Dizajn kuchyne 9 m2 - 70 fotografií nápadov a príkladov interiéru

Pohodlná kuchyňa je miesto, ktorého hlavnými kritériami je pohodlie a praktickosť počas pracovného procesu spojeného s varením, umývaním riadu. Zároveň musíte nájsť pekne vyzerajúci dizajn tak, aby bolo v ňom príjemné, aby sa objavila chuť do jedla, aby sa vytvorila domáca atmosféra. Majitelia malých priestorov by si mali zvoliť interiérový dizajn so špeciálnou starostlivosťou, pričom by sa mali ušetriť maximálne dostupné plochy. Ale aj v tomto prípade môžete navrhnúť kuchyňu s rozlohou 9 m2. m zaujímavé, kreatívne a nie nudné, a ako to urobiť správne, čítajte ďalej.

Hlavné črty organizácie interiéru

Táto veľkosť je 9 metrov štvorcových. m má svoje vlastné triky, ktoré je potrebné zohľadniť pred začatím opráv. Ak je to možné, je potrebné sa zbaviť nadmerného neporiadku v priestore, odstrániť všetky súčasné časti, ktoré nenesú funkčnú záťaž. Takýto jasný minimalizmus umožní použitie každého centimetra dostupného múdro. Uistite sa, že nábytok je kompaktný, ergonomický, aby ste zabezpečili pohodlný prietok v miestnosti. Najlepšie je, ak sú v ňom nainštalované zasúvateľné skladovacie systémy, napríklad pod sedadlom malej rohovej pohovky.

Vyskúšajte všetky spôsoby, o ktorých sa bude diskutovať ďalej, aby sa táto oblasť zvýšila. Ak máte balkón, môžete ho skombinovať, dať tam chladničku. Parapet možno rozšíriť a použiť ako stolovú dosku, pre ktorú bude príjemné mať večeru s celou rodinou.

Nenechajte sa uniesť tmavou farbou v povrchovej úprave. Materiály si vyberajú ľahké, svetlé farby, s lesklým povrchom, dobre odrážajúcim svetlo, aby nemali efekt štipky.

Priestor v blízkosti otvárania okien nie je potrebný na vynútenie vysokých skríň, objemného nábytku. Tým sa zabráni prenikaniu denného svetla do vnútra. Záclony by mali byť ľahké, priesvitné, alebo zvoliť rolety, možnosti roliek.
Ako správne zvoliť plánovacie riešenie

Spočiatku by ste mali analyzovať tvar miestnosti, pretože základné usporiadanie nábytku a domácich potrieb závisí od jeho konfigurácie. Ak je miestnosť v blízkosti symetrického námestia, potom máte viac možností na výber umiestnenia modulov, aby sa vytvorila harmonickejšia atmosféra. Tu sú relevantné takmer všetky možnosti plánovania. Ak je to žiaduce, môžete predĺžiť inštaláciou svetlej pracovnej dosky, zdôrazniť horizontálnu polohu v pevnom rade nástenných skriniek.

Pre predĺžený tvar je potrebná malá korekcia pomocou predĺžených vertikálnych prvkov. Vysoká úloha s vnútorným úložným systémom, veľkou chladničkou, rúrou so vstavanou rúrou bude s touto úlohou dobre fungovať. Vertikálne zrkadlo, úzky pás fotografie tapety, mozaika linka môže zdôrazniť pozornosť.

Ďalej uvádzame možné typy plánovania interiéru v 9 štvorcoch:

  • V tvare U vám umožní realizovať pohodlnú, priestrannú pracovnú plochu, v ktorej bude po ruke všetko potrebné vybavenie. Priestor je najvhodnejší na varenie všetkých druhov jedál. Táto možnosť dobre zapadne do predĺžených 9 metrov štvorcových. m. Na jednej zo stien je možné umiestniť chladničku a vstavané spotrebiče a naproti vybaviť jedálenský kút. Ak sa okno nachádza na krátkej stene, môžete si pod ňu vybaviť umývadlo, kombinovať dosku s parapetom, aby sa ušetrilo miesto. Zasúvací skladovací systém sa perfektne zmestí pod okno.
  • Roh je obľúbený, pretože vyzerá optimálne moderné vstavané spotrebiče, zadlabacie povrchy. Nábytok je umiestnený okolo dvoch priľahlých stien - dlhé a krátke. V rohu interiéru určite potrebujete zvýrazňujúci prvok v podobe umývadla, dosky, ktorá je funkčným centrom kompozície. Jedáleň sa nachádza oproti dlhej stene s náhlavnou súpravou. To môže tiež byť vhodné gauč, pohovka, ak to nie je v rozpore s dverami a oknami.
  • Jeden riadok zabezpečuje usporiadanie jednej zo stien. Tento typ je vhodný pre rozšírené miestnosti, ale pre organizáciu jedálenského stola bude malý priestor. Namiesto toho môžete nainštalovať nástenný barový pult a vybrať si skladacie stoličky. V štvorcovej konfigurácii vám rozloženie v rade umožní vytvoriť plnohodnotnú jedáleň, ale v tomto prípade bude práca malá. Bude to vhodné, ak budete variť trochu.
Lucky farebné kombinácie

Pri výbere najlepšieho farebného riešenia v miestnosti by ste sa mali riadiť svetlými paletami. Tmavé tóny vytvoria tmavú atmosféru v malej ploche 9 štvorcov, stláčajúc, pristávajúc na strop. Ale svetlé odtiene naopak dodajú trochu vzdušnosti, vizuálne upravia hlasitosť, miestnosť bude naplnená svetlom a priestrannosťou.

Aby svetlá izba nevyzerala matne a monotónne, musíte zvoliť kombináciu niekoľkých farieb, ktoré sú blízke tónom, čo by odrážalo zvolený štýl. Ak chcete zvýrazniť škvrny v kompozícii, môžete pridať svetlé tóny v podobe originálnej zástery, krásne záclony, stolný priťahujúci vzhľad.

Ak berieme ako základ bielu farbu, atmosféra nemusí byť celkom pohodlná, niečo ako nemocničné oddelenie. Áno, a na udržanie čistoty bude musieť vynaložiť viac úsilia. V tomto prípade musíte do bielej základne pridať také odtiene ako béžová, krémová brulee, perla, metalíza, pastel, ktorý sa bude nachádzať vo výzdobe, textil, nábytok.

V kombinácii s farbou sviežej zelenej, žltej, bledo modrej, azúrovej, bielej a pastelových farieb bude vyzerať veľmi sviežo, optimisticky, naplní atmosféru špeciálnou energiou a zvýši chuť a náladu prítomných. Ale najlepšie je vyhnúť sa smaragdu. Teplé žlté a oranžové odtiene budú úspešné, rovnako ako rad farieb v blízkosti prírodného svetlého dreva. Táto farebná kombinácia vyzerá pohodlne, nie chytľavo a vkusne.

Ak chcete dosiahnuť eleganciu a ušľachtilosť, interiérová myšlienka vo farbe šampanského bude dobrý nápad. Tento teplý krémový tón zapadne do akéhokoľvek štýlu. Farba vzduchu bude vyzerať krásne v kombinácii s kovovými nátermi, ktoré sú charakteristické pre špičkové technológie. Farba dokonale spolupracuje s citrónmi, broskyňami, svetlými ružovými paletami a vytvára slávnostnú, slávnostnú, elegantnú atmosféru.
Zásady pre zvýšenie využiteľného priestoru

V závislosti od tvaru vašej miestnosti si môžete vyzdvihnúť niektoré praktické rady, aby ste pre domácnosť usporiadali priestor čo najpohodlnejšie. Niekedy sa odporúča aj jedáleň mimo miestnosti, napríklad v obývacej izbe, čím sa uvoľní priestor na usporiadanie plnohodnotného, ​​pohodlného pracovného priestoru. Takéto obete nebudú zbytočné, pretože hosteska bude môcť pokojne chodiť po svojom podnikaní a zvyšok rodiny sa môže pokojne na večeru v príjemnej atmosfére. Tiež pozor na nasledujúce nuansy, užitočné pre rozšírenie quadrature:

  • Vstupný priestor by nemal byť preplnený cudzími nepotrebnými predmetmi. Ak sa dvere otvárajú na vnútornú stranu, je najlepšie ju preorientovať na vonkajší otvor. S rovnakým účelom použitia posuvné vstupné dizajn, alebo možnosť s skladací priečkou. Štýlové a moderné pohľadové dvere tónovaného skla. Samotné dvere môžu byť úplne odstránené tým, že sa na jeho mieste vytvorí krásny oblúk s LED osvetlením.
  • Stojí za to zbaviť sa objemného nábytku a nahradiť ho priestranným pohodlným headsetom. Moduly môžu byť vyrobené vysoko, vybavené modernými skladovacími systémami. Na stenách môžete pripevniť otvorené regály, vybavené oceľovými konzolami.
  • Pre malú rodinu, môžete zvážiť možnosť so skladacím stolom, drop-down podľa potreby. Samotná stolová doska môže byť vytvorená ako pokračovanie parapetu, alebo môže byť zhotovená na posuvnom mechanizme.
  • Použitie špeciálnych kovových koľajníc umožní praktické umiestnenie riadu, pohárov, uterákov, priamo nad umývadlom na stenu.
  • Pracovnú plochu je možné zväčšiť použitím špeciálneho krytu, ktorý v prípade potreby uzavrie umývadlo alebo varné dosky. Posuvné moduly pri otváraní vytvoria prídavný stôl na rezanie zeleniny.
  • Ak chcete vizuálne zväčšiť malú plochu, musíte použiť svetlé farby v dekorácii, strope a náhlavnej súprave. Stolová doska a stoličky môžu byť vyrobené z priehľadných, priesvitných materiálov. Je potrebné vyhnúť sa veľkej prítomnosti dekoratívnych doplnkov, ako aj príliš veľkých, svetlých škvŕn, vzorov. Povrchy by mali mať reflexný efekt (lesk, zrkadlové prevedenie, lesklé škvrny). No a, samozrejme, dobre premyslené osvetlenie: okno bez lamiel, záclony nie sú husté, hlavný luster a bodové svetlá okolo pracovnej plochy.
Emisie umiestnenia domácich spotrebičov a spotrebičov

Pre izbu 9 metrov štvorcových. m, ktorý chcem vybaviť najnovšími technológiami, vyberte vstavané spotrebiče, ktoré sú kompaktné a pohodlné na obsluhu. Je žiaduce, aby všetky výrobky pre domácnosť boli zakúpené v rovnakej značke, aby ich geometrické, materiálové, textúrne a farebné schémy boli navzájom kombinované, čím sa vytvorí harmonické zloženie.

Rada. Pre 9-metrový interiér je možné zvoliť hĺbku vybavenia, ktorá nie je štandardná, ale redukovaná, napríklad, asi 40-45 cm, čím zanecháva užitočné miesto pre iné predmety alebo uličky.

Pre mikrovlnnú rúru, dobré miesto pre inštaláciu pod nástenné skrinky. V takom prípade, ak rúru používate len zriedka, môžete sa obmedziť na varnú dosku a pod ňou postaviť krabice na uskladnenie rôznych nádob. Výhodnejšie je dávať multifunkčným modelom, ktoré kombinujú niekoľko spotrebičov, napríklad mikrovlnnú rúru, parník a rúru.
Správne umiestnenie nábytku: kam dať pohovku, stôl, stoličky

Umiestnenie jedálenskej skupiny by malo prispieť k príjemnému času pri jedle, ako aj príjemnému pocitu v procese hľadania. Veľkosť stola a počet miest sú zvolené v závislosti od toho, koľko ľudí žije v byte a od ich životného štýlu. Pre rýchle občerstvenie alebo šálku kávy v dopoludňajších hodinách môže byť izba vybavená štýlovým barovým pultom. Na jej vyzdvihnutie kompaktné skladacie stoličky. Ak je rodina veľká a všetci spoločne sa radi zhromaždia pri večeri, nemôžete sa bez plnohodnotného jedálenského stola. Ak nie je možné usporiadať túto skupinu v obývacej izbe, potom musíte vymyslieť najúspešnejšie riešenia pre jej umiestnenie.

Pre predĺžený tvar miestnosti, môžete umiestniť jedálenský kút pri okne, umiestnenie dvoch malých pohoviek oproti sebe, ich rozdelenie na kompaktný stôl. Zvyšok dispozície je v dvoch alebo v jednom rade, s pomerne úzkymi modulmi.

Súprava v tvare l sa zmestí do štvorcového tvaru, pred ktorým môžete položiť uhlovú pohovku s organickým stolom. Skvelá možnosť pre veľkú rodinu pre domáce stretnutie.

Najjednoduchšia myšlienka, ktorá kedysi bola vzorom popularity, je usporiadanie stola a 4 stoličiek. V tomto prípade je zaujímavé poraziť skupinu, ktorá pomôže použiť moderné materiály na nábytok, ako je tvrdené sklo so vzormi. V modernom štýle sa nachádzajú stoličky s neobvyklým dizajnom alebo skladacím mechanizmom.
Ako navrhnúť kuchyňu s balkónom

Ak priľahnete na balkón, máte skvelú príležitosť vytvoriť originálny, zaujímavý dizajn, ktorý kombinuje obe miestnosti do jednej. To sa vykonáva pod podmienkou, že balkón je presklený a dobre izolovaný. Rekonštrukcia zvýši priestor miestnosti, dodá viac svetla vďaka panoramatickému preskleniu, nebude vyzerať nudne.

Okná a dvere je možné demontovať a na zvyšnej priehradke usporiadať pult. V inom prípade sú separačné štruktúry úplne odstránené a priestor sa stáva jedným. To umožňuje zaujímavo poraziť objavené miesto, pripomínajúce arkierové okno. Tam môžete urobiť obed skupiny vedľa krásny výhľad z okna.

Ak odstránite samotné okno a vykonáte mini bar na zostávajúcom parapete, skončíte s kreatívnym miestom na raňajky alebo na párty s priateľmi. Realizujú sa aj projekty, pri ktorých je okenný parapet predĺžený o stolovú dosku a pod ním je inštalovaný skladovací systém vo forme krabíc a políc. Kompaktným riešením by bola inštalácia práčky pod týmto miestom.
Rohové usporiadanie: ako vytvoriť interiérový projekt

Rohový typ umiestnenia umožňuje správne využitie priestoru, usporiadanie najpraktickejšieho pracovného trojuholníka medzi umývadlom, varnou doskou a chladničkou. Súprava v tomto prípade sa nachádza na dvoch priľahlých stenách.

Riešenie v tvare L je ideálne ako pre predĺžený tvar, tak aj pre štvorec. Na umývanie môžete nájsť miesto v rohu, pod ním vytvoriť systém boxov, políc pravouhlého alebo rezaného typu. Varná doska je namontovaná na jednej strane umývadla, ktorá je rozdelená na miesto na rezanie zeleniny.

Rada. Chladnička je najlepšie dať na druhú stranu umývadla. Vo vzdialenom rohu, pri pohľade z dverí. Je vhodné kúpiť si vysoký model, ktorý vďaka svojej veľkosti vizuálne zvýši strop.

Rohové kuchyne vyzerajú v každom štýle krásne a organicky zdôrazňujú všetky výhody miestnosti. Takáto organizácia objektov šetrí priestor a zapája sa do ťažko prístupného rohu miesta, kde sa pracuje. Ďalším plusom je vynikajúce rozdelenie priestoru pomocou umiestnenia modulov. Naproti rohu slúchadlá, môžete dať jedálenský skupina, ak rozmery dovoľujú.
Klasické riešenie: čo potrebujete vedieť

Tradičné klasiky sa vyznačujú krásou, eleganciou, prísnosťou chuti, diskrétnou eleganciou. Vzhľadom k tomu, klasiky sú relevantné pastelové, svetlé farby, tento dizajn je vhodný pre naše zábery. Povrchová úprava vykonáva svetlú paletu hnedej, béžovej, jemnej žltej farby, čím sa zabráni nasýteniu a jedovatým odtieňom. Na stenách potrebujete kvetinový vzor, ​​bunku, prúžok. Dekor má zvyčajne pozlátený okraj alebo umelé starnutie. Súprava je symetrická, s prísnou geometriou.

V dizajne nemôže robiť bez prírodných materiálov - drevo, mramor, kameň, alebo imitácia ich kvality. Pre podlahy s parketami, laminát, dlaždice s jasnými vzormi. Manuálna štukatúra sa často nachádza na strope.

Usporiadania sú lineárne alebo hranaté, usporiadanie všetkých položiek, vybavenia a nábytku tak symetricky, ako je to možné, pozdĺž rovných, prísnych línií.
Jemnosť interiéru v modernom štýle

Modernejšie dizajnové riešenia oslovia všetkých milovníkov niečoho nového a módneho. Takýto interiér by mal kombinovať najnovšie modely domácich spotrebičov, svetlejšie farby v dekorácii v porovnaní s klasikou, najfunkčnejšie nastavenie s pôvodným dizajnom. Stručný pohľad na niektoré súčasné štýly.

Minimalizmus. Hlavným rysom štýlu - minimum detailu, farby a dekorácie, jednoduchosť a stručnosť situácie, funkčný nábytok squat, udržovaný v jednom dizajne. Vstavané domáce spotrebiče. Čiary fasády majú čisté formy s jasne viditeľnými čiarami. Je dôležité správne skryť úložný systém, čo ho robí neviditeľným oproti všeobecnému pozadiu. Pre minimalizmus je potrebné zabezpečiť veľa vzdušnosti, svetla, priestoru.

High-tech Plnené veľkým množstvom umelého kameňa, plastu, skla a kovu, ktoré výrazne prevládajú, sa líšia textúrou. Prevažne rovné čiary fasády s lesklým efektom. Minimálne dekorácie a dekor. Najnovšie inovácie vstavané spotrebiče, príslušenstvo. Používa sa štýlový kontrast tmavých a svetlých alebo neutrálnych odtieňov bielej, čiernej, šedej, hnedej, béžovej. Pozornosť sa sústreďuje na osvetlenie pracovných a jedálenských priestorov.

Modern. Tento štýl je starostlivo premyslený, berúc do úvahy výhody každého detailu, preto neobsahuje príliš veľa. Tu nájdete veľa lesklých povrchov, hladkých a reflexných. Prítomný je aj sklo a kov. Vstavané multifunkčné domáce spotrebiče. Komunikácia je skrytá za obložením alebo diskrétne zamaskovaná. Osvetlenie poskytuje veľký počet vstavaných svetiel. Z dekoru - zelených v kvetináčoch, vázy na podlahe, jasných textílií na zadnej strane stoličky, môžu byť fotografie, maľby, abstrakcie.

Art Deco. Kombinuje starožitné starožitnosti, ultra módne výrobky a exotické poznámky. Takáto zmes by mala vyzerať veľmi luxusne a bohato, ale zároveň by mala byť praktická pre majiteľov. Line náhlavná súprava hladká, bez náhlej kvapky. Prevažujú hlboké, zdržanlivé farby blízke ušľachtilým.

Avangard. Neexistujú prakticky žiadne pravidlá, hlavná vec je vytvoriť kompozíciu pripomínajúcu mozaiku, s jasným dynamickým ornamentom, ako by to bolo z abstraktných obrázkov umelca. Neštandardné riešenia sú vítané, avšak každý detail je starostlivo premyslený.

Zchátralý šik. Это, прежде всего неисчерпаемый романтизм, погруженный в кружевную, нежную атмосферу. Повсюду можно увидеть старинную натуральную мебель, с художественным состариванием. Эти предметы выглядят душевно и тепло. Основное место в композиции занимают пастельные цвета.

Loft.Štýl pripomína priemyselné a priemyselné priestory, ktoré sa prenášajú pod strechou obytného domu. Charakterizované zdržanlivosťou, dostupnosťou, neopatrnou praktickosťou. Akceptujte hrubé textúry, napríklad môžete nechať jednu zo stien tehál, betón v hrubom prevedení. Môžu existovať moderné aj vzácne modely. Je dôležité zabezpečiť jasné osvetlenie, napríklad žiarovky na zaveseniach. Z farebnej palety sú charakteristické kovové, červené tehly, bohatá hnedá, fľaša zelená, bordová, sivá, béžová odtiene, ako aj čiernobiely kontrast.

Boho. Zahŕňa vytvorenie podobnosti tvorivej poruchy, vyjadrenej v prítomnosti opotrebovaných, opotrebovaných výrobkov, pestrej farby. Obsahuje množstvo rôznych dekorácií a ďalších detailov - všetky druhy prútených krabíc, staré knihy na otvorených policiach, originálne lustre na vešiakoch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár