Navrhnite kúpeľňu v súkromnom dome +75 foto usporiadanie

Schopnosť slobodne riadiť svoj vlastný životný priestor otvára obrovský priestor pre majiteľov domov na realizáciu najodvážnejších myšlienok. Moderný dizajn kúpeľne v súkromnom dome je zameraný na zvýšenie funkčnosti a pohodlia. Neexistujú prakticky žiadne obmedzenia, najmä ak je dom postavený od nuly. Akákoľvek oblasť a konfigurácia, okná, oblúky, štuky - obyvatelia štandardných bytov ani nemôže snívať o tom.

Súčasne, usporiadanie kúpeľne v vidieckom dome má svoje vlastné charakteristiky, ale s pomocou moderných stavebných technológií a materiálov sú najsložitejšie úlohy ľahko vyriešené. Výsledkom je, že pre majiteľov domov je k dispozícii miestnosť pre hygienické procedúry, ktorá nie je horšia vo svojej estetike a pohodlí do spálne alebo obývačky.

Plánovacie a územné tipy

Ak má dom niekoľko poschodí, kúpeľne sú umiestnené nad nebytovými priestormi, bližšie k spálňam a prístupom k vetracím šachtám. Okno v kúpeľni nie je len poctou móde, ale aj úsporami energie počas dňa, ako aj efektívnym vetraním. Okno väčšinou ide do dvora.


    

Všetky nuansy usporiadania sa odrážajú v projekte dizajnu, ktorý je možné vizualizovať pomocou počítačových programov ako 3D obrazu.

Veľkosť kúpeľne závisí od individuálnych preferencií, ale nemôže byť menšia, než je predpísané v SNiP. Najmenšia veľkosť kúpeľne alebo WC; 0,8 m (šírka) 1,2 m (hĺbka). Pri určovaní plochy berte do úvahy rozmery inštalatéra a nábytku, ktorý sa plánuje inštalovať.

Veľké kúpeľne sú rozdelené do funkčných zón. Pri zonovaní pomocou metód uvedených v tabuľke.

architektonickýsvetlýfarba
septareflektorylesklá dlažba
výklenoksvietidládekoratívne omietky
pódiíšikovnosťmramor


    

Priečky, výklenky, zásteny sú tradičným nástrojom pre architektonické členenie. Sklenená posuvná priečka medzi kúpeľňou a umývadlom dodáva celej miestnosti ľahkosť a eleganciu. Sádrokartónové výklenky sú doplnené soškami alebo vázou s kvetmi. Pri farebnom zónovaní sa používajú obkladové materiály rôznych odtieňov a textúr. Smerové svetlo rôznej intenzity zvýrazní výhodnú stranu a vizuálne zvýši objem miestnosti.

Komunikácia v kúpeľni

V životnej podpore kúpeľne, hlavnú úlohu zohrávajú elektrické rozvody, vodovod a kanalizácia. Zdrojmi vody sú studne a studne, odkiaľ sa privádzajú do kúpeľne cez čerpaciu stanicu. Na vykurovanie sa používajú rôzne zariadenia: od domácich kotlov až po dvojokruhové kotly. Odtok tečie potrubným systémom a potom do generálneho - pre domovú kanalizáciu. V prípade potreby zaistite prívod pod práčku. Aby sa nepoškodila estetika miestnosti, komunikačné prvky sú skryté z pohľadu pomocou špeciálnej inštalácie alebo pomocou dekoratívnych prvkov.


    

Rúry sú položené v zvlnení a skryté v potere v stene. Súčasne zostávajú počítadlá a závitové spoje vonku, pretože vyžadujú voľný prístup.

Elektrické drôty sú ukryté v stenách a stropoch, čo ich robí drážkami. Je možné položiť drôty pozdĺž švov medzi dlaždicami s následným nanesením lepidla na dlaždice. Skrytá inštalácia elektrických rozvodov je zameraná nielen na zlepšenie estetiky miestnosti, ale aj na ochranu vodičov pred účinkami zmeny teploty a vlhkosti. Ak sa vykonáva skrytá inštalácia, zaznamenávajú sa všetky diagramy ukladania komunikácie do diagramu a fotografujú sa.


    

ventilácia

Vetracie zariadenie je potrebné na odstránenie nasýtených pár a zaistenie čerstvého vzduchu v kúpeľniach. Môže byť nútený aj prirodzený. Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť kapotu, ktorá zabezpečí prirodzenú cirkuláciu vzduchu. Je to najobľúbenejšia metóda, ktorá sa používa v nízkopodlažných stavbách. Najčastejšie používané kukly s dvoma kanálmi. Kanál, cez ktorý prúdi vzduch do miestnosti, je vybavený nastaviteľným difúzorom, ktorý pomáha zabrániť prehriatiu kúpeľne.

Účinný ventilačný systém zabráni plesniam a plesniam a zabezpečí zdravé vnútorné prostredie. Prvky ventilačného systému sú maskované ako iné komunikácie. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, sú plastové boxy a sadrokartónové dosky. Ako už bolo spomenuté vyššie, ak je v kúpeľni okno, používa sa aj na vetranie miestnosti.

Je potrebné dodatočne zahriať

Kúpeľňa v typickom malom apartmáne nie je v žiadnom prípade v kontakte s vonkajším prostredím, teda s ulicou, hoci má stenu priľahlú k vchodu. V súkromných domoch, kúpeľne potrebujú ďalšie otepľovanie, pretože sú umiestnené na zemi alebo na horných poschodiach a zvyčajne majú vonkajšie steny. Je možné účinne izolovať kúpeľňu iba vyplnením súboru opatrení, ktoré zahŕňajú izoláciu vonkajších stien a v prípade potreby strop s podlahou. Na tento účel sa používajú nasledujúce materiály:

 • penový plast;
 • dopravná zápcha;
 • tekutá polyuretánová pena;
 • minerálna vlna.


    

Dobrým efektom je inštalácia vyhrievaného uteráka a batérií pripojených k systému vykurovania domu. Získanie popularity systémov podlahového vykurovania. Zahrievanie kúpeľne zvyšuje jej komfort a spolu s vetraním zabraňuje vzniku plesní.

Nástenné, podlahové a stropné dekorácie

drevo

S pomocou dreva je kúpeľňa zdobená škandinávskym štýlom, ekostyle, Provence a štýly krajiny. Moderné dokončovacie materiály už v továrni sú ošetrené špeciálnymi zlúčeninami a sú odolné voči deformácii a vysokej vlhkosti. Úspešne použité:

 • pevné pole;
 • lepené laminované drevo;
 • obloženie stien;
 • dyha;
 • podlahové krytiny;
 • laminátové podlahy

Materiály obsahujúce drevo odolné voči vlhkosti, ktoré môžu napodobňovať drahé drevo s vhodnou textúrou a farebným rozsahom. Niekoľko jednoduchých a úsporných konštrukčných možností s dreveným obložením: steny a strop sú dyhované, podlaha je položená s laminátom alebo podlahovou doskou. Steny a stropy sú ukončené laminovaným rezivom, z ktorého sú vytvorené zónové priečky. V domoch vyrobených z guľatiny zostáva všetko v prirodzenej forme, len dodatočná povrchová úprava sa vykonáva s vodou odpudzujúcimi a antiseptickými zlúčeninami. Kombinovaná povrchová úprava je obľúbená, keď sa v miestach s vysokou vlhkosťou steny stretávajú s keramickými obkladačkami av iných oblastiach - drevom.

dlaždice

Tradičným dizajnovým riešením pre kúpeľňu je obloženie dlaždíc. Na podlahu používajte neglazované porcelánové dlaždice, ktoré môžu byť vybavené špeciálnymi drážkami na odvodnenie vody. Doska na podlahu by mala byť protišmyková. Obklady stien sa vykonávajú s glazovanými alebo smaltovanými keramickými obkladačkami s lesklým vodoodpudivým povlakom. Obrovská paleta farebných paliet a textúr uspokojí všetky estetické potreby. Svetlé, studené farby vizuálne rozširujú priestor.


    

Rovnaká vlastnosť "push" múru má módne zrkadlo dlaždice. Originálne vzhľadové panely fotopapierov, imitujúce okná alebo maľby. Na dokončenie stropu sa široko používajú polystyrénové dlaždice s vodoodpudivým povlakom. Môže byť jeden tón alebo vzorovaný, hladký alebo reliéfny.

Mozaikové dlaždice

Mozaikové dlaždice pomôžu jasne a kreatívne vyzdobiť kúpeľňu. Je to keramika, sklo, kov a dokonca aj kamienky. Nie je potrebné vytvárať samostatné fragmenty na vlastnú päsť - predávajú hotové riešenia s určitým vzorom. Mozaiková podlaha vyzerá elegantne. Na realizáciu tejto myšlienky sa používa špeciálna mozaiková dlažba, ktorá je hrubšia a silnejšia ako obvykle. Mozaikový strop je spojený s luxusom.

Pre obkladové hranaté a radiálne architektonické prvky (projekcia) sa dlažby používajú flexibilne. Je vhodný aj na navrhovanie stĺpov a oblúkov.

Mozaikové dlaždice sú rozložené nielen jednoduché geometrické vzory, ale aj krajiny, mestské maľby a ďalšie obrázky. Je organicky kombinovaný s obyčajnými keramickými obkladačkami, obohacuje interiér a zdôrazňuje jeho individualitu.

mramor

Mramor je dôsledne spojený s bohatstvom a luxusom. Mramorový obklad stien a podláh je svojou krásou a odolnosťou neprekonateľný, ale je drahý, preto je prístupný úzkemu okruhu majiteľov domov. Niet divu, že tento materiál sa používa už od staroveku hlavne v rezidenciách vysoko postavených osôb. Ale môžete použiť mramor v kombinácii s inými dokončovacími materiálmi a tým získať slušný interiér za rozumné peniaze.


    

Mramorová podlaha prináša do kúpeľne ducha staroveku, ale vyžaduje použitie protisklzových zmesí. Prírodná textúra, jedinečné prírodné vzory tvorené žilami - to všetko zvyšuje estetickú hodnotu mramoru. Jeho farebný rozsah je tiež bohatý: od snehobielej po čiernu, od žltej po ružovú. Interiér kúpeľne organicky vyzerá ako mramorová modrá, sivá a zelená.

tapeta

Vodoodpudivé, umývateľné tapety sú veľmi vhodné pre steny a stropy, a dokonca aj podlahy v kúpeľni. Odporúča sa použiť ich v kombinácii s dlažbou alebo kameňom, bez ktorého je ťažké manipulovať v blízkosti umývadla alebo vane. Univerzálne riešenie bude tapeta v low-key farbe. Ak je izba zariadená monochromatickým svetlým nábytkom, môžete interiér meniť prilepením stien farebnými kvetinovými tapetami. Pre podlahu a strop sa používajú 3D tapety, ktoré prekvapivo spoľahlivo napodobňujú hviezdnu oblohu, trávu a kvety a hlbiny mora. Tapety pomoc zóna miestnosti, vizuálne zväčšiť priestor. Jednou z výhod je netrivialita. Ak chcete prekvapiť hostí, potom tapeta dokonale zvládne túto úlohu.

maľba

Myšlienky na maľovanie stien v kúpeľni sa dostanú do neviditeľnej bariéry. A to všetko kvôli dlhým zastaraným stereotypom. Ale špecializované farby a laky sú skvelé pre miestnosti s vysokou vlhkosťou a teplotou. Široko používajú dizajnéri v európskych krajinách na vytvorenie vynikajúcich interiérov. Jedinou ťažkosťou je vyrovnanie základných povrchov. Ak sa vám podarilo získať dokonale ploché steny a stropy, môžete bezpečne pristúpiť k ich maľbe. Katalógy obsahujú stovky farieb a odtieňov.

V kombinácii s bohatosťou textúr otvára takáto rozmanitosť pre dizajnérov nevyčerpateľné možnosti. Pri výbere farby dôverujte známym výrobcom, ktorí zaručujú jej odolnosť voči vlhkosti a šetrnosť k životnému prostrediu.


    

Kombinovaná kúpeľňa

Priestor súkromného domu vám zvyčajne umožňuje zariadiť samostatnú kúpeľňu a WC. Ale niekedy sa kombinovaná kúpeľňa stáva racionálnejšou a pohodlnejšou možnosťou. Rozdelením plochy o rozlohe 5 m2 pod ňou získajú ideálne podmienky na vykonávanie akýchkoľvek hygienických postupov. Tento priestor je dostatočný na to, aby vybavil kúpeľňu:

 • umývadlo;
 • kúpeľňa (jacuzzi);
 • sprchový kút;
 • WC misa;
 • bidet:
 • pisoár;
 • sklopné police;
 • horizontálne skrine;
 • zrkadlá.

Pri návrhu kombinovaných kúpeľní sa široko využíva architektonické a vizuálne zónovanie. Kúpeľ je napríklad oddelený od toalety murovanou priečkou. Vaňa je inštalovaná na pódiu, ktorej obloženie kontrastuje s podlahou. Steny v priestore toalety a úložného priestoru sú pokryté dekoratívnou omietkou a vedľa kúpeľne a umývadlami - keramická dlažba.

Aký nábytok je potrebný

Pre kúpeľňu vyberte funkčný, ergonomický nábytok, ktorý sa nebojí vlhkosti a ľahko sa čistí. Ak je miestnosť malá, nábytok by mal byť kompaktný. Sada pre veľkú kúpeľňu:

 • skrinka pod umývadlom;
 • vertikálne puzdro na ceruzky;
 • zrkadlo (jedno alebo viac);
 • sklopné police;
 • nočný stolík;
 • komoda.


    

Ak priestor dovoľuje v interiéri stolička, na ktorej je vhodné vykonávať hygienické procedúry. S obmedzeným priestorom, nemôžete robiť bez tradičnej súpravy, ktorá obsahuje šatníkovú skriňu a stolík so vstavaným umývadlom. Na prednej strane skrine je zrkadlo. Upevnenie príslušenstva sa vykonáva opatrne, aby nedošlo k poškodeniu povrchov povrchov.

Kúpeľňa s krbom - nutnosť alebo luxus

Kombinácia takýchto protichodných prvkov, ako je voda a oheň v jedinom interiéri, je lákavá myšlienka, ale ťažko realizovateľná. Zjednodušuje inštaláciu malého plynového alebo elektrického krbu. Ak hovoríme o drevenom krbe v klasickom štýle, potom je to možné, ak je dostatok miesta a ochota vybaviť komín. Každý krb má nielen dekoratívnu funkciu, symbolizuje ušľachtilosť a túžbu po pohodlí, ale slúži aj ako dodatočný a veľmi účinný zdroj tepla. Živý plameň v tomto krbu na drevo tiež zapĺňa kúpeľňu špeciálnou atmosférou pohodlia a príjemnej vône. Musíte však pamätať na bezpečnostné opatrenia, inak hrozí riziko požiaru a otravy oxidom uhoľnatým.


    

Samozrejme, môžete si urobiť bez krbu, najmä v kúpeľni trávia podstatne menej času ako v spálni alebo obývacej izbe. Ale so všetkými protiargumentmi, milovníci romantiky, s najväčšou pravdepodobnosťou, nebudú schopní vzdať sa radosti z rozjímania o ohni, vo vani. A možno je to pre nich naozaj naliehavá potreba, nie luxus.

Čo je vhodné na dekoráciu

Kúpeľňa by mala byť nielen funkčná a pohodlná, ale aj krásna. Ak je v súkromnom dome, existujú na to všetky možnosti. Keďže originálne dekoratívne prvky sú ideálne:

 • zrkadlá;
 • mušľami;
 • Umelecké plátna;
 • lustre;
 • Vázy s kvetmi.

Ústredným prvkom interiéru sa môže stať veľké zrkadlo v neobvyklom ráme. Svetlé plátno s obrazom morskej krajiny dokonale zapadne do kúpeľne so svetlou a monotónnou výzdobou. Pokračovanie "morskej témy" bude prirodzené škrupiny. Z nich je možné vytvoriť rám pre obrázok a škatuľu na mydlo. Štandard pre kúpeľňu - vstavané svetlá. V kaštieli sa môžete zbaviť tejto tradície a patrí do nej luxusné nástenné svietniky alebo veľký luster s príveskami v kúpeľni. Stále častejšie, dizajnové projekty ponúkajú bambusové dekor.

Zrkadlo v bambusovom ráme harmonicky vyzerá s priečkou a policami z bambusu. Dekoračné prvky môžu byť v súlade s okolitým interiérom, takmer sa s ním zlučujú, alebo naopak vytvárajú kontrast, priťahujúci hlavnú pozornosť. Voľba jednej alebo inej možnosti závisí výlučne od osobných estetických preferencií.


    

záver

Kúpeľňa hrá obrovskú úlohu v živote moderného človeka. Rôzne inštalatérske zariadenia umožňujú omnoho viac hygienických postupov ako predtým. Hydro masáž, kontrastná sprcha ... súkromná kúpeľňa sa zmení na kúpele a prispieva k udržaniu zdravia, mládeže a krásy. Nikto nebude prekvapený vírivkou alebo bidetom, ale to všetko si vyžaduje vhodné prostredie. Samozrejme, želanie, aby kúpeľňa estetické a pohodlné pre všetkých členov rodiny. Vďaka svojmu úspešnému dizajnu sa stáva ideálnym funkčným priestorom a zároveň miestom pre príjemné súkromie. Vo večerných hodinách si môžete vychutnať odpočinok, ktorý plynule prechádza do pokojného spánku s príjemnými snami. V dopoludňajších hodinách vám krásny harmonický interiér pomôže naladiť sa na dynamický rytmus nadchádzajúceho dňa.

Zanechajte Svoj Komentár