Tmavé dvere v interiéri +75 fotografií

Ak ste vlastníkom nového bytu alebo súkromného domu, alebo ste sa rozhodli radikálne zmeniť interiér vo svojich domorodých múroch, určite budete mať otázku: akú verziu návrhov návrhov zastavíte? Existujúce riešenia pre štýlový dizajn priestorov sú pomerne rozsiahle, ale hlavný dôraz nie je nový - výhoda svetlých alebo tmavých farieb. Mäkká paleta, ako základ, je dnes veľmi populárna, ale zameriame sa na tmavšie farby, kde budú interiérové ​​dvere vrcholom. Je to otvorenie, vizuálne, ktoré môže hrať dôležitú úlohu v želanom obraze budúceho útulného kúta štvorcových metrov pre každodenný a pohodlný život.

Vlastnosti tmavých dverí

Nezáleží na tom, aké bezvýznamné sa to môže zdať, otvárame a zatvárajúme dvere neustále, vidíme ich každý deň, preto sa sfarbenie a ich tvar musí koordinovať s naším chuťou, v súlade s každým členom rodiny, aby sa stal jedným z hlavných interiérov. Čo je teda krása hlbokých farieb? - pevnosť, história, vyrovnanosť, serióznosť a zároveň - vnútorné teplo, samozrejme, kráľovská elegancia a tajomstvo. Tmavé tóny vyberajú ľudia, ktorí sú pripravení bojovať a zároveň si vyžadujú pohodlie a pokoj mysle.


    

Temné dvere sú podvedomou obranou, preto je vždy na podstavci popularity. Zastavenie na hnedých, modrých, nasýtených šedých čiernych odtieňoch nevyžaduje použitie celej zatiahnutej palety vo farbe tapety alebo podlahy. Stačí nastaviť hlavný tón, zastaviť pri vstupných otvoroch, nábytku, doplnkov. Miestnosť v žiadnom prípade by nemala znížiť jeho objem, s všeobecným výhľadom, kvôli hlbokej farbe, ale ak je aplikovaný správne, potom dostanete rovnaký brilantný dizajn, ktorý si chcete vychutnať každý deň. Preto po uzatvorení stávky na nočnú farbu je potrebné zapojiť všetky strany do rafinovania priestorov. Niekedy čierne motívy pôsobia pozoruhodne vedľa pastelových farieb, kde hlavnou úlohou svetlých farieb je zväčšiť objem a tmavé na dokončenie obrazu, ktorý tvorí hranicu, úplnosť obrazu.

Existujúce tmavé drevo pri výrobe dverí

Populárne dnes tmavé dvere v interiéri sú vyrobené z pevného poľa, a pri kombinácii niekoľkých komponentov. Po prvé, zvážte pole. Drevo nasýtených tónov je najcennejšie pre jeho trvanlivosť, pevnosť, plátno z radu - ako jediný organizmus, bude trvať mnoho rokov.

Najpoužívanejšie tmavé drevo:

 • orech;
 • cherry;
 • Bogový dub;
 • Wenge.

Najvzácnejšia a najvýraznejšia čierna prírodná farba patrí - Wenge. Stromy tohto plemena rastú v Zaire, pretože je to veľmi vzácne a drahé drevo. Vlašský orech je však zelenošedý, hlboko hnedý motív, oveľa bližšie k našim zemepisným šírkam, a teda cenovo výhodnejší. A samozrejme, Bog Oak je všeobecne uznávaná klasika, obľúbená na trhu, známa svojím hlbokým sivým čiernym odtieňom.


    

Dvere z masívu sú ľahko leštené v prítomnosti prasklín, škrabancov, iných škôd na domácnosti, potom znovu získajú svoj pôvodný vzhľad.

Pri kombinovaní sa používajú buď tmavé drevo, ktoré je základom vonkajšieho plášťa dverí, alebo sa používajú menej nákladné vrstvy. Ako na to:

 • drevotriesková doska;
 • MDF;
 • laminát;
 • dyha;
 • Melamín.

Táto forma zárubne je najviac žiadaná a v kvalite je takmer natoľko nižšia ako pole. Výhoda: ľahkosť, odolnosť voči vlhkosti, rozmanitosť pri projektovaní. Kvalitný laminát vám umožní napodobniť akýkoľvek typ a farbu tak, aby zodpovedali drahým drevinám. Dyha - prírodná dyha. Melamínovo laminované dvere, ktorých povrch je tenký film, ktorý simuluje štruktúru prírodného zloženia. Tiež nenáročný vo veciach opravy.


    

Uvádzame základné pravidlá pre kombináciu farieb a textúr pre všeobecné pozadie.

Vysoko kvalitný dizajn je úspešný len vtedy, keď sa berú do úvahy najmenšie detaily. Súhlasím, dokonca aj obyčajná, aj keď krásna, ale závažná kľučka dverí môže vizuálne odvážiť všeobecné pozadie celej miestnosti, aj keď je naplnená najjasnejšími farbami. Preto hlboká paleta vstupných otvorov je dôvodom pre serióznu prácu na celom komplexe projektových úloh. Ak máte byt, plán práce na jeho interiéri by mal fungovať pre výhody: šírka priestoru, pekne vyzerajúce tapety, podlaha, nábytok, takže sa budete cítiť pohodlne a v dobrej nálade doma. Vzhľadom k tomu, interiér problém - a to zloženie dverí, musí byť plne premyslený a súhlasil so zvyškom priestoru dizajnu. Ale čo keď máte Chruščova a tmavú farbu pravdepodobne vážiť už chudé metrov štvorcových?

Zvážte objekty: chodba, chodba, miestnosť - aká je poradie práce pri inštalácii tmavých dverí.

 1. Hra tónov je svetlá / tmavá, plus jasné príslušenstvo;
 2. Svetelné stropy;
 3. Vizuálne sa rozširujúca tapeta priestoru;
 4. Osvetlenie, osvetlenie;
 5. Zrkadla.

Ak chcete nainštalovať takéto dvere v malom byte, zrkadlá budú hrať dôležitú úlohu pri zvyšovaní priestoru, napríklad: šatníková skriňa alebo zrkadlové listy na stene.


    

Výhodné výhody a nevýhody tmavých tónov

Keď hovoríme o výhodách hlbokej farby v interiéri, zdá sa: priestor, tajomstvo, majestát, nekonečno. A ak správne používate čierny tón nábytku, textilu, môžete získať účinok hĺbky a nekonečna. Preto je inštalácia tmavých dverí skutočnou šancou nielen splniť sen, ale aj zvýšiť priestor. Povedzme, že hnedé puzdro prechádza do čiary nebesky modrej tapety, čím vytvára efekt „letu“ stropu.

Tmavé podklady sa môžu líšiť svojou textúrou - matný, lakovaný typ vonkajšieho náteru. Matný vzhľad dverí je pri pozorovaní mäkší, lesklý je sýtejší, je zreteľne nápadný, ale niekedy je úspešnejší pred matnou stranou dverí, pretože hrá úlohu jasného detailu medzi pastelovou paletou základného dizajnu miestnosti.


    

Nevýhody nasýtených tónov, len v nesprávnom prístupe k ich použitiu v dekorácii a plánovaní interiéru. Takže ako budete súhlasiť, je to vyčerpané - strop, steny, podlaha, nábytok, nie je to len smutné, ale prinajmenšom absurdne. Jediný zoznam nedostatkov: škrabance, často nahromadený prach na čiernom povrchu. S tým, čo môžete ľahko zvládnuť - škrabance sa ľahko prekreslia špeciálnymi prostriedkami.

Hlbokohnedé, horiace sivé dvere sa dajú ľahko „upevniť“, a to priniesť originálny, žiarivý vzhľad pomocou škár škár a iných drobných poranení bežnou ženskou maskarou a dokonca voskom na topánky, nepríjemný zápach zmizne za hodinu.


    

Matné tmavé dvere a svetlá podlaha v izbách

Jedným z veľkých príkladov nápadov pri použití tmavých dverí, ktoré, keď sú nainštalované, prospievajú celkovému priestoru miestností. Pokojná podlaha bude dávať hĺbku, rovnako ako svetlá tapeta - šírka stien. Dvere s týmto dizajnom budú vyzerať skvele, hrať úlohu "svetlé miesto", čím sa vytvára matný efekt. Spolu so záclonami, s ktorými môžete pôsobiť odvážne - s použitím šarlátovej, zelenej, modrej farby (ale nie pevnej, najlepšie vo forme vzoru - vlny, kvety, atď.), Ako aj mäkkého nábytku - kože, plyšu, tento dizajn bude mať najpozitívnejšiu formu a poskytne Útulnosť pre domácnosti Dvere môžu byť zdobené striebornými, zlatými rukoväťami.


    

Lesklé tmavé dvere a tmavá podlaha na chodbe

Ďalším z najúspešnejších príkladov použitia tmavej palety interiérových dverí. Keď je základom ostrá, nasýtená farba, ako hlavný motív na podlahe av palete otvorov obklopujúcich sálu. Lakovaný efekt dokonale zjemňuje a zapĺňa povrch jasom a významom. Je lepšie usporiadať podlahu v mäkších, popolavých, sivých odtieňoch, dvere sú čierne, hnedé, zrelé wenge, iná taká farba, podľa vašej chuti.

Aby sa zjemnilo množstvo tmavých odtieňov, je potrebný jasný akcent. A to je opäť - akvamarín tapety, povedzme, že typ pastelových vzorov aj na tmavom základe, hlavná vec je, že nemajú úzky priestor. Tiež lampy, lampy, koberec, tiež mäkšia paleta.

Pri výbere tmavých dverí je lepšie zamerať sa na matné povrchy, ale lesklé nasýtené dvere sú hodné pozornosti a ak ste dokonale pripravení - choďte na to!


    

Nasýtené čierne dvere v jasnom interiéri a ich význam

Čierne dvere vždy hrajú do rúk príjemného interiéru. Od ich úlohy - hranice, úplnosť. Takýto otvor je ako rám obrazu, veľmi často sú rámy pôsobivejšie ako samotný obraz. V súčasnosti sa dizajnéri naučili kombinovať kombinované - s nekompatibilnými, dosahujúcimi takmer majstrovské diela, pričom majiteľom na konci svojej práce zanechali nádheru a neprekonateľný komfort. Ale aj jednoduchý človek, ak chce, môže tieto zručnosti zvládnuť nezávisle, ak sa pokúsi zlepšiť svoj malý svet. To je celé tajomstvo.

Preto podrobnejšie zvažujeme pozitívne použitie tmavých dverí v bytoch a domoch akéhokoľvek plánovania.


    

V obývacej izbe

Aj v dávnych dobách bol Gostiny Dvor slávny svojimi kamennými krbmi a drevenými dverami s ťažkými základmi. Nevyhnutne tmavé, hnedé tóny, od stien - až k bráne, aj schodisko vedúce k spálňam hostí bolo bohaté, tmavej farby. Vzhľadom k tomu, čierne, čierne a šedé dvere v obývacej izbe, ako klasický by povedal - "Skutočný hlas histórie." S modernými katalógmi od popredných svetových dizajnérov získali obývačky lepšie, premyslenejšie obrazy, prítomnosť nových farieb. Svetlé tapety a žltý osmanský, šarlátový, s tenkou nohou, stojací lampa sú prijateľné. Vzhľadom k tomu, obývacia izba na pozadí čiernych dverí, dnes je svetlý, útulný izba, kde je príjemné pozvať priateľov.


    

V spálni

Nasýtené dvere v spálni vytvoria veľmi tajomnú auru, ktorá fascinuje majiteľov do sveta spánku. A ak je na podlahe koberec, vedľa nej sa nachádza červená čerešňová drevená truhla, svetlo nočných lampičiek je biele a mäkké, vzhľad tmavých dverí sa stane akýmsi prekážkou, ktorá hovorí, že vstup do vonkajšieho priestoru je uzavretý. Čím viac záhadných dverí do spálne, lietanie by mala byť spoločná paleta - od farby posteľnej bielizne k maľbám na stenách. Záclony by nemali byť svetlé, lepšie ako pokojné kreslenie. Platná kožušina, podlaha s veľkou hromadou. S loftovým štýlom by takýto príklad bol správnym rozhodnutím, stenou medzi vonkajším a vnútorným svetom, ale už ako vstupné dvere.


    

V kuchyni

V kuchyni, tmavé dvere účinne vyzerá, ak celkový obraz je biely alebo pastelové odtiene, v prípade, že biely stôl, drez, sporák, biela sada riadu, taký kuchynský interiér sa stane šachovnica priamo v dome. Nádherné, klasické prelomové dizajnérske zručnosti. Čierna a biela kuchyňa je dnes veľmi populárna. V prítomnosti svetlých inklúzií v bežných farbách, ako aj striebra, zlatých náterov (nábytok, chladnička), bude tmavý vchod veľmi vítaný. Účinok triplexu - zabudovaného vnútorného skla, tiež pozitívnej myšlienky do kuchyne, skleneného oválu alebo štvorca dodá dverám krásu a ešte viac zvýši priestor.

V kúpeľni

Čierne dvere, ktoré otvárajú šumivú bielu kúpeľňu, sú impozantným výhľadom. V každej kúpeľni hodinu, budete mať pohodlie a hra farieb, prechod z noci na svetlo. V takejto kúpeľni bude príjemné relaxovať a s prítomnosťou modrej, zelenej, ružovej dlažby na stenách a bodového osvetlenia sa vaša vaňa stane najpohodlnejším kútikom v dome. Tiež, viac odvážne riešenia sú použiteľné, povedzme - modré dlaždice, čierne dvere, ale v kúpeľni, umývadlo (a ak je kúpeľňa je kĺb, potom WC, bidet) by mali byť výlučne biele, pastelové odtiene.


    

epilóg

Čierna nie je nevyhnutne noc. A ak náš dom potrebuje svetlo, vždy bude svetlo, kde sú tmavé odtiene, kde je čierna farba biela a šedá je béžová. Aby bolo možné rozsvietiť, pridať kúzlo k rozhodnutiam dizajnu, uistite sa, že budete môcť nájsť spoločný jazyk s dúhou farieb, ktoré nám udeľuje príroda sama. Ak sa rozhodnete inštalovať interiérové ​​dvere tmavých farieb vo vašom dome, dnes máte podrobnú predstavu o tom, ako sa správať tak, aby sa dokončený vzhľad domu, po oprave, stal pre vás známym a príjemným. Bol spokojný a dal dôvod na obdiv k hosťom, ktorí už boli na pokraji, aby boli ohromení dobre navrhnutou prácou.

Zanechajte Svoj Komentár