Okrúhly stôl v interiéri +50 fotografií

Elegantný okrúhly stôl v interiéri pomáha vytvárať maximálne pohodlie. Modely môžu byť inštalované v spálňach, miestnostiach určených na stravovanie. Ideálne pre pohodlné stretnutia s priateľmi, príbuznými. Z farebnej škály a materiálov výrobkov závisí od vytvoreného štýlu miestnosti. Štylizovaná polkruhová vitrína alebo toaletný stolík, komoda vám pomôžu doplniť neobvyklý interiérový prvok. Zdôraznia dômyselnosť celkového vzhľadu miestnosti, zamerajú sa na určitú časť miestnosti. Modely so zaoblenými vrcholmi majú veľa plusu. Bude vhodný na inštaláciu do obydlia s akoukoľvek plochou, vybavenie a situáciu. Zároveň je však dôležité, aby vlastníci brali do úvahy niektoré vady výrobkov. Zoznámenie sa so všetkými vlastnosťami vám pomôže vybrať správny model a miesto jeho inštalácie.

Výhody a nevýhody okrúhleho stola

Výber štýlový okrúhly stôl, musíte vziať do úvahy jeho nedostatky. Taký model sa nezmestí do interiéru, kde prevládajú geometrické tvary s rohmi (štvorce, obdĺžniky, polygóny). Nemôže byť umiestnený v blízkosti prázdnej steny: situácia bude trpieť týmto. Cena väčšiny modelov je zahrnutá v priemernej, vysokej cenovej kategórii. Zvyšok originálnych produktov má iba výhody:

 • aby sa dizajn vyhladil, zdôraznil komfort;
 • vyzerať „jednoducho“: nepreťažujte miestnosť;
 • ponechať dostatok priestoru na priechod;
 • vhodné na inštaláciu v obytných, nebytových priestoroch;
 • vám umožní rýchlo štylizovať každú miestnosť.

Nedostatok rohov robí modely s pracovným kruhom úplne bezpečným. Odporúča sa, aby boli zvolené na inštaláciu v bytoch, kde sú malé deti.

    

Okrúhly stôl v kuchyni

Najsprávnejšie rozhodnutie pri výbere miesta na inštaláciu neštandardného stola bude jeho umiestnenie v kuchyni. Odporúča sa inštalovať mimo pracoviska: v rekreačnej oblasti. Treba mať na pamäti, že nový prvok sa musí podobať už nainštalovanej kuchynskej súprave. Môžu to byť podobná štylistika, farba. Napríklad pri výbere drevených modelov sa odporúča vybrať výrobky, ktoré budú vizuálne dopĺňať drevené, MDF skrine a skrine. Neštandardné modely sú vhodné na inštaláciu v jedálňach. Vytvoriť kompletnú skupinu nábytku pre jedenie pomôže výber vhodný pre štýl stoličiek, stoličiek. V kombinovanej kuchyni-jedáleň môže byť inštalovaný a polkruhová pohovka. Takéto doplnky by mali vytvoriť tandem s novým produktom. Potom bude celkový pohľad na vybavenú miestnosť harmonický.


    

Okrúhly stôl v obývacej izbe

V sále sú dva spôsoby použitia neštandardného nábytku. Prvý umožňuje vytvoriť úžasný prvok dekorácie. V tomto prípade vyberte modely s nízkou úrovňou, doplnené o poličku. Zvyčajne umiestnený v strede obývacej izby oproti TV: aby ste mohli sledovať vaše obľúbené relácie a držať čaj. Sú stanovené kvetinové vázy, črepníkové rastliny. Spodná časť slúži na ukladanie časopisov, kníh. V štýlovej kuchyni - obývacej miestnosti s rozlohou 12 metrov štvorcových a viac sa stane hlavným prvkom originálny nábytok. Vzdialená varná zóna vám umožňuje inštalovať akékoľvek mäkké stoličky vedľa nej. Modely bez stolového štýlu môžu byť pokryté látkovým obrusom. Ale častejšie majitelia nechávajú hornú časť otvorenú. To zjednodušuje čistenie a umývanie.


    

Výber tabuľky pre štýl

Akýkoľvek nábytok by mal byť vybraný podľa štýlu miestnosti, v ktorej je nainštalovaný. Takéto pravidlo sa berie do úvahy pri nákupe neštandardných výrobkov. Nasledujúce nápady vám pomôžu správne vybrať správny model:

modernýDôležitý je súlad s farbami situácie a nového výrobku. Ak chcete vytvoriť priestor, ľahko sa odporúča vybrať si modely s tenkým stolom. Optimálne produkty budú na zjednodušených kovových rámoch.
klasickýTento štýl by mal byť doplnený produktom z dreva na rovných, vyrezaných nohách. Je možné kúpiť klasický model na kovovom ráme.
starýStaromódne modely vynikajú svojou osobitnou eleganciou. Sú doplnené vyrezávanými nohami, vrátane vyrezávaných vzorov na bokoch stola.

    

Vzácne vintage modely vyzerajú naozaj luxusne. Ale sú drahé, potrebujú opatrnú starostlivosť. Sú masívne a vhodné len pre priestranné izby.


    

Farba a prevedenie

Farebná škála výrobkov určuje štýl a veľkosť miestnosti, v ktorej môžu byť inštalované. Tmavý nábytok je vhodný pre priestranné izby. Ľahké a svetlé produkty by mali byť inštalované podľa nasledovného príkazu:

 • blue;

Ideálny pre zdôraznenie pohodlia, osobitného pokoja domácej atmosféry.

 • biela;

Podporuje rozširovanie priestoru.

 • vápno, olivové, hnedé;

Zdôraznite pohodlie bývania. Ideálne pre pitie rodinného čaju, denné jedlá.

 • žltá;

Zdôrazňuje originalitu štýlu miestnosti. V takejto farbe sa stáva hlavným prvkom miestnosti.

 • red;

Vyzerá kontrastne a nezvyčajne. Optimálne pre inštaláciu v miestnostiach s bielymi a sivými farbami. Najlepšie sú výrobky so vzorovanou stolovou doskou.

 • šedé.

Univerzálne riešenie pre izby zariadené v pastelových, tmavých, jasných farbách. Prakticky dopĺňajú každú izbu.

materiály

Jednoduchosť starostlivosti a udržanie atraktivity získaného modelu závisí od kvality materiálov. Najneobvyklejšie sú výrobky s vrcholom dlaždice-mozaiky. Dosky sú tiež vyrobené z nasledujúcich surovín:

 • sklo;

Sklenený povrch vyžaduje neustále čistenie. Samotná stolová doska môže byť transparentná, matná, natretá špeciálnymi kompozíciami.

 • kov;

Kovové modely sú nenáročné v starostlivosti. Odolný voči poškodeniu. Má vynikajúci dizajn, univerzálne použitie.

 • plastu;

Plastové modely sú jednoduché, ľahko sa čistia. Môžu byť jednohlasé, zahŕňajú viacfarebné vložky, môžu byť doplnené vzormi.

 • strom.

Drevené výrobky sú vybavené kovovými nohami, rúrkami, vyrezávanými drevenými podperami. Majú luxusný vzhľad. Potrebujete periodické leštenie a lakovanie.

Kapacita tabuľkových modelov

Pri výbere vhodného modelu jedálenského typu je potrebné vziať do úvahy skutočnú veľkosť stola. Nemala by obmedzovať voľný priestor miestnosti. Malá veľkosť nábytku by nemala ovplyvniť jeho použiteľnosť. Pre rodinu pozostávajúcu z 3 až 5 osôb postačí model s stolom s priemerom 0,8-1 m. Aby hostitelia i hostia mohli pohodlne držať jedlo, odporúča sa vybrať si skladací model. Za ním sa môže ubytovať viac ako 10 ľudí. Transformovateľný nábytok sa rozvíja kruhovým pohybom vložením ďalšej centrálnej tyče. Prvý typ má vysokú cenu, ale v rozloženom stave má stolová doska tvar kruhu. Druhý typ po zložení má tvar oválu. To sa líši dostupné náklady. Pre obytné miestnosti si môžete vybrať modely s akýmkoľvek vhodným priemerom pre inštaláciu v blízkosti okna, pohovky.


    

záver

Pomocou odporúčaní na výber štýlu, farieb nového nábytku, môžete pôvodne zariadiť aj Chruščov. Neštandardné produkty sú vhodné pre kombinované miestnosti panelových, tehlových bytov. Venujte osobitnú pozornosť výberu modelov pre farby, môžete vizuálne rozšíriť priestor, vytvoriť pohodlné sedenie a stravovanie doma. Na riešenie týchto problémov vhodný nábytok so štandardným rámom. Výrobky s pomocnou policou sú vhodné na inštaláciu v izbách, spálňach. Materiálové výrobky ovplyvňujú jednoduchosť použitia, jednoduchosť udržiavania čistoty pultu. Najlepšie sú modely z dreva, skla a kovu. Neštandardné možnosti zahŕňajú štýlový plastový nábytok. Prítomnosť vzorov, plynulé prechody farieb na takých modeloch dizajnu z nich robia jasný interiérový prvok.

    

Zanechajte Svoj Komentár