Biele dvere v interiéri + 75 fotografií dizajnérskych nápadov

Vnútorné dvere hrajú dôležitú úlohu interiérové ​​dvere. Musia mať estetický vzhľad a vysoké technické vlastnosti.

Prečo sa oplatí vybrať si biele látkové utierky? Pretože v kombinácii s ľahkými stenami a osvetlením vytvárajú efekt ľahkosti a vizuálne zväčšujú miestnosť.

Moderné biele dvere

Moderné dvere bielej farby sa líšia: materiálmi výroby, dizajnom, rozmerom, dizajnom. Podľa kategórie sa delia na:

 • Smaltované výrobky;
 • dyhované;
 • laminovaná.

    

Smaltované výrobky sú považované za veľkolepé a populárne. Sú vyrobené z prírodného masívneho dreva alebo MDF. Takéto plátna majú hladký povrch bez škvŕn a nedostatkov. Neprasknú, neprasknú a počas životnosti výrobku nestrácajú estetiku.

Shponirovanny patria k výrobkom priemernej cenovej kategórie. Majú dokonalý vzhľad a dokonale zapadajú do rôznych interiérov.

Laminované modely sú považované za najdostupnejšie. Navonok sa prakticky nelíši od drevených výrobkov. Tiež sa nedajú deformovať, neboja negatívnych faktorov a sú praktické a trvanlivé.

Moderné ľahké dvere sú ideálne pre interiéry ako: minimalizmus, krajina, Provence, klasika.

Farba dverí je prispôsobená stenám, nábytku a podlahám. Ak chcete zdôrazniť originalitu miestnosti, stojí za to urobiť jasný kontrast. Populárny škandinávsky dizajn, kde sú biele dvere kombinované s tmavou podlahou.

Moderné výrobcovia ponúkajú interiérové ​​dvere v pomerne širokom rozsahu. Môžu byť vyrobené z:

 • PVC. Medzi ich výhody patrí jednoduchosť a jednoduchosť obsluhy, priaznivé náklady, odolnosť voči vlhkosti. Túto možnosť možno často nájsť v kancelárskych priestoroch av skladoch.
 • Drevovláknitá doska. Odlišujte sa v oblasti bezpečnosti a šetrnosti k životnému prostrediu. Takéto výrobky majú jednoduché tvary.
 • MDF. Dverové krídla tohto materiálu môžu mať jednoduché tvary a môžu sa líšiť vyrezávaným dekorom. Tento materiál môže byť laminovaný alebo dyhovaný.
 • Prírodné drevo. Najbežnejšia verzia krídla dverí. Výrobky z masívu sa líšia vysokou trvanlivosťou, prirodzenosťou a možnosťou vytvoriť rôzny dizajn. Jedinou nevýhodou je, že strom absorbuje vlhkosť.

 
   

Pri inštalácii dverí z radu, v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, musí byť plátno vopred ošetrené vlhkosťou odolným lakom.

 • Glass. Takéto modely sa nachádzajú v moderných štýloch. Ako napríklad high-tech a minimalizmus.

Klasické biele dvere

Klasické modely sú vyrobené prevažne z prírodných materiálov: masívne drevo, dyha, MDF.

Klasickými sú biele výrobky s hladkým povrchom. Môžu byť zdobené vložkami zo skla alebo zrkadiel.

 
   

Výrobky s efektom patiny sú schopné priniesť do domu atmosféru tepla a pohodlia. Vyzerajú ušľachtilé a elegantné.

Klasické modely sa vyznačujú:

 • nedostatok dodatočných detailov;
 • starostlivé premýšľanie nad každým prvkom;
 • prísne línie;
 • dokonalé proporcie;
 • symetria všetkých prvkov;
 • Krásne kovanie;
 • a veľkorysosť.


    

Klasické biele dvere môžu byť doplnené pilastrami, rímsami alebo hlavicami.

Jednoduché dvere sú ideálne pre klasický interiér. Tu je potrebné zamerať sa na originálne príslušenstvo. Napríklad jednoduché krídlo dverí bude elegantné a ušľachtilé, ak ho pridáte s pôvodnou rukoväťou. Ideálnou voľbou pre klasiku budú vyrezávané dvere zdobené patinou.

Odtiene bielej

Väčšina ľudí si myslí, že biele dvere sú rovnaké. V skutočnosti to tak nie je. Táto farba má mnoho odtieňov, a všetky vyzerajú inak v interiéri domov.

    

Výber farby krídla dverí, dávajte pozor na jeho textúru a textúru.

Biela farba vyzerá veľkolepá a chytľavá. Má mnoho odtieňov, medzi ktorými stojí za to zdôrazniť:

 • mliečny dub s výraznou textúrou. Takéto výrobky sú v súlade s tmavými a kontrastnými materiálmi;
 • popol, ktorý dáva výrobku ušľachtilosť;
 • farba slonoviny, bežnejšia v klasických a antických štýloch;
 • vanilkový odtieň, ktorý sa používa v prípadoch, keď sa chcete sústrediť na biele steny a ľahké krídlo dverí;
 • svetlo wenge, čo je iná originálna textúra. Dvere, zdobené v tomto tieni, naznačujú dokonalý vkus majiteľov domov a bohatstva;
 • krémový odtieň, ktorý robí interiér útulnosťou a komfortom.

Typy obrazov

Moderné konštrukcie krídla dverí sú:

 • obložené;
 • Rám panelu;
 • pevná látka.

Najčastejšie sa jedná o obložené výrobky. Takéto konštrukcie môžu mať rôzne sklenené vložky, ktoré môžu byť matné, transparentné, farebné.
Rámová a panelová doska je vyrobená z drevotrieskovej dosky, DVP alebo MF. Môžu byť laminované alebo dyhované.

Pevné plátno sú často zdobené ručnými rezbami a rôznymi vzormi vo forme vzoriek a drážok. Vyrezávané dvere vyzerajú výnimočne krásne s vitrážami. Okná z farebného skla nechávajú za denného svetla a vyplňujú miestnosť špeciálnym komfortom. Najbežnejšie sú klasické vitráže, pozostávajúce zo zaujímavých kombinácií skla, ktoré sa líšia veľkosťou a textúrou. Vyrezávané výrobky s farebným sklom sú považované za indikátor dobrého vkusu a bohatstva.

 
   

Ak používate biele dvere v interiéri so sklenenými vložkami, musia byť kalené.

Sklo pre dverné panely môže byť:

 • transparentné;
 • matt;
 • hladké alebo vzorované;
 • v kombinácii;
 • vitráže.

Najjednoduchšou možnosťou sú jednoducho hladké dvere obložené MDF. Môžu byť zdobené hladkými čiarami a krivkami. Takéto modely sú vhodné pre klasické štýly.


    

Výhody a nevýhody bielych dverí

Uvádzame výhody bielych dverí a stojí za zmienku:

goodiesvšestrannosťTakéto výrobky sú v súlade s rôznymi štýlmi. Ľahké krídla dverí sú vhodné pre akékoľvek dekoratívne dekorácie miestnosti. Biela farba je ideálne kombinovaná s akoukoľvek podlahovou krytinou: laminát, koberec, parkety, linoleum.
Vzdušnosť a ľahkosťAk bývanie nemá veľkú plochu, s pomocou bielej môžete vizuálne opraviť situáciu. Táto kombinácia je obzvlášť dôležitá v miestnostiach zdobených svetlými a neutrálnymi farbami. Ak sa v interiéri montujú krídla dverí vo farbe mliečneho dubu, vizuálne zdvihnú stropy a zvýšia dĺžku miestnosti.
praktickosťNa bielej farbe nie je žiadny prach.
consznečistenéTakéto výrobky, hoci na povrchu zakrývajú prach, sú ľahko kontaminované. Zvlášť, špinavé v oblasti pera.
Jednoduchý vzhľadVäčšina ľudí si myslí, že takéto výrobky sú príliš jednoduché a nenápadné.

Biele dvere v rôznych štýloch

Biele dvere sú v dokonalej harmónii s rôznymi štýlmi a trendmi, ale v niektorých interiéroch pôsobia veľmi pôsobivo. Odporúča sa, aby sa používali v takých dizajnoch ako:

 • Scandinavian. Vzhľadom k tomu, biela farba je základom tohto interiéru. Škandinávske apartmány nie sú veľké. Preto sa používajú svetlé odtiene, ktoré dodávajú miestnosti ľahkosť a vzdušnosť. Škandinávsky štýl je takmer prirodzený. V takýchto interiéroch sa neodporúča používať svetlé doplnky a množstvo dekoratívnych prvkov. Najčastejšie sú krídla dverí v tomto smere kombinované s bielymi stenami a prírodnými parketami.
 • Minimalizmus. Pre takéto interiéry sa hodia biele dvere bez dekorácie as najbežnejším nábytkom. Vhodné je použitie snehobielych konštrukcií aj v kombinácii s tmavými stenami a podlahami. Zvlášť platí pre tento interiér použitie bielych dosiek s tmavými podlahami.
 • Barokový, ríšsky, klasický a romantický. Pre takéto štýly nainštalujte dvere z prirodzeného poľa. Môžu byť zdobené rezbami, štuky a bohatým kovaním.
 • High-tech Stojí za to nainštalovať výrobok s pochrómovanými časťami, sklom a lesklým povrchom. Pre high-tech a moderný štýl, dávajte pozor na dekor: plast alebo sklo a príslušenstvo.
 • Provence. Tento štýl sa nachádza v domoch týchto romantikov. Je to obzvlášť jednoduché. Je to biele krídlo dverí, ktoré naplní miestnosť v štýle Provence s domácim teplom a rustikálnym komfortom.
 • Loft. Tu by ste mali venovať pozornosť stručným modelom s uhlom.

Biele dvere v rôznych miestnostiach

V detskej izbe vyzerajú biele krídla dverí originálne a esteticky. Hlavná vec je, že sú bezpečné a vyrobené z prírodných materiálov. Ak dvere idú do tmavej chodby, môžete nainštalovať model so sklenenými vložkami. Ale pre malé deti je lepšie zvoliť hluché modely. Sú bezpečnejšie.

Pre deti je praktickejšie vybrať si nie snehovo biele výrobky, ale krémový odtieň. Na nich nebude nečistota taká viditeľná.

    

Ak je dieťa fidget, neustále kreslí, niečo vyrezáva a visí na dverách, vyberte si ekonomické možnosti. Potom za pár rokov nebude škoda, že ich vezmeme a zmeniame na niečo viac pevné.
Snehovo biely odev vyzerá ušľachtilo v interiéroch spální, kuchýň, obývacích izieb a chodieb.

Ak nainštalujete dvere medzi chodbou a chodbou, dávajte pozor na model so sklom. Pustili dostatok denného svetla. Ak chcete, aby bola izba originálna, môžete na oknách z farebného skla zastaviť výber.

Farebná kombinácia

Dvere svetlých odtieňov sú perfektne kombinované s ľubovoľnou farebnou paletou. Sú v súlade s bielymi a svetlými tónmi. Ak je vaša izba navrhnutá v klasickom štýle, v nej prevládajú svetlé odtiene, môžete bezpečne nainštalovať snehovo biele krídla dverí. Ak steny v miestnosti majú teplý mliečny alebo svetlý béžový odtieň, potom by mali byť dvere vybrané tak, aby zodpovedali tapetám na stenách.

    

Biele výrobky sú krásne kombinované s kontrastnými farbami, ako je čokoláda, modrá, čierna, fialová a zelená. Biele dvere dokonale zapadajú do námornej témy. Pretože sú krásne ladené so všetkými odtieňmi modrej.

Dokonca aj ten najskromnejší interiér môže byť vynikajúci. Ak v ňom nainštalujete dvere v bielej farbe s patinou.

Biele dvere krásne ladia s tmavými podlahami. Pre moderné interiéry je obzvlášť dôležité zdôrazniť kontrast. Biele plátno môže byť ozdobené tmavým plátkom. Môžete tiež zvýrazniť tmavú podlahovú bielu lištu. Tak, budete robiť jasný prízvuk na snehobielej plátne.

Kombinácia so stenami

Ak chcete vytvoriť harmóniu v interiéri, použite béžové, koralové, pieskové a žltooranžové dokončovacie materiály spolu s bielymi dverami.

    

Pre interiérové ​​high-tech, môžete vytvoriť kontrast na tmavých stenách. Napríklad kombinácia snehobielych dverných panelov s čiernymi, šedými, hnedými stenami vyzerá krásne. Na vytvorenie secesného štýlu musia byť steny fialové a tmavo zelené. Pre orientálne štýly sa odporúča prilepiť alebo natrieť povrchy vo svetle ružovej, tyrkysovej, zlatistej farbe.

Ak chcete vytvoriť atmosféru pokoja a mieru v miestnosti, prilepte steny s pistáciovou tapetou. Steny čokoládovej farby v kombinácii s bielymi dverami vám vo vás dodajú istotu a spoľahlivosť.
Pre ľudí trpiacich depresiou a apatiou sa odporúča kombinovať biele dvere s modrými odtieňmi stien.

Pokiaľ ide o nábytok, potom je lepšie zvoliť tón krídla dverí. Odtiene sú dobrou voľbou: bielený dub, zvetraný borovica, benátsky cyprus.

    

Čo sa nedá kombinovať

Biele dvere na pozadí krémovej a béžovej steny nevyzerajú veľmi atraktívne. V tomto prípade je lepšie nainštalovať dvere farby smotany alebo pečeného mlieka. Tieto farby dobre ladia s rôznymi odtieňmi podlahy a nábytku v teplých farbách.

Farba panelov dverí môže byť zvolená tak, aby zodpovedala prostrediu, a môžete vytvoriť jasný kontrast, ktorý je vhodný pre moderné štýly.

Na záver chcem poznamenať, že predtým, než začnete opravovať svoj dom, starostlivo zvážte klady a zápory. Ak chcete nainštalovať svetlé dvere do miestností, starostlivo vyberte tieň. Potom môžete vytvoriť útulnú atmosféru, v ktorej bude príjemné stráviť voľný čas.

Zanechajte Svoj Komentár