Konštrukcia stien zo sadrokartónu +40 foto

Nástenné dekorácie sadrokartónu sa často používajú pri usporiadaní priestorov. To uľahčuje vyrovnanie povrchu bez použitia omietky. Sadrokartónové dosky (sadrokartónové dosky) majú hladkú prednú stranu, ktorá je úplne pripravená na aplikáciu vrchných náterov, mált, tmelu, farby, tapety, dekoratívnych obkladačiek. Často sa tento materiál používa na vytvorenie kučeravých vnútorných štruktúr, oblúkov, výklenkov, políc, priečok. Pre miestnosti s vysokou vlhkosťou existujú odrody sadrokartónu, ktoré sú dobre odolné voči vlhkosti a môžu byť použité v takýchto podmienkach. Tento praktický, ľahko použiteľný materiál má mnoho výhod a vlastností.

Výhody a nevýhody

Použitie sadrokartónu má niekoľko výhod:

 • šetrné k životnému prostrediu a bezpečné pre zdravie;
 • vhodné na dekoráciu akýchkoľvek priestorov;
 • jednoduchá inštalácia;
 • dokonale maskuje chyby povrchov a komunikácií;
 • má dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu;
 • vytvára príjemnú mikroklímu;
 • úplne pripravený na nanášanie povrchových náterov;
 • cenovo dostupné.

V sadrokartónu nie sú žiadne syntetické prísady a toxické látky, môže byť bezpečne rozpoznaný ako ekologický a bezpečný. Materiál je dokonale spracovateľný a modifikovaný. To uľahčuje vytváranie komplexných reliéfov a štruktúr. Rúry, elektroinštalácie, dutiny v stenách, rôzne komunikácie sú rýchlo a starostlivo maskované pomocou sadrokartónu. Má vlastnosti absorbovať a uvoľňovať vlhkosť, regulovať optimálne klimatické ukazovatele v miestnosti. Predná plocha materiálu je takmer úplne pripravená na dekoratívne obklady. Náklady na konečnú úpravu GKL budú lacnejšie ako omietky, pričom samotný proces bude oveľa jednoduchší a čistejší.

Nevýhody zahŕňajú krehkosť a nestabilitu voči silnej vode. Ak sa v miestnosti vypukne vodovodná rúrka a zaplaví sa, potom pri dlhšom kontakte s vodou napučiava, deformuje sa a zhoršuje aj vlhkosť odolná sadrokartónová doska. Silné rany poškodzujú povrchy sadrokartónových dosiek a políc, regály vyrobené z tohto materiálu nie sú príliš ťažké predmety. Ale ak je sadrokartón poškodený, je ľahko opraviteľný. A ak nedovoľujete dlhodobú interakciu s veľkými objemami vody, potom môžeme predpokladať, že nemá takmer žiadne chyby.

    

Nástenná dekorácia

Aplikovanie sadrokartónu v interiéri je možné vytvoriť akúkoľvek reliéfnu kompozíciu, ktorá bude obsahovať najzaujímavejšie nápady. Na tento účel musíte najprv navrhnúť, aký typ vzoru alebo tvaru chcete ozdobiť steny. Ďalej je miestnosť pripravená, pracovný priestor je uvoľnený. Povrch musí byť vyčistený, prepichnúť existujúce trhliny a označenia môžu byť použité pre budúcu reliéfnu kompozíciu. Profilový rám je inštalovaný pozdĺž označených línií, ktoré sú následne opláštené sadrokartónovými doskami samoreznými skrutkami. Výsledná postava by mala byť puttied, po ktorom môže byť zdobené farby, tapety, dekoratívne kameň alebo dlaždice.

Je ľahké vytvoriť akúkoľvek úľavu pomocou omietky alebo dekoratívnej omietky na stene opláštenej hladkými sadrokartónmi. Niektorí výrobcovia ponúkajú 3D sadrokartónové panely s mimoriadnym reliéfnym dizajnom. Je pravda, že takúto novinku je niekedy ťažké nájsť na voľnom trhu, v niektorých prípadoch sú panely vyrobené na objednávku.


    

Oblúky sadrokartónu

V moderných interiéroch, najmä v obývacích izbách a chodbách, sú často klenuté štruktúry rôzneho druhu. Najobľúbenejšie sú klasické a klenuté dizajnové dvere. S pomocou dekoratívneho oblúka je miestnosť rozdelená do samostatných zón. Samotný dizajn môže byť jednoduchý alebo má zakrivené hladké línie, vzorované rezy. Záleží na predstavivosti umelca. Skúsený majster by mal byť zapojený do vytvárania oblúka, pretože tento proces zahŕňa presné výpočty a určitú zručnosť.

Pre túto prácu sa vo väčšine prípadov aplikuje oblúková sadrokartónová dlažba s hrúbkou 6,5 mm. Prednastavená šírka otvoru a polomer ohybu. Ďalej sa podľa získaných veľkostí GCR vyreže. Na požadovanom mieste je vyrobený a pevne upevnený stabilný oblúkový kovový rám, ktorý je následne opláštený sadrokartónom. V tomto štádiu je osvetlenie premyslené, malo by byť položené pred začiatkom pokovovania. Je potrebné, aby sa práca starostlivo a opatrne, aby sa zabránilo hrubé chyby, nie poškodiť krehké sadrokartónu.

    

niky

Sádrokartónové výklenky šetria miesto v miestnosti a poskytujú úložný priestor. Na rozdiel od políc, nie sú umiestnené na stene, ale vo vnútri. Takéto konštrukcie môžu vykonávať praktické a dekoratívne funkcie súčasne. Najdôležitejšia vec pri vytváraní výklenku je najodolnejšia konštrukcia, ktorá vydrží ťažké objekty. Koniec koncov, niekedy môžu ubytovať plazmové televízory, keramické vázy a iné veci. Ak rám nemá dostatočnú pevnosť, potom sa dizajn jednoducho zrúti. Preto by skúsený, skúsený odborník mal vytvoriť a inštalovať výklenky do sadrokartónu.


    

Dekoratívne priečky

Priestory v obytných zónach sa často používajú na rozdelenie priečok. Napríklad pomocou takýchto konfigurácií môžete vytvoriť ďalší priestor pre šatňu v spálni alebo rozdeliť pracovný a jedálenský kút v kuchyni. Vzhľad diskových oddielov je absolútne ktokoľvek. Môže to byť prelamované alebo vzorované mólo na báze krivočiareho rámu. Alebo s prísnymi geometrickými tvarmi a dodatočnými policami pre umiestnenie dekoratívnych dielov. Steny často skrývajú vedenie a rôzne komunikácie. Takýto dizajn si môžete vytvoriť sami, ak si pozorne prečítate pokyny po preštudovaní príslušných informačných materiálov.


    

Police na sadrokartón

V interiéri je jednoduché vytvoriť krásnu funkčnú poličku zo sadrokartónu a mnohé z týchto prvkov môžete skombinovať do jedného celkového zloženia a dostanete tak nejakú stenu nábytku. Zároveň bude ideálny pre štýl a rozmery miestnosti.

Princíp vytvárania sadrokartónových konštrukcií je založený na rovnakých činnostiach:

 1. navrhovanie, kreslenie a kreslenie;
 2. umiestnenie značiek na pracovnom povrchu;
 3. výroba a montáž rámu;
 4. Rezanie plechov a pokovovanie;
 5. výzdobe.

Projekt je možné zostaviť pomocou starej overenej metódy na papieri alebo pomocou pohodlných bezplatných 3D modelovacích počítačových programov. Presný, detailný dizajn je kľúčom k vynikajúcim výsledkom.

    

Ako pripraviť sadrokartónu pre maľovanie

Stupeň prípravy povrchu pozostáva z niekoľkých činností:

 • pripravovať;
 • tmel;
 • brúsenie.

Sádrovec by mal byť najskôr opatrne ošetrený špeciálnym základným náterom, ktorý zlepší priľnavosť stavebných materiálov na povrch a zníži ich spotrebu. Ďalej sa východisková sadra plníva otvorenými spojovacími švami. Po vysušení môžete rovnomerne aplikovať tenkú povrchovú vrstvu na celý povrch.

Pred nanesením ďalšieho náteru je dôležité, aby bol náter suchý. V opačnom prípade sa môžu tvoriť trhliny, ktoré sa prejavia počas natierania.

Ďalším dôležitým krokom je brúsenie, ktoré poskytne dokonale hladký a hladký podklad pre následné maľovanie. Na konci musíte znovu vyrobiť základný náter.

záver

Sádrokartónové dosky sa bežne používajú na steny a stropy. Materiál je populárny vďaka svojej univerzálnosti, jednoduchosti použitia, vynikajúcim vlastnostiam a dostupnej cene. Pomocou sadrokartónu je možné vytvoriť štýlový, funkčný dizajn. Na doplnenie miestnosti s rôznymi tvarmi, ktoré dodávajú interiéru extra estetiku a pohodlie. Materiál je ľahko modifikovateľný, čo vám umožňuje realizovať najodvážnejšie a kreatívne nápady.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár