Dekoratívny krb urobíte sami +100 foto

Skutočný krb môže priniesť neuveriteľné pohodlie a pohodlie. Ale takýto dom je k dispozícii nielen v súkromných domoch a niektorých meštianskych domoch, ale aj v bežných bytoch. Tu prichádza na pomoc dekoratívne krbu. Môže byť vyrobený nezávisle od rôznych materiálov alebo zakúpený v obchode. Ak chcete, aby umelý krb vyzeral relevantne a štýlovo, budete musieť premýšľať o mnohých detailoch: od jeho vzhľadu až po jeho umiestnenie v priestore miestnosti. Správne vyrobené ohnisko je schopné úplne zmeniť vzhľad miestnosti, doplniť interiér obývacej izby, vytvoriť romantickú atmosféru spálne.

Vlastnosti a typy

Existuje niekoľko možností pre dekoratívne kachle. Líšia sa veľkosťou, materiálmi, podobnosťami s reálnymi. Obvykle sa rozlišujú 3 skupiny falošných krbov:

 1. spoľahlivé;
 2. konvencie;
 3. Symbolické.

Nech sa použije akákoľvek možnosť, bude vysoko funkčná. Okrem zmien v interiéri, umelé krby vám umožní skryť nedokonalosti steny, skryť drôty, a tiež vytvoriť ďalšie úložný priestor.

   

spoľahlivý

Tento typ umelých kachľových pecí vyzerá najpravdepodobnejšie medzi všetkými falošnými krbmi. Jeho veľkosť a vzhľad imituje centrum tak dobre, že rozdiel k nezasvätenej osobe nie je okamžite zrejmý. Chýba len komín. Takáto podobnosť je možná vďaka materiálom, z ktorých je vytvorený spoľahlivý krb. Na tento účel sa používajú profily z kovu, dreva, kameňa, keramických dlaždíc, parkiet, sadrokartónu, tehál. Špecifický materiál je vybraný na základe dizajnu štýlu miestnosti, finančných možností, ako aj ochoty používať vo vnútri falošného krbu skutočný zdroj tepla. Spoľahlivé krby sú často vyrábané na zákazku, pretože niektoré stavebné materiály vyžadujú profesionálne spracovanie. Preto sa takéto zameranie výrazne líši v cene od iných druhov. Za zmienku tiež stojí, že spoľahlivý krb je jediným druhom umelého krbu, v ktorom môžete dať horák alebo elektrický krb.

Ak máte v pláne inštalovať skutočný zdroj tepla do ohniska, vyberte ho a vytvorte ho tepelne odolné materiály.

   

podmieňovací

S takou napodobeninou fokusu umelý portál vyčnieva priamo z priestorovej priečky, takže jeho hĺbka je podstatne nižšia ako hĺbka autentického. Nainštalujte do skutočného horáka alebo elektrického ohňa, ako je to so spoľahlivým falošným krbom, stáva sa nemožným. Preto, malé palivové drevo, sviečky a ďalšie dekoratívne maličkosti sú umiestnené v peci nika. Malé prehlbovanie podmieneného krbu je kompenzované zrkadlovým povrchom vo vnútri portálu. Vonkajšia podobnosť so skutočným krbom sa dosahuje pomocou dekoratívnych prvkov mimo falošného krbu. Môžu to byť objemné svietniky inštalované na polici alebo vyrezávané obklady napodobňujúce dlaždice stredovekých kachlí.

   

Symbolické alebo ťahané

Ako vyplýva z názvu tohto typu dekoratívnych krbov, slúži výhradne úlohe výzdoby, ktorá dopĺňa celkový štýl miestnosti. Urobiť si krb vlastnými rukami je najjednoduchšie. K tomu sa aj tie najjednoduchšie materiály zmestia, napríklad, krabica z televízora. Niektorí dizajnéri nerobia symbolický falošný krb, ale maľujú ho na stenu a zdobia ho stropným soklom alebo iným materiálom. Keď vytvárate maľovaný krb, potrebujete minimálne peniaze a špeciálne zručnosti, takže táto verzia umelého krbu je k dispozícii pre každú rodinu a každý apartmán.

   

Výhody dekoratívnych krbov

Výhody umelých krbov nad reálnymi sú zrejmé:

 1. Môžu byť ľahko inštalované v každom byte bez povolenia na prestavbu a inštaláciu komína.
 2. Falošný krb môže byť inštalovaný vo všetkých častiach miestnosti a niektoré typy môžu byť v prípade potreby dokonca premiestnené na iné miesto.
 3. Umelé centrá sú k dispozícii za cenu a servis, nevyžadujú dodatočné náklady po inštalácii.
 4. Dekoratívne kachle sú bezpečné, a preto ich môžu používať aj rodiny s malými deťmi.
 5. Vzhľad falošného krbu môžete zmeniť aj po jeho nainštalovaní, bez toho, aby ste ho viazali na určitý štýl dizajnu po mnoho rokov.

   

umiestnenia

Ako už bolo spomenuté, obrovskou výhodou dekoratívneho krbu je, že môže byť umiestnený v ktorejkoľvek časti domu alebo bytu, pričom sa zameriava výlučne na pohodlie a interiér. Spravidla budúci majitelia umelého krbu radšej umiestniť ho na jednu zo stien, ale je možné postaviť falošný krb v jednom z rohov alebo dokonca v strede miestnosti. Hlavným pravidlom, ktoré treba dodržiavať pri inštalácii dekoratívneho falošného materiálu, je voľný prístup k nemu. Okrem estetickej funkcie má táto časť dekorácie aj relaxačnú funkciu. Neexistuje jediná osoba, ktorá by nechcela sedieť vedľa krbu, aj keď je umelá, v pohodlnom kresle as knihou v rukách. Tráviť tiché rodinné večery v takomto prostredí je veľmi pekné.

   

Pri stene

Možnosť umiestnenia na stenu je relevantná v niekoľkých prípadoch:

 1. Ak chcete zdôrazniť klasický interiér izby.
 2. Ak je súčasťou stenového nábytku.
 3. Ak bude krb slúžiť ako ďalší zdroj tepla v byte.
 4. Ak je voľný priestor miestnosti, kde je inštalovaný zvýšený krb, obmedzený.

Pred inštaláciou dekoratívnej vzorky na stenu sa uistite, že je stena plochá. Až potom medzi ňou a krbom nezostane škaredá medzera. Miesto pre umiestnenie falošného krbu je najlepšie zvoliť si stred steny. V tomto prípade bude krb zdôrazňovať harmonický dizajn miestnosti.

   

V rohu

Rohové ozdobné krby sú ideálne pre miestnosti s malou plochou, pretože zaberajú málo miesta. Viac funkcií má krb, inštalovaný v protiľahlom rohu vchodu. Vedľa neho môžete umiestniť mäkkú časť s pohovkou alebo stoličkami. Okrem toho pri vstupe do miestnosti s takýmto falošným krbom je to on, kto pritiahne prioritnú pozornosť. Zvlášť zaujímavé uhlové zaostrenie vyzerá v miestnostiach s nerovnými rohmi, výčnelkami nosných nosníkov. Pri správnej dekorácii budú tieto návrhy vyzerať ako komín, ktorý dodá realizmus. Štruktúra rohového krbu je taká, že aj bežná verzia bude mať pomerne široký portál a poličku, čo znamená nielen úsporu miesta, ale aj pomerne veľký skladovací priestor.

   

ostrovné

Ostrov umelé centrum pre jeho inštaláciu vyžaduje oveľa viac voľného priestoru ako stena alebo roh, a preto táto možnosť sa používa vo veľkých miestnostiach, štúdiách. Jeho zvláštnosťou je, že je možné pristupovať k zdroju tepla z ktorejkoľvek strany, ale zároveň si nevšimnete žiadne nepríjemné pocity alebo tesnosť. Tam je taký krb oveľa menej často ako ostatné, ale ak je nainštalovaný, potom horák alebo elektrický krb je umiestnený vnútri. Dekoratívny ostrovný vzor úspešne dopĺňa dizajn škandinávskeho alebo akéhokoľvek iného minimalistického štýlu. Aby bolo možné ostrovný falošný krb na vlastnú päsť, je potrebné vynaložiť veľa úsilia, preto sa najčastejšie objednáva od profesionálov alebo zakúpených ready-made.

   

Materiály a spôsoby, ako urobiť portál sami

Existuje mnoho fotografií a videí majstrovských tried, ktoré hovoria, ako vytvoriť rôzne typy ohnisiek vlastnými rukami. V mnohých prípadoch je aj fanúšik dizajnérskeho umenia schopný vytvoriť falošný krb. Najťažšou časťou je vytvorenie portálu. Pred začatím práce musíte vybrať konkrétny dizajn a nájsť materiály, ktoré sa majú použiť. Častejšie ako iné sa pri výrobe dekoratívnych pecí používajú sadrokartónové dosky, tehly, kameň, plasty, laminované dosky, drevo a lepenka. Je potrebné zvoliť materiály na základe niekoľkých parametrov: všeobecný štýl miestnosti, veľkosť budovy, typ a účel ohniska. Práca bude vyžadovať aj špeciálne nástroje.

   

Zo sadrokartónu

Sadrokartón je najobľúbenejším materiálom na vytvorenie dekoratívneho krbu. Okrem toho budete potrebovať aj kovové profily, skrutky, tmel a niektoré nástroje (skrutkovač, brúska atď.). Vytvorenie a inštalácia sadrokartónu prechádza niekoľkými fázami:

 • Kreslenie náčrtu.
 • Určenie miesta inštalácie a použitie vhodných značiek na stenách.
 • Rámové diely sú vyrezané z kovového profilu, po montáži na miesto, kde je namontovaný zvýšený krb, je kompletná konštrukcia zostavená pomocou skrutiek.

Ak je zo sadrokartónu namontovaný spoľahlivý krb, do ktorého sa v budúcnosti plánuje inštalovať elektrická inštalácia, potom je v tomto štádiu tvorby potrebné dbať na to, aby bola elektrická zásuvka vedená na miesto inštalácie.

 • Hotový rám je opláštený sadrokartónom.
 • Opláštený rám namontovaný v stene.
 • Hotový portál je puttovaný, maľovaný a zdobený.

   

Tehla a kameň

Na výrobu falošného krbu z tehál alebo kameňa je potrebné zabezpečiť vysokú kvalitu použitých materiálov. Úspora na nákup tehál nestojí za to, vytvoriť portál, ktorý nebude potrebovať moc. Práca sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Nakreslí sa náčrt a umiestnia sa značky.
 2. Vyložil malý tehlový vankúš pod celou plochou krbu.
 3. Spustený portál, začínajúc rohmi krbu. V tomto prípade sa ďalší riadok môže položiť až po vyschnutí predchádzajúceho. Okrem toho, každý riadok by mal byť skontrolovaný s použitím úrovne, a keď sa objavia medzery medzi radmi, opatrne ich zatvorte zmesou piesku a cementu. To bude krb hladký a elegantný.
 4. Horná časť krbu je pokrytá pracovnou doskou.
 5. Dekorácia hotového portálu je vyhotovená.

   

polyuretán

Polyuretán vám umožní vytvoriť veľmi trvanlivé a ohňovzdorné dekoratívne ohnisko. Materiál je zároveň vhodný na vytváranie umelých krbov úplne odlišných štýlov: od klasických až po moderné.

Kroky na vytvorenie krok za krokom:

 1. Vytvorte skicu.
 2. Príprava miesta inštalácie, menovite označenie stien, vyrovnanie a sušenie.
 3. Potom sa na polyuretán nanesie označenie, pozdĺž ktorého sa rezajú časti krbu.
 4. Konštrukčné prvky sú upevnené skrutkami a lepidlom.
 5. Portál je zdobený.

   

Z dosiek s laminovaným povlakom

Vyvýšený krb z laminovaných panelov je vzácny. Po prvé, pretože je dosť ťažké tieto dosky sami narezať. Po druhé, kvôli vysokým nákladom na materiály. Technológia je vo všeobecnosti veľmi podobná výrobe dekoratívneho krbu zo sadrokartónu:

 1. Nakreslite náčrt ohniska.
 2. Tvorba visačiek na stenách.
 3. Odstráňte detaily rámu. Ak to nemôžete urobiť sami, môžete požiadať o pomoc odborníka.
 4. Rám rezaných častí je zostavený do jedného portálu, pričom rohy a spoje sú hojne vyplnené montážnou penou.
 5. Sušená pena je tvarovaná tak, aby zapadla do náčrtu.
 6. Krb je zdobený.

   

Z kartónovej škatule

Dekoratívny krb, vyrezaný z lepenkovej škatule, je vyrobený tak ľahko, že vám môžu pomôcť aj deti. Najlepšia vec pre túto prácu je krabica z veľkej televízie, ak chcete urobiť stenový krb a krabicu z chladničky a ďalších veľkých domácich spotrebičov, ak je krb ohraničený. Ak chcete vytvoriť falošný krb, ktorý sa nachádza v blízkosti steny, budete potrebovať:

 1. Príďte s náčrtom.
 2. Nakreslite orámované čiary.
 3. Ďalej je v strede škatuľky vyrezaný otvor pece, potrebné strany sú ohnuté do vnútra škatule a napodobňujú vybranie v portáli.
 4. Výsledný rám je opatrený lepiacou páskou a lepidlo na povrch bolo čo najhladšie.
 5. Hotový portál je vymaľovaný a zdobený.

Umelé ohnisko v rohu sa robí rovnakým spôsobom, s malými prvkami:

 1. Krabica je inštalovaná priamo v rohu, kde bude umiestnený krb, rozmery rohu sú prispôsobené a majú trojuholníkový tvar.
 2. V prednej stene je vyrezaný otvor v peci, potrebné časti skrine sú ohnuté smerom dovnútra.
 3. Trojuholníkový tvar je na všetkých stranách opatrený lepidlom a páskou.
 4. Zhora, ako stolová doska, preglejka drží vo vnútri.
 5. Je zariadený krb.

Stojí za zmienku, že krb, vyrobený z kartónu, je veľmi krátky. Váš byt sa počas nového roka a vianočných sviatkov ľahko ozdobí, ak chcete dlhý čas používať falošný krb. Odporúčame ho vyrobiť z iných materiálov.

   

Z dreva

Preglejka, drevotrieska, drevo a iné materiály môžu byť použité ako drevené materiály pri vytváraní falošného krbu. Pred začatím práce, ako v iných prípadoch, musíte nakresliť kresbu a urobiť značku na stene. Ďalej sa priebeh práce bude mierne líšiť v závislosti od vybraného materiálu. Ak sa používa drevotriesková doska:

 1. Dosky sú narezané na prvky podľa náčrtu.
 2. Hrany sú vyhladené špeciálnou páskou.
 3. Z kovového profilu bude rámovať portál.
 4. Hotový rám je opláštený drevotrieskovou doskou.
 5. Dekor je vyrobený.

Rovnaký princíp ide do ohniska preglejky. Ak je založený na bare alebo doske, potom je priebeh práce nasledovný:

 1. Materiály sú rezané podľa náčrtu.
 2. Rám prechádza do jedinej štruktúry.
 3. Potom sa z jednotlivých tyčí vyrežú výlisky alebo iné dekoratívne prvky a priblížia sa k rámu.
 4. Dekor je vyrobený.

   

Dekoratívne čalúnenie

Bez ohľadu na to, z akého materiálu je Váš dekoratívny krb vyrobený, proces zdobenia bude poslednou etapou jeho tvorby. Spôsoby dekorácie sa líšia v závislosti od typu krbu, jeho veľkosti, účelu a štýlu miestnosti. Symbolické ohnisko, vyrobené z krabíc, krásne zdobené tapety, peny, hraníc. S ich pomocou môžete prísť s úľavou z falošného krbu. Keramická dlažba, dlažba, mozaika bude vhodná na dekoráciu autentického krbu zo sadrokartónu. Podmienený krb môže byť ozdobený obkladom, plastovými panelmi.

   

Plameň vnútri portálu

Krb bez plameňa, dokonca aj falošný, neprinesie potešenie, ktoré prináša skutočný oheň. Ak chcete simulovať požiar, môžete použiť niekoľko rôznych možností:

 • Nakreslite oheň na papierové plátno a nalepte ho na zadnú stenu portálu. Táto možnosť je vhodná najmä pre falošné krby z lepenky, pretože použitie aj zapálených sviečok v ňom môže viesť k tragédii. Ak umelecký talent nie je pre vás zvláštny, objednajte si obrázok od umelca alebo vytlačte hotovú verziu z internetu.
 • Do ohniska, ktoré vysiela horiaci oheň, nainštalujte malý LCD displej. Takéto zariadenia navrhnuté špeciálne pre umelé ložiská sa predávajú v peciach a železiarňach.
 • Zvýraznite otvor pece pomocou malej dekoratívnej lampy, napríklad soľnej lampy.
 • Použite vianočné osvetlenie alebo LED pásky. V tomto prípade sú žiarovky umiestnené v samom strede portálu a mierne pokryté tenkými vetvami.
 • Použite zapálené sviečky.

   

Príklady použitia dekoratívneho krbu v rôznych miestnostiach

Umelý krb, na rozdiel od súčasnosti, môže byť inštalovaný nielen v obývacej izbe, ale aj v akejkoľvek inej miestnosti. V detskej izbe počas novoročných sviatkov si môžete postaviť ohnisko z boxov a ozdobiť ho v súlade s tradíciami Vianoc: visieť ponožky, v ktorých sa skladajú pochúťky pre deti. Zároveň je lepšie inštalovať krb pred postieľku, aby upriamila pozornosť na seba hneď po prebudení. V spálni vedľa okna sa zmestí spoľahlivý krb. Vedľa neho môžete položiť hojdacie kreslo a stráviť dlhé zimné večery čítaním kníh v útulnej atmosfére. Ak je krb v obývacej izbe, potom je žiaduce, aby tak urobili oproti mäkkej zóne. Na podlahe pred krbom si môžete položiť malý koberec s dlhým zdriemnutím. Takáto napodobenina krbu poteší nielen majiteľov, ale aj hostí apartmánu.

   

Neobvyklý dizajn

Okrem vyššie uvedených klasických metód zdobenia umelého krbu, návrhári už dlho používajú netradičné možnosti, ktoré zodpovedajú štýlu miestnosti. Rôzne vázy, taniere a figúrky zdobia krb, ktorý sa nachádza v miestnosti s etnickým interiérom. Obrázky a fotografie vložené v rámčekoch zvýrazňujú moderné štýly. Romantické prostredie dopĺňa krby zdobené kvetmi, vankúšmi, rôznymi korálkami. S vonkajším dizajnom zamerania sa nemôžete báť experimentov a hľadať najvhodnejšiu možnosť pre seba.

   

záver

Falošný krb nie je len poctou móde, ale skutočným dizajnérom, ktorý je k dispozícii pre každého človeka v každom byte. A čím skôr si myslíte o inštalácii dekoratívneho krbu, tým viac možností si môžete uvedomiť. V ideálnom prípade, myslieť na krb pred dokončením rekonštrukcie bytu pri pohybe. Potom sa dá ľahko vstúpiť do interiéru s minimálnymi ekonomickými nákladmi. Ale aj neskôr prísť a realizovať zaujímavý náčrt vo vašom byte je úplne v rámci vašej moci.

Zanechajte Svoj Komentár