Kúpeľňa dekor +60 foto nápady

Bez útulnej kúpeľne v byte nie je možné si predstaviť pohodlie. Dizajn miestnosti a jej implementácia možno pripísať najnáročnejším úlohám pri opravách. Je to spôsobené tým, že miestnosť je často charakterizovaná skromnou veľkosťou. Preto by mal byť dekor kúpeľne veľmi funkčný a harmonický. S cieľom uľahčiť úlohu vlastníkov ďalej uvádzame niekoľko užitočných odporúčaní.

Zásady tvorby

Je dôležité predvídať budúci pohľad na požadovanú kúpeľňu. To umožní aj v obmedzených podmienkach vytvoriť niečo zaujímavé. Zároveň nie je potrebné sústrediť sa iba na zakúpené položky. Je možné vytvoriť niektoré dekoratívne prvky vlastnými rukami. Než pôjdete do obchodu s dizajnérskym tovarom, mali by ste sa sami presvedčiť o prítomnosti skrytých talentov. Potom by ste mali venovať pozornosť niekoľkým základným princípom vytvárania dekorácie:

 1. Funkčnosť. Vzhľadom k tomu, squaring miestnosti len zriedka umožňuje urýchliť, je lepšie opustiť objemné a nepraktické veci vopred;
 2. Štylistika. Je žiaduce kombinovať ho s vnútorným priestorom bytu;
 3. Bezpečnosť. Tento princíp by mal ísť štandardne. Zvlášť ak sú v rodine deti.

Pozorovaním týchto jednoduchých postulátov môžete dosiahnuť hmatateľné výsledky. Začnime exkurziou o usporiadaní výzdoby v kúpeľni s dizajnom umývadiel.
Shell Design

Inštalácia pôvodného umývadla môže dramaticky zmeniť interiér. Spolu s neštandardným modelom sanitárnej keramiky sa dekor v kúpeľni stáva skutočným vrcholom v štýle bytu. Rad na modernom trhu vám našťastie umožňuje vybrať si zariadenie pre každý vkus. Tvar misy môže byť nielen klasický, ale aj asymetrický. To isté sa dá povedať o materiáli. Najobľúbenejšie sú fajansy, porcelán a keramické výrobky. Postupne sa však do módy dostávajú bizarné kovové a sofistikované krištáľové modely.

Neexistujú tu žiadne obmedzenia, pretože všetko závisí od vkusu majiteľa. So vzorkami skla by ste však mali byť opatrní. Krehké kryštály môžu poškodiť malé deti. A najdrahšia možnosť sa považuje za elitnú škrupinu z prírodného kameňa. Avšak, ak je to talentovaná imitácia, potom dekor v štýlovej kúpeľni nestratí nič. Odolný materiál kladie dôraz na luxusnú výzdobu miestnosti. Jeho prevádzkové vlastnosti potešia majiteľov po dlhú dobu a zachovajú umeleckú hodnotu dekoru. Nevýhodou kamenných sôch je ich ťažnosť a pórovitosť konštrukcie. Tá znamená upchatie misy domácimi nečistotami. Exkluzívne produkty vyžadujú starostlivú starostlivosť.

Teraz zvážte typy škrupín, ktoré sú na trhu:

 • Tulipán. Napriek všeobecnému obdivu nie je tento model univerzálny. Nie každý dekor kúpeľne sa zmestí na bielu misu na zakrivenej nohe. Tá výrazne ovplyvňuje ergonómiu miestnosti a neumožňuje použitie priestoru pod umývadlom. Pre malé kúpeľne, ako je táto, je neprijateľné. Forma kvetinovej misy je vhodná len v priestranných apartmánoch;
 • Zavesené modely. To je asi táto verzia sanitárnych výrobkov môže byť už povedané ako univerzálne. Rozmery kúpeľne na inštaláciu takéhoto umývadla sú nepodstatné. Nevýhodou je monotónnosť estetiky, ktorú môžu prekonať iba dekoratívne panely;
 • Roh. Tieto modely sa tiež vyznačujú svojou univerzálnosťou, pretože môžu byť zavesené aj zapustené. Často sa používajú v kombinovaných kúpeľniach;
 • Nepravdivé. Výrobky so skriňou alebo umývadlom namontovaným do stola sú vhodné pre priestrannú miestnosť. Funkčná voľba umožňuje majiteľom používať šatník na ukladanie akýchkoľvek položiek.

Výber umývadla je teda založený na dvoch veľrybách: parametre kúpeľne a preferencie majiteľov.
Osvetlenie, použitie zrkadiel

Je ťažké si predstaviť kúpeľňu bez veľkého zrkadla. Tento nenahraditeľný produkt premieňa priestor k lepšiemu, zapĺňa ho svetlom. Návrhári odporúčajú používať zrkadlá na vizuálne zväčšenie plochy. Použitie dvoch zrkadiel je plne odôvodnené, ak v byte žije viac ako jedna osoba. Rôzne tvary a dekoratívne rámy výrobku vám umožňujú vybrať si najlepšiu voľbu pre dekoráciu v každej kúpeľni. Môžete sa tiež pokúsiť ozdobiť vlastnými rukami.

Ďalším dôležitým bodom je osvetlenie. Intenzita svetla priamo závisí od vnímania miestnosti. Výkonné svetlo zdôrazňuje všetky silné stránky interiéru, vytvára akcenty. Tvar lampy môže byť akýkoľvek, ale z objemných lustrov je lepšie okamžite opustiť. Bude jesť príliš veľa miesta. Niektorí majitelia preferujú tlmené osvetlenie. Ľahko sa vytvára pomocou stmievača, ktorý upravuje intenzitu svetelných tokov. Vytvorenie intímneho prostredia v dekore útulnej kúpeľne - to je len pre jeho časť.
Držiaky na uteráky

Praktické zariadenie je najúčinnejšie na stenách. Medzi hlavné typy stavieb patria: t

 • háčiky;
 • Rôzne typy priečnikov;
 • Elegantné prstene;
 • Kombinované modely.

Varovanie! Na predaj sú aj podlahové konštrukcie.

Najobľúbenejšími a najznámejšími držiakmi sú háčik. Jedná sa o rozpočet a jednoduchý spôsob, ako vytvoriť krásne záhyby s textilom. Je však ťažké ho nazvať vhodnou voľbou, pretože uterák je zle fixovaný. To isté sa dá povedať o krúžkoch. Vyzerajú bezpečnejšie, ale stále nepohodlné. Odborníci odporúčajú používať alternatívne závesné koše namiesto háčika. Umožňujú vám ukladať rôzne veci. Dizajnéri uprednostňujú usporiadanie kompaktných výklenkov, ktoré jednoznačne vyniknú v interiéri.

Po zistení modelu vyhrievaného vešiaku na uteráky na dekoráciu v útulnej kúpeľni môžete premýšľať o dizajne dizajnu. Je potrebné ho vybrať v súlade s inými inštalatérskymi zariadeniami, pretože kombinácia rôznych prvkov bude vyzerať bez chuti. Stojí tiež za pridanie dizajnu nábytku a rôznych doplnkov. Napríklad sklenený model skrine bude nádherne kombinovaný s chrómovaným držiakom na uteráky. Originálnosť môžete pridať s vinylovou závesom odolným voči vlhkosti. Vítané sú aj rôzne aplikácie.


 

Farebné prevedenie

Je dôležité zvážiť veľkosť miestnosti. Ak pre priestrannú kúpeľňu si môžete vybrať akúkoľvek farebnú schému, potom dekor pre malú kúpeľňu by mal byť zdobený výnimočne svetlými tónmi dekorácie. Je to spôsobené tým, že tmavé tóny zhoršujú blízkosť priestoru. Je tiež žiaduce dodržiavať jeden štýl. Osobné vnímanie farebnej palety by malo byť na prvom mieste, pretože schopnosť relaxovať je pre každú osobu životne dôležitá. To možno dosiahnuť len nasledovaním svojich inštinktov. Najobľúbenejšie farby v výzdobe útulnej kúpeľne sú považované za všetky odtiene morskej scenérie, ako aj pastelové farby. Nezabudnite na osvetlenie. Nedostatok energie je kompenzovaný jasnými farbami povrchovej úpravy. Jasné svetlo umožňuje použitie tmavého lesku.
Nápady na malú kúpeľňu

Izba so skromnými rozmermi naznačuje niekoľko zaujímavých momentov. Kúpeľ je teda nahradený sprchovým kútom s uhlovou konfiguráciou s podlahovým odtokom a klasický dizajn toaletnej misy je nahradený inštaláciou. Alebo sa dohodnite na možnosti sedavého kúpeľa. To vám umožní lepšie organizovať obmedzený priestor. Ako dokončovacie materiály je lepšie použiť svetelné panely s malým vzorom. Použitie zrkadiel, ktoré opticky zväčšujú objem miestnosti, je vysoko cenené. Spolu s výkonným osvetlením vytvárajú ilúziu priestoru na niekoľkých metroch štvorcových. Môže ísť dokonca o dvere so zrkadlovým panelom. Je dôležité používať chytľavé akcenty v rohoch tak, aby vaše oči mali čo chytiť. V retro štýle to môžu byť aj mosadzné detaily. Ich použitie umožňuje majiteľom vytvoriť pôvodný koncept z minulého storočia.

Pri usporiadaní malej miestnosti by ste mali využiť každý meter štvorcový. Mnohí ľudia zabúdajú, že pod kúpeľňou je dostatok miesta na usporiadanie políc. Zásuvky skryjú vybavenie domácnosti. Vstavané skrine v rovine stien tiež šetria využiteľný priestor. Zvlášť ak sú vyrobené v rovnakej farebnej palete s čalúnením.

Namiesto celkového inštalovania stojí mini- modely s modulárnou konfiguráciou. Môžu stáť o niečo viac ako bežné predmety, ale dobrý dekor pre malú kúpeľňu bude vyzerať rovnako. Inštalácia kompaktných modelov je možná všade. Môžu to byť umývadlá na ruky, toaletné misy s už spomínaným inštalačným dizajnom, rohové viacvrstvové moduly atď.
Rustikálne dlaždice

Je ťažké nájsť vhodnejší finálny materiál pre kúpeľňu ako dlaždice. Vynikajúce výkonové vlastnosti obkladu spoľahlivo chránia steny pred teplotnými vplyvmi a vodou. Odolný materiál tiež pokojne odoláva účinkom domácich chemikálií. Jeho pevný povrch nie je bez prasklín, nie je pod silnými obdĺžnikovými doskami. Zasklená hlinená rovina sa vyznačuje svojou neutralitou voči nečistotám, lesklému lesku a čistej sýtosti farieb. Je ľahké sa starať o nehorľavý materiál, pretože vôbec neabsorbuje vlhkosť. Jedinou nevýhodou dlaždice je jej slabá tepelná vodivosť, v dôsledku čoho je takmer vždy studená.

A pretože existujú dva hlavné typy materiálu - podlaha a obklady stien, potom je pre prvú možnosť žiaduce predpokladať inštaláciu vykurovanej podlahy. Samotná dlažba musí byť zároveň charakterizovaná pomerne hustou štruktúrou.

Varovanie! Čím nižšia je pórovitosť materiálu, tým lepšie vlastnosti absorbujúce vodu!

Obvyklým vzorom pre umiestnenie dlaždíc je rozložené poradie rôznych farebných odtieňov a akcentových stien. V malých izbách je vítaný aj dekor minimalistickej kúpeľne s malou mozaikou. Podobná ozdoba na veľkej dlaždici oživuje dizajn, prispieva k pocitu priestrannosti. Ozdobné technológie nie sú o nič menej zaujímavými prvkami pre interiérový dizajn miestnosti. S ich pomocou môžete vytvoriť holistický obraz teplého dizajnu. Zvážte niektoré typy podrobnejšie:

 • Hranice by sa mali pri pokladaní pokladať za určité podstavce. Ako sa používajú na spojoch podlahových a stenových tvárnic. Tieto takzvané ceruzky dokonale ohraničujú štvorcové metre priestoru, čím vytvárajú kompletnú kompozíciu dekoru. Pomocou tenkých zmesí možno dobre rozlíšiť funkčné oblasti: na kúpanie, umývanie atď. Predávajú sa samostatne aj v kompletnej súprave s dokončovacím materiálom;
 • Rôzne panely a iné podobné dekory znateľne oživujú matné pozadie monochromatickej štruktúry dlaždice. Aby sa celkový obraz dosiahol, mali by byť umiestnené v pevnej vzdialenosti. Takto sa sleduje harmónia a symetria vzoru. Obraz často obsahuje nejaký jedinečný koncept, vybraný podľa vkusu majiteľa. Dá sa umiestniť horizontálne aj iným smerom. Napríklad zmrazenie znamená vertikálnu štruktúru panelu. Medzi mnohými možnosťami sa zvyčajne vyznačuje rozpočet hladký, praktické funkčné a rafinované basreliéf vzory. Ploché aj konvexné dekory môžu byť dodatočne vybavené univerzálnymi podperami vo forme políc, ako aj háčikmi na uteráky.
 • Glazovaná dlažba sa líši od matnej hĺbky jej brilancie. Rafinovaný a veľkolepý obklad umožňuje stelesniť nekonečnú predstavivosť akejkoľvek osoby v skutočnosti. Môžete sa obrátiť na populárny štýl, ako sú moderné alebo Provence, ale môžete tiež vymyslieť vlastné možnosti dizajnu. Hlavná vec je rešpektovať harmóniu a interakciu so zvyškom interiéru bytu. Za týmto účelom zvážte niektoré odporúčania skúsených odborníkov.
Odporúčania dizajnérov

Odborníci vždy trvajú na vypracovaní predbežného náčrtu, pretože ten umožňuje vopred odstrániť potenciálne problémy. Vyhotovenie exkluzívneho dekoru sa odporúča v nasledujúcom poradí:

 1. Prvým krokom je analýza súčasného stavu dekoru;
 2. Identifikujte slabé miesta celkovej štruktúry, aby ste si mohli vybrať medzi úplnou aktualizáciou alebo čiastočnou náhradou;
 3. Rozhodovať o technológii obkladačiek;
 4. Nákup a pripraviť všetko, čo potrebujete.

Časovo náročná organizácia interiéru každej kúpeľne zahŕňa riešenie mnohých otázok. Napríklad umiestnenie prvkov inštalatérskych prác. Je dôležité pochopiť optimálne usporiadanie inžinierskych sietí pre ďalšie odoberanie potrubí a kohútikov. V malej miestnosti je vhodné skryť ich za steny alebo v kompaktných boxoch, ak nie inak. To výrazne ušetrí užitočné merače pre ostatné detaily návrhu.

Umývadlo by malo byť umiestnené oproti predným dverám, alebo v vzdialenom rohu. Snažte sa ho však držať ďalej od kúpeľa. To isté sa dá povedať o WC. Tieto prvky nesmú byť v kontakte.

Pri umiestňovaní sprchovacieho kúta by ste mali správne zvoliť spôsob otvárania dverí. Môže to byť ľavá alebo pravá ruka.

Pre zvýšenie komfortu v uzavretom priestore kúpeľne sa odporúča použiť niekoľko možností osvetlenia. Miestne zdroje svetla musia byť zapnuté samostatne. Najjasnejšie svetlo by malo byť umiestnené v blízkosti umývadla. Keď toto svetlo nemá strihať oči.

Inštalácia ventilačných potrubí spolu s vyhrievanými držiakmi uterákov pomáha normalizovať vlhkosť. Je lepšie ho namontovať v dolnej rovine vstupných dverí.

Sada v podobe sklopného nábytku alebo plastových panelov je najlepšou voľbou v obmedzených podmienkach. Namiesto dekoratívnych záclon je lepšie použiť sklenené alebo zrkadlové priečky. Sklo môže byť matné, čo zabraňuje hromadeniu nečistôt alebo tvorbe škvŕn.

Niekoľko možností dizajnu

Zvážte niekoľko typov kúpeľňovej dekorácie na základe odporúčaní odborníkov:

 1. Decoupage. Ľahko sa implementuje vlastnými rukami. Vytvorenie unikátneho dizajnu vyžaduje, aby majiteľ mal lepidlo, trojvrstvové obrúsky, kontúru, ako aj lak s mäkkými kefami. Na strihanie dômyselného obrazu sú potrebné krásne šablóny - a umiestnite ho na rovinu dlaždice. Po dokončení prenosu je výrobok potiahnutý akrylovým lakom. Mimochodom, namiesto dlaždice, môžete použiť odolné sklo. Dekupazhny kontúry sú tiež prilepené na neho, a dopĺňajú celkový obraz s LED pásmi;
 2. Vintage. Šikovné materiály sa dajú použiť na konštrukčné účely. Staré noviny sú skvelé pre vytváranie dekoratívnych kompozícií. Sú predvalcované do tubulov. Drevené prvky môžu byť umelo starnuté, maľované bielymi. Zdobiť kapacitu zubných kefiek s vintage textilom;
 3. Kôš novín. Jeho vytvorenie zahŕňa tkanie vrkočov z novín. Budete potrebovať lepidlo, akrylový lak a krásnu farbu, špongiu s štetcom a kartónovú krabicu.

Postup tkania zahŕňa nasledujúci postup činností:

 • Najprv sa usadí dno, upevní sa lepenkou a lepidlom;
 • Potom sa vytvorí trojuholníkový pigtail;
 • Čistý prámik je umiestnený svojimi koncami do kartónovej krabice;
 • Pigtaily by mali byť pripevnené k bočným stenám skrinky s ozdobnými kolíkmi na šaty;
 • Po dosiahnutí požadovanej výšky by ste mali skosenú stranu usporiadať. Aby ste to mohli urobiť, musíte nájsť zvislú trubicu, ktorá sa nachádza v strede tak, aby ďalšia mohla byť vykonaná s ohybom;
 • Po skrútení by sa tkanie malo robiť iným smerom;
 • Následne sa musia všetky rúrky narezať a prikryť lepiacim spojivom. Potom naneste ďalšiu vrstvu akrylovej farby.

Jedná sa o pomerne jednoduchý a rozpočtový spôsob dekorácie. Je zaujímavé, aby ste to vykonali sami.
záver

Pri vytváraní výzdoby kúpeľne by sa mala brať do úvahy jej veľkosť a chuťové preferencie majiteľov. Dokonca aj z malej miestnosti môžete urobiť dizajnér cukroví. Je dôležité dodržiavať len odporúčania odborníkov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár