Farba podlahy a dverí v interiéri - kombinácia odtieňov

Pre pohodlný pobyt v dome je priestor rozdelený medziúrovňovými priečkami. Inštalácia dverí do otvorov umožňuje dosiahnuť súkromie situácie. Nie je však vždy možné vytvoriť harmonickú kombináciu dekoru s podlahovou krytinou. Alebo hodnota tohto momentu sa jednoducho ignoruje. Aby sme vopred vylúčili podobnú udalosť, je potrebné správne pristupovať k otázke výberu produktu. Vzhľadom k tomu, farba dverí a podlahy v interiéri by mal byť jeden súbor. Preto ďalej zvážte odporúčania odborníkov.

Zásady výberu farieb podlahy

Voľba podlahy závisí od vnímania výzdoby izieb. Základ tvorí väčšinu zaťaženia nábytku. Ak chcete zdôrazniť štýl miestnosti, vyberte textúru materiálu pre podlahu, ktorá bude v súlade so zvyškom interiéru. Je dôležité zvážiť funkčný účel izieb. Ak je spálňa vyzerá pohodlne útulné textúry dreva (či už - laminát alebo parkety), potom v kuchyni sa odporúča položiť dlaždice alebo porcelán dlaždice.

Paletu odtieňov často reprezentujú dve možnosti: svetlé a tmavé tóny. Napriek estetickej príťažlivosti a ľahkosti ľahkých podláh sú tmavšie tie považované za vhodnejšie. Je to kvôli ich praktickým vlastnostiam. Skrývajú prítomnosť špinavých škvŕn alebo prachu. Svetlý tieň okamžite preukáže majiteľom domu akúkoľvek vadu. Vzhľadom k tomu, že inštalácia podlahy zodpovedá základným opravárenským prácam, rozhoduje pre ďalší nákup nábytku rozhodujúci výber náterového materiálu. Kombinácia týchto prvkov by mala spôsobiť pocit harmónie a nie ostrý kontrast.
Kombinácia podlahy, dverí a nábytkových prvkov

Kombinácia komponentov uvedených v hlavičke umožňuje vytvoriť jedinečný dizajn. Avšak, s výhradou zlyhania voľby, štýl interiéru môže veľmi trpieť. Nastavenie sa bude zdať nudné alebo preťažené s podrobnosťami. Diabol je v detailoch. Preto si plán dekor a nákup týchto komponentov by nemali byť robené oddelene od seba.

Obľúbeným riešením je nainštalovať krídlo dverí tak, aby zodpovedalo farebnej schéme podlahovej krytiny. A až potom je harmonický duet doplnený nábytkovými kompozíciami. Je dôležité vytvoriť "živú" atmosféru. Na vyplnenie miestnosti dizajnérmi akcentov.

Zastrešené stenové a podlahové dekorácie by mali byť kombinované so svetlými predmetmi náhlavnej súpravy. Pretože pevné materiály vyzerajú celkom nevzhľadne.

Aby sa psychologické vnímanie stalo normálnym, malo by sa vyhnúť neutrality farieb. Je lepšie pokúsiť sa vytvoriť štýlovú atmosféru v dome, kombinovať izby rôzneho dizajnu. Je potrebné zamerať sa na funkčný účel izieb.

Zamerajte sa na dekoratívne doplnky. V opačnom prípade bude svetlotmavá paleta miestnosti pripomínať pracovnú kanceláriu. A to neumožní majiteľom, aby sa správne oddali. Originálny dizajn je možný aj s kontrastným dekorom. Keď je doplnená o ľahké a svetlé domáce potreby.


    

Všeobecné princípy používania farieb

Pre usporiadanie priestorov si môžete vybrať možnosť výhry - jednofarebná škála. Ale potom je žiaduce hrať aspoň s textúrou. Poskytovať hromadné dokončovacie materiály na milosť a nemilosť stien, a tlmené textúry - dverné prádlo a podlahy. Ak je túžba urobiť dekor miestnosti kreatívnou, potom novým zásadám môžu pomôcť tieto zásady:

 • V priebehu dokončovacích prác používať najviac tri typy farieb;
 • Založené na palete profesionálneho dizajnéra s výberom harmonických kombinácií;
 • Nekombinujte teplé a studené tóny;
 • Použite jednu farbu ako hlavnú, a niekoľko - vo forme odtieňov;
 • Využite pomoc špeciálneho softvéru pre navrhovanie dekorácie;
 • Vyhnite sa kombinácii rôznych textúr dreva.

Pamätajte tiež, že vizuálne vnímanie závisí od povrchovej úpravy stien. Preto sa na ne musí zamerať úsilie. Zvyšok hlavnej veci - prispôsobiť sa.


    

Obľúbené farebné kombinácie

Ak chcete zistiť farbu krídla dverí, študovať súčasné trendy na svetovom trhu. Teraz navrhujú výber medzi týmito odtieňmi:

 1. Tmavý: Modro-čierny, klasický šedý, krvavočervený, hnedý (roztrúsený ušľachtilými mahagónovými textúrami) atď.
 2. Svetlo: Mliečne biele, béžové, pastelové farby s nádychom žltých, čistých tónov.

Je dôležité si uvedomiť, že kombinácia studenej paletovej podlahy a teplej štruktúry krídla dverí vyzerá neprijateľne, príliš kontrastne. Oveľa lepšie je použiť prekrývajúci sa rozsah farieb.


    

Farba krídla dverí

Mal vyniknúť medzi inými prvkami interiéru. Tak, že aj v súmraku človek mohol jednoznačne nájsť cestu do miestnosti. Podlahovú krytinu často charakterizujú tlmené tóny, ale v rovnakom teplotnom spektre.

Príležitostne môže byť potrebné zamaskovať dvere, čo je dosiahnuté kombináciou identických konečných materiálov.

Napriek tomu, že existujú modely svetlých odtieňov v trende, čierne, hnedé a sivé varianty sú považované za optimálne pre krídlo dverí. Je to kvôli nepraktickosti bielej. Je to v zlej harmónii so zvyškom interiéru, tiež trvá na jeho belosti.

V tomto prípade materiál, z ktorého sú dvere zhotovené, vybledne do pozadia. Plátno môže byť plastové a podlaha - drevené. Hlavnou vecou je dokončiť prvú kombináciu s textúrou druhej. Len v tomto prípade bude funkčné zaťaženie sprevádzané estetikou. Vzorky katalógu pomáhajú vybrať presnú farbu. Pamätajte však, že rovnaké parkety na fotografii a v skutočnosti sa môžu líšiť. Dôležité je tiež vybrať správne príslušenstvo. Napríklad pod sivými dverami v interiéri vyberte rukoväte so strieborným náterom. To zvýrazní prednosti šľachtickej šedej.


    

Dilema tmavých a svetlých podláh

Pri výbere tónu podlahy do popredia dizajn nápad môže vyjsť. Takže pre vizuálne rozšírenie priestoru miestnosti pomocou tmavých farieb materiálu. Súčasne sa dvere zhotovujú na tej istej palete s nasýtenejším odtieňom. Niekoľko rokov bol štýl wenge v móde, čo kontrastovalo s bielymi stenami. Hrany s pomocou tmavého podstavca dopĺňali achromatický súbor. Jasné geometrické línie tvorili jediný obraz interiéru.


    

V rovnakom svetle je sex obmedzené. Často sa používa na navrhovanie domov v štýle Provence. Ekologická kombinácia svetlých odtieňov so studenou zeleno-modrou paletou dodáva pokoj atmosfére domova. Na predĺženie životnosti materiálu sa postarajte o kvalitu vopred. Predám spoľahlivý laminát, aspoň v 32. triede. Alebo parkety s ornamentálnym vzorom.


    

Ako správne kombinovať odtiene

Už zavedený zvyk je nákup dverí v poslednej fáze opravy. To však často prináša silný nesúlad so štýlom miestnosti. Farby dverí a podlahy sú v zjavnom konflikte. Preto je mimoriadne dôležité určiť presné odtiene dlho pred nákupom výrobkov. Farba dverí by mala mať svetlejší tón ako podlahová krytina. Ako je uvedené vyššie, materiál nezáleží. Textúra dreva sa môže líšiť.

Niektorí uprednostňujú využívanie kontrastu. Víťaznou symbiózou sa javia radikálne odlišné textúry dreva. Zároveň nesmieme zabúdať na zákon teploty. Studené tóny a teplé - nemiešajte. V opačnom prípade musíte chybu rýchlo opraviť.


    

Výber farieb pre dvere a podlahu

Voľba vhodného odtieňa všetkých lietadiel v interiéri vám umožní nasýtiť atmosféru atmosférou, štýlovým komfortom. Monosyllabický gama robí z dekoru prostý. Preto je potrebné správne meniť kombinácie a kombinácie farebného spektra. Napríklad svetlé sfarbenie stien je zdôraznené prechodom tmavého tónu dverí do tmavšieho odtieňa podlahy. Ak je krídlo dverí tmavšie ako podlaha, sokel by mal byť v rovnakom odtieni ako dvere.

Sortiment výrobkov na stavebnom trhu vám umožňuje prehodnotiť mnohé predtým nemenné pravdy. Zvážte niektoré z nich:

 • Akonáhle návrh interiéru znamenal povinnú jednotnosť farby pre dvere a podlahu. Teraz však tieto prvky môžu mať rôzne odtiene a niekedy aj zásadné rozdiely vo farbe;
 • Zároveň zostal nerozlučný zákon o kombinácii spektra. Ak sa červená podlaha v interiéri vyznačuje teplými tónmi (červená, jantárová), sivé dvere chladných odtieňov sa s ním v žiadnom prípade nebudú harmonizovať. Môžu mať inú farbu, ale majú rovnakú tepelnú stupnicu. To isté platí pre možnosti studenej podlahy. Grafit alebo modrý odtieň možno kombinovať s rovnakým teplotným spektrom krídla dverí;
 • Zákon trojice farieb je stále pozorovaný. Čo zahŕňa použitie maximálne troch farieb v dekorácii. Ak sú modré steny sprevádzané módnymi kovovými podlahami, dvere môžu byť vyhotovené vo farbe zebrano alebo bielený dub;
 • Výber farieb pre dvere a podlahu môže naznačovať rovnakú farbu, ale rôzne farby. Je to spôsobené vertikálnym vnímaním ľudského oka. Pri prvom pohľade na strop, potom vnútornú priečku, a na konci pozornosť je priťahovaná k podlahe. Preto je žiadúce, aby krídlo dverí bolo ľahšie ako spodný kryt. Inak to bude ťažké zapadnúť do vnútra;
 • Ak voľba farebnej palety pre tieto dve zložky preberá rôzne farby, potom ich harmonické spojenie môže byť vykonané pomocou podstavca. Ten zároveň opakuje farbu dverí, nie podlahu;
 • Dvere a podlahy môžu byť tiež kombinované s dekoratívnymi prvkami. Môžu to byť špeciálne obloženia dverí, pôvodné podlahové vázy alebo ozdobné koberce. Mali by zopakovať hlavnú farbu hlavných komponentov interiéru.

Výnimkou z tohto pravidla je používanie prírodného dreva ako materiálu na výrobu nábytku. Jeho prítomnosť naznačuje možnosť viazania dverí nie na podlahu, ale na neho. Vytvorí sa tak správna stredná línia pre ľudské oko.


    

Dvere pre maľovanie

Tento typ dverí má veľa mien. Nazývajú sa biely, primed, Canadian ... Zároveň sú všetky oprávnené. Biely znamená zodpovedajúcu farbu sfarbenia. Základný náter indikuje potrebu dokončenia výrobku. Kanadský tiež hovorí o krajine pôvodu praktickej technológie. Bez ohľadu na názov, princíp takýchto dverí zahŕňa maľovanie výrobku vlastnými rukami. Zdá sa, že je to praktická možnosť, ak sú vlastníci obmedzení v materiálnych zdrojoch. Nízka cena umožňuje kedykoľvek opraviť alebo vymeniť krídla dverí. Zároveň sú v žiadnom prípade nižšie ako drahé modely ušľachtilého dreva.

Princíp postupu farbenia je jednoduchý. Na drevený rám naneste tenké panely z vopred upraveného dreva. Príprava materiálu vám umožní zbaviť sa niektorých nevýhod dreveného povrchu. Priestor medzi panelmi a rámom je vyplnený lepenkovým bunkovým materiálom. Následne je povrch dverí potiahnutý kvalitným základným náterom.

Na spôsob otvárania dverí lakovania nemá vplyv. Môžu mať posuvný aj kyvný charakter. Tieto výrobky sa ľahko zmestia do interiéru, či už ide o obytnú budovu alebo verejnú budovu. K správnemu výberu optimálneho interiéru prispieva aj ponuka hotových modelov na trhu. Ďalšie farbenie v priebehu času prinesie majiteľom len radosť. Keďže obnova štruktúry so sebou prináša zmenu v živote.

Niekedy sa maľované plátna stávajú hlavnou pýchou rodiny. Toto sa stane, ak jeden z jej členov má kreatívnu predstavivosť. Pomocou akrylového (alkydového) smaltu je možné vytvoriť originálnu výzdobu interiéru, zriediť nudný nádych známych predmetov. Zvýšenie efektu môže byť kombinácia rôznych materiálov, matná alebo lesklá.

Prostredie s prevahou drevených prvkov umožňuje použitie skla alebo plastu pri výrobe priečok.


    

Kombinácia materiálov

Súlad textúr vám umožní vytvoriť estetický interiér a pohodlie v miestnosti. Pri registrácii je dôležité ukázať zmysel pre proporcie, takže počet rôznych štruktúr je minimálny. Nemali by ste sa zapojiť do hromadenia plastov, skla, textilu, kovu a dreva v tej istej miestnosti. Experimenty sú vítané, ale s kompetentným usporiadaním malého množstva materiálov. Z tohto dôvodu je optimálnym zložením známa kombinácia sklenených a drevených prvkov. Platí tu aj pravidlo tri, o ktorom sa hovorí vyššie. Keď sa v interiéri používa viac ako tri typy povrchových materiálov. V prípade potreby vytvorenia jasného prízvuku môžete použiť pravidlá dizajnu interiéru:

 • Použitie kontrastných dverných panelov v malej miestnosti je z jednoduchého dôvodu neprijateľné, pretože vizuálne znižuje priestor. Monochromatické produkty spolu s podlahou zároveň vytvárajú harmonické spojenie, ktoré opticky zvyšuje objem miestnosti;
 • Pre úzke chodby alebo podlhovasté miestnosti sa odporúča používať jasné akcenty. To vám umožní priviesť ich na vzdialené steny. Izba má harmonický vzhľad. Najmä ak sa gama zhoduje s farebnou paletou podlahovej krytiny;
 • Zdá sa, že veľké plochy obytných miestností sú určené na odvážne experimenty. Aj tu však budú relevantné vyššie uvedené zákony o dizajne relevantné. Keď sú dvere vyrobené v jednej farbe a teplotný rozsah výrobkov je organicky kombinovaný s podlahovou krytinou. Krásne dua sú studené javor s osviežujúci mäta, francúzskej ruže alebo levandule. Môžete však vytvoriť kontrastnejšiu podlahu.


    

záver

Komfort v byte je možné zabezpečiť rôznymi spôsobmi. Jedným z najdôležitejších je vytvoriť harmonický interiér pomocou správneho výberu farebných odtieňov. Existujú určité zákony farebnej kombinácie dverných panelov, stien a podlahy. Skúsení dizajnéri šikovne pracujú s týmito postulátmi, čím vytvárajú útulný priestor domova. Napríklad povlakovanie dverí a podlahy môže byť monotónne alebo kontrastné. Tepelné spektrum však musí byť vždy identické. Len s dodržiavaním nemenných pravd je možné dosiahnuť vynikajúci výsledok.

Zanechajte Svoj Komentár