Moderný interiér 2018: +80 fotografií nových produktov vo svete dizajnu

Hlavným sloganom v roku 2018 bude „Len tie správne veci“. Budeme sa musieť zbaviť všetkých detailov interiéru, ktoré nenesú žiadne funkčné zaťaženie. V nadchádzajúcom roku bude štýl hraničiť s minimalizmom. V tomto prípade sa uprednostnia výlučne prírodné materiály. Úplné odmietnutie syntetiky, „umelosti“ sa stane hlavnou koncepciou módneho interiéru.

Malé detaily sú prípustné, ktoré vizuálne oživujú štýl domu, ale mali by byť aj univerzálne, to znamená, že by mali plniť aj nejakú „užitočnú“ úlohu. Výzdoba bytov sa čiastočne vráti do 70. rokov. To je dôvod, prečo sa výzdoba priestorov odporúča používať nábytok a veci, ktoré dávajú nostalgiu pre vintage štýl. Nezamieňajte si ročník s nadchádzajúcim rokom s retro 50-tych rokov, ktorý bol populárny pred pár rokmi. Štýl bude čistejší bez dotyk "staroveku".

Móda nezahŕňa „čistý“ minimalizmus, ktorý hraničí s asketikou, ale zriedený prvkami luxusu. Pri výbere týchto charakteristík by sa mal klásť dôraz na kvalitu, nie na množstvo.

farba

Na vrchole popularity v budúcom roku bude tyrkysová farba a jeden z jej odtieňov: tyrkysová-mäta. Z hľadiska psychológie „zmierňuje utrpenie“, prispieva k mieru. Záclony v spálni alebo obývacia izba, čalúnená pohovka alebo malý koberec s geometrickými vzormi, ktoré sú vyrobené v tejto farbe, bude dať každej miestnosti pohodlie domova.

Ďalšou novinkou sezóny bude nezvyčajná farba s názvom "zimolez". Práve v ňom sa maľujú plody rovnakého mena: je na pokraji klasickej modrej a jej tmavších variantov. Nábytok so zamatovým čalúnením zimolezu vyzerá skvele a bohato. Vzhľadom na štruktúru textílie, modrá sa ukáže byť hlboká a "mäkká", chcem sa ponoriť do nej a dotknúť sa ho rukami.

Ďalšie dva farebné trendy, ktoré nezostali z podstavca: Marsala a horčica. Štýlová kuchyňa, ktorej steny sú zdobené horčicovými farbami s náznakmi jasných výbuchov, bude stimulovať chuť k jedlu a lákať domov svojou relaxačnou atmosférou na dlhý večerný čaj. Kúpeľňa v jasných farbách Marsala s pridaním neutrálnych tónov bude pôvodným rozhodnutím o dizajne. Zlato a odtiene jasnej žltej farby sa tiež vracajú k móde na vlne popularizácie filozofie pozitívneho postoja k životu.


    

materiály

V roku 2018 by sa mal klásť dôraz na luxus a luxus neumožňuje napodobňovanie alebo falzifikáty. Preto by ste mali vybrať len drahé a vysoko kvalitné materiály: prírodné drevo, kov, mramor, žula, achát, koža, ľan, bavlna, hodváb pre dekoráciu. Látkové tapety sa vrátia k móde, ktorá vo svojej dobe ustúpila univerzálnemu a pohodlnejšiemu „umývateľnému“.

Súčasný trend diktuje základný zákon: jednoduchosť foriem by mala byť kompenzovaná luxusom dekorácie. Ak sa pri výbere príslušenstva v obchode s nábytkom, musíte dať bitku domýšľavosti a prejsť na moderný minimalizmus, potom pri výbere materiálov, môžete sa roztrhať na maximum. Aj keď tu tiež nemôžete stratiť hlavu: opatrenie by malo byť vo všetkých. Dokonca aj tie najdrahšie materiály v hojnosti vytvoria efekt „držania tela“, rozdrvia ich luxus a vytrvalý pocit karikatúry „múzea“ domu.


    

nábytok

Nábytok odráža záväzok jednoduchej geometrie: len jasné čiary. Pohovky a postele sú vybrané klasické formy bez použitia nadmernej kreativity. Ak miestnosť s takýmto nábytkom vyzerá príliš „uhlovo“, zriedi sa okrúhlym konferenčným stolíkom zo skla s chrómovým lemom alebo elegantnými stoličkami s hladkou zadnou líniou.

Pri navrhovaní obytných priestorov sú samozrejme prijateľné malé odchýlky od kánonov, aby sa im poskytlo väčšie pohodlie Pohovka je doplnená veľkým množstvom farebných, jednofarebných vankúšov a rodinné fotografie v kovových rámoch sú zavesené na stenách. Vo veľkých štúdiách môžete "hrať" s priestorom, zonovať ho pomocou políc alebo monochromatických, prísnych obrazoviek. Vo vidieckych chatách sa všeobecne odporúča prepracovať a nahradiť tradičné okná francúzskymi až po podlahu. Môžete ich zavesiť na najtenšie závesy, ktoré nezasahujú do obdivovania prírody, vo dne iv noci.

Osvetlenie bude relevantné vo veľkých množstvách. Pre malé apartmány s jednou spálňou v Chruščove je to skôr nutnosť ako módny trend. Hlavná vec je, že miestnosť by chcela „dýchať hlboko“, takže priestor by sa mal čo najviac rozšíriť. Pre tieto účely je ideálne množstvo sklenených a kovových povrchov, ktoré odrážajú svetlo. Zrkadlá, presklené regály, koláže na stenách alebo lesklý strešný strop účinne vyzerajú.


    

Interiérové ​​štýly

Vyberieme tri najpopulárnejšie štýly, z ktorých každý zodpovedá módnym kánonom budúceho roka:

  • High-tech patrí k relatívne mladým štýlom a vyvíjal sa paralelne s nárastom technologickej revolúcie. Hi-tech "miluje" hojnosť kovu, skla a plastov. Jedným z dôležitých nuansy v novom roku bude odmietnutie plastického "klasického" smeru v prospech ďalších dvoch materiálov. Hi-tech neznáša jas a hrubosť. Je to jednoduché v detailoch a dáva prednosť moderným domácim spotrebičom, a nie drahých srdcovkám.

  • Minimalizmus je štýl, ktorý sa narodil v Japonsku a prišiel k nám až na konci minulého storočia. Teraz vidíme jeho znovuzrodenie. Jeho krédo je považované len za funkčnosť. Nič zbytočné, čo by mohlo odviesť pozornosť od filozofických úvah a duchovného mieru. Mali by byť preferované pastelové tóny. Je dovolené hrať na rozdiel od čiernej a bielej, slávneho jin a jangu, ktorý nemôže existovať bez seba.

  • Škandinávsky štýl plne odráža severský charakter. Na výzdobu miestnosti sa používajú iba studené odtiene šedej, bielej, modrej. Čokoľvek, čo evokuje myšlienky krutej zimy a temperovaného charakteru. Môžete povoliť malé "slobody" vo forme zvieracej kože na podlahe, drevené panely alebo abstraktné koláže na stenách. Zdôrazňujú „prirodzenú divokosť“ atmosféry. Krb sa stane živým, horiacim srdcom medzi vládnucou zimou vo vašej domácnosti. Tento štýl je ideálny pre výzdobu samostatných mužských apartmánov. Prostredníctvom neho možno vyjadriť závažnosť charakteru a nekompromisnú povahu hostiteľa.

Zavedenie „ruskej farby“ je tiež prípustné: surové dosky alebo dokonca celé kusy dreva môžu byť použité v dizajne haly alebo spálne. Takéto konštrukčné prvky sa ľahko robia vlastnými rukami: stačí, aby sa surové drevo brúsilo pre bezpečnosť. Robia elegantné regály, stoličky, široké „konopné nohy“ pre konferenčné stolíky, priečky a falošné panely na zónovanie priestoru alebo skrývanie chýb v opravách. Tieto dizajnové prvky zdôrazňujú blízkosť k prírode a originalitu majiteľov bytu alebo podkrovia.


    

Interiér apartmánu

Nápady na módny dizajn interiéru môžete získať z článkov v odborných publikáciách. V extrémnych prípadoch je návrh bytu zverený odborníkom. Samo-rozvinutý projekt však „dušu“ zahreje oveľa viac ako hotový plán. Byt je nevyhnutne udržiavaný v rovnakom štýle. Povolené sú len malé odchýlky od neho alebo použitie „susediacich“ smerov. Nesprávne kombinované:

  • Minimalizmus a hi-tech.
  • Fúzia a škandinávsky štýl.
  • Futurizmus a avantgarda.
  • Pozemný konštruktivizmus a americký štýl.
  • Priemyselný štýl a stručnosť.

Existuje veľa možností, stačí si vybrať jednu alebo dve blízke v duchu a riadiť sa ich všeobecnými pravidlami. V roku 2018 bude všetko, čo sa venuje stručnosti a jednoduchosti, módne. Atmosféra je unavená z domýšľavosti a honosného luxusu, rovnako ako sú jeho obyvatelia unavení. Životný priestor by mal byť oslobodený od nepořádku obrazov, farieb a detailov, pretože to všetko v životnom prostredí stačí. Doma by mal človek odpočívať a interiér domu by mal oddychovať.


    

Obývacia izba

Steny obývacej izby sú vyrobené v rovnakej farbe, s dodatočnou úpravou vložiek "pod kovom" alebo kombináciou dvoch polárnych farieb. V tomto prípade je jeden jasný a druhý je neutrálny, čo bude prevládať. Jedna stena môže byť bezpečne "dať" pod regály a veľkú TV. V blízkosti centra umiestnite hlavné sedenie: nízko sklenený stôl v drevenom alebo kovovom ráme a široká pohovka s čalúnením bez obrázkov. Podlaha môže byť pokrytá krátkym mäkkým kobercom, ktorý napodobňuje zvieraciu kožu alebo malú tvrdú podložku s jasným geometrickým vzorom.

Zavesené kreslo dokonale doplní výzdobu a umožní vám pridať ďalšiu „izolovanú“ rekreačnú oblasť pre tých, ktorí chcú bojovať so spoločnosťou. Ostatné steny zdobia koláže s fotografiami alebo maľbami v striktných geometrických tvaroch. Môžete použiť studené svetlá. Záclony by mali odrážať farbu so stenami. Výkresy na látke nie sú povolené. Odporúča sa použiť prírodné beztiažové materiály pre tyl a ťažké tkaniny pre samotné záclony. Osobitná pozornosť je venovaná prípravkom. Osvetlenie robí "stupňovité" na rôznych úrovniach.


    

spálne

Môžete experimentovať so spálňou. Hoci použitie tmavých farieb, najmä čierna, v dizajne tejto miestnosti je považovaná za nežiaducu, s riadnym dizajnom nebude klásť tlak na oči a dá miestnosti zvláštne dotyk luxusu. Čierna by nemala byť veľa, mala by sa používať v zrkadlových povrchoch. Na tieto účely je jedna zo stien zdobená lesklými dlaždicami. Aby sa zabránilo pocitu nadmernej prísnosti, na tej istej stene môžete umiestniť televízor a funkčné police. V kombinácii s čiernou farbou je nevyhnutné pridať na strop bielu farbu, na ktorej je umiestnený falošný panel s podsvietením svetlého odtieňa. Ako tretia farba, žltá, tyrkysová, hlboká vínová alebo marsala bude robiť.

Je lepšie nechať podlahu bez kobercov a ďalších doplnkových krytín. Svetlé drevo bude celkom dostačujúce ako konečný nádych minimalistického prostredia. Dobrá voľba by bola "sklopná" posteľ alebo posteľ s šikovne skrytými nohami. Takýto nábytok dokonale odráža hĺbku high-tech štýlu.


    

kuchyne

Zabudnite na otvorené police a roztomilé kuchynské maličkosti, ktoré sú zvyčajne ponechané v nedohľadne, aby poskytli chuť francúzskej Provence. Všetky skrine a police musia byť vybavené sklenenými alebo zatemnenými dverami. Barový pult so zrkadlovými povrchmi a dvojica vysokých stoličiek by bol užitočný. Ako jednu z možností, môžete zvážiť nie je klasický stôl, kde sa zhromažďuje celá rodina, ale panel pre jedenie pozdĺž celej steny. K nemu sú pripojené stoličky. Takýto dizajnový dizajn sa podobá kaviarni a bistru. Kuchyňa sa používa výhradne na stravovanie, rodinné rozhovory sa prenesú do miestnosti určenej na tento účel: v obývacej izbe.

Ak chcete oživiť atmosféru, musíte pridať zelené. Nejde o hrnce s muškátmi, ale o sklopnú poličku z dreva, v ktorej budú umiestnené hrnce s čerstvými zelenými listami. Riešenie je jednoduché a funkčné: police sú umiestnené priamo nad varnou zónou.

Keď navrhujete kuchyňu, nemali by ste sa báť jasných farieb: ako základ si môžete bezpečne vziať bohatú modrú, žiarivo červenú, limetkovú alebo slnečno-oranžovú. Ak sa však použijú studené tóny, musia sa zriediť. V opačnom prípade bude chuť do kuchyne potlačená farbou.


    

škôlka

Mladá rodina bude určite čeliť dileme: ako navrhnúť detskú izbu súčasne je zároveň štýlové a pohodlné pre dieťa. Prirodzene, priestor bude musieť "oživiť" mäkké hračky a koláže na stenách. Skladovacie priestory budú rozložené rovnomerne po celej miestnosti. Pri vývoji dizajnu by sa mal klásť dôraz na farebné riešenie: priorita biela by sa mala riediť jasnými akcentmi, ktoré budú dohliadať na rôznych úrovniach prehľadu.

Najbežnejší stôl sa zmení na univerzálny prvok interiéru, ktorý sa v prípade potreby zmení na knižnicu, stojan na kreslenie pod svahom a skrinku na uloženie kníh a hračiek. Ak chcete zabrániť dieťaťu, aby sa nudil vo svojej vlastnej izbe, vyberte závesy s roztomilou kresbou, a zavesiť veľkú kresliacu dosku na jednu zo stien.


    

kúpeľňa

Kúpeľňa by mala byť zdobená v pastelových farbách s materiálmi, ktoré napodobňujú drevo. Všetky skrinky musia byť vybavené dverami. Hlavné heslo: "Nič v nedohľadne." Ak je kúpeľňa v kombinácii s WC, ako bolo predtým cvičil v Chruščove, potom tradičné dvere medzi miestnosťami sa odporúča nahradiť s obrazovkou alebo posuvnými dverami. Je lepšie odmietnuť klasickú kúpeľ, uprednostňujúc modernejší sprchovací kút. Dobrou možnosťou by bolo použiť dlaždice, ktoré napodobňujú mramor alebo štruktúru iného kameňa.


    

Chodba a chodba

Návrhári odporúčajú zdobenie haly a chodby v súlade s kánony minimalizmu. Vstupné dvere musia byť jednohlasé a štýlovo sa prekrývajú s celou miestnosťou. Ak sú steny studené oceľové odtiene, potom sú dvere buď čierne alebo sivé. Zlikvidujte klasické hnedé kvety, ktoré sú „očné tiene“. Budeme musieť zabudnúť na tradičné "chodby" s partiou klobúkov na horných policiach a hromadu vrchného oblečenia na háčikoch. Len skrine so zrkadlovými dverami, ktoré úplne skrývajú "kúzla" vášho šatníka. Malá, úzka pohovka bez vankúšov alebo skupina niekoľkých stoličiek umiestnených proti stene sa stane užitočným a krásnym doplnkom. Malá sloboda môže byť len koberec s zubatými hranami vo veľkom páse pri samotnom vchode alebo pár obrazov na stenách.


    

Interiér vidieckeho domu

Ďalšia dôležitá výhoda vidieckeho domu, okrem jeho veľkých rozmerov, ktorý umožňuje „otočiť sa“, je nádherná krajina mimo okien. Preto sa svojím dizajnom snaží o maximálnu "otvorenosť" okolitej kráse. Okná musia byť veľké, aby bol výhľad prístupný a prirodzené svetlo zaplavilo miestnosť. Každá izba môže byť venovaná samostatnému štýlu smeru, ale takým spôsobom, aby sa izby navzájom dopĺňali a vytvorili kompletný obraz. V spálni, napríklad, je zdobený v modrom alebo mäty tóny, kuchyňa sa zameriava nie na žlté alebo horčica, a obývacia izba je trochu "odvážne" s jasom a je vybavený veľkým skutočným krbom. Rovnakým spôsobom môžu majitelia dvojizbových bytov využiť dizajnový ťah, čím sa vytvorí jedinečná mikroklíma v každej miestnosti.

Mimochodom, zdobenie krbu klasickým murivom nestojí za to. Použite svoje moderné "variácie" so sklenenými dverami a panelmi pod "kovom". Je lepšie nainštalovať krb tak, že sa zdá, že je tvarovaná časť steny.


    

záver

Moderné štýly hrajú úlohu priameho odporu voči tradícii a všetkému, čo je pre človeka „známe“. Ich špeciálna energia je tvorená formami a líniami. Každý detail dizajnu musí byť zmysluplný a symbolizovať úplné odmietnutie bezcennosti. Zúrivé tempo moderného života núti človeka opustiť "šupku", čo si vyžaduje čas a úsilie. Pri navrhovaní návrhu projektu zopakujte slová ako kúzlo: rovina, uhol, čiara, štvorec, valec. Jednoduchá geometria by mala byť vaším cieľom a prostriedkom.

Zanechajte Svoj Komentár