Balkónový dizajn - 110 nápadov na usporiadanie fotografií

Od sovietskych čias, balkóny boli používané hlavne ako sklad pre ukladanie nepotrebných vecí, ktoré sú škoda odhodiť, a kam ísť. Ale táto izba v byte, štúdiu alebo podkroví so správnym usporiadaním sa môže stať samostatnou izbou, kvetinovou záhradou, športovým priestorom alebo mini salónikom, kde si môžete prečítať knihu a večer si vychutnať šálku čaju na pokojnú konverzáciu. Skutočný zázrak pre majiteľov malých bytov. S vlastnými rukami môžete krásne ozdobiť balkón alebo lodžiu pomocou hotových dizajnérskych riešení alebo prepojením vlastnej predstavivosti.

Usporiadanie a formy

Existuje niekoľko typov usporiadania balkónov:

 • Bežné vetruvzdorné;
 • roh;
 • Skupina balkónov s ochranou;
 • Ofset pozdĺž fasády;
 • So skladmi;
 • Lodžie.

Podľa dizajnu sú balkóny rozdelené do niekoľkých ďalších podskupín:

 • Na konzolovej železobetónovej doske;
 • Na konzolových lúčoch;
 • S externými podperami;
 • pozastavené;
 • rebríky;
 • Pripojené.

Loggie možno zase rozdeliť do niekoľkých typov:

 • Lodžia, balkón;
 • diaľkový;
 • Postavený.

Francúzske balkóny, ktoré vykonávajú dekoratívnu funkciu, stoja na rozdiel od týchto klasifikácií. Sú úplne presklené, veľmi úzke a úplne nevhodné na usporiadanie samostatnej miestnosti.

Je to dôležité! Predtým, ako začnete opravovať, je potrebné študovať dizajnové prvky balkóna. V prípade potreby inštalácie dodatočných ochrán, posilnenie základne, bude potrebné vytvorenie rámca.




V Chruščove

V Chruščove balkóny môžu byť v troch dĺžkach:

 • 2,4 metra;
 • 2,7 metra;
 • 3,2 metra.

Šírka tejto miestnosti je vždy menšia ako jeden meter. Rozmery balkónov v Chruščove nedovolia veľa "otočiť." Zorganizovať takú úzku miestnosť bude musieť vyskúšať. Ideálnym štýlom pre dizajn bude minimalizmus. Nábytok by mal byť ľahký a multifunkčný. Okrem toho, balkóny v Chruščove sa neodporúča silne váhu. Ich dizajn nemôže vydržať veľa hmotnosti, takže keramika, obklad kameň a parkety budú musieť byť opustené. V opačnom prípade bude potrebné návrh posilniť.




V panelovom dome

Panelové balkóny majú množstvo funkcií. Od konca balkónovej dosky je zvarený tenký železobetónový "plech", ktorý je umiestnený zvisle. Medzi doskami sa vytvorila špeciálna štrbina, ktorá sa používa ako "odtok" dažďovej vody v balkónoch bez zasklenia. Z dôvodu tejto vlastnosti sú problémy s presklením. Okrem toho, panel slabo drží teplo, a švy sú zvyčajne zle izolované, čo robí tieto miestnosti a priori veľmi studené. Vrstva tepelnej izolácie sa zvyčajne inštaluje na všetky povrchy. Osobitná pozornosť sa venuje podlahe, na ktorej je najlepšie inštalovať umelé vykurovanie. V prefabrikovaných domoch sú podlahy nerovnomerné. Ich zarovnanie môže viesť k použitiu veľkého množstva materiálu, ktorý robí štruktúru ťažšou. Výstupom bude technológia nastaviteľných podláh.




Séria P44 a P44t - "loď" a "topánka"

"Lode" sa líšia svojím charakteristickým tvarom: široký stred, ktorý sa zužuje smerom do strán. Takéto lodžie spôsobujú ťažkosti pri zasklievaní. Usporiadanie neštandardného priestoru je tiež oveľa ťažšie. Pre jeho vizuálnu expanziu sa zvyčajne odstráni balkónové okno a dvere. Úzka miestnosť neumožňuje umiestniť na ňu plnohodnotný nábytok, takže najjednoduchší spôsob je obmedziť sa na kvetinovú galériu alebo pár stoličiek pri parapete.

„Topánka“ série p44t sa líši od „lode“ prítomnosťou troch lietadiel, čo ďalej komplikuje úlohu zasklenia a dokončovania. Nevýhody takejto miestnosti môžu byť ľahko premenené na plusy, ak použijete jeho „záhyby“ ako ďalšie oddeľovače pre priestorové zóny.

Otvorený balkón

Dizajn balkóna pod holým nebom umožní vytvoriť samostatnú letnú terasu z malej "studenej" miestnosti, o ktorej môžu obyvatelia malých bytov len snívať. Stojí za to zvážiť, že táto miestnosť sa používa len v teplej sezóne. To je jeden z nevýhod tohto dizajnu. Nábytok sa používa ľahký, multifunkčný. Pri výbere sa kladie dôraz na rýchlu montáž, pohodlné skladovanie v zime. Nie je potrebné neporiadok priestor so skrinkami a nábytkom na skladovanie. Stačí malý stolík a lavička alebo záhradné stoličky. Otvorený balkón bude vyžadovať minimálne náklady na jeho dekoráciu. Stačí si dať krásnu mriežku a urobiť svetlú podlahu. Táto možnosť by bola ideálna pre pestovanie letnej záhrady. Ak je byt sa nachádza na prvom poschodí, ako podkrovné izby sú niekedy tkané s vinnou révou, ktorá v lete dať ďalší tieň a zároveň zdobí fasádu domu, poteší okoloidúci.




Uzavretý balkón

Zasklenie balkóna môže byť dvojakého typu:

 • studený;
 • Teple.

V prvom prípade sa používa hliníkový profil. Pre teplé zasklenie použite profil z hliníka s tepelnou vložkou, prírodným drevom alebo PVC. Typ studený je ideálny pre tie balkóny a lodžie, ktorých konštrukcia neumožňuje použitie ďalších zaťažení. Tento typ sa najčastejšie používa v Chruščove. Ohrievanie v tomto prípade nie je potrebné. Inštalácia takýchto rámov je jednoduchá a ekonomicky výhodná. Teplé zasklenie bude balkón "pokračovanie bytu": teplota v ňom bude rovnaká ako vo zvyšku domu, a to aj v zime. Treba mať na pamäti, že teplé rámy prispejú k zaťaženiu balkóna, takže ich nemožno použiť v krehkých konštrukciách.

Aj zasklenie môže byť čiastočné alebo panoramatické. Pri čiastočnej alebo klasickej, spodná časť parapetu zostáva uzavretá. Tento typ zasklenia je bežnejší. Panoramatické zasklenie prichádza len do módy, s celým parapetom preskleným a kované mriežky sú umiestnené v spodnej časti pre bezpečnosť. Zároveň vykonávajú ochrannú funkciu a hrajú úlohu dekorácie. Podľa typu otváracích okien krídla môžu byť otočné, posuvné alebo výkyvné. Teraz bežnou praxou inštalácie plastových okien. Sú odolné, utesnené, ľahko sa používajú, majú dobrú zvukovú izoláciu a ľahko sa inštalujú. Strom však nie je minulosťou, vzhľadom na jeho hlavnú výhodu: prítomnosť prirodzených mikropórov, ktoré umožňujú miestnosti „dýchať“, čím sa eliminuje stagnácia vzduchu.




Farebné prevedenie

Pre vizuálne zväčšenie priestoru sa zvyčajne používajú pastelové farby, medzi ktorými sú biele vodiče. Ak je vytvorená rekreačná oblasť, je zatienená svetložltou, bledozelenou farbou a odtieňmi hnedej, takže oči v tejto miestnosti môžu oddychovať. Pre skrinku použite všetky odtiene hnedej, šedej alebo čiernej. Pre jedálenský kút, teplé tóny sú používané na relaxáciu a zvýšenie chuti do jedla. Zóna pre zábavu alebo šport je navrhnutá kombináciou jasných, agresívnych odtieňov s jemnými farbami pre vyváženie. Môžete vytvoriť samostatné "bloky" tmavých alebo kričiacich odtieňov, ktoré sa zamerajú na pozornosť hostí.

Je to dôležité! Je potrebné vziať do úvahy, na ktorej strane sú okná lodžie. Ak je strana slnečná, sú povolené studené a teplé farby. Ak je strana severná, v dizajne by mali prevládať teplé odtiene.




Výber materiálov

Ak chcete rozšíriť funkčný priestor bytu, je potrebné najprv vykurovať balkón. Na tieto účely používajte rôzne druhy izolačných materiálov. Ako doplnkové opatrenie vybavte "teplú" podlahu. Osobitná pozornosť sa venuje dokončeniu miestnosti. Pre vnútorné steny použite:

 • Drevené obloženie stien;
 • Sadrokartónové dosky;
 • Plastové obloženie;
 • korok;
 • vlečka;
 • PVC panely;
 • Blok domu

Zakrytie šindľového priestoru bude poslednou fázou povrchovej úpravy. V tomto prípade môžete fantáziu pripojiť len pri výbere farby. Tvárou v tvár sadrokartónu následne lepia steny s tapetou podľa vašich predstáv. Korkové obloženie je najdrahšie a šetrné k životnému prostrediu. Na murovaných balkónoch sú niekedy steny ponechané v pôvodnej podobe. Moderný dizajn izieb často ponúka túto myšlienku ako originálne riešenie. Tehla je spracovaná špeciálnym spôsobom: je vyrovnaná, natretá a natretá. Takáto murovaná stena sa stane prvkom výzdoby. Súčasne môže byť textúra tehly dokonale hladká, drsná alebo harmonicky kombinovať rôzne typy textúr a farieb. Skvelé na hrubom povrchu budú vyzerať ako fotogaléria v kovovom ráme alebo séria abstraktných obrazov.

Pre dokončenie podlahy pomocou nasledujúcich materiálov:

 • laminát;
 • linoleum;
 • koberec;
 • Parketové podlahy;
 • Keramiky.

Koberec a linoleum sa používajú na balkónové konštrukcie, ktoré neumožňujú ťažké váženie. Laminát vyzerá bohatšie, ale za cenu je o jeden krok vyšší ako u iných materiálov. Pre strop je najlepšie zvoliť ľahké materiály s dekoratívnou funkciou. Rozšírená prax strečových stropov.

Je to dôležité! Nezabudnite na exteriér. To bude nielen vaše balkón krásne z ulice, ale bude aj teplo. Najlepšie možnosti na tieto účely sú profilované plechy.




štýl

Provence - ľahký štýl francúzskeho zázemia. Vyznačuje sa použitím prírodných materiálov, kvetinových vzorov a svetlých farieb. Prítomnosť množstva kvetov v kvetináčoch a krásnych čačky zo skla a porcelánu je povinná.




Moderné je charakterizované mäkkými odtieňmi a ohybmi. Neuznáva striktné geometrické línie. Hoci izby sú vyrobené v pastelových farbách, dôraz je kladený umelo na jednotlivé prvky svetlých farieb. Obrázky a fotografie na stenách, malý počet váz, lampičiek a suvenírov oživuje atmosféru. Vitrážové okná zdôrazňujú dômyselnosť vnútorného balkóna v byte v modernom štýle.




Minimalizmus uznáva len prítomnosť funkčných detailov interiéru. Vyznačuje sa jednoduchosťou a stručnosťou. V srdci štýlu sa používajú len dve základné farby, ktoré sa hrajú s odtieňmi vo veľkých detailoch interiéru. Minimalizmus vyžaduje otvorené priestory a množstvo prirodzeného svetla.




High-tech je považovaný za moderný štýl v blízkosti minimalizmu. Rozpoznáva len prísne geometrické tvary. Z farieb použitých odtieňov čiernej, bielej, šedej. Môžete pridať červenú, modrú alebo fialovú vo forme podsvietenia. Hi-tech preferuje množstvo chrómovaných, kovových povrchov a skla. Dôraz je kladený na umelé svetlo, ktoré je rozptýlené a vizuálne zväčšuje priestor.




nábytok

Nábytok pre otvorené balkóny vyzerá skôr ako záhrada. Hlavným princípom pri výbere sa stáva schopnosť rýchlo zložiť a uložiť ho do skladu. Je to úplne iná vec, pokiaľ ide o plnohodnotnú izbu v byte alebo súkromnom dome uzavretého typu. Tu sa dizajnéri snažili čo najlepšie. V závislosti od účelu miestnosti je možné zvoliť nábytkové predmety z kovu, skla, plastu alebo dreva. Ak bude miestnosť použitá ako posilňovňa, bude vybavená kompaktným cvičebným vybavením, ktoré umožní jednej osobe voľne trénovať.

Lodžia v kombinácii so spálňou slúži ako roh na večerné prípravy pred spaním. V tomto prípade sa ako nábytok používa mólo, pár pohoviek a pohodlná pohovka. Pre oddychovú zónu je obmedzený na malý stôl s posedením: rozkladacou pohovkou alebo pevnou pohovkou s veľkým počtom mäkkých vankúšov, kde si hostia môžu šplhať nohami. Ak sa priestor usadí pod pracovným priestorom, potom sa kladie dôraz na skrine a skladové regály. Pomôže ušetriť priestorový nábytok typu transformátor ZM2. Široký výber takýchto nábytkových predmetov za prijateľné ceny v holandských obchodoch Ikea.




osvetlenie

Správne nastavenie osvetlenia môže byť úsporná slama pre malú balkónovú miestnosť. Pomocou svetla môžete vizuálne rozšíriť priestor. Obmedzenia výberu osvetlenia. Môžu to byť žiarovky, lustre, lampy, svietniky, LED diódy, stojanové lampy a celé osvetľovacie systémy. Môžu byť umiestnené na stenách, strope a dokonca aj na podlahe. Aby nedošlo k pokazeniu estetického vzhľadu miestnosti elektrickými vodičmi, stojí za to postarať sa o ich realizáciu v konečnom štádiu. Potom bude elektroinštalácia skrytý typ, ktorý sa vyhne pohľadu z drôtov. Otvorené vedenie je zamaskované ozdobnými prvkami a špeciálnymi panelmi. Hlavnou výhodou otvoreného vedenia je jeho dostupnosť počas opravárenských prác, o ktorých nie je možné hovoriť o skrytej.

Pri montáži svietidiel dbajte na smer svetla. Vďaka priamemu svetlu zhora nadol je ťažšie a znižuje priestor. Svetlo zdola nahor, ktoré je umelo rozptýlené v odraznom povrchu strešného stropu, fotografií a zrkadiel na stenách, rozširuje priestor. V tmavých miestnostiach je lepšie použiť rozptýlené svetlo výkonných svetelných zdrojov s veľkým množstvom ďalších žiaroviek. Hra tieňov a svetla priamo ovplyvňuje vnímanie šírky, dĺžky a „hĺbky“ priestoru ľudským okom.




Balkón v kombinácii s kuchyňou

Balkón je niekedy robil pokračovanie v kuchyni, ak je miestnosť veľmi malá a neumožňuje kombinovať jedálenský kút s priestorom na varenie. Na balkóne môže byť umiestnená časť kuchyne, môže slúžiť ako jedáleň, ak bývalý parapet usporiadať v podobe jedálenského stola. Tá istá časť rekvalifikácie v bare, ktorá bude štýlovým doplnkom v prípade večierkov doma. Okrem toho bude kuchyňa v kombinácii s balkónom oveľa ľahší. Sanácia je dvoch typov:

 • dokončiť;
 • Čiastočná.

Keď sú steny plné, dve izby sú úplne oddelené. Čiastočná prestavba zahŕňa len demontáž okien a dverí. Pôvodný parapet môže slúžiť ako stolová doska, police na uskladnenie alebo dekoratívny prvok.




Skriňa na balkóne

Pre tých, ktorí veľa pracujú doma, ale nemajú vlastný osobný kútik, bude balkón vynikajúcim riešením tohto problému. V takejto miestnosti je umiestnený malý stôl, kancelárska stolička a dokonca aj pohovka. Všetky potrebné dokumenty, knihy a iné nástroje na prácu je možné pohodlne distribuovať na regály až po strop. Táto možnosť je tiež vhodná z hľadiska osvetlenia. Počas dňa nemusíte zapínať svetlá. V lete sa bude pracovať takmer na čerstvom vzduchu. Správny, kompaktný dizajn pracovného priestoru umožní aj z úzkeho balkóna Chruščova vytvoriť samostatnú funkčnú kanceláriu v jednoizbovom byte.




Záhrada na balkóne

Usporiadanie mini-záhrady možno vykonať na otvorenom balkóne pre letné obdobie, a na uzavretom pre trvalé použitie. Aby sa ušetril priestor, rastliny sa triedia podľa druhov. Spinners sa pestujú v nádobách umiestnených pozdĺž steny. Na samotnej stene sú pripevnené tapisérie: drevené rošty, na ktorých bude umiestnená zelená „stena“. Pre iné typy rastlín používajte špeciálne stohované podpery a závesné hrnce. Je možné umiestniť tapisérie nielen proti stene, ale aj pod samotné okno. Následne zarastené zelene vytvoria prirodzený odtieň v miestnosti. Táto možnosť je relevantná pre tie byty, ktorých okná majú výhľad na slnečnú stranu. Mini-záhrada bude dobrou voľbou pre tých, ktorí nemajú dachu, ale miluje bordel v zemi. Na balkóne je ľahké pestovať paradajky, reďkovky, dekoratívne slnečnice, uhorky, zelené, cibuľu a izbové rastliny.




Doslov

Balkón už dávno prestal slúžiť ako špajza. Moderné dizajnové riešenia pomôžu vytvoriť plnohodnotnú oddelenú miestnosť z miestnosti bez špecifického účelu. To je výhodné nielen pre malé byty, v ktorých každý meter štvorcový pre "zlatú váhu", ale aj pre priestranné izby, kde si môžete vybaviť kútik pre súkromie.

Zanechajte Svoj Komentár