Interiérové ​​pohovky sú príkladom moderného dizajnu.

Pohovka patrí k dôležitým typom nábytku, preto je potrebné zodpovedne pristupovať k jej výberu. Akonáhle zlý nákup môže pokaziť vzhľad bytu na mnoho rokov a priniesť veľa nepríjemností. Poďme sa teda porozprávať o tom, ako sa pohovky môžu pozerať do vnútra a aké funkčné úlohy na ne spadajú v závislosti od miestností, pre ktoré sú vybrané.

Aké sú typy pohoviek?

Trh je bohatý na sortiment, ktorý sa ponúka v rôznych prevedeniach. Populárne dnes sú pohovky s vstavaným mechanizmom, zvyčajne sú veľmi pohodlné na spanie. Podľa zariadenia sú rozdelené na:

 1. Kabrioletu. Tento mechanizmus má široké uplatnenie vďaka jednoduchému rozloženiu. Spací povrch dvojitého lôžka je vytvorený zo sedadla a operadla. V takomto nábytku sa používajú mechanizmy "eurobook", "click-klyak", prinajmenšom "kniha".
 2. Rozkladanie. Tento mechanizmus je populárny, ale pohovky sú z tohto typu nie je ľahké. Ich lôžko je zostavené pod sedadlom. Ak chcete premeniť ho na posteľ, musíte najprv stlačiť, a až potom rozšíriť štruktúru. Medzi kupujúcimi, pohovkami, francúzskou skladacou posteľou a sedaflexom sa stali veľmi populárne.
 3. Výsuvný. Mechanizmus s takýmto dizajnovým prvkom získal dnes popularitu vďaka svojej jednoduchosti použitia, veľkej veľkosti povrchu na spanie a pevnosti. Nábytok sa mení na posteľ s ľahkým ťahom dopredu. Odborníci odporúčajú vybrať výsuvný mechanizmus, ktorý má pružinové uzávery. Ich prítomnosť zvyšuje životnosť nábytku. Nedostatok takýchto modelov spočíva v podhodnotenom mieste na spanie. Často používané modely s výsuvným mechanizmom sa nazývajú „akordeón“ a „delfín“. Na miesto určenia rozlišujte pohovky pre: - kancelárie; - obývacia izba; - detská izba; - jedálne; - chodba. Rozdielne tvarové a dizajnové prvky, pohovky sú hranaté, rovné a ostrovné.
 4. Najväčší dopyt majú uhlové modely. Existujú dimenzionálne a kompaktné modely. Zároveň neexistujú žiadne jasné dimenzionálne normy.


    

Typy čalúnenia

Pri nákupe čalúneného nábytku by ste sa mali pozorne pozerať na jeho čalúnenie, to znamená smerom k látke, s ktorou je zakrytý. Je potrebné sa pozrieť na kvalitu materiálu, jeho výkon a náklady. Rozlišujú sa najbežnejšie typy poťahových látok: t

 • Velúr. Vzťahuje sa na požadované nátery, pretože má vysokú odolnosť voči opotrebeniu, príjemný povrch, praktickosť, rozumnú cenu.

 • Flock. Je to žiadané kvôli svojmu krásnemu vzhľadu, odolnosti voči mechanickým zaťaženiam. Nedostatok látky - schopnosť absorbovať pachy. Preto toto čalúnenie nie je vhodné na nábytok, stojí v kuchyni.

 • Bavlna. Tkanina je ekologická, ľahko prechádza vzduchom cez seba a okamžite absorbuje vodu. Nevýhodou je jeho rýchle opotrebenie. Aby sa eliminovala táto nevýhoda, výrobcovia sa starajú o výstužné špeciálne konštrukcie. Bavlnené čalúnenie je ideálne pre detský nábytok.

 • Jacquard. Čalúnenie vyzerá bohaté a drahé. Táto tkanina je hustá a trvanlivá. Navyše je to, že to nezmizne.

 • Chenille. Tkanina obsahuje prírodné a umelé vlákna. Je trvanlivá, ľahko sa čistí vlhkou špongiou. Čalúnené čalúnenie môže dať majestátny pohľad do každej obývačky.
 • Tapestry. Tkanina je dopyt po niekoľko storočí. Je praktická, odolná voči opotrebeniu, ale ak je v blízkosti okno, cez ktoré padajú priame lúče slnka na čalúnený nábytok, môže rýchlo vyhorieť.

 • Useň. Kožený poťah dodá každému interiéru luxusný vzhľad, vyznačuje sa trvanlivosťou a jednoduchou starostlivosťou. Negatívna strana - kožená pohovka má vysokú cenu. Varovanie! Môžete znížiť cenu nábytku orezaním koženkou. Umelá koža však nie je praktická a rýchlo praskne.

Farby čalúnenia

Pri výbere pohovky by ste mali vždy pamätať na to, že ide o detail interiéru miestnosti, takže sa do nej musí harmonicky hodiť. Čalúnený nábytok by mal vždy vyčnievať na pozadí stien, len v tomto stave bude miestnosť demonštrovať harmóniu štýlu. Pred výberom farby náteru by ste mali vedieť, že to môže byť:

 1. Monochromatické, prezentované v neutrálnych tónoch (šedá, biela, čierna a ich odtiene sa najčastejšie vyskytujú dnes), nasýtené (oranžová, žiarivo zelená, fialová, červená, rovnako ako žltá a žiarivo modrá).
 2. S obrazom. Výber pohovky nie je jednoduchá otázka, pretože to znamená zohľadnenie nielen vnútorných prvkov, účelu miestnosti, ale aj životného štýlu domácnosti.


    

Výber čalúnenia v závislosti od účelu miestnosti

Voľba farby čalúneného nábytku by sa mala robiť s prihliadnutím na účel miestnosti a preferencie ľudí, ktorým je určená. Je dôležité pochopiť, že farba postele pre spálňu by mala byť pokojná. Obrázok bledý s hladkými rozvodmi fit. Pre obývaciu izbu môžete použiť čalúnenie s jasnými farbami a výrazným vzorom. Pre kuchynských interiérov odborníci odporúčajú šťavnaté čalúnenie. Ak je neutrálne čalúnenie svetlé farby možno presunúť do iných prvkov v kuchyni. Pre detskú izbu s pokojným dieťaťom by sa mala uprednostniť jasná nasýtená farba s chytľavým vzorom. Takéto chvíle podnecujú dieťa k aktívnemu životnému štýlu. Pre deti fidget si vyberte pokojnú farbu.


 
  

Možnosti farieb čalúnenia

Dôležitý bod! Dizajnéri, ktorí vyvíjajú farebnú schému miestnosti, sa snažia umiestniť pohovku do radu s okolitými detailmi.

Existuje niekoľko možností výberu:

 • Monochromatická metóda. Pozadie náteru sa vyberá pod stenou s malým rozdielom v odtieni. Táto kombinácia vytvorí pokojnú atmosféru.

 • Kombinácia neutrálnych farieb. Ak majú steny miestnosti neutrálny odtieň, v tomto tóne sa vyberie aj čalúnenie čalúneného nábytku.

 • Kombinácia jasného pozadia s neutrálnym. V prítomnosti jasných stien je čalúnenie nábytku vybrané v neutrálnej farbe, aby vytvorilo rovnováhu.

 • Farebné škvrny. Na pozadí vyblednutých farieb stien je farebná striekajúca farba vytvorená pomocou chytľavej pohovky, ktorá zodpovedá vybraným závesom.

 • Kombinácia svetlých s veľmi farebnými. V prítomnosti jasných monochromatických stien je čalúnenie tiež vybrané v bohatej farbe, ale odlišné od všeobecného pozadia.

Aké štýly existujú?

Výber čalúneného nábytku v miestnosti, musíte vždy zvážiť jeho interiér. Dnes existuje viac ako 50 štýlov. Zvážte najobľúbenejšie destinácie:

 • High-tech Nábytok pre tento štýl sa vyznačuje jednoduchosťou formy, jednoduchými farbami (kovová, čierna, sivá, biela, strieborná) a absenciou drevených častí.

 • Loft. Pohovka v tomto štýle sa kupuje pre domy, kde sa nachádzajú prvky muriva a otvorená komunikácia. Dizajn pohovky kombinuje jemné kožené farby, nerezové a plastové predmety.

 • Atr-deco sa vyznačuje kombináciou rôznych geometrických tvarov, detailov exotiky (slonoviny, čalúnenia krokodílej kože, žralokov).

 • Eco. Nábytok určený pre tento štýl je vyrobený z prírodného dreva, farba jeho čalúnenia by mala mať prirodzené farby. Eko-pohovky majú podobnosť s neleštenými lavicami, kde sú umiestnené odnímateľné vankúše.

 • Morský štýl je vhodný pre letnú dovolenku v chatkách. Jedná sa o obyčajné mäkké pohovky čalúnené v hnedej koži alebo ľahkých textíliách s efektom oderu.

 • Patchworkové čalúnenie je reprezentované patchworkom. Takýto nábytok dodáva miestnosti eleganciu a originalitu.

 • Pohovky v štýle Boho majú jednoduchý tvar, ktorý nevyniká ako prehnaný. Farby čalúnenia sú nasýtené a odvážne.

 • Vojenské - odráža mužské charakterové črty, takže nábytok v tomto štýle je zvyčajne prísny, môže mať hrubé línie, kožený poťah.

 • Fúzia - kombinuje protichodné odtiene a tvary.

 • Medzi najobľúbenejšie destinácie dnes patria aj pohovky v klasickom štýle.

Veľa zaujímavého čalúneného nábytku je teraz ponúkané v štýloch chebbi-chic, steampunk, minimalizmus. Pre kreatívnych ľudí, ktorí sa zaujímajú o históriu, ponúka trh množstvo čalúneného nábytku v baroku, etne a modernom štýle.


 
 

V obývacej izbe

Pohovky v modernom interiéri obývacej izby zohrávajú dôležitú úlohu, pretože jej dodávajú eleganciu a luxus. Pre chodbu je sedačka vybraná s prihliadnutím na veľkosť izby, počet osôb, frekvenciu jej používania, umiestnenie stola, TV, krb. Nezabudnite zohľadniť jeho účel (napríklad na spanie). Čo ešte vyzerať pri výbere čalúneného nábytku do haly? Pozornosť je venovaná:

 1. Tvar a veľkosť.
 2. Mechanizmus transformácie (je dôležité pochopiť, že možnosti hosťa sú odlišné od spálne).
 3. Čalúnenie. Pohovka môže byť z tkaniny alebo z kože / eko kože. Látkový poťah je vhodný na spanie. Ak sa opísaný kus nábytku používa len zriedka, môžete venovať pozornosť koženému čalúneniu.
 4. Plnivo. Pružinový blok je trvanlivý, vyžaduje sa polyuretánová penová výplň. Vyplňte pohovky a latex, struttofiber, sintepukhom, hollofayberom, sinteponom.
 5. Rám. Ak to rozpočet dovolí, je lepšie zvoliť si drevo, pretože je trvanlivé a praktické. Drevotrieskové dosky a MDF sa používajú v sedačkách Economy Class. Ak voľba padla na viacvrstvovú preglejku, musíme pochopiť, že čím silnejší je, tým silnejší bude. Kovový rám by tiež nemal byť odmietnutý, pretože je to tak, že si môžete vybrať pohovku neobvyklého tvaru.


    

V kuchyni

Pri návrhu kuchyne zohráva dôležitú úlohu výber nábytku. Spôsoby usporiadania nábytku:

 1. Obdĺžniková pohovka pozdĺž steny oproti pracovnému priestoru.
 2. S usporiadaním kuchynskej linky na ostrove môže byť čalúnený nábytok inštalovaný oproti ostrovu, uprostred pracovnej plochy alebo pozdĺž steny.
 3. V malých štúdiách je pohovke často pridelená úloha oddeľovača medzi kuchyňou a odpočívadlom.

Ako si vybrať model? Pre registráciu používajte uhlové alebo rovné pohovky. Rohový čalúnený nábytok vám umožní: - ušetriť miesto; - skladovať predmety v domácnosti na pohovke; - ozdobte priestor. Výber obvyklých priamych modelov je rôznorodý. Ale pre kuchyňu by si mali vybrať pohovku bez objemných podrúčok so zásuvkami. S nedostatkom lôžok sa vyberajú skladacie. Kľúčovým znakom čalúneného kuchynského nábytku je čalúnenie. Vysokokvalitná tkanina má odolnosť voči prachu a vode. Ak hovoríme o farbe, potom pre malé miestnosti, preferencie by mali byť dané na ľahké pohovky. Ak je kuchyňa zdobená v svetlom tóne, potom farba náteru by mala byť svetlá, prísne pás je možné. Výplň by mala byť syntetická a čalúnenie by malo odpudzovať vodu.


    

V spálni

Pohovka v malej spálni môže výhodne nahradiť objemnú posteľ, čím sa uvoľní priestor a pridá sa priestor na skladovanie. Dôležité vysvetlenie! Pre malú miestnosť, odborníci odporúčajú zvoliť ľahké čalúnenie, ktoré môže vizuálne rozšíriť oblasť. Vo veľkých spálňach, svetlé farby a bohaté vzory vyzerajú veľkolepé. Pri výbere pohovky pre spálňu sa musíte pozrieť na:

 • mechanizmus určený na každodenné použitie;
 • plnivo (najlepšia možnosť je gumový latex);
 • výplň matraca (samostatné pružiny zabezpečia trvanlivosť nábytku).

Farba čalúnenia pre túto miestnosť môže byť zvolená jasná. Nemalo by sa však spájať so stenami. Dokonale zvolené čalúnenie môže opakovať odtieň závesov alebo farbu strečového stropného príslušenstva.

V interiéri spálne zapadajú a pokojné, pokojné farby. Napríklad, šalát, modrá, zelená, nebeská, biela a hmlisté odtiene.


   

V detskej izbe

Než začnete vyberať pohovku, rodičia dieťaťa by sa mali rozhodnúť o jeho umiestnení, s vedomím, že skladací nábytok bude trvať asi 4 m2 priestoru. Pri výbere detskej pohovky by ste mali venovať pozornosť:

 • žiadne ostré rohy; - upevnenie bočných stien; - prítomnosť výklenkov pre hračky; - faktor kvality mechanizmu (konštrukcia má vysokú pevnosť); - rozťahovanie pohovky (ľahké pre dieťa); - plnivá (iba prírodné); - rám (mal by byť odlišný od ekologickej čistoty).

Moderné pohovky pre detskú izbu sú rozdelené do troch typov:

 • roh (úspora miesta);
 • poschodové postele (sú k dispozícii dve lôžka);
 • vykatnye (pohodlné na spanie, pretože nemajú depresie a kvapky).

Pre malé miestnosti, výber pohovky namiesto postele by bol dobrý nápad uvoľniť miesto pre hry. Okrem toho, priestorné zásuvky môžu byť miestom na uloženie bielizne.


    

Nakreslite čiaru

Ako môžete vidieť, existuje mnoho pohoviek. Preto pred výberom by ste mali starostlivo preskúmať všetky vlastnosti, aby ste mali jasnú predstavu o tom, ktorý typ si vybrať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár