Dizajn domu +155 príkladov dizajnu interiéru

Všetci sme iní. Každý z nás má svoj vlastný vkus. To sa prejavuje v oblečení, akékoľvek preferencie, má priamy vplyv na dizajn domu. Interiér je kolektívny pojem. Zahŕňa nielen štýl, ale aj výber farieb a materiálov, čo robí dekor vlastnými rukami atď.

Pri dojednaní je dôležité určiť interiérový dizajn vidieckeho domu. Po náročných pracovných dňoch je príjemné vrátiť sa do útulných a krásnych dizajnérskych domov. Správny interiér podporuje relaxáciu, energizuje, vytvára náladu všetkých členov rodiny a je dokonca schopný zlepšiť pohodu.

Určite štýl

Skôr ako sa rozhodnete pre štýl, odporúčame Vám odpovedať na nasledujúce otázky:

 • Aká farba je spojená s relaxáciou?
 • Aký predmet podporuje odpočinok?
 • Aký materiál je vhodný do vnútra spálne?
 • Aké predmety prinášajú radosť?
 • S čím sa stotožňujete?
 • Aký by mohol byť vnútorný dizajn súkromných domov a chalúp?

Odpovede pomôžu vytvoriť moderný dizajn. Každý môže dať svoje bývanie individualitu a jedinečnosť. Hlavná vec - nepreháňajte to s dekorom. Dizajn by mal byť harmonický. Odstráňte nepríjemné položky. Ak si nemôžete vybrať najlepší dizajn interiéru sami, odporúčame, aby ste sa obrátili na dizajnéra a požiadali o pomoc. Môžete tiež nájsť návrhy pre domy s interiérom na internete. Najlepšie projektové projekty sú vždy vo verejnej sfére.

Krásne návrhy domov sú prezentované v nasledujúcich štýloch:

 • Provence;
 • country hudba;
 • arabčina;
 • minimalizmus;
 • high-tech;
 • angličtina;
 • US;
 • chata a tak ďalej

Moderný interiér vidieckeho domu začína plánovaním. V tomto štádiu rozvíjať a hodnotiť riešenia. Majiteľ súkromného domu je určený územným plánovaním. Stupeň, v ktorom majiteľ vyberá farby a textúry, sa nazýva vývoj štýlu. Posledná fáza, realizácia projektu, spočíva vo výbere materiálov, zariadení, inžinierskych sietí.

Čo ak existuje niekoľko ľudí žijúcich pod jednou strechou s rôznymi preferenciami? V tomto prípade by mal mať každý člen rodiny vlastný kútik, v ktorom bude stelesňovať osobné myšlienky. Pozrite sa na internete pre rôzne interiéry vidieckych domov a dohodnite sa. Vďaka dizajnovým riešeniam je možné dosiahnuť, že interiér moderného domu je harmonický vo vnútri.

Odporúčame zvážiť možné štýly usporiadania súkromného domu.




Provence - francúzska klasika

Najlepšie interiéry domov sú vyrobené v štýle Provence. Vyznačujú sa mierom, ľahkosťou, romantikou krajiny, blízkosťou prírody a rafinovanosťou.

Provence nemožno zamieňať s iným štýlom. Má svoje vlastné charakteristiky:

 • pastelové odtiene;
 • obielené steny;
 • zarámované krajiny;
 • kvetinový vzor na látkach;
 • elegantné kovanie;
 • detailne minimalizmus;
 • okná s oknami.

Tento štýl štýl si myslíte, že o odpočinku na mori, olivové háje, levandulové polia, voňavé korenie, makových polí.

Pri výrobe stien je potrebné použiť dekoratívne omietky. Aplikuje sa zhruba, takže steny sú nerovnomerné a drsné. Niektoré izby sú opláštené jednoduchou doskou, maľované vo svetlých farbách. Kuchynská zástera je najčastejšie rozložená z glazovaných tehál, ale je možné použiť aj prírodný kameň alebo obyčajnú dlažbu.

Na podlahu aplikujte maľované drevené dosky alebo terakotový porcelán. V starých francúzskych budovách nájdete na podlahe nenatreté dosky. Interiér chaty v modernom štýle Provence zachováva túto tradíciu a neumožňuje použitie podlahy ako laminát, parkety alebo linoleum.

Pre stropy použite svetlé farby a kontrastné farebné lúče. Biele dvere sú inštalované v izbách, starnú a maľované kvetmi. Interiérový dizajn súkromného domu je podporený francúzskymi oknami. Rámy sa skladajú z niekoľkých častí. Výhodná je biela farba.

Provensálsky nábytok je funkčný a elegantný. Nemali by ste si vybrať vyrezávané slúchadlá s detailmi. Izby sú zariadené v pastelových odtieňoch: levanduľa, smotana, žltá, modrá. Dom je zdobený textilom: závoj, klietka, ľan, gobelín.




Krajina - blízkosť prírody

Ďalší interiér súkromného domu v modernom štýle, o ktorom mnohí snívajú, sa nazýva krajina. Jedná sa o solídny vidiecky dom s elegantnými závesmi, ľahkými kúskami, dreveným nábytkom. Štýl bol definovaný ako nezávislý na začiatku päťdesiatych rokov. Stala sa populárnou vďaka svojej funkčnosti a pohodliu. Má niekoľko smerov. Anglická a francúzska krajina sa výrazne líšia. Sú však v podstate založené na vidieckom živote.

Dnes sú známe tieto oblasti country hudby:

 • francúzsky;
 • Swiss;
 • angličtina;
 • nemecký;
 • Talian;
 • US.

Interiérový dizajn vidieckeho domu v modernom vidieckom štýle má charakteristické vlastnosti:

 • pokojné farby;
 • žiadne kudrlinky;
 • Jedinečné jedlá;
 • prírodné materiály;
 • kované predmety;
 • pôvodné textílie;
 • Textúrovaný nábytok;
 • Urob si sám dekor.

V tomto štýle sú izby jednoducho zariadené, ale s chuťou. Steny, podlaha, strop natretý v jednej farbe. Kuchyňa je zdobená ručne vyrobenými keramickými, drevenými alebo medenými riadmi. Všetky prvky nachádzajúce sa v dome sú vyrobené z prírodných materiálov. Krajina umožňuje kované položky. Kuchynský stôl je pokrytý obrusom, závesné závesy sú zavesené na oknách, postele sú potiahnuté ručnými prikrývkami a na podlahe sú položené domáce koberce alebo kožky.

Krajina je bohatá na dekoráciu vlastnými rukami. Líši sa od ostatných oblastí farebného rozsahu. Interiér domu by mal byť vykonaný v tlmených pastelových odtieňoch. Krajina umožňuje použitie kvetinových alebo bunkových vzorov.

Pre interiér krajiny pomocou lakovaného, ​​dreveného, ​​kovaného nábytku, ratanu alebo textilu. Slúchadlá s mikrofónom majú jednoduché a jasné formy bez monogramov a nadmerného dekoru. V kuchyni je dobre vyzerajúci bufet, police, veľký jedálenský stôl, stoličky alebo drevená lavica. V obývacej izbe sa nachádza čalúnený nábytok, malý stôl, veľké police na knihy. V spálni je pohodlné lôžko.

Jednoduchosť izieb je zdôraznená textilom. Krajina víta obrúsky, obrusy, prikrývky, prelamované záclony, domáce koberce. V tomto interiéri kombinujte dve farby: zelenú a bielu, ružovú a zelenú, levanduľu a žltú. Okná spálne sú zdobené závesmi na podlahu. Musia zabezpečiť chytenie. Prehoz na posteľ by mal byť v súlade so závesmi. Na podlahe obývacej izby je položený koberec, okná sú zdobené jednoduchými závesmi. Možno použitie textílií v technike patchwork.

Moderná krajina umožňuje použitie porcelánovej kameniny na podlahe. Najčastejšie sa však používajú konštrukčné drevené dosky. Sú znečistené škvrnami alebo bežnými olejovými farbami. Zvieracie kože, jutové rohože, vlnené koberce, domáce koberce alebo chodníky sú umiestnené na podlahe.

Používajú strečové tkaniny alebo drevené dosky na dekoráciu stien, aby kameň alebo tehál dekor, lepidlo farebné tapety, použitie obyčajné omietky.

Krajina miluje dekor. Množstvo jedál, figúr, svietnikov nepokazí interiér domu. Naopak, izby získavajú svoju individualitu a originalitu. Jedáleň je zdobená vázami s čerstvými kvetmi. Na stenách visia krajiny s vidieckymi motívmi. Kuchyňa je zdobená kovovými alebo keramickými riadmi, košíkami, domácimi nádobami na obilniny a korením. Najlepšie dekorácie domov sa získavajú pomocou dekorácie vlastnými rukami.




Arabský štýl alebo východ je citlivá záležitosť

Arabský štýl "vonia" luxusu, kadidla, páchnucich olejov, horúcich nocí. Je založená na islamských tradíciách a domácej výzdobe. Nie je nutné zdobiť miestnosť drahými predmetmi. Hlavnou vecou v tomto kurze je hodiť prach do očí, aby hostia mali dojem o nespočetnom bohatstve hostiteľa.

Podľa Koránu sú kresby života zakázané, preto tento východný interiér nemá žiadne malebné ani sochárske prvky. Je však bohatá na zložité vzory a arabesky.

Vzory sa zobrazujú na stenách aj na stropoch, stĺpoch a dokonca aj nábytku. Izby využívali veľa textilu: stany, koberce a vankúše. Pre tento tok nedovoľujeme minimalizmus.

Európsky človek je ťažké pochopiť podstatu arabského interiéru. Vankúše na podlahe nahrádzajú stoličky, čalúnený nábytok je pokrytý pestrými saténovými krytmi. Niekedy v obývacej izbe majú nízky vykladaný stôl. Hlavnou položkou v spálni je posteľ s baldachýnom. Je umiestnený v strede miestnosti. Je možné umiestniť nízke skrinky s prelamovanými fasádami.

Textílie zdôrazňujú arabskú chuť. Na podlahe, stoličky, pohovky a pohovky dať svetlé koberce s komplexnými vzormi. Okná sú zdobené ťažkými, viacvrstvovými závesmi s lambrequínmi.

Dizajn vidieckeho domu v modernom štýle zahŕňa veľa osvetlenia. Majú vymyslené tvary a poskytujú tlmené, teplé svetlo. Ak chcete hrať so svetlom a tieňom, lampy s ťažkými tienidlami, stojacími lampami, kovanými lustrami, svietnikmi, svietnikmi sú inštalované v izbách.



Arabi nemajú žiadne dvere. V tomto prípade sú uličky pokryté kobercami. Moderný arabský dizajn interiéru však umožňuje použitie vyrezávaných dverí.

Tip: pri dizajne interiéru v arabskom štýle nepoužívajte fotografie a maľby. Okrem toho, moderné súpravy nábytku nie sú povolené!

Minimalizmus - uvoľnenie priestoru

Dnes stále viac a viac ľudí navrhuje svoje domy v štýle minimalizmu. Tento prúd sa vyznačuje pravidelnými tvarmi, rezervovanými farbami, monolitickými povrchmi, jednoduchými materiálmi, voľným priestorom, otvorenými oknami, multifunkčným nábytkom, stručným osvetlením, minimálnym dekorom.

Minimalizmus je vo veku čiernej a bielej. Malé svetlé akcenty, ktoré zvýrazňujú vzdušnosť súkromného domu, sú prípustné. Akcenty by mali ovplyvniť malé predmety a povrchy.

Podlaha musí byť stručná. Návrhári radia zostať na podlahe, laminát, neutrálne farebné koberce alebo porcelán. Podlahové krytiny jednotlivých miestností sa môžu líšiť, ale musia byť navrhnuté v rovnakej farebnej schéme. Minimalizmus umožňuje použitie polymérových podláh.

Ak to projekt dovolí, urobte jednu zo stien skla domu. Bude skutočným vrcholom bývania, vdýchne do neho pocit slobody a priestoru. Ak to nie je možné, zastavte sa pri panoramatických oknách.

Minimalizmus vyžaduje zdržanlivosť v každom detaile. Nedovoľuje použitie štuky na strope.

Vstavané skrine by mali mať maximálne police a priehradky na skladovanie. Spálňa je vybavená posteľou, ktorá nemá čelo postele. Po stranách postele položte jednoduché skrinky. Minimalizmus umožňuje použitie zrkadiel nepravidelného tvaru s rámami alebo bez nich.

Dokonalosť je kľúčom k minimalizmu. Na dekoráciu interiéru sa používajú iba vysokokvalitné materiály z kameňa, skla, dreva, prírodnej kože alebo ľanovej tkaniny. Použitie umelých materiálov z plastu alebo kovu je povolené. Minimalizmus je strohý. Na zjemnenie zábrany v interiéri používajú vzdušné tkaniny: tylu alebo organzu.

Pri zariaďovaní minimalistického domu potrebujete veľa svetla. Nainštalujte stručné osvetlenie. Môže to byť buď reflektory, stojanové svietidlá alebo nástenné svietniky. Zvýraznite všetky zóny v dome.

Minimalizmus je veľmi podobný štýlu nazývanému hi-tech. Ten však má svoje vlastné charakteristické črty.




Hi-tech - moderné a štýlové

Fráza high-tech (z anglickej technológie High High) je preložená ako špičková technológia. Je to originálny, dynamický a skôr avantgardný štýl.

Interiér vidieckeho domu v modernom štýle má tieto rozdiely:

 • jasné čiary;
 • priemyselné materiály;
 • minimálny dekor steny;
 • Posuvné dvere;
 • mnoho zabudovaných svetiel;
 • rozsah monochromatických farieb;
 • moderné technológie;
 • chlad a pohodlie.

Kúpeľňa hi-tech funkčné. Hlavnými materiálmi tejto miestnosti sú chróm a sklo. Doska by mala byť monofónna. Keď sa dizajn interiéru zameriava na svetlé mixéry a zrkadlá.

Hi-tech rozširuje priestor. Tento smer je vhodný pre návrh kuchyne. Moderné spotrebiče, sklenený jedálenský stôl, kovové prvky sú skutočným vrcholom štýlu.

Pohodlie spálne je podporené posteľou bez čela postele, nezvyčajnými lampami, textilom. Hi-tech je zriedkavé u detí. Avšak, dospievajúci ocenia tento štýl.

Tip: high-tech je vhodnejšie pre kancelárske interiéry, takže ak sa vám nepáči chlad a náročnosť, odporúčame venovať pozornosť iným, teplejším interiérom.




Anglický štýl - klasika po stáročia

Anglický štýl je moderný domáci dizajn. Vyznačuje sa pevným nábytkom z tmavých odtieňov, pevnosťou, pruhovanou tapetou. Toto je výklenok aristokratov. Vyžaduje čistotu, správne farby, kvalitný nábytok.

Anglický dekor je bohatý na drahé tkaniny, starožitnosti, maľby, bronzové a mosadzné výrobky, tmavé drevo. Tento tok môže byť nazývaný prim.

Prírodné materiály sa používajú na dekoráciu: zamat, gobelín, koža, ľan. Anglickú tému nájdete na žakárových a potlačených tkaninách, baldachýnoch, vankúšoch, stojacích lampách.

Okná sú zdobené ťažkými závesmi s lambrequins a strapcami. Anglický nábytok má jednoduché formy, ale zároveň vyjadruje majestátnosť. Smer štýlu môže byť určený masívnymi stolíkmi, ťažkými stoličkami s gobelínovými chrbtami, sekretármi, knižnicami, podlahovými hodinami s bojom. Nábytok je vyrobený z ušľachtilého mahagónu a lakovaných terakotových odtieňov.

Pri vytváraní dizajnu môžete použiť objekty v štýle chinoiserie: bambusom obložené panely, vázy z porcelánu s nohami v tvare S, posteľné súpravy s motívmi vtákov, skrinky, porcelánové nohavice. Anglický interiér je charakterizovaný koloniálnymi motívmi: parketovým leskom, koženými pohovkami, hodvábnymi tapetami.

Pri vytváraní anglického domáceho interiéru vo vnútri dodržiavajte tieto pravidlá:

 • podlaha a dvere musia byť z tmavého dreva;
 • obloženie stien s drevenými panelmi alebo vertikálne pruhované tapety;
 • na stenách a strope umožnila prítomnosť štuky;
 • nábytok musí byť masívny;
 • dekor by mal byť drahý (krištáľ, kovanie, textil, drevo);
 • vankúše, záclony, koberce by mali mať vzor vo forme klietky, vtákov alebo kvetov;
 • postaviť krb a zimnú záhradu;
 • v miestnosti musíte mať knižnicu;
 • interiér by mal obsahovať maľby a výtlačky.




Americký štýl je moderný a cenovo dostupný

Krásne interiéry vidieckych domov nemožno robiť bez amerického štýlu. Vznikla niekoľko storočí. Bol ovplyvnený niektorými inými štýlmi. Výsledkom je moderný interiér ponúkajúci voľné priestorové usporiadanie. Je organizovaná okolo osi súkromného domu. Priestor zónový cez nábytok. Dekor sa vykonáva v béžových odtieňoch.

Steny amerického interiéru by mali byť hladké. Sú omietnuté alebo pokryté tapetou so stredne veľkým vzorom. Stropy sú obielené, zdobené lištami alebo trámami. Pri registrácii podlahy platia štandardné materiály: parketová doska, laminát, porcelánová dlažba, umelý kameň.

Američania nezariadia nábytok pozdĺž stien. Je umiestnený v strede, čím sa oddelia priestory miestnosti. Nábytok by mal byť pevný a pomerne masívny. Veľmi často v obývacej izbe nainštalovať pohovku na niekoľkých miestach.

Okná sú zdobené závesmi zo zmiešanej tkaniny. Štýl umožňuje použitie rímskych roliet alebo záclon. Pre organizáciu osvetlenia používajú viackoľajové závesy, svietniky, stojanové lampy. Svetlo by malo byť teplé.

Izby by nemali byť presýtené nadmerným dekorom. Dosť kvetov v kvetináčoch, maľbách, fotografiách a niekoľkých soškách.




Chalet Style House Design - francúzska Romance

Francúzsko je považované za miesto narodenia tejto oblasti. Na obnovu chaty sa používa prírodné drevo a kameň. Dizajn chaty vo vnútri vyjadruje pohodlie, romantiku a jednoduchosť. Strecha chaty má široké rímsy, ktoré zabraňujú vniknutiu snehu. Počas výstavby pomocou panoramatických okien. Terasa je vybavená ratanovým alebo bambusovým nábytkom. Podkrovné domy sú vyrobené z guľatiny.

Chata sa podobá poľovníckemu domu, v ktorom sú prítomné tieto rozpoznateľné prvky:

 • ohnisko;
 • vysoké stropy a panoramatické okná;
 • masívny nábytok;
 • viacúrovňový systém osvetlenia;
 • ľanové záclony.

Za nábytkovými fasádami sa skrývajú domáce spotrebiče. Interiér je zdobený krajinou, plnené zvierat, zbraní, kože, prírodných textílií, sviečok a starožitných lustrov.




Moderné domáce interiér

Moderné bývanie by malo byť funkčné, bezpečné a pohodlné. Interiér domu v modernom štýle bude zaujímavý, ak budete dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • nepreťažujte priestor zbytočným nábytkom a dekorom;
 • skryť nepotrebné vodiče;
 • používať moderné spotrebiče;
 • udržiavať stály poriadok;
 • правильно зонируйте площадь дома;
 • отдайте предпочтение спокойной цветовой гамме;
 • nemiešajte niekoľko štýlov spolu;
 • vziať roh každého člena rodiny;
 • postarať sa o správne a dostatočné osvetlenie;
 • používať kvalitné materiály a textílie;
 • aby bol váš domov individuálny a rozpoznateľný;
 • používať živé izbové rastliny;
 • vyzdobiť dom s predmetmi vyrobenými vlastnými rukami;
 • neignorujte maľby, fotografie, výtlačky;
 • pravidelne meniť scenériu, aby sa nestratil pocit novosti;
 • určiť štýl a podporiť ho;
 • pokúsiť sa dosiahnuť harmóniu;
 • Nezabudnite na bezpečnosť.

Najzaujímavejšie návrhy a najlepšie dizajnérske projekty boli vytvorené s prihliadnutím na všetky pravidlá.




Návrh projektu: umiestnime akcenty

V modernom štýle je potrebné zvoliť správny dizajn interiéru domu. Dom je miestom odpočinku od každodennej starostlivosti a práce. Vyberte si interiér, v ktorom budete pohodlne. Zohľadnite názory všetkých členov rodiny. Nesprávne vyzdvihnuté detaily interiéru budú dráždiť a spôsobiť hádky. Myslite dopredu.

Návrh súkromného domu vo vnútri zahŕňa zónovanie priestorov. Izby by sa mali kombinovať štýlovo a dopĺňať. Pri prechode z jednej miestnosti do druhej by nemal byť pocit neúplnosti. Podlahové krytiny, rámy okien, steny: všetko musí byť v súlade.

Chodba - miestnosť, v ktorej by nemal byť odpad. Musí byť elegantný a funkčný. Nepreťažujte ho nábytkom. Existuje dosť vešiakov, políc na topánky, malá skriňa so zrkadlom, v ktorej bude uložený vrchný odev. Dôraz by sa nemal klásť na žiadnu miestnosť, ale na presnosť.

Hostia a obyvatelia domu sa schádzajú v obývacej izbe alebo v jedálni. V takejto miestnosti by malo byť pohodlné a útulné. Veľká pohovka, pohodlný stôl, TV, knižnica: premýšľajte nad všetkými detailmi. Izba zariadte podľa zvoleného štýlu. Vytvorte pohodlie s dekorom. Interiér veľkých domov by nemal byť studený.

Spanie je miestom odpočinku a samoty. Táto miestnosť musí byť skrytá pred zvedavými očami. Usporiadajte spálňu tak, ako to bude vhodné predovšetkým pre vás. Kúpte si dobrú posteľ s dobrým matracom. Pamätajte - toto je vaša osobná zóna.

Kuchyňa by sa nemala líšiť od celkového dizajnu domu. V takejto miestnosti by malo byť všetko na dosah ruky. Plán a plán umiestnenia umývadla, varnej dosky, umývačky riadu, chladničky. Držať sa pravidla trojuholníka.

Projekt dizajnu obývacej izby

Obývacia izba je centrom obydlia. Zhromažďuje všetkých členov rodiny a ich hostí. Tam sa konajú oslavy a oslavy. Dizajn haly môže byť rôznorodý. Niekedy je kombinovaná s jedálňou, kuchyňou alebo dokonca spálňou. Pre obývaciu izbu vyberte najväčšiu miestnosť v dome.

Návrh projektu pomáha určiť smer štýlu. Závisí od toho ďalšia povrchová úprava miestnosti. Projekt zabezpečuje zónovanie priestorov, umiestnenie nábytku, osvetlenie. Môžete využiť služby projektanta alebo vytvoriť projekt sami pomocou počítačových programov.

Je dôležité zvoliť správnu farbu. Najlepšie je bývať na teplých odtieňoch. Svetlé akcenty môžete vytvoriť na malých interiéri. Použite graf kompatibility farieb. Luxusný dizajn interiéru súkromných domov nie je plánovaný cez noc.

Symbolom rodinného pohodlia a ohniska je krb. Jeho inštalácia môže byť začlenená do projektu. Premýšľajte nad dekorom budúcej obývačky v predstihu. Ako dekorácie môžete použiť ručne vyrobené predmety, maľby, fotografie, kvetináče, figúrky a iné drobnosti.




Návrh projektu chodby

Vstupná hala je tvárou bytu. Prvý dojem z domu a jeho majitelia závisí na jeho prevedení. Projekt by mal brať do úvahy veľkosť miestnosti a svetlo. Keď urobíte chodbu, zvážte jej účel. Používa sa vždy ako miesto na obliekanie / vyzliekanie, ako aj na skladovanie vrchného oblečenia a obuvi. V súlade s podlahovou plochou na chodbe je inštalovaná komora alebo malá uzavretá skriňa.

Projekt musí tiež brať do úvahy umiestnenie nábytku. Nezabudnite na zrkadlo, pouf, poličku na topánky, gazdiná. Usporiadanie chodby závisí od tvaru miestnosti. Ak je chodba dlhá, môže byť skrátená inštaláciou regálov.

Chodba by mala byť dobre osvetlená. Umiestnite stropné svetlo do tesnej blízkosti zrkadla alebo nainštalujte prídavné svietidlo.




Projekt kuchynského dizajnu

Kuchyňa by mala zodpovedať hosteske. Pri vývoji projektu sa riadte nasledujúcimi pravidlami:

 • kuchynský set musí byť vybraný v súlade s rastom hostesky;
 • veľkosť pracovnej plochy by mala byť pohodlná (najmenej 80 cm);
 • umývadlo by malo byť hlboké a malo by mať dodatočné krídlo;
 • premýšľajte nad rukoväťami, ktoré budú nainštalované na nábytku;
 • Nepoužívajte lepidlo na papierové tapety v kuchyni, radšej omietky alebo dlaždice.

Kuchyňa by mala byť funkčná. Projekt by mal poskytnúť všetky potrebné oblasti. Hosteska by mala byť pohodlné, aby výrobky z chladničky, umyť, kotlety, variť. Umiestnite zóny v správnom poradí.

Kuchynské osvetlenie by malo byť svetlé. Pod nástennými skrinkami je možné inštalovať prídavné svetlo.




Projekt kúpeľňového dizajnu

Dizajn vidieckeho domu v kúpeľni by mal byť v súlade s celkovým štýlom. Kúpeľňa môže byť kombinovaná s WC alebo oddelene. To je stanovené v projekte. Akonáhle ste sa rozhodli pre štýl, venovať osobitnú pozornosť výberu inštalatérske. Môže to byť liatina, akryl, oceľ alebo mramor. V malých miestnostiach sú inštalované štandardné kúpele s dĺžkou 150 - 170 cm alebo sprchovacie kabíny, vo veľkých izbách je možné nainštalovať uhlovú vaňu s hydromasážou.

Niektorí ľudia inštalovať práčku v kúpeľniach. Očné linky a odtoky musia byť vopred naplánované, rovnako ako celý interiér chaty v modernom štýle. Kúpeľňa sa používa denne. Mal by byť funkčný a premyslený.

V kúpeľni nie je veľa vecí. Pre šampóny a sprchové gély poskytnite malú nástennú skrinku, ktorá má zrkadlo. Pre skladovanie uterákov nainštalujte malý otvorený stojan.

Kúpeľňa by mala mať dobré vetranie. V prípade potreby vykonajte v projekte inštaláciu elektrických výfukov. Nezabudnite na vyhrievané vešiaky na uteráky. Vyberte si správny model pre vašu kúpeľňu.




Projekt dizajnu spálne

Projekt dizajnu nielen odhaľuje preferencie, ale tiež určuje funkčný účel miestnosti. Moderné izby sú nielen miestom na odpočinok. Niektorí ľudia vyhradia malý priestor pre kanceláriu, šatňu alebo knižnicu.

Po určení funkcií dbajte na umiestnenie nábytku a osvetlenia. Pred spaním veľa ľudí čítalo knihy alebo sledovalo televíziu. Plánujte elektrické zásuvky v blízkosti postele.

Strop v spálni by nemal byť viacúrovňový. Tento dizajn bude vyvíjať tlak na zvyšok. Je lepšie, aby bežný strešný strop, av centre nainštalovať luster s tlmenými odtieňmi. Svetlo v spálni by malo byť matné.

Posteľ by mala byť pohodlná a mať ortopedický matrac. Na jeho stranách položte stoly, na ktorých umiestnite malé stolné lampy.

Tip: Neodporúčame inštalovať TV v spálni. Toto je miesto na oddych. Odstráňte nepríjemné faktory!




Projekt detského dizajnu

Detská izba by mala byť svetlá. Pri plánovaní zvážte vek a pohlavie dieťaťa. Tradične je chlapčenský priateľ vyrobený v modrých odtieňoch a ružová dievčenská dievčenská dievčina. Najlepšie koncepcie domov už dávno tento pojem vylúčili. Skúste to a vy sa vzdialiť od štandardov.

Nábytok v detskej izbe je vyrobený z bezpečných materiálov. Pre dieťa si vytvorte pohodlnú posteľ s ochrannou stranou. V blízkosti postele visieť nočné lampičky. Deti nemusia dobre spať alebo byť choré, preto stojí za to, aby v detskej izbe bola pre dospelú osobu k dispozícii prístelka.

Škôlka je miestnosť, ktorá má niekoľko zón: spať, hrať, pracovať. V hracom priestore sa nachádza teplý koberec a pohodlný systém skladovania hračiek. Na pracovisku miesto vhodné pre rast detského stola a stoličky. V tejto oblasti by malo byť dobré osvetlenie.




Interiér dreveného domu

Drevené domy boli postavené po stáročia. Dizajn súkromného domu môže byť vyrobený v akomkoľvek štýle.

Ak je log má krásny zrub, potom je jednoducho leštené a potiahnuté škvrny alebo tónované. Výsledkom je krásny povrch stien, ktorý sa môže stať tvárou každého interiéru.

Drevené steny natreté bielou farbou. V tomto prípade izby vyzerajú škandinávsky asketicky. Niektorí dizajnéri hrajú na rozdiel, maľujú strop a jednu zo stien bielu a ostatné steny sú hnedé.

Vyššie opísaný štýl chaty je však vynikajúci pre drevený dom. V drevenej miestnosti sa človek cíti spojený s prírodou, človek by sa nemal vzdať hrubého nábytku, zvieracích koží a prírodných materiálov. V takomto kryte sa hodí krb.




Podkrovie

Podkrovie sa dá nazývať iba v týchto prípadoch:

 • má vybavený vchod;
 • má nízke stropy;
 • má hydroizolačnú a tepelnú izoláciu;
 • vybavené vetraním a klimatizáciou;
 • má okná.

V podkrovnej miestnosti je možné vybaviť telocvičňu, spálňu, pracovňu, šatňu, obývaciu izbu. Pri organizovaní lôžka umiestnite posteľ na prázdnu stenu v bezpečnej vzdialenosti od stropu. V podkrovnej spálni nie sú inštalované skrine, dávajú prednosť priestranným šatníkom.

Pri organizovaní obývačky zvážte veľkosť miestnosti. Nábytok je lepšie umiestnený v rohoch miestnosti, vyhladzovanie jeho asymetrie. Vyberte si vertikálne pretiahnutý dekor, aby ste opticky zvýšili výšku stropov.




Krbový dizajn

Interiér vidieckeho domu nebude považovaný za kompletný bez inštalácie krbu. Krb je kombinovaný s takmer akýmkoľvek interiérom.

Ak je krb vyrobený v klasickom štýle, potom by ste si mali vybrať model krbu správneho tvaru. Niekedy je taký krb zdobený výlisky, vytvára poličku pre dekor a doplnky. Na polici umiestnite fotografie, kvetináče, svietnik.

Vyzerá to veľmi minimalisticky. V tomto prípade je krb umiestnený za falošným panelom alebo keramickým obložením.

Izba s krbom je veľmi útulná. Krb zdobený prírodným alebo umelým kameňom. Ak je krb je umelý, potom môžete zavesiť TV nad ním. Na strane krbu je umiestnený kávovar, ktorý harmonicky ladí so štýlom country hudby.




Dekor fasády domu

Dizajn chaty mimo domu musí zodpovedať jej obsahu. Dnes nájdete nemecké hrázdené dekorácie. Dekor predpokladá prítomnosť tmavých trámov z dreva na fasáde budovy. Samotný dom je natretý svetlou farbou.

Vidiecke domy sa líšia prírodnými materiálmi v fasáde. Pre konečnú úpravu vyberte materiály teplých odtieňov. Domy Provence vyzerajú veľmi podobne ako vidiecke domy. Rozdiel je v tom, že sú natreté v čisto bielej alebo studenej béžovej farbe. Provensálske budovy vynikajú prítomnosťou rolety.

Domáce chaty nájdete z diaľky. Sú vyrobené z guľatiny, majú šikmú širokú strechu a panoramatické okná. Ich fasády nie sú natreté.

Minimalistické domy a milovníci hi-tech sa vyznačujú neštandardnými formami. Sú vyrobené vo forme kocky, majú sklenené steny a panoramatické okná s dvojitým zasklením. Steny týchto budov sú opláštené modernými umelými materiálmi.




Výstavba domu

Priľahlý dom musí byť rozdelený do zón. Berúc do úvahy zónovanie, zvážte nasledujúce pravidlá:

 • priestor pre detské hry;
 • rekreačná oblasť a parkovisko by sa mali nachádzať vo dvore;
 • všetky zóny musia byť integrované do jedného celku pomocou koľají;
 • záhradná alebo zeleninová záhrada musí byť rozbitá v hĺbke pozemku;
 • zóny môžu byť oddelené pomocou improvizovaných oblúkov alebo stien živých rastlín;
 • v tieni stromov môžete nastaviť hojdačku.

Na miestnej ploche by mali byť pohodlné trate. Môžu byť vyrobené nezávisle pomocou betónových dosiek, kameňov, štrku, kamienkov, expandovaného ílu a iných známych materiálov. Je lepšie zasadiť otvorenú pôdu trávnatou trávou alebo kvetmi.

Ak to oblasť dovolí, môžete zlomiť malý rybník, v ktorom budú ryby plávať alebo umiestniť bazén. Terénne úpravy vidieckeho domu je lepšie zveriť profesionálom.




Nezávislý projekt

Je možné navrhnúť projektový projekt sami? Áno! Bola by to túžba.

Interiér moderného domu je možné vytvoriť pomocou dizajnérskych programov, ktoré nájdete na internete. Nájdete tu hotové projekty domov s interiérom a dispozičným riešením. Projekt musí začať plánovaním. Rozhodnite sa sami, v akom štýle chcete vidieť svoj domov, ako zariadite nábytok, určte funkčný účel každej miestnosti v dome.

Na základe získaných údajov nakreslite schému stropov a umiestnite elektrické body pre osvetlenie. Plán umiestnenia predajní, vzhľadom na budúce umiestnenie domácich spotrebičov, technické vybavenie.

Pokračujte priamo k vizualizácii interiéru. Rozhodnite sa o koncepte, forme nábytku, palete, potrebných materiáloch. Výsledkom je solídny projekt, ktorý môže byť použitý ako základ pre realizáciu myšlienok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár