Moderný dizajn kúpeľne +80 fotografií

Interiér a výzdoba kúpeľne v modernom štýle by mal spĺňať potreby domácnosti, potešiť oko, dať možnosť odísť do dôchodku a relaxovať. V procese opravy je dôležité vybrať vysoko kvalitné materiály, inštalatérske práce. Správna voľba príslušenstva prinesie život, dodá osobnosť.

Možnosti rozloženia

Možné problémy sa vyriešia ešte pred zostavením projektového projektu, potom nie je možné niečo zmeniť, nebude možné ho zmeniť.

Meranie šírky, výšky stien, dverí. Označte umiestnenie rúrok, vetracích otvorov, kúpeľne, WC, skriniek. Konečné rozhodnutie je prijaté s prihliadnutím na to, koľko ľudí je v byte, či sú malé deti, starší ľudia, ako často sú hostia doma, kde bude práčka.

Bezduchá kombinácia WC a kúpeľne ohrozuje veľkú rodinu spormi a konfliktmi.

Izba je rozšírená o sklad, chodbu a kúpeľňu s kúpeľňou. To si vyžaduje materiál, fyzické úsilie, koordináciu v prípadoch. Opravujú kúpeľňu sami alebo sú priťahovaní k práci dizajnéra, ktorý vyvíja detailnú schému s 3D vizualizáciou.
Územný a priestorový priestor

Izba je rozdelená na funkčné priestory, kde je umiestnené sociálne zariadenie: kúpeľňa alebo sprchovací kút, umývadlo, toaleta. Pri kombinácii kúpeľne, WC a sprchy sú oddelené priečkou. Určite skladovací priestor pre uteráky, domáce chemikálie, kozmetiku, sušič vlasov. Práčka v kúpeľni je tiež inštalovaná v samostatnom priestore spolu s košom na prádlo.

Na malom námestí stačí snívať o stlačení do daného objemu. V tejto situácii sa nasledujúce triky uchyľujú k:

  • Kompetentné osvetlenie. Priestor je rovnomerne osvetlený na rôznych úrovniach. Bodové svetlá a nástenné lampy, výklenky vyplnené svetlom, priestor od seba.
  • Steny a podlahy v jasných farbách. Izba je zdobená bielymi, béžovými odtieňmi s kontrastnými jasnými prvkami doplnkov. Sušené kvapky na tmavom povrchu sú navyše výraznejšie, malé dlaždice, mozaika, opakujúce sa vzory, ktoré vytvárajú ilúziu objemu.Zrkadlá v celej stene, lesklý strop dodá pocit priestrannosti. Jediný negatív - bude musieť častejšie utierať.
  • Uzavreté skladovacie systémy. Uteráky, poháre, boxy a bubliny do skupiny, poslať na skryté police alebo na šrot. Priestor nebude preplnený a zovretý.
Inštalatérstvo a nábytok

Moderný dizajn kúpeľne predpokladá správne osvetlenie, rozloženie a umiestnenie nábytku, vysokokvalitné dokončovacie materiály. Do centra hygieny neprestal byť centrom radosti, nábytku, inštalatérske vyzdvihnutie v rovnakom štýle, farbe, nezabudnite na pohodlie a bezpečnosť.

Praktický a racionálny štýl kúpeľne bude klasický alebo moderný. Je módne vyzerať ako high-tech miestnosť, kde sa krásne zmestia monochromatické, sklenené a plastové, závesné vodovodné potrubia, kovové rúrky. Hlavná vec nie je v rozpore s chuťou a zmyslom pre proporcie. Kúpeľňa, s výnimkou, že izba sa nehodí nič iné - zlé rozhodnutie.

Pre nábytok bude najlepšou kombináciou kvalita, funkčnosť, priestrannosť. Materiál, z ktorého je vyrobený, musí byť odolný voči vlhkosti, je možné použiť kameň. Pánty, rukoväte, nohy z chrómovaného kovu - znak kvality. Pozlátenie alebo imitácia chrómovania sa po niekoľkých mesiacoch odlupuje, pokazí vzhľad.
Vaňa alebo sprcha

Ak je miestnosť priestranná, nemôžete poprieť seba v oboch smeroch, a ak máte na výber, mali by ste o tom premýšľať.

Prečo je kúpeľňa lepšia?

Môžete sa nasiaknuť sviečkami, penou alebo soľou, izolovať sa od domácich prác, čítať, počúvať hudbu. Romantika pre pár so šampanským, pre deti užitočná a zábavná. Pena, hračky, more, alebo skôr bazén potešenia, kde si prajú bielizeň s jemnými predmetmi, kúpajú psa alebo domáce krokodíly, umyjú veľkú panvicu, na noc vnesú do vody ruže.

Malá tlač o nevýhodách:

  • veľké rozmery;
  • zvýšená spotreba vody;
  • postihnutím a starším osobám.
Prečo sa sprchovať

Tento proces nezaberie veľa času, úspora miesta, minimálna spotreba vody Pre „pokročilých“ užívateľov: regulácia tlaku, teplota vody, voľba metódy prúdenia, prídavné „inteligentné“ senzory, funkcie. Niektoré modely umožňujú transformáciu sprchy na saunu, mini-salón pre kúpeľné procedúry, pre pohodlie starších ľudí čistia parapety, vybavia kabínu špeciálnym sedadlom.

O:

  • náklady na kabínu viac;
  • procesu bráni slabá hlava;
  • relax ležať nebude fungovať, viac úsilia na čistenie.
strop

Nie všetky typy dekorácií vydržia drsné podmienky konkrétnej miestnosti. Para, kondenzát, plesne, netesnosti neprispievajú k estetike. Vybrané materiály musia odolávať teplote, korózii, umožňujú inštaláciu skrytých prvkov a konštrukcií.

Ekonomické možnosti, ako je maľovanie alebo vkladanie stropu v miestnosti s vinyl tapety nemožno nazvať štýlové a moderné.

Do vyššej triedy patrí obloženie. Panely do drevotrieskových dosiek - hygroskopický materiál, sú ošetrené lakom odolným voči vlhkosti. Za predpokladu riadnej prevádzky bude ventilácia trvať dlho.

PVC panely sú pomerne lacné, s bohatými farbami, inštalácia je jednoduchá, je tu možnosť vloženia príslušenstva. Mierne znížiť výšku miestnosti, ľahko umývať, nebojí sa vlhkosti, zapadnúť do akéhokoľvek dizajnu. Populárne chameleónové panely, zrkadlené.

Tí, ktorí sú ochotní platiť viac, dávajú prednosť nedávnej novosti - zavesené stropy. Populárne dokončovacie minerálne dosky (treba odolné voči vlhkosti). Fanúšikovia futuristického smeru sa zastavia na kovovej dlaždici. Farebná paleta nie je bohatá, na nich sa zachytáva vlhkosť a znečistenie, ale prítomnosť adekvátneho vetrania rieši problém.

Dosky z sadrokartónu ľahko nainštalovať, s ich pomocou, aby viacúrovňové stropy. Mokré sadrokartónové dosky sú vhodné na formovanie. Listy odolné voči vlhkosti skrývajú hrče a komunikáciu, sú ľahko ošetriteľné.

Stropy z hliníka na vrchole popularity. Povlak má mnoho farieb a odtieňov, môže byť hladký, perforovaný, chróm, zlato, zrkadlo. Materiál je ľahký, ľahko sa udržiava, tvorí stropy akejkoľvek konfigurácie.

Najvyššie triedy - stretch stropy. Náklady stoja za to, povrch vyzerá štýlovo a útulne, povrch je úplne plochý. Pleseň sa na vinyle nevyvíja, kondenzát sa nehromadí. Ak sú susedia zaplavení vyššie, potom takýto strop pojme viac ako sto litrov vody. Populárne lesklé a matné možnosti s fotografickou tlačou napodobňujúcou južnú hviezdnu oblohu.

Originálne zrkadlo zrkadla, sklenené stropy, ktoré menia objem miestnosti. Použite tlač fotografií, gravírovanie, miestnosť zdobenú vitráží.

steny

Maliarske steny, tapetovanie sú krátkodobé, je povolený len sklenený stenový papier.

Pre priestrannú izbu je vhodný sadrokartón alebo plastové panely. Tieto materiály sa ľahko inštalujú, ľahko sa udržujú, veľa možností farbenia, mínus - ľahko poškoditeľné.

Existuje tendencia používať prírodné materiály. Drevo a mramor sú drahé, ale veľmi krásne. Drevo bude vyžadovať špeciálne ošetrenie vo vlhkom prostredí, o mramor bude tiež potrebné starať.

Keramická dlažba je šetrná k životnému prostrediu, trvácna, má relatívne nízku cenu, je ľahké ju udržiavať v čistote. Pomocou štýlových možností, použitie rôznych typov, veľkostí, farieb, textúr a odtieňov materiálu, dizajnéri vytvárajú jedinečné interiéry.

Ďalšou veľkolepou úpravou je dekoratívna omietka, len odolná voči vlhkosti. Aplikujte omietku na vonkajšie práce, ktorá vydrží záťaž, ktorá je charakteristická pre kúpeľňu.

Paul

Linoleum a maľba sa okamžite vynechajú. Podlahy vo vlhkom prostredí tiež nie sú najlepšou voľbou.

Povedzme, vodotesný (nie je odolný voči vlhkosti) laminát, ktorý tiež nie je ideálny náter, v priebehu času, napriek ochrane a spracovaniu, začne zhoršovať.

Keramická dlažba a dlažba sú tou najlepšou voľbou. Nebojia sa vlhkosti, spĺňajú hygienické požiadavky. Doska je trvanlivá, neodtrháva sa, nekĺzne. Zlá tepelná izolácia je porucha, ktorú možno ľahko odstrániť pripojením systému "teplá podlaha".

Výhodou samonivelačnej podlahy - pevnosť, odolnosť voči agresívnym vplyvom. Pomocou tohto náteru realizujú akúkoľvek myšlienku dizajnu, vytvárajú originálne obrazy s 3D efektom.

Elitný typ dekorácie - prírodný kameň. Samotný materiál, práca s ním bude znamenať náklady, ale doteraz nebolo vynaložené nič elegantnejšie. Obvykle sa používa porézny mramor, ktorého každá dlaždica je iná. Zdvihnite, stohujte len profesionálov.

Rozsah farieb

Najprv pri registrácii miestnosti sa riadia jeho veľkosťami, stupňom osvetlenia. Veľké kúpeľne sú vzácne, takže majitelia majú tendenciu rozširovať priestor vizuálne.

Biela-čierna možnosti nie sú možnosťou, biela je nudná, je to spojené s nemocnicou, to do očí bije. Zobrazuje sa v kombinácii s inými farbami, čím prispieva k osvetleniu miestnosti. Tmavá kúpeľňa vyzerá originálne na fotografii, ale v skutočnosti tam, kde je vždy nedostatok námestia. m, bude vyvíjať tlak na psychiku. Odporúča sa použiť dva alebo tri odtiene modrej, všetky odtiene vápna, slonoviny. Populárne pre kúpeľňu modrastozelená, odtiene žltej, pieskovej alebo ružovej, fialová s levanduľou.

Ak je vodovodné potrubie farebné alebo so vzorom, steny sa udržiavajú v jednej neutrálnej farbe.

Keď sa použijú dve farby, pridanie je dlaždica so vzorom. Jasné kontrastné farby sú použiteľné ako vložky, ktoré sú vhodné pre malú miestnosť.
V kombinácii s WC

Ak uvažujete o racionálnom využívaní priestoru, tandem je celkom prijateľný. V uzavretom priestore je umiestnené všetko potrebné Pri opätovnom plánovaní budú potrebné ďalšie rozvody, aby sa čo najviac skryli, aby sa zabrali málo miesta a zostal prístup k inštalačným prvkom.

Ak sú rúrky umiestnené v stene, potom ich nechajte plastové. Ťažšie sa montuje, ale spoľahlivosť je vyššia ako spoľahlivosť kovu a plastu.

Kombinovaná kúpeľňa bude vyžadovať inštaláciu núteného vetrania.

Dizajn miestnosti je udržiavaný v duchu minimalizmu, japonského štýlu, hi-tech, kde je všetko prísne a presné, s niekoľkými jasnými detailmi.
Kúpeľňa v Chruščove

Charakteristickým znakom interiéru miestnosti s obmedzeným záberom je kombinácia mnohých funkcií v jednom prvku. Nechajte len to, bez ktorého to nemôže urobiť.

Aktuálny príjem - použitie rohových modelov inštalatérskych prác. Vyberajú sa miniatúrne modely, umývadlo nie je umiestnené v blízkosti, ale nad kúpeľom, aspoň čiastočne. Na "vyhral" oblasti sa zmestí práčka malých rozmerov. V najhoršom prípade nie je umývadlo inštalované vôbec, čo obmedzuje batériu nad kúpeľňou.

Malé vstavané police nad toaletou alebo v úzkom otvore medzi umývadlom a strojom, rohová skrinka môže pojať mnoho rúrok a fliaš a stručnosť foriem vizuálne rozprestiera priestor. Tu, ako nikde inde, je dôležité používať hru svetla a tieňa, aby ste správne umiestnili farebné akcenty.
Kúpeľňa v chate

Dedinský dom poskytuje množstvo kreativity. Možno budete musieť rozumne utrácať rozpočet, ale nie šetriť miesto.

Často používajte strom, ktorý bude vykonávať nielen dekoratívny prvok. Spojí prírodu za oknom a výzdobou miestnosti do jedného celku, dodá teplo a pohodlie. V tomto prípade nie je dekorácia vydávaná nahlas, zachováva si priestor v pokojných svetlých farbách.

Priestrannosť umožňuje usporiadať v kúpeľni celý skladovací systém, aby sa dal pôvodný nábytok nastaviť. Lícové steny, strop s prírodnými materiálmi prinesú pocit luxusu.

Dlaždice rôznych odtieňov a textúr sú položené na veľkej ploche, bije tvary a veľkosti.
Unikátny štýl vytvorí použitie fragmentov, celých panelov mozaikových dlaždíc.

Estetika vnútrozemia krajiny bude zdôraznená „podzemným“ murivom v bielych tónoch. V priestrannej izbe na poschodí je vhodné tmavé drevo, ťažký prírodný kameň.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár