Použitie lana v interiéri +70 fotografií

Neobvyklé veci sa niekedy používajú ako dekorácia. Jutové laná, sisal motúzy - tie položky, ktoré sú schopné vyzdobiť každý dom, bez ohľadu na štýl, v ktorom je dekor udržiavaný: krajina, more alebo podkrovie, teraz populárne, shebbi-chic. Juta, sisal, konope sú prírodné rastlinné vlákna, pružné, elastické. Získajte ich z rastlín rôznych rodín, geografia výroby je veľmi rozsiahla. Vlákna majú bohatú prírodnú paletu, sú tiež maľované. Hlavné výhody:

  • šetrnosť k životnému prostrediu;
  • ľahkosť, súčasne s pevnosťou;
  • trvanlivosť (nehnijú, sú odolné voči tepelným a mechanickým zaťaženiam);
  • hygroskopický;
  • rozumnú cenu.

Kde aplikovať v interiéri

Popri priemysle a doprave získali popruhy medzi materiálmi z guľatiny popularitu v oblasti dekoratívneho umenia. Všetky druhy dekoratívnych predmetov sú vyrobené z motúzov, lán a lán, sú vybavené závesnými hojdačkami, stoličkami, posteľami, tvorbou hračiek pre zvieratá a používané vo floristike.

Textúra lana a lana umožňuje ich použitie pri zdobení stien, stropov, ktoré sa používajú na výrobu dekorácií, priečok. Tieto materiály sú dobre kombinované s prírodným drevom, kameňom, hrajúc jednotne s textilom, keramikou.

Praktickosť lana sa ťažko rieši, plní funkciu silného odpruženia, ktoré nahradí kovové reťaze. Na výrobu menších a elegantnejších predmetov sa používa lano a tenšia šnúra.
Dekoratívna priehradka

Pre priestrannú kanceláriu alebo územný plán bytových priestorov, kde by ste nechceli stavať prázdne betónové steny, bude skvelým riešením jutová lanová priečka. Bude rozdeliť priestor do zón, nebude odnášať osvetlenie, dá možnosť vidieť celý priestor, aby bolo teplejšie. Takýto detail interiéru môžete urobiť v dielni alebo vlastnou rukou, čo nevyžaduje použitie veľkého množstva času a úsilia. Na dvoch doskách s predvŕtanými otvormi sú upevnené pomocou uzlov, kusov lana, potom je konštrukcia inštalovaná na správnom mieste. Jedna doska je pripevnená k stropu, druhá k podlahe.

Majitelia priestranných súkromných domov, kaviarní, reštaurácií často používajú funkčné lanové rolety. Sú umiestnené vo dverných a okenných otvoroch, oddelenej pracovnej alebo spacej časti. Ak spodné časti lamiel nie sú navzájom upevnené, nemajú závažia, vzďaľujú sa od vetra a vyvolávajú pocit pokoja.
Podlahové dekorácie

Na vytvorenie podlahového príslušenstva nie je potrebné odkladať nákupy drahých materiálov na mesiace. Z obvyklého lana na výzdobu chodby urobte pôvodný koberec vlastnými rukami. To bude trvať len veľké cievky ľanového lana, strapec, akrylová farba, zbraň s lepidlom.

Najprv pripravte požadovaný počet segmentov produktu, ktorý závisí od odhadovanej veľkosti budúcej rohože. Uvedenie kvapiek lepidla v určitej vzdialenosti od seba, lano je skrútené do špirály. Hotové špirály budú mať rôzne veľkosti, takže neskôr by bolo vhodné spojiť ich navzájom pomocou rovnakého lepidla.
V procese, sa snažia, aby sa ich prsty špinavé, bude ťažké ich odtrhnúť od výrobku. Po vysušení sa malé a veľké časti položia na rovný povrch, ktorý sa vyberie veľkosťou a potom zlepí. Po natretí rohože diagonálne v dvoch alebo viacerých farbách.

Maľovanie sa musí opakovať niekoľkokrát, pretože Akrylová farba sa dobre vstrebáva. Ak bude koberec potom použitý na chodbe, povrch je ošetrený špeciálnym zložením na semišové topánky.
Závesné lôžko

Teraz v interiéri v spálni používajú nie novú, ale stále relevantnú myšlienku zaveseného lôžka. Vzhľadom na zvláštnosti montáže takéhoto dizajnu sa vytvára efekt jeho ľahkosti, zdá sa, že miestnosť sa stala priestrannejšou.

Hlavnou úlohou pri inštalácii je správne vypočítať zaťaženie, aby sa zabezpečilo, že kotvy, na ktorých budú upevnené laná alebo káble, nebudú upevnené na dekoratívnom stropnom nosníku, aby konštrukcia vydržala hmotnosť lôžka, lôžkoviny a spiacich ľudí.

Niekto má rád rock na posteli. Pre tých, ktorí nie sú unesení týmto procesom, môžete zavesiť posteľ tak, aby jeden z jej koncov spočíval na stene.

Drevené závesné postele vyzerajú dobre v spálňach v ekologickom štýle, kde sú v súlade s prírodnými materiálmi. Lietajúce lôžko je organické v miestnosti, zdobené v štýle high-tech, priemyselné. Je vhodné, aby čiastočne zavesené lôžko v detskej izbe bolo druhé poschodie. Potom použite kombináciu káblových a pevných držiakov s podlahovými a stropnými plochami, so zvislou stenou.
nábytok

V každom byte sú kusy nábytku, ktoré by som nechcel hodiť. Lana prichádzajú na záchranu, tenšie plátno alebo juta sú lepšie. Pri obnove stoličky alebo konferenčného stolíka sa lano začína pevne navíjať, začínajúc od nôh, po tom, čo bolo bohato potreté lepidlom PVA. V ďalšej fáze práce zastrihnite stolík alebo sedadlo.

V podobnej technike, môžete to urobiť sami z krabice alebo v krabici, auto pneumatiky, štýlové pohovky alebo stoličky.

Po získaní niektorých zručností s lanom, chcete urobiť viac ako jeden štýlový kus nábytku, ale celý súbor, rozšíriť zážitok na celý byt alebo dom. Táto technika je použiteľná pri výrobe ramien, dizajnu hlavy postele.
schodisko

Silný kábel alebo lano v interiéri vidieckeho domu, viacúrovňový apartmán vyzerá najlepšie.

Nepríjemné tmavé schodisko medzi prázdnymi stenami sa stane dizajnérom, ak k jednej zo stien pripojíte masívne jutové lano. Takéto zábradlia by mali byť dobre dotiahnuté a bezpečne upevnené tak, aby lano neprevrátilo.

Otvorené schody zo všetkých strán by mali byť vybavené špeciálnymi podperami. Tri alebo štyri rady lana medzi nimi zaistia bezpečnosť, samozrejme, nie v dome, kde sú malé deti.

S pomocou povrazu alebo lana malého priemeru robia navíjanie stacionárnych stĺpov, stĺpikov. Hlavnou úlohou v tomto prípade bude spoľahlivé upevnenie závitov. Ak je dekor dočasný, mali by ste sa vopred obávať, ako odstrániť zvyškové lepidlo.

Svietidlá

Nielen postele, ale aj lampy sú zavesené na lanách. S pomocou tenkého lana, existujúceho lustra, je aktualizovaná stojanová lampa, pre ktorú sú diely a prvky výrobkov tkané, tienidlo lampy podlahy.

Unikátny luster je vyrobený výhradne vlastnými rukami, na tento účel sa používa koleso a lano, kúsky rúr.
Veci v interiéri

Experimenty s lanom sa spočiatku najlepšie vykonávajú na stredne veľkých objektoch. Pre ľahké doplnky a jemné šperky je lepšie použiť tenké jutové a konopné lano.

Ako prvé prototypy sa kvetináče, cukríky misy alebo vázy. Nádoba je silne pokrytá bielym lepidlom, potom sa začne pletiť. Po zvládnutí techniky majstrom, pre zvýšenie triedy diel, sa získa konopné lano a vytvorí sa scenéria domu. Vnútorné predmety, ktoré môžete použiť, sú zaujímavo tvarované fľaše, fotorámčeky, obľúbené maľby alebo nástenné hodiny, tácky na hrnčeky, koše. Z lana vytvorte rám pre zrkadlo alebo pre neho zavesenie.

S lanom alebo hrubým lanom plnia prázdnu priehľadnú sklenenú nádobu pod konferenčný stolík alebo akvárium, zatiaľ čo neusilujú o poriadok pri pokládke, ľahký chaos bude vyzerať zaujímavejšie.

Lano uzly a šnúry vzory zdobia steny a položiť nápisy. Už známe alebo nové nápady si môžete vyzdobiť svoj domov a prekvapiť hostí a domácnosť.
police

Jednou z najjednoduchších vecí pri realizácii je polica vyrobená z jednej alebo viacerých dosiek. Cez otvory vytvorené na okrajoch prechádzajú laná, ktoré sú upevnené v uzloch. Dizajn je inštalovaný na stole alebo v kúpeľni, má veľa potrebných vecí.
Nábytkové rukoväte

Hotový vzhľad do interiéru dáva množstvo malých vecí. Ako také, používajte originálne a zároveň praktické rukoväte na zásuvkách komody alebo dverí skrine. Aby bolo vhodné ich používať, nie sú ťahané, pričom medzi povrchom nábytku a závesom zostáva určitá medzera.

Pre viac originality je lano uviazané v tvare luku, uzla a navlečené do skutočných riečnych kamienkov.

Ozdobné dekorácie

Rozsah umelcovej fantázie je daný použitím lán a šnúr ako úchytiek na záclony. Tí, ktorí poznajú tajomstvo morských uzlov, je možné blikať.
Lano alebo pytlovina sa nedá priradiť počtu neutrálnych materiálov. Dokonca aj malý detail interiéru z nich sa stane vrcholom, ktorý ozdobí a vytvorí správnu náladu.

Ak sa záclona náhle skrátila, predlžuje sa tým, že prechádza lanom ako prstene. Regulujte tak požadovanú dĺžku.

Zanechajte Svoj Komentár