniť, vždy keď dostanete nový výsledok. Zaujímavý efekt sa dosiahne, ak hráte s odtieňmi bielej. Napríklad, maľovať povrch stien v slonovine, a dať kryt na podlahu s tieňom škrupiny. Ideálna kombinácia sa získa len v priebehu experimentu - fotografie na obaloch s farbou sa často líšia od skutočnosti.

šedá

Šedá vôbec nie je nudná farba. Má veľa výhod. Neutrálna a sivá sivá rôznych odtieňov môže byť perfektným podkladom pre všetky kreatívne nápady. Najčastejšie je v kombinácii s bielou, ale pridajte tmavo modrú až sivú - dostanete šťavnatý štýlový interiér, pár grafitových detailov - situácia sa bude podobať slušnej miestnosti drahého hotela. V tomto ohľade je šedá výhodnejšia ako biela, je viac plastová a pre perlové tóny je úplne dokonalá, ale má charakter. To vám umožní jednoducho vytvoriť luxusný interiér kúpeľne. Šedá je navyše prírodný odtieň kameňa a niektoré druhy dreva, na ktorých je možné hrať pri zdobení kúpeľne v škandinávskom alebo klasickom štýle. Hlavnou vecou je nezabudnúť na dostatočné osvetlenie, inak všetko úsilie nebude mať žiadny vplyv.

modrý

More a obloha - prvá vec, ktorá príde na myseľ pri zmienke o modrom kúpeli. V skutočnosti, výklenok v modrej farbe a jeho odtiene sú oveľa širšie. Máte radi námorné témy? Vyberte si azúrovú v kombinácii s bielou - jednou z klasických kombinácií. Vhodným zameraním bude fotografia, obraz morskej krajiny. Modrá "miluje" okrové, slnečné žlté, oranžové, vlastné odtiene. Ich použitie je pravdivé pre krásnu, veselú kúpeľňu. Trochu ružová, napríklad vo forme koberca - striktne tmavomodrá izba získa jemnú romantickú fleur. A ak sa zlato pridáva do hlbokého kobaltu, v byte sa objaví byt luxusného a krásneho života. Je známe, že modrá paleta upokojuje, dáva dôveru v ich schopnosti, prispôsobuje sa pozitívnemu spôsobu, prináša pocity do úplnej harmónie. A to je presne to, čo je potrebné v dnešnom problémovom svete.

zelená

Je pekné ju obdivovať celé hodiny. Letná svieža zelená pomôže obnoviť atmosféru lesného jazera priamo v byte. V kombinácii s bielou, so všetkými pastelovými paletami: ružová, broskyňová, bledo modrá, bledo fialová, mäkká žltá. Zelená - energia prírody, čo znamená život. V závislosti od tónu, je schopný pomôcť pri vytváraní akéhokoľvek štýlu, akékoľvek kovanie vyzerá proti nemu. Svetlá farba dodá jemnosť, tmavosť - vážnosť, slušnosť. Zelená - farba pokoja, relaxácia, príjemná blaženosť po náročnom dni. Zelená zlepšuje náladu, normalizuje nervový systém. S ním, najviac optimálne hral rastliny v interiéri, pretože je to ich natívne farby. Túto techniku ​​je možné použiť, keď je v kúpeľni vybavená skutočná zimná záhrada. Jedinou chybou, ktorá môže byť vykonaná pri práci so zelenou je použitie len jedného z jeho odtieňov.

Čierna a biela

Čierna s bielym je skutočne ukážkou štýlu a elegancie kúpeľne. So správnym prístupom sa bude podobať fotografii kráľovských bytov z retro časopisu. Pomocou týchto dvoch farieb vo variáciách rôznych odtieňov je možné dosiahnuť rôzne výsledky. Čierna a biela len na prvý pohľad antagonistov. V skutočnosti sa dokonale vzájomne dopĺňajú, dávno sa stali klasickou kombináciou. Zebra, šachová klietka, hrach - možnosti, ktoré ležia na povrchu. Jedná sa o extravagantný, ale veľmi štýlový spôsob, ako ozdobiť podlahu, jednu zo stien, kusy nábytku. Čierna môže zvýrazniť niektoré detaily v bielej farbe, miesto akcentov. Len biely vzor na čiernom pozadí, alebo naopak - nepostrádateľná technika zdobenia. Pozoruhodná kombinácia je taká sebestačná, že nepotrebuje ďalšiu dekoráciu s inými farbami. Nikto im nezakazuje používať, ale bez prísad bude dizajn pevný, výstižný, úplný.

Dizajn v Chruščove

Šťastní majitelia týchto apartmánov vedia z prvej ruky, čo je stiesnenosť. Hygiena roh, nepresahujúci 3,5 m2. m., nazývané inak ako v kúpeľni, jazyk sa neotáča. Čím zaujímavejšia je úloha majiteľa pri výbere dizajnu miestnosti. Na to, aby „Gordian“ kúpeľňa prestala byť problémom, potrebujete:

 • vybrať ľahké materiály na dekoráciu;
 • myslieť na kompaktné, zavesené, rohové inštalatérske práce;
 • používať steny na skladovanie, ktoré sú vybavené závesnými alebo rohovými viacpodlažnými policami;
 • Neskladujte na zrkadlá, osvetlenie.

Dajte objem pomôže iným vizuálnym technikám. Napríklad široké zvislé pruhy v kombinácii s úzkym okrajom na stene. Ak chcete, každý roh sa môže premeniť na rajské hniezdo. Hlavnou vecou nie je stratiť optimizmus a nebáť sa experimentovať.
2 m2
3 m2
4 m2
5 m2
Loading...

Zanechajte Svoj Komentár