Dekoratívne dlaždice pod kameňom +60 foto príklady

Prírodné prvky v byte, dome alebo kancelárii - to je veľkolepé dizajnérske riešenie, ktoré dodá špeciálnu pikantnosť každej miestnosti. A nie je potrebné robiť jednotný štýl interiéru, prípustné sú samostatné vložky a eklekticizmus. Napríklad je zaujímavé pozrieť sa na stenu z "divokého kameňa" v miestnosti v námornom štýle alebo v high-tech kuchyni. Ale aj pre klasickú obývaciu izbu možno takýto prvok použiť. A pokiaľ ide o lofty, etnický a škandinávsky interiér, dlažba bude v nich hlavným tvárniacim materiálom. Dnes je v trende. Laconic design a hrubý, ale zároveň elegantná jednoduchosť prichádza do módy a so zlepšením výrobných technológií pre imitáciu prírodných materiálov, dekoratívne kamenné obkladačky vyzerajú realisticky.

Popularita tohto dizajnu podporuje trend smerujúci k zdravému životnému štýlu, ekológii.

výhody

Široké použitie umelých obkladov, ktoré napodobňujú steny dlažobných kamienkov, vďaka svojim výhodám. Materiálne výhody:

 • inštalácia dlaždíc takého plánu nevyžaduje špeciálne zručnosti a môže byť vykonávaná nezávisle, s výhradou dostupnosti základných vedomostí v oblasti opráv a konštrukcie;
 • tento materiál váži menej ako cementová dlažba, preto je fixovaný aj na sadrokartónové dosky;
 • v produktovej rade sú možnosti rozpočtu (minimálne náklady závisia od regiónu, v Moskve, napríklad podľa cenníkov jednotlivých spoločností, ceny začínajú od 450 rubľov na meter štvorcový);
 • materiál má zvýšenú žiaruvzdornosť a nevedie elektrický prúd, preto ho možno použiť na opravu kuchyne alebo škôlky;
 • dlaždica má vynikajúce tepelno-vodivé a zvukotesné vlastnosti;
 • prírodné prvky zdobia akýkoľvek interiér;
 • tento materiál je šetrný k životnému prostrediu;
 • Existuje veľa obkladov, môže obnoviť akýkoľvek druh kameňa alebo tehly.
nedostatky

Ale pri výbere stavebného materiálu sa nemôže zamerať len na pozitívne aspekty. Je lepšie si byť vopred vedomý všetkých svojich nedostatkov, aby sa pri uplatňovaní minimalizovali. Musíme pochopiť, čo sa bude musieť obetovať, ak si vyberiete túto dlaždicu, a nie niečo iné. Hlavné nevýhody materiálu:

 • výrobky zo sadry sa začínajú rýchlo deformovať vďaka vysokej absorpcii vlhkosti dlaždice, čo možno predísť pomocou rôznych látok (môžete použiť špeciálny základný náter, napr. Primer X94);
 • dekoratívne dlaždice sa ľahko rozbijú, nemajú vysokú pevnosť a odolnosť voči abrazívnym účinkom, preto by ste mali byť pri inštalácii opatrní;
 • materiál má nízku odolnosť voči mrazu;
 • Kvôli reliéfnemu povrchu „divoký kameň“ zachytáva prach a vyžaduje časté čistenie, preto po inštalácii je lepšie ho lakovať (povrch bez laku je ošetrený roztokom 50 ml pracieho prostriedku rozpusteného v 200 ml vody).
typy

Existuje niekoľko klasifikácií dlaždíc pod prírodným kameňom. Jeden z nich zdieľa odrody tohto materiálu podľa aplikácií. Typy dekoratívnych obkladačiek v závislosti od miesta použitia:

 • fasáda - slúži na vonkajšie obklady stien budov v súkromnom a komerčnom sektore. Medzi jeho vlastnosti patrí neprítomnosť mechanického spojenia (nepočíta sa injektážna hmota) medzi susednými prvkami, potreba tesnenia spojov a vodotesnosť celej tkaniny;

 • vonkajšie - vyrobené z PVC alebo porcelánu. Dlažba je chemicky neutrálna, neodoláva sa, nezhoršuje sa náhlymi teplotnými zmenami a má tiež vysokú pevnosť. Najodolnejšou podlahou je dlažba;

 • stena - používa sa na dekoráciu interiéru. Váži ľahko, a preto zjednodušuje proces inštalácie. Táto dlažba má obrovské množstvo dizajnérov odrôd (napríklad, dlaždice v kúpeľni);

 • strop - má najnižšiu hmotnosť všetkých druhov dekoratívnych obkladačiek. Jeho hrúbka by nemala byť väčšia ako 1 centimeter na pokrytie celého stropu miestnosti.

sadra

Doska sa vyrába v dvoch modifikáciách: omietka a keramika. Sádrokartón spravidla napodobňuje prírodný kameň alebo tehlovú stenu. Je odolná, umožňuje zabudnúť na kozmetickú opravu miestnosti na mnoho rokov. Rozlišujte farebné a nenatreté, hladké alebo reliéfne odrody materiálu. Používa sa na výzdobu uzavretých lodžií a balkónov, stien a stropov v miestnostiach a chodbách. Sadrové dlaždice sa používajú na dekoráciu domácich krbov, ale pre požiarnu bezpečnosť je lepšie vybaviť ich tepelnoizolačnými panelmi. Prírodné zloženie sadry vám umožní udržiavať priaznivú mikroklímu. Tento materiál sa však pri vysokej absorpcii vlhkosti nepoužíva pri dekorácii kúpeľov a sáun. Z tých istých dôvodov sa po inštalácii v každej miestnosti dlaždica ošetrí vodou odpudzujúcim činidlom.

Žiadne látky nebudú pomáhať vyrovnať sa s "divokým kameňom" sadry s klimatickými faktormi, takže sa nepoužíva v exteriérovom obložení domov.
keramický

Doska z keramiky má zvýšenú odolnosť a trvanlivosť. Je schopný odolať rôznym mechanickým zaťaženiam bez poškodenia jeho integrálnej štruktúry. Materiál sa používa na výzdobu fasády, pretože nie je vystavený klimatickým vplyvom životného prostredia (aj keď pri výbere výrobku a značky je potrebné zamerať sa na regionálne prvky). Ale hlavná úloha keramických dlaždíc hrá v interiéri obývacej izby, jedálne, kuchyne, chodby a kúpeľne. Ak chcete, aby miestnosť vyzerala "bohatšie", môžete vytvoriť vložky z dlaždice, ktorá imituje mramor alebo onyx. Okrem toho, v súlade s medzinárodnými normami, sa tento materiál prakticky nelíši od prírodných analógov v jeho technických vlastnostiach a vzhľade. Široká škála keramických kamenných dlaždíc umožňuje vybrať najlepší materiál pre absolútne akékoľvek architektonické riešenie. A neabsorbuje nečistoty a pachy, a preto sa ľahko používa.
farba

Farebné riešenia dlaždíc sú rozmanité a úplne napodobňujú prvky prírody. Dvojitá technológia sfarbenia reliéfnej základne navyše vedie k tomu, že neexistujú dve identické dlaždice. Farebné žilkovanie a hrboly sa budú vždy líšiť. Voľba odtieňa závisí od štýlu a osobných preferencií dizajnéra, ale pri použití tohto materiálu by mal byť založený na prirodzenej palete. Ozdobné dlaždice sa obyčajne klasifikujú farebne v závislosti od typu simulovaného kameňa. Existujú nasledujúce typy:

 • imitácia mramoru zahŕňa použitie bielej, čiernej a béžovej farby s miernou impregnáciou sivej;

 • Malachitové dlaždice by mali byť tmavo zelené s niektorými rozvodmi;

 • onyx bude prezentovaný ružovými, jantárovými a svetlozelenými kvetmi;

 • sivé a béžové odtiene sú vhodné pre dekoratívne pieskovce;

 • umelá bridlica má hnedý, šedo-zelený odtieň s ľahkými pruhmi;

 • zmes kameňov zahŕňa použitie prírodných odtieňov (hnedá, biela, červenkastá, atď.).

prihláška

Existuje obrovské množstvo možností použitia dekoratívnych tehlových obkladačiek. Obvykle sa dajú rozdeliť na štandardné a neštandardné. Štandardné metódy zahŕňajú:

 • zdobenie samostatného rohu kuchyne (napríklad vedľa plynového sporáka);
 • obkladanie vnútorných a vonkajších stien;
 • vytvorenie špeciálneho "vianočného" komfortu v dôsledku lemovania krbu;
 • dekorácie kúpeľní;
 • použitie pre otvory okien a dverí;
 • hranaté zrkadlá atď.

Ako neštandardné (podmienené) metódy používania umelého kameňa sa hovorí:

 • smerom k pracovnej ploche náhlavnej súpravy v kuchyni, ktorá plynule prechádza do zástery (zatiaľ čo sa pod spodným okrajom odkladacej plochy nenachádzajú nečistoty);
 • výzdoba starého nábytku;
 • z rozbitej dlaždice (krehký materiál, niečo sa rozbije, keď sa nainštaluje) môžete urobiť malý panel na stenu;
 • dekorácie záhradných lavíc, postelí a hrncov;
 • biele obkladačky je možné použiť na zhotovenie neštandardného plátna pre dospelých a deti (je potrebné naň natierať pomocou špeciálnych farieb na sklo alebo keramiku);
 • zdobenie schodov v chate;
 • Prebytočné dlaždice možno použiť ako stojan na teplé alebo studené jedlá.
Ako si vybrať?

Umelý dekoratívny kameň pre exteriérové ​​a interiérové ​​dekorácie je vybraný na základe ceny parametra, trvanlivosti, spoľahlivosti, jednoduchosti použitia a vzhľadu. Mali by ste tiež starostlivo zvážiť výrobcu tovaru. Ak sa spoločnosť dlhodobo etablovala na trhu a má širokú škálu výrobkov, potom je možné zakúpiť dekoratívne obklady. Podľa zákona, dlaždice nepodliehajú povinnej certifikácii, ale prítomnosť takéhoto dokumentu naznačuje, že spoločnosť je pozorný k svojmu spotrebiteľovi a vykonáva testy výrobkov (ak veľký holding kupuje tovar od malej výrobnej spoločnosti, vždy vyžaduje technickú dokumentáciu pre kontroly). Ak konzultant odmietne poskytnúť certifikáty kvality, mali by ste uvažovať o vhodnosti nákupu.

Pri výbere falošného kameňa by ste mali venovať pozornosť jeho odolnosti voči chladu. Čím väčšie sú, tým dlhšie materiál vydrží (platí to nielen pre fasádu, ale aj pre vnútorné obloženie). Správna dlažba má textúrovaný povrch, nerozoznateľný od obyčajného prírodného kameňa. Pri nákupe dlaždíc sa musíte pozrieť na jeho povrch. Ak je porézny, potom to znamená porušenie výrobnej technológie (napríklad injekčná zmes bola premiestnená). Takýto kameň bude krátkodobý, vlhkosť začne padať do vytvorených pórov, čo povedie k zničeniu materiálu. Tiež by ste mali venovať pozornosť hrúbke výrobku. V závislosti od účelu dlaždíc sa pohybuje od 1 do 5 centimetrov. V ideálnom prípade by mala byť hrúbka kameňa jednotná v celej dĺžke a šírke. V prípade nezrovnalostí bude takáto dekoratívna dlažba obtiažne položená na stenu alebo na podlahu, na obnovenie manželstva budú potrebné dodatočné dokončovacie práce (aspoň vizuálne).
ktorým sa

Celý proces kladenia umelého kameňa je rozdelený do nasledovných krokov:

 1. Najskôr demontujte starý náter. Ak plánujete ozdobiť celú stenu alebo strop, potom sa povrch úplne odstráni. V opačnom prípade sa odstráni iba časť.
 2. Potom zarovnajte steny, pretože je potrebné položiť kameň na hladký povrch. Trhliny shpaklyuyut, a veľké rozdiely a svahy piesku.
 3. Po brúsení sa začne fáza naplnenia. Pred tým by mal byť povrch očistený od prachu a iných nečistôt. Až potom je miesto ošetrené základným náterom (prednostne akrylovým).
 4. Dlaždice má nerovnomerné hrany, takže sa musí pomocou metra namontovať ako puzzle na podlahu. Identické fragmenty by mali prísť do kontaktu s väčšími a menšími.
 5. Potom by sa malo pripraviť lepidlo (malo by byť hrubé a homogénne bez hrudiek) a pokračovať so samotnou inštaláciou, pričom treba venovať osobitnú pozornosť rohovým spojom.
 6. Po položení dlaždíc by mali čakať 3 až 10 dní v závislosti od typu lepidla a vlastností miestnosti. Až po uplynutí tejto doby bude kachľové lepidlo konečne vyschnúť a samotná konštrukcia bude trvanlivá.


Ako sa starať?

Starostlivosť o dekoratívne dlaždice je včasné trenie prachu. Aby sa zabránilo problémom s nadbytkom vlhkosti, je obloženie ošetrené hydrofóbnymi sprejmi. Vďaka tomuto náteru je možné dlažbu v budúcnosti umyť. Je však lepšie používať nie pravidelné, ale špeciálne handry s mikrovláknom na ich spracovanie. Tiež vhodný sprej na rozstrekovanie kvetov. Účinné bude čistenie pomocou vysávača (prednostne detergentu). U niektorých povrchov je zobrazená statická kefa, ale je potrebná len na suché čistenie. Na čistenie kuchynskej zástery sa musí použiť obvyklá pórovitá špongia. Ako čistiaci prostriedok je lepšie zvoliť špeciálne výrobky na spracovanie umelého kameňa. Niekedy sa používajú aviváž, ale nie je nutné túto metódu zneužívať, pretože povrch dlaždice sa môže zhoršiť. Frekvencia čistenia dekoratívneho kameňa závisí od vlhkosti miestnosti, ako aj od umiestnenia predmetov na zachytávanie prachu v byte (dom, kancelária).

záver

Doska - dokonalé riešenie interiéru pre priestory na akýkoľvek účel. Len pre každý návrh vývoja používa určitý typ materiálu. Umelý kameň pomáha sústrediť pozornosť na dôležité detaily v interiéri a narúša monotónnu povrchovú úpravu. Vďaka jednoduchej inštalácii sa dá umiestniť aj vlastnými rukami, bez toho, aby ste sa uchýlili k pomoci kachlových špecialistov, čo znižuje náklady na opravu. V prípade potreby si osoba vyberie dlaždice akejkoľvek cenovej kategórie a kvality. A nevýhody pevnosti, ktoré sú vlastné umelému kameňu, sa prakticky neprejavujú pri správnej inštalácii a ďalšej prevádzke. Hlavnou výhodou umelej dlažby je, že sa montuje po dokončení generálnej opravy a je v dokonalej harmónii s akýmikoľvek stavebnými materiálmi.

Zanechajte Svoj Komentár