Kúpeľňa dizajn 6 námestí. s toaletou +50 fotografií nápadov interiéru

Kúpeľňa je malá, ale multifunkčná miestnosť, najmä ak je spojená s WC. Ak miestnosť zaberá priemernú plochu - od 6 do 8 m2, je pre dizajnérov a projektantov jednoduchšie zistiť, ako umiestniť veľa potrebných vecí na jednom mieste, aby všetko vyzeralo kompaktne a štýlovo. So správnym prístupom, vybavenie kúpeľne predpokladá organické umiestnenie komunikácie, inštalatérske vybavenie a dostupnosť priestoru pre voľný pohyb. Preto sa odporúča, aby odborníci navrhovali a navrhovali kúpeľňu s rozlohou 6 metrov štvorcových.

Vybavenie izby

Kúpeľňa s malou časťou má určité funkcie. Po prvé, vysoká vlhkosť. Ak sú napríklad uteráky a iné textilné doplnky umiestnené v blízkosti vodných zdrojov, budú neustále vlhké, čo spôsobí nepohodlie a poškodzuje zdravie. Mali by ste tiež premýšľať o tom, kam umiestniť toaletu tak, aby to nezasahovalo, nebolo príliš nápadné, bolo vhodné na použitie.


    

V miestnosti o rozlohe 6 m2 je naozaj možné dať nie jeden, ale dva umývadlá, čo je obzvlášť vhodné pre veľkú rodinu. Pozdĺž steny sa často umiestňujú priestranné pracovné ceruzky. Nezabudnite na osvetlenie, pretože kúpeľňa je jediná miestnosť, kde nie je dostatok slnečného svetla, aj keď tam sú tiež možnosti s oknami.

Design nuansy

Pri vytváraní moderného dizajnérskeho projektu zvážte všetky nuansy a vlastnosti konkrétnej miestnosti. Ak to oblasť dovolí, kúpeľňa je lepšie podmienečne rozdelená do samostatných zón. Takže to bude pohodlnejšie pre vnímanie a pohodlnejšie pri používaní kúpeľne a príslušenstva. Vizuálnu separáciu je možné vykonať pomocou osvetlenia, umiestnením políc, zrkadiel, inštalatérskych prác. Ak kúpeľ v tvare predstavuje štvorec, je lepšie vyplniť priestor rovnomerne, bez preťaženia určitých častí miestnosti. Skutočnosť, že kúpeľňa je kombinovaná s toaletou, vôbec neznamená, že v miestnosti nemôžete inštalovať ozdobnú priečku.

Neumiestňujte zásuvky a iné elektrické komunikácie do blízkosti vody. Pri plánovaní inštalácie kúpeľa v konkrétnom rohu, navrhovať elektrické vedenie nad ním - to z opačnej strany.

Ako umiestniť inštalatérske a spotrebiče

Aby sa kúpeľňa nepodobala preplnenej skladovacej miestnosti, ale aby vyzerala harmonicky, treba dbať nielen na nákup krásnej a štýlovej sanitárnej keramiky, ale aj na správne umiestnenie všetkých predmetov. Tým sa uvoľní značné percento voľného priestoru a miestnosť bude priestranná a pohodlná.


    

Základné tipy na uverejnenie:

  1. Aby nedošlo k zmene existujúceho usporiadania vodovodných komunikácií, je lepšie inštalovať kúpeľ oproti dverám.
  2. Inštalácia sprchy alebo sedavého kúpeľa šetrí priestor, takže ak v kúpeľni nie sú žiadni fanúšikovia, ktorí by ležali vo vani, odporúča sa zostať na tejto možnosti.
  3. Výber práčky, kúpiť malé modely, ktoré sa ľahko schovávajú pod drezom alebo dať do rohu.
  4. Ak je to možné, kúpte si rohové modely inštalatérskych prác - šetrí miesto.

Povrchová úprava

Rozhodujúce v dizajne kúpeľne je, ako si vybrať povrch. Hlavným faktorom je chuť majiteľov, ktorí si vyberajú štýl, ktorý chcú, a rozhodnú sa, ako zariadiť miestnosť - dlažbou, plastovými panelmi, prírodným drevom, ktoré si vyberiete. Je však dôležité, aby sme sa tu riadili nielen úvahami o vonkajšom vnímaní, ale aj praktickosťou. Nie všetky materiály majú odolnosť voči vlhkosti, trvanlivosť a sú schopné zabezpečiť hygienu v miestnosti. Môžete urobiť drahý povrch, a potom sa zaoberajú plak, huby a ďalšie formácie, ktoré sa objavujú na povrchoch. Kvalifikovaní dizajnéri, ktorí si vypočuli želania klientov, môžu okamžite navrhnúť možné možnosti dokončenia.

Keramické a kamenné obklady

Doska - jedna z najpraktickejších možností na dokončenie kúpeľne. Nákup dlaždice, nemali by ste šetriť na materiáli, pretože akékoľvek falošné bude čoskoro cítiť. Nekvalitné materiály rýchlo rastú temne, na nich sa objavujú trhliny a praskliny. Vyberte si keramiku alebo kameň - to je krásne a bezpečné, taká kúpeľňa bude dobrá na dlhú dobu, ak neplánujete robiť opravy každý rok.

Ak v dôsledku konštrukčných chýb majú steny chyby, nerovnosti, drsnosť, dlažba skryje všetko za dokonale hladkým povrchom. Okrem toho si vďaka obrovskému sortimentu môžete vybrať akúkoľvek farbu a textúru dlaždíc, otočením miestnosti na miesto, kde chcete relaxovať a užívať si vodné procedúry.


    

mozaika

Mozaika je považovaná za blízko kachlia v kvalite a trvanlivosti. V niektorých ohľadoch je takýto materiál ešte výhodnejší. Vzhľadom k tomu, mozaika dlaždice je malá veľkosť, môže položiť takmer akýkoľvek povrch, a to nielen byt. Moderný dizajn predpokladá prítomnosť flexibilných foriem, hladkých priečok. Vďaka rozsiahlym farbám, mozaike, môžete "kresliť" všetky druhy vzorov, malieb, plátien. Malá dlažba má vynikajúcu priľnavosť na všetky druhy materiálov, čo umožňuje jej aplikáciu aj na nepripravenom betóne.


    

Napriek mnohým výhodám má mozaika aj nevýhody - inštalácia zaberá veľa času, práca s takýmto materiálom sa považuje za takmer šperky. Hotová mozaika je vyrobená z rôznych materiálov: prírodný kameň, keramika, sklo, kov, drevo.

Plastové stenové panely

Plastové panely sú považované za možnosť rozpočtu, pretože plast je lacná možnosť, a dokončenie kúpeľne s takýmto materiálom bude lacnejšie dvakrát až trikrát, než zdobenie keramickými dlaždicami alebo mozaikami. Plast je odolný voči vysokej vlhkosti, trvácny, po dlhú dobu nestráca pôvodnú farbu, ľahko sa umýva. Je vhodné namontovať plastové stenové panely, zvyčajne môžete túto prácu zvládnuť sami.

Moderný plast má výrazný vzhľad. Vo väčšine prípadov, kúpeľňa s plastovým obložením nebude vyzerať lacno, ale veľa závisí od kvality materiálu, farieb a zvyšku miestnosti, a ďalšie príslušenstvo. Z minusov možno spomenúť otázku ohľaduplnosti voči životnému prostrediu, pretože plast je zdraviu škodlivý materiál.

Prírodné drevo

Tvárou v tvár od prírodného stromu má úplne iné vlastnosti. Pokiaľ ide o šetrnosť k životnému prostrediu s prírodným drevom, je ťažké argumentovať - ​​tu to nie je rovnaké. Okrem toho má materiál vysokú tepelnú izoláciu. Nie je to náhodou, že stromy zdobia kúpele a sauny - v týchto miestnostiach je vždy teplá a útulná.

Drevený lem vyzerá bohatý, luxusný, ušľachtilý, na rozdiel od niektorých moderných nových dizajnov. Mnohí veria, že časom, pod vplyvom vlhkosti, môže byť strom vystavený hnilobám a iným negatívnym účinkom. Pre spracovanie dreva dnes existuje veľa špeciálnych nástrojov, ktoré chránia materiál: rôzne impregnácie, laky, oleje, vosky, atď.


    

Kombinované povrchové úpravy

Originálne techniky na zdobenie kúpeľne kombináciou rôznych materiálov a techník vyzerajú veľmi zaujímavo. Jasný predbežný obraz je potrebný, keď pôvodca pôvodne chápe, čo by sa malo stať na konci, a nevyberie materiály počas práce. Jednou z najobľúbenejších kombinácií je spojenie dlaždíc a plastových panelov. Napríklad keramické obklady sa vyberajú ako povrchová úprava stien a strop je vyrobený z plastového „obloženia stien“ alebo napnutého. Často sa spájajú a dokončujú samotné steny. Stena je z dreva až do polovice výšky a horná časť je pokrytá dekoratívnou omietkou.

Farebná paleta

Rovnako ako v dizajne akejkoľvek inej miestnosti, dôležitým bodom v dizajne kúpeľne je farebná schéma. V "maľba" malej miestnosti má svoje vlastné vlastnosti. Neodporúča sa sústrediť sa na tmu - týmto spôsobom sa už malá miestnosť vizuálne zmenší. Okrem toho je dôležité dodržiavať jeden štýl, nie kombinovať to, čo je v zjavnej nerovnováhe.

Ideálna farba na dokončenie kúpeľne je:

  • klasická biela a jej odtiene;
  • ušľachtilá čierna (vhodné pre veľké miestnosti);
  • červená (v kombinácii s bielou);
  • Šalátový dresing;
  • modro.


    

Svetlé farby

Pre dokončenie kúpeľne je vhodnejšia mierka, pretože farba svetla vizuálne zväčšuje priestor a vytvára príjemné prostredie pre oči. Takáto miestnosť sa stáva „vzdušnou“, čo prispieva k pohodlnému odpočinku a upokojeniu. Populárne svetlé odtiene - biela, béžová, mliečna, ružová, modrá, šalát.

Jasné farby a farebné vzory

Svetlé farby v kúpeľni dekor je vybraný menej často ako pokoj. Farebný dizajn je v podstate objednaný tam, kde sú deti, ktoré milujú všetko, čo je svetlé a veselé, alebo kde pastelské farby dlho vládli a majitelia chceli len niečo nové, „osviežujúce“.

V pestrých farbách nie je nič protirečivé alebo nezvyčajné, hlavná vec je správne kombinovať farby. Ak svetlé farby zaplnia celý priestor, po chvíli nechcete vstúpiť do miestnosti - atmosféra bude tak náročná a utláčajúca. Ak sa rozhodnete, že steny budú svetlé, skombinujte ich s monotónnym vrchom - nechajte pokojné farebné ostrovy, aby si odpočívala. Tiež nepoužívajte veľa svetlé mozaiky a veľa zrkadiel v farebnom prevedení z rovnakého dôvodu.

Výber jasnej červenej, modrej, zelenej farby ako primárnej farby, uistite sa, že je vyvážite niečím svetlom. Kombinácia žiarivo červenej, oranžovej a bielej vyzerá krásne a svetlo by malo prevládať. Dodržiavajte základné pravidlo: zahrňte viac bieleho do dizajnu a vyplňte všetko ostatné farebným, jasným.

Čiernobiely - kontrastný interiér.

Kontrast v interiéri bol vždy a zostáva v móde. Týka sa to najmä opačných farieb - čiernobielych. Najčastejšie sa táto kombinácia používa v dizajne podlahy a stien v anglickom štýle, ktorým sa dlaždice vo forme šachovnice, ale tu hlavná vec uhádnuť s jeho veľkosťou.

Vyzerá to dobre kontrastný dizajn v iných geometrických vzoroch a tvaroch. S pomocou zjavných rozporov môžete hrať s vizuálnou expanziou alebo zmenšením priestoru. Ako viete, vodorovné pruhy robia miestnosť širšou a vertikálnou - naopak, pridávajú jej výšku.


    

Zrkadlá v interiéri

Reflexné materiály sa často používajú na vizuálne rozšírenie priestoru, najmä keď sa počíta každý meter. Usporiadanie stien so zrkadlami je najlepší spôsob, ako vizuálne zväčšiť veľkosť kúpeľne. Okrem toho, bez takéhoto dôležitého príslušenstva je ťažké si predstaviť miesto na úpravu vody. Akú veľkosť a tvar by malo byť zrkadlo závisí na špecifickom štýle interiéru a priestoru. Ak ide o obdĺžnik, šírka by nemala prekročiť veľkosť škrupiny. V ostatných prípadoch konajte podľa vlastného uváženia. Hlavnou vecou je, že v tomto „kráľovstve zrkadiel“ sa necítite, že ho budete vidieť všetci, všetko by malo byť v dobrom vkusu a miernosti.

Zrkadlo je organicky kombinované s keramikou, preto sa steny s dlažbou, niektoré prvky môžu zrkadlovo. Nezabudnite na podsvietenie - takže zrkadlá vyzerajú krajšie, ale je vhodnejšie riešiť kozmetické procedúry.

Dekor a osvetlenie

Ktorý dekor si vybrať pre svoju kúpeľňu závisí na štýle. Modernosť a pôvab sú obsiahnuté v hojnosti kovu a skla, pre minimalizmus, obvyklé korálky rohy, dokonca aj formy. Ak dávate prednosť eklekticizmu, kúpte si veľké zrkadlo a mnoho dekoratívnych doplnkov.

Pokiaľ ide o osvetlenie, kúpeľňa rád rozptýlené, maximálne prirodzené svetlo. Ak chcete vytvoriť útulné a pokojné prostredie, kúpiť vstavané lampy nie príliš veľké veľkosti, môžete umiestniť ďalší zdroj so smerovým osvetlením v oblasti zrkadla. Všetky existujúce nábytok a inštalatérske práce by mali byť rovnomerne osvetlené, aby sa zabránilo zraneniam, spolu s vysokou vlhkosťou. Ak je v kúpeľni okno, mali by ste to vziať do úvahy a správne kombinovať prirodzené a umelé osvetlenie.

záver

Navrhovanie návrhu a plánovania kúpeľne so šiestimi metrami štvorcových, vypočujte si rady odborníkov. Prezrite si katalógy s fotografiami, videami s príkladmi interiérov - nájdete veľa užitočných a praktických. Ako si vybrať dekoráciu, výzdobu, osvetlenie - všetky tieto otázky už majú odpovede, hlavná vec je nájsť ich a implementovať ich vo vlastnom byte. Chystáte sa do kúpeľne, mali by ste mať pocit harmónie, pohodlia. Z návštevy tejto miestnosti začína a končí váš deň - nechajte pocity príjemné.

Pri navrhovaní kúpeľne môže často vzniknúť neštandardná myšlienka, ktorá je v rozpore so všetkými pravidlami interiérového dizajnu. Nemali by ste okamžite opustiť tvorivé podnety - a čo ak ste na pokraji otvorenia nového štýlu, ktorý sa stane trendom pre nadchádzajúce roky? Konzultovať s odborníkmi, zvážiť klady a zápory a dospieť k spoločnému rozhodnutiu.

Zanechajte Svoj Komentár