Elektrikár v interiéri obývacej izby +70 fotografií nápadov

Živý oheň, skrotený silou ľudského intelektu, sa stal našim verným asistentom aj v prvotných časoch. Neskôr, v období staroveku, drsné centrá jaskýň ustúpili medeným a bronzovým kožušinám, ktoré ohriali aristokraciu Atén a patricijov Ríma. Nakoniec, v stredoveku sa objavil krb - prostriedok na vykurovanie miestnosti spolu so sporákom, ktorý sa stal hlavným zdrojom tepla niekoľko storočí.

Princíp činnosti a funkcie

Hlavným rozdielom medzi krbom a domácimi pecami je princíp prenosu tepla. Ak sa v kachliach väčšina prenosu tepla vyskytne v dôsledku prechodu horúcich produktov spaľovania paliva cez rozvetvené kanály komína, hlavným zdrojom tepla z klasického krbu je priamo krb. Byt sa vykuruje vo väčšom rozsahu v dôsledku ohrevu objektov nachádzajúcich sa v blízkosti krbu, pričom komín prakticky neplní úlohu výmenníka tepla.

Revolúcia komína sa uskutočnila s rozsiahlym používaním elektrických vykurovacích zariadení. Už v 70-tych rokoch sa začala výroba elektrických krbov - zariadení, ktoré produkujú vykurovanie pomocou prvkov ohrevu vzduchu, ktorými boli rúrky z materiálu s nízkou elektrickou vodivosťou. Výsledkom je, že po pripojení prúdu sa materiál zahrieval a odvádzal teplo do vzduchu. Prvé elektrické požiare utrpeli častým zlyhaním vykurovacích telies a nízkou kvalitou imitácie živého ohňa, čo im neumožňovalo široké využitie v interiéri. Zavedením uzavretých keramických vykurovacích telies, ktoré fungovali celé desaťročia bez akýchkoľvek špecifických problémov, bol vyriešený problém spoľahlivosti elektrického krbu. A šírenie 3D technológie vyriešilo otázku prirodzenosti napodobňovania živého plameňa.
Zobrazenia podľa umiestnenia

Nástenné

Oddeliť dizajn a umiestnenie. Možnosť umiestnenia krbu v izbách domu len štyri. Izba môže byť zdobená klasickou stenou, elegantným vstavaným, praktickým rohom alebo veľkolepými ostrovnými krbmi. Pozrime sa na vlastnosti každého z nich. Najčastejšou možnosťou je krb v stene. Takéto krby boli postavené v bohatých domoch našej krajiny pred všadeprítomným vykurovaním parou. Pri správnej výrobe má dobrú tepelnú účinnosť a vyzerá štýlovo. Nevýhody tohto dizajnu sú tiež prítomné. Po prvé, je potrebné vziať do úvahy - nástenné krb vyžaduje priestor. Samozrejme, ak hovoríme o priestrannej chate, v ktorej je zariadená miestnosť s krbom, nebude s ňou žiadny problém. Ale štandardný byt alebo malý súkromný dom nie je najlepším miestom pre takýto dizajn. Cesta von je v zariadení možnosť, polovica zapustené do steny. Portál v tomto dizajne stojí len na šírke dlane a nevyžaduje priestor.
Roh a ostrov

Rohové ohnisko zaberá menej miesta, ale jeho poloha umožňuje jeho usporiadanie v pomerne skromných izbách. Okrem toho, roh miestnosti nie je často používaný na umiestnenie nábytku. Ďalším plusom tejto konštrukcie je relatívna jednoduchosť výroby.
Ostrov krb je najviac nepraktické riešenie. To si vyžaduje veľkú miestnosť, nemôže byť inštalovaný v mnohých miestnostiach - napríklad je ťažké si predstaviť spálňu s podobným dizajnom, a kuchyňa s inštalovaným ostrovným krbom musí byť skutočne obrovská, inak to bude nepohodlné a nebezpečné pohybovať sa. Hlavnou výhodou tejto možnosti je originálny dizajn krbu, ktorý je schopný oživiť aj veľmi matný interiér.
Postavené a pozastavené

Vstavaný a ešte viac zavesený krb je skutočným dieťaťom v porovnaní s inými typmi týchto ohrievačov. Koniec koncov, moderná verzia na stenu sa objavila len vtedy, keď pokrok umožnil nielen vytvoriť bezpečný a spoľahlivý elektrický ohrievač, ale aj simulovať účinok živého plameňa s dostatočným stupňom spoľahlivosti.
A zariadenie, zavesené na stene, sa nedávno použilo. Existuje mnoho výhod tejto možnosti. Krb môže byť umiestnený, ako sa vám páči, nevyžaduje veľa priestoru, a preto je to jediné možné riešenie pre mestský byt. Malé závesné krby môžu byť umiestnené aj v kompaktnej kuchyni. Pri správnej inštalácii je elektrický oheň úplne bezpečný proti požiaru a zvyčajne stojí menej ako jeho náprotivky z dreva alebo plynu.


Elektrofireplace obývacia izba dizajn

Aj v relatívne malej obývačke si môžete postaviť moderný krb. Elektrický krb v interiéri malej obývacej izby ho robí ešte pohodlnejším a zároveň dodá luxus a eleganciu aj do tej najjednoduchšej miestnosti. Prvá možnosť, ktorá je vhodnejšia pre moderné interiéry a malé miestnosti - lakonický minimalizmus. Krb je zabudovaný do tej istej steny, na ktorej sa nachádza televízor, zvyčajne tesne pod ním. Preto je pozornosť človeka v miestnosti roztrúsená medzi niekoľkými detailami, ktoré jasne vystupujú na bielych stenách. V malej miestnosti, kde je dôležitý každý meter priestoru, by bolo vhodnejšie takéto usporiadanie.

V druhom prípade sledujeme klasickú cestu - krb je centrom miestnosti, ohnisko pozornosti každého, kto do nej vstupuje. V tomto uskutočnení stojí za to pridanie požiarneho portálu alebo výber celej steny, na ktorej sa nachádza. To môže byť imitácia muriva, kombinácia farieb (napríklad béžová-venga je veľmi dobre kombinovaná, biela je Ceylon eben), alebo nástenné dekorácie s prírodným kameňom. Takéto usporiadanie krbu je vhodné v prípade interiéru s etnickými poznámkami, ako aj v klasickom štýle - s ťažkým nábytkom, bujnými kobercami a prirodzenými farbami nábytku. Prepracovaný drevený portál, ktorý opakuje textúru pohovky vedľa nej, dokonale zapadne do interiérov Empire.


Štýly portálu

klasický

Portál dizajn všeobecne - najdôležitejší prvok zariadenia krb. Ak rozmery pece, konštrukčné prvky komína a ďalšie technické vlastnosti nemajú vplyv na dizajn miestnosti, potom portál tvorí štýl ako krb a celý interiér. Bez ohľadu na to, aký materiál a spôsob výroby boli pre portál vybrané, existujú 4 hlavné štýly dizajnu:

  • classic;
  • Country hudba;
  • HighTech;
  • Bionika.

Klasický portál má vždy tvar písmena U. V tomto prípade je ohnisko ponechané otvorené, len príležitostne je oddelené od miestnosti pomocou dverí - a zvyčajne nie úplne transparentné, ale vybavené kovanými prvkami. Takýto portál je charakterizovaný prísnymi a mohutnými formami, tradičný nadregionálny pluk je povinný. Materiály portálu sú výlučne prírodné. Uprednostňuje sa mramor, prírodný kameň, staré drevo cenných plemien. Prvky z liatiny, ako je klasická mriežka, sú vhodné a dokonca nevyhnutné. Aj keď portál zdobí moderný modulárny elektrický krb, bolo by vhodné umiestniť liatinové krbové náradie - špachtľu, poker a kliešte. Samozrejme, vyrobené z kovu, lepšie - kovaním.


Krajina alebo HighTech?

Country štýl, tiež volal rustikálne (folk), má D-tvarovaný portál. Portál je vhodný pre nástenné alebo rohové krby a je vhodný do miestnosti zariadenej v štýle Provence alebo etno-krajiny. Materiály portálu sa vyberajú lacnejšie. Zapojí sa coquina, piesčitý kameň alebo imitácia. Zvláštnosťou portálu v štýle country je povinná prítomnosť špeciálneho výklenku na sušenie palivového dreva. Samotné palivové drevo sa môže stať originálnym prvkom dizajnu miestnosti.

HighTech je minimalistický štýl, populárny v sedemdesiatych a deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Rýchle formy, množstvo nenatretých kovových, chrómových a strieborných prvkov - to je rozdiel medzi týmito portálmi. Je dovolené použiť kameň, ale - vyrezaný a leštený na plastový lesk.

 

Bionika a dlaždice

Bionika - nový smer dizajnérskych pôžitkov. Charakteristický štýl - podľa prirodzených princípov. Podobne ako príroda, aj portál v štýle bioniky sa vyhýba pravým uhlom, zmrazeným formám a stálosti. Pocit pohybu, plynulosti, nepravidelných, ale hladkých obrysov - to sú vlastnosti bio-portálu. Je potrebné zvoliť strom a plast imitujúci strom. Farby sú vybrané mäkké a prirodzené.

Piaty, bežný v našom vidieckom štýle, konvenčne nazývaný dlaždice. Ide o úpravu tradičných metód dokončovania ruských kachlí s pomocou hnedých alebo bielo-modrých nepečených dlažieb, ktoré zodpovedajú západnej móde pre krby.
Vytváranie portálov sami

Ak je kladenie krb - veľa výhradne a len profesionálne kachle, vydať krb portál na sily každého. Cenovo dostupná metóda je vytvorenie imitácie muriva. Na tento účel je zakúpená dokončovacia tehla, ktorej jedna strana sa podobá kameňu a špeciálna malta, ktorá vydrží vysoké teploty.

Kladieme základy portálu na základňu krbu - to je požiadavka požiarnej bezpečnosti. Najprv sa položí spodná časť klenby. Ďalej je oblúk rozložený a nasledujúca recepcia je rozšírená - dizajn je kompletne upravený, ale tehla na mieste letu nie je riešená riešením. Vďaka tomu môžete rýchlo a dokonca rozložiť aj zložitú štruktúru.

Po vyschnutí malty sa portál uvoľní z voľnej nosnej tehly. Ak je takto vystavený portál ohniska na drevo, je potrebné skúšobné, sušiace roznecovanie, ktoré udržiava mierny oheň v ohnisku 4-6 hodín. Ak je použitý elektrický krb, vytvorte podmienky pre sušenie roztoku - optimálnu teplotu v miestnosti pri miernej vlhkosti.

Elektropožičovňa v interiéri - spôsob, ako vyrobiť nábytok v miestnosti štýlovo a vytvoriť dodatočnú útulnosť. Koniec koncov, dom podľa príslovia začína ohniskom.

Zanechajte Svoj Komentár