Biely nábytok v interiéri

Relatívna nepopulárnosť bieleho nábytku v našej krajine je spôsobená nie celkom správnymi myšlienkami spoluobčanov o praktickosti. Predpokladá sa, že biele alebo svetlé béžové je zlé rozhodnutie pre nábytok, vrátane mäkkých. Ale temný tón je naopak považovaný za praktický.

Medzitým, biely nábytok vyzerá veľkolepé, mení interiér a je pomerne praktický, o čom svedčia recenzie na webe. Vďaka moderným materiálom a metódam spracovania bol vytvorený nábytok, ktorý sa ľahko čistí a je odolný voči nečistotám.

V interiéri

Výhodou bielej je schopnosť vizuálne rozšíriť priestor aj malej miestnosti. Masívne kreslá a pohovky sú zároveň elegantne zdobené. Biely nábytok v interiéri pomôže vyriešiť problém nedostatku denného svetla v miestnosti bez toho, aby sa uchýlil k trikom ako skryté osvetlenie. To je ďalšie plus biele. Nakoniec, biela je praktická farba. Znie to úžasne, ale je to pravda. Na biely nábytok, nedbanlivosť pri čistení je oveľa menej viditeľné a nevyhnutné v podmienkach hustého mestského rozvoja a domáce suché pôdy. Na tmavých povrchoch je najmenší prach veľmi zreteľný. Moderné čistiace nástroje navyše účinne odstraňujú prach a nečistoty.
všestrannosť

Táto farebná schéma sa hodí do interiéru rôznych štýlov. Biely nábytok dopĺňa ľahký a slnečný, ale rustikálny Provence a pridáva k nemu rafinované poznámky. Ale v slávnostnej a trochu studenej ríši prinášajú tieto farby útulnosť, pohodlie a domácu príslušnosť. Biely nábytok je vhodný aj pre štandardný apartmán v klasickom štýle. Takéto riešenie je skutočnou záchranou pre tých, ktorí sa rozhodli výrazne osviežiť interiér typického Chruščova. Farebné riešenie, ktoré je skôr neštandardné pre domáce obydlia, vyhradí priestor, vizuálne rozšíri objem a oživí jeho klasický vzhľad. Krásne kryty, ktoré pokrývajú pohovku a kreslá, ich chránia pred nečistotami, ktoré sa ťažko odstraňujú, ako sú škvrny od kávy, stopy potravín, kozmetiky alebo ceruzky.
Odtiene bielej

Pre tých, ktorí majú málo skúseností s vytváraním interiérov, je ideálnym riešením vytvoriť farebnú schému miestnosti na presne bielych odtieňoch. Koniec koncov, sotva existuje iná farba v prírode, ktorá sa vyznačuje touto rozmanitosťou. Okrem toho, väčšina odtieňov bielej sú dokonale navzájom kombinované, rovnako ako sivými farbami. Čiernobiely dekor však vyžaduje osobitný rozhovor, zatiaľ však stojí za to povedať pár slov o jednotvárnom interiéri. Minimalizmus je rovnako dobrý pre malú spálňu v byte a pre veľkú jedáleň, ktorá je nevyhnutne prítomná v modernom dome - chate. Hlavnou vecou nie je zjednodušiť všetko do absurdity, inak to bude nudné, alebo horšie - nemocničný štýl miestnosti vyjde.

Preto je potrebné dodržiavať tri jednoduché pravidlá:

  • Použite mierne jasnú bielu;
  • Vyberte časti rôznych textúr;
  • Nechajte priestor pre tri veci v kontrastnej farbe.
akcenty

Snehulienka je najlepšie urobiť len jednotlivé položky nábytku, a to tie, na ktoré je potrebné zamerať, dať dôraz. Môžu to byť lampy, zrkadlo, časť steny, na ktorej sa nachádza krb alebo dokonca koberec. Biela podlaha je veľkolepé riešenie, ale musíte zvážiť, že bude musieť byť aktualizovaný v relatívne krátkom čase. A ani skutočnosť, že biela podlaha je ťažko čistiteľná - vyššie uvedené moderné detergenty pomôžu vyrovnať sa s touto úlohou. Hlavným problémom sú škrabance a drobné výronky, ktoré sa nevyhnutne objavujú na každej podlahe, či už je to drevo alebo laminát. Môžete však použiť moderné nátery, ktoré odolávajú dokonale abrázii a ľahko sa čistia a škrabanie takýchto materiálov je veľmi ťažké.
registrácia

Klasický dizajn dokáže rozpoznať dve možnosti dizajnu - použitie svetlého nábytku proti tmavším stenám a kontrastný svetlý nábytok. Obe možnosti sú výhodné pre každú miestnosť vrátane malých. V prvom prípade, dôraz na nábytok jednoducho nedáva odhad veľkosti miestnosti, av druhej, aj malá spálňa alebo sála sa bude zdať vizuálne širšie. Pri výbere akéhokoľvek typu dekorácie s prevládajúcou prevahou bielej sa miestnosť ukáže byť naplnená vzduchom a mení sa v závislosti od uhla prirodzeného svetla. Ale náhoda tón nábytku a stien je pomerne vzácny dizajn trik. Je nutné ju používať s veľkou opatrnosťou, pričom osobitnú pozornosť venujte dekoratívnym detailom - len v tomto prípade je možné dosiahnuť komfort domova v takejto miestnosti.
Lesklá biela

Voľba pre akúkoľvek miestnosť lesklého bieleho nábytku - možnosť pridať domácu eleganciu a takmer dvorný lesk. Niet divu, že módne časopisy sa nazývajú lesklé - nie sú to len vlastnosti tlačiarenského priemyslu. Biely lesk má obrovskú výhodu oproti čiernym alebo dokonca hnedým odtieňom. Faktom je, že na bielom pozadí sú výtlačky oveľa menej nápadné, čo predstavuje vážny problém lesklých povrchov. Napriek tomu, aby sa vykonalo leštenie nábytku ešte musí. Okrem toho bude potrebné použiť najmenej trikrát týždenne aspoň trikrát týždenne leštiacu a zamatovú stuhu, inak sa stratí lesk a dom bude vyzerať veľmi neusporiadaný. Lesklá biela - skvelá voľba pre nábytok, ktorý je vybavený kuchyňou. Tento pôvodne rustikálny priestor okamžite získa určitý stupeň serióznosti. Lesklý kúpeľňový set tiež vyzerá skvele - jeho „svetelný“ povrch výrazne osvieži aj veľmi rozpočtové opravy.
Výber dokončovacích materiálov

omietanie

Steny miestnosti, zariadené bielym nábytkom, môžu byť zdobené rôznymi druhmi materiálov. Najbežnejšie riešenia sú použitie omietky, tapetovania alebo obloženia. Prvá možnosť je skôr neštandardná pre domáce byty. Na vytvorenie požadovaného efektu sa používa dekoračná omietka. Obsahuje moderné plastifikátor, takže omietaný povrch môže vyzerať ako drevo, prírodný kameň alebo dokonca tkanina. Stojí za zmienku praktickosť takéhoto dizajnu stien - z hľadiska trvanlivosti s omietkou, ani tapeta ani drevená dyha sa nezhodujú. Okrem toho, farby stien v tejto verzii možno pomerne ľahko a relatívne lacno aktualizovať. Jediné negatívne je vysoké náklady na dekoratívne omietky.
tapeta

Najtradičnejší výber materiálu pre dokončovacie steny v obytnej zóne. Výhody tapety sú dobre známe - stačí držať s vlastnými rukami, sú pomerne lacné, skryjú nepravidelnosti stien a pridať pohodlie do miestnosti. Mínus - potreba pomerne časté aktualizácie tapety. Biely nábytok vyžaduje nákup veľmi drahé tapety, ktoré zdôrazňujú bohatstvo majiteľov domu. Okrem toho by sa toto pravidlo malo brať do úvahy pre biele tapety - lacné možnosti vyzerajú príliš jednoduché a nie sú dostatočne bohaté. Ak sa vyberú monochromatické biele, pozornosť by sa mala venovať ich štruktúre - výrobcovia vyrábajú modely, ktoré napodobňujú omietku, štuky a dokonca drevo. Všetky tri možnosti imitácie textúry sú ideálne pre biely nábytok. Avšak, tradičné tapety bude vyzerať dobre, a to najmä v prípade, že nábytok sám je charakterizovaný množstvom zdobenie prvkov alebo zložitých tvarov.
panely

Nakoniec, možno najvýraznejším riešením je použitie panelov. To môže byť aj drevené, a moderné možnosť - dial-up produkty vyrobené z MDF. Navonok sú veľmi podobné, nie každý odborník ich odlíši. Okrem krásneho vzhľadu sú panely odolné a vizuálne zväčšujú miestnosť. Aby bola úzka miestnosť širšia, je potrebné panely usporiadať vodorovne. To vytiahne miestnosť, dáva objem, ale vizuálne znižuje strop. Ak je úlohou urobiť miestnosť príliš nízku, stojí za to usporiadať panely vertikálne. Zvlášť výhodné vyzerá skryté svetlá. Táto myšlienka nielenže zvyšuje vnútorný priestor, ale rieši aj problém nedostatočného osvetlenia miestnosti.
Interiérové ​​štýly

Provence

Biele objekty dokonale zapadajú do rôznych štýlov. Ale existuje niekoľko príkladov dizajnu, ktorý najviac odhaľuje potenciál nábytku tejto farby. V prvom rade je to Provence, jemnosť a pokoj, ktorý si vyberie každá hosteska. Niet divu, že nábytok v izbách, zdobený v tomto štýle, má zvyčajne béžový alebo biely odtieň. Áno, a populárny efekt "staroby" nebude vyzerať na skrine tejto farby nedbalý. Provence - skvelý spôsob, ako pre nich. ktorí sú znepokojení monotónnosťou bielych interiérov. Miestnosť môže pridať jas pomocou farebných závesov, ktoré budú v súlade s čerstvými kvetmi v jednoduchých hlinených nádobách, ktoré sú charakteristickým rysom Provence. Hnedý koberec sa nestane fialovým, pretože bude opakovať farbu a textúru ľavej časti tehlovej steny, ktorá je tak obľúbená v tomto južnom francúzskom interiéri.
Minimalizmus a futurizmus

Nemenej organicky podobný nábytok zapadá do interiérov vytvorených kánonmi konštruktivistického minimalizmu. Tento štýl sa vyznačuje veľkými otvorenými priestormi, vysokým a svetlým stropom a umiestnením v miestnosti len ten najnutnejší nábytok. Samozrejme, každý detail stručnej miestnosti by mal byť perfektnou vecou z hľadiska dizajnu. A čo môže vyzerať lepšie ako elegantná biela pohovka alebo skrinka rovnakej farby? Futuristický interiér, ktorý sa objavil v 60. rokoch, opäť získava na popularite. A ak stále existujú pochybnosti o vhodnosti efektných kresiel, ktoré sa podobajú sedadlám v kormidlovni fantastických medzihviezdnych lodí, potom nie je možné obávať sa vhodnosti bieleho nábytku v takomto interiéri. White je ideálny ako hlavná farba nábytku domácej kozmickej lode. Sydney Mead alebo iný nemoderný dizajnér neo-futurista si ho predstavuje. Mimochodom, čiernobiele fotografie tapety alebo niekoľko sivobiele sošky nedovolí, aby vaše oči unavený z rovnakej farby. No, ak chcete rôzne tóny - malé detaily maľované v azurovej farbe prídu na záchranu.
ríše

Tento štýl sa objavil pod Napoleonom, keď zámerná pompéznosť a slávnosť, z ktorej sa nové impérium chcelo oddeliť od prvej republiky, prišlo do módy. Takéto komory (nazývať izby "impéria" jednoducho neotáčajú jazyk) sú v dokonalej harmónii s nábytkom, farba svedčí o klamlivej ľahkosti bieleho mramoru. Okrem toho, slávny empírový štýl, s jeho povinnými stĺpmi, bustami a maľbami, k nejakej nadmernej pompéznosti bude vyvážený čistými a štíhlymi líniami bieleho nábytku, ktorý je na prvý pohľad jednoduchý.

Realistickejším štýlom pre naše apartmány je večný post-sovietsky eklekticizmus. Koniec koncov, mladá rodina málokedy premýšľa o celkovom dizajne bytu. Oveľa častejšie sa práce na renovácii domova robia po celej miestnosti - to je jednoduchšie z pohľadu domácností a financií. Áno, a zábery z bývania si myslia viac o praktickosti ako o umeleckých požitkoch. Biely nábytok sa tiež zmestí do podobného "Ikea - Style", ako sa nazýva situácia, čo znamená premyslené využívanie životného priestoru na Západe. Napríklad, biely kútik soft suite ušetrí miesto a obnoví typickú izbu.
Nábytok do obývacej izby

Interiér obývacej izby je vyhotovený v bielej farbe - dobrý prístup k vytvoreniu miestnosti, ktorá sa po dlhom pracovnom dni vytvorí pozitívne. Ak chcete, aby izba vyzerala svetlá a útulná, experimentujte s kombináciou farieb.

Čierne a sivé tóny vhodné na použitie v priestrannej miestnosti. Inak vytvoria pocit izolácie a úzkosti. Ak je veľkosť kuchyne-obývacia izba je veľká, aby snehobiely prízvuk stenu, riedenie belosť s tmavými trámy z prírodného dreva alebo jeho imitácia. Nábytok by mal byť vybraný nie svetlý biely, ale bližšie k krémovým odtieňom. V obývacej izbe je lepšie si vybrať nábytok z tradičných obrysov - to dodá pohodlie.

Malá miestnosť vyžaduje iný prístup, keď sú mäkké biele steny doplnené lesklým stropom a podlahou kontrastného odtieňa. Je lepšie zvoliť nie čierne, ale farbu prírodného dreva. Obarví sa borovica, zebrano, bubinga alebo orech. Nábytok v malej miestnosti bude vyhovovať elegantnému, svetelnému dizajnu. Sedenie s pečaťou monumentality bude klásť dôraz len na úzku miestnosť.
Spálňový nábytok

S nábytkom tejto farby v spálni, je žiaduce byť opatrný. Koniec koncov, miestnosť pomáha plne obnoviť majiteľov spánku. Preto by ste nemali hrať na farebných kontrastoch - tónový rozdiel ovplyvňuje vzrušujúcu psychiku. Vynikajúcou možnosťou by bola kombinácia modrých alebo svetlomodrých stien a mierne starobylého bieleho nábytku. Ak chcete dosiahnuť väčšiu farebnú harmóniu, stojí za to uchýliť sa k recepcii, ktorá je charakteristická pre "Provençal" spálne, keď nábytok a steny "zdieľať" farby navzájom. Takže rukoväte skriniek a dekoratívnych lamiel postele sú natreté v rovnakej farbe ako steny. Je žiaduce ozdobiť panely, lampy alebo iné dekoratívne prvky z bieleho materiálu.

Varovanie! Umiestnite sošky a podobne do miestnosti, sú možné aj tmavé odtiene.
Nábytok do detskej izby

Nemyslite si, že biela nie je detskou farbou. Je vhodný z dôvodu schopnosti zväčšiť priestor a zvýšiť jasnosť miestnosti. Biely nábytok môže zmäkčiť farby používané v interiéri. Takže, jasne červená (obľúbená "dospievajúci" farba) susedstvo s bielym nábytkom robí to menej agresívne, čierne - nie je tak pochmúrny.

Škôlka v škandinávskom štýle v kombinácii s bielym nábytkom je univerzálna. Ak dievča žije v miestnosti, urobí sa dizajn v bielych a ružových alebo modrých odtieňoch. A červená a biela, ktorá sa mimochodom používa ako klubové farby viacerých futbalových tímov naraz, vhodné pre chlapa.

A pre mladšie deti, biely nábytok je dar z nebies. Koniec koncov, transformuje miestnosť, prináša dotyk krásy a mágie. Tak, aby sa nábytok ľahko vymyl zo špiny, je lepšie vybrať si z neškodného plastu, alebo drevených postelí a stolov so špeciálnym nemastným povlakom.
Kuchynský nábytok

Ale v kuchyni je možný odvážny experiment. Nebojte sa stráviť ďalšie minúty čistenia - potom zabudnite na pravidlo kombinácie nábytku a stien rôznych odtieňov bielej. Kuchyňa - štúdio je vyrobená v dvoch farbách - neutrálna biela a strieborná alebo matná metalíza doplnená riedkymi striekajúcimi čiernymi farbami. Pre takúto kuchyňu je vhodný funkčný čalúnený nábytok z odolnej a dokonale umývateľnej koženky. Na pohovke je lepšie zvoliť roh, a stoličky - "polotuhý". Ak chcete dať prednosť biely nábytok s mramorovým vzorom, potom by malo byť v kombinácii s povrchmi dokončovacie z prírodného bieleho mramoru alebo jeho imitácia, s dôrazom na stav a solídnu finančnú situáciu majiteľa.
Loading...

Zanechajte Svoj Komentár