Dizajn spálne s detskou postieľkou +50 fotiek nápadov na vybavenie izieb

Ubytovanie dospelých s jedným dieťaťom v jednej izbe je pohodlné. Mama a otec budú môcť neustále sledovať, pohodlne sa starať o dieťa. Ale na to potrebujú vykonať správny dizajn spálne s detskou postieľkou. Odporúča sa venovať osobitnú pozornosť usporiadaniu miesta spánku, zvyšku omrvinky, výberu užitočného nábytku. Je potrebné dbať na vizuálne oddelenie častí miestnosti so štylizovanou deliacou úpravou. Pomocou užitočných odporúčaní nebude ťažké dosiahnuť maximálnu funkčnosť každého rohu aj v Chruščove. Napríklad, aby ste ušetrili miesto, môžete nainštalovať pohovku, ktorá bude počas dňa zložená. Takéto riešenia pomôžu odstrániť neporiadok vybavených priestorov, vykonávať správne usporiadanie priestoru pre rekreáciu, detské hry.

Ako zónu spálne

Správne zónovanie miestnosti, v ktorej bude mama, otec a dieťa spolu žiť, je hlavným aspektom vytvárania príjemného prostredia. Mať vlastné „územie“ umožní mamičke a otcovi pohodlne si odpočinúť po práci, domácich prácach. Vaše vlastné miesto pomôže dieťaťu aktívne sa rozvíjať, rásť a cítiť sa ako plnohodnotný člen rodiny. Ale úplne oddeliť interiér malej spálne, kde je nainštalovaná postieľka, je neprijateľný. Baby pre pocit podpory, starostlivosť, ktorú potrebujete vidieť príbuzných. Existujú dva optimálne spôsoby rozdelenia oblasti: iný povrch, štylizovaný oddiel. Druhá možnosť je vhodná pre aktualizovanú miestnosť, kde nie je možné vykonať kompletnú rekonštrukciu. Prvý je ideálny pre opravy, vrátane zmeny štýlu, dispozície, vybavenia.


    

S priečkami

Separátory sa vyberajú podľa štýlu miestnosti. Napríklad, tapeta kovaná s väzbami vyzerá dobre s tapetou v listoch kvetov vzory. Populárne drevené oddeľovače s rezanými kruhmi, štvorcami, vzormi. Pomôžu mamičke a otcovi pohodlne sledovať drobky, vytvoriť štýlovú modernú miestnosť zonality. Vymeniť tieto priečky môžu byť regály s veľkými priehradkami. Pomôžu udržať hračky originálnym spôsobom. Takéto prepážky sú vhodné aj pre miestnosti s rozlohou 10 m2. Montáž plastových farebných alebo priesvitných priečok s filigránovými vzormi je tiež prípustná.

Na oddelenie by sa nemali používať obrazovky, pevné priečky. Zníži priestor v miestnosti. Dieťa samo za hluchý oddiel sa bude cítiť nebezpečné.


    

S pomocou dokončovania

Pokrytie podlahy v celej miestnosti je lepšie urobiť to isté. Ale dizajn stien v časti, určený pre chlapca alebo dievča, by mal byť detinský. Nie je nutné použiť dekoráciu s obrázkami zvierat, kreslené postavičky. Oblek a materiály v teplých pastelových farbách. Oddelenie priestorov je možné vykonávať niekoľkými spôsobmi:

tapetaVybraná tapeta sa môže líšiť farbou, reliéfom. Vhodné tapety s rovnakou farbou, ale rôzne vzory.
Kombinácia farby a tapetyČasť miestnosti vyhradenej pre dieťa je maľovaná, zvyšné steny sú pokryté tapetou.
Nástenné dekorácieJe to optimálna náhrada za masívne priečky. Ako separátory sa používajú penové stĺpiky, obkladové pásy, stenové panely pre tehly, mramor.

Voliteľná povrchová úprava by mala mať rovnakú kvalitu. Kombinácia materiálov, ktoré majú rôznu hustotu, životnosť, povedie k potrebe čiastočnej opravy miestnosti.

Požiadavky na priestor pre dieťa

Ak chcete začať usporiadanie kombinovanej spálne pripraviť miesto pre omrvinky musíte nahradiť staré prevedenie. Odlupujúca sa tapeta, prachové penové bagety sa odstránia. Potom je tu uvoľnenie priestoru, usporiadanie nábytku: kolíska, prebaľovací pult, iné modely. Nadbytok (počítačový stôl, skrine s televízorom) usporiadaný do ďalekého rohu, do haly. Vedľa miesta odpočinku sa neodporúčajú detské hry zavesiť na stenu. Ak je to absolútne nevyhnutné (na zachovanie štýlu), môže sa pohybovať bližšie k stropu. Nebezpečné predmety (pilulky, nožnice, ihly, písacie potreby, šperky) sa prenášajú do zásuvky stola, uzamknuté kľúčom. Uistite sa, že po usporiadaní nábytku sa odhaduje jednoduchosť pohybu. Mali by ste tiež skontrolovať, či je detská kolíska normálne osvetlená.

Tipy na vysporiadanie

Pre správne usporiadanie miestnosti sa odporúča najprv urobiť približný plán umiestnenia nábytku. Celková plocha miestnosti je nevyhnutne meraná, voľná časť je konvenčne pridelená (pre hry, pasáž). Toto školenie pomôže správne usporiadať nábytok, získať všetky chýbajúce modely s vhodnými parametrami. Nasledujúce tipy vám pomôžu vykonať ľahké usporiadanie vlastnými rukami:

  1. umiestniť všetky základné potreby pre dieťa (prášok, lieky, teplomer) v blízkosti kolísky: v skrinke, sklopnej skrinke;
  2. triediť hračky, nechať najpotrebnejšie: načechrané zvieratá, budú potrebné látkové bábiky neskôr;
  3. veci, predmety určené pre dieťa, okamžite rozprestreté v krabiciach, police v blízkosti kolísky: tým sa eliminuje dlhé hľadanie jazdcov, vývoj kníh.

Kde by ste nemali mať postieľku

Vytvorenie bezpečného a pohodlného prostredia pre dieťa - hlavné kritériá, ktoré sa musia dodržiavať pri inštalácii postele. Pri umiestnení rovnobežne s spálňou rodičov sa neodporúča ponechať príliš úzku uličku. Jeho veľkosť je asi 80 cm, čo postačuje na voľný pohyb. V opačnom prípade sa matka bude „držať“ kolísky. Umiestnenie v blízkosti okna je povolené, ak dieťa nebude počas ventilácie v miestnosti. Umiestnenie v blízkosti balkónových dverí, dverí, oproti klimatizácii je neúspešné. Akékoľvek prievany spôsobia trvalé omrvinky. Prítomnosť textilnej nástennej dekorácie vedľa kolísky nie je povolená: takéto lapače prachu by mali byť odstránené. Nemala by byť inštalovaná v blízkosti ohrievačov, stolov, podstavcov s osobnými predmetmi mamy, otca (dekorácie, kancelárie, iné nebezpečné veci).

Vyberáme nábytok

Na dosiahnutie správneho usporiadania spálňovej škôlky je možné predbežné „značenie“ voľného priestoru. Aj pri malej podlahovej ploche môžete dosiahnuť maximálnu funkčnosť. Napríklad, spočiatku veci, ktoré dieťa môže byť umiestnené v skrinke mama a otec, po výbere pár políc. V priestrannej miestnosti je lepšie nainštalovať samostatnú hrudník. Tiež v blízkosti kolísky sa odporúča umiestniť malú mäkkú stoličku. V ňom bude matka schopná kŕmiť, uberať omrvinky. Prebaľovací pult je nutnosťou. Môže byť nahradený stolom, prikrývkou, plienkou. Pod stolom sa odporúča umiestniť prútené koše s oblečením, hračkami, pampers. Nábytok, ktorý nie je užitočný, by sa mal odstrániť. Keď strúhanka začne chodiť, bude to ďalšia prekážka.


    

detská postieľka

Najpohodlnejšie postele sú výškovo nastaviteľné. Môžu byť použité od narodenia do 3-4 rokov. Prítomnosť kyvadlových lyží poskytne jednoduchosť hojdacieho dieťaťa. Kompletná sada modelov by mala obsahovať zátky. Keď dieťa začne stáť na nohách, je kolísanie kolísky neprijateľné a nebezpečné. Modely s nastaviteľnou prednou stenou sú tiež dobré. Keď dieťa vyrastie, tento prvok mu pomôže ľahko sa dostať z kolísky a preskúmať svet okolo seba. Mať zásuvku pre lôžkoviny, osobné veci je žiaduce. Všetky detaily hornej časti modelu by nemali zahŕňať ostré rohy, zárezy, odieranie. Samotná kvalita dreva a laku musí byť najvyššia. Koniec koncov, často deti "vyskúšať" rana v období zubov.

Komody alebo komody

Pri výbere medzi komoda a skriňa, musíte zhodnotiť možnosti použitia týchto typov nábytku. Komoda je vhodná na kompaktné skladovanie vecí, hračiek, užitočných doplnkov (plienky, posteľná bielizeň). Nábytok má výšku 1-1,5 m, takže to nemusí byť nevyhnutne masívne. Dokonca aj malý šatník má dobrú priestrannosť. Stĺpce budú užitočné pre ukladanie lôžkovín, vecí. Je pravda, že modely s priestrannými priestormi sú častejšie vhodné pre priestranné izby. Na zvýšenie úžitkovosti kompaktných pätníkov sa odporúča umiestniť na ne prútené koše s hračkami. Uvedené funkčné a štýlové rozdiely by mali slúžiť ako hlavné kritériá pre výber vhodného nábytku. Je potrebné mať na pamäti, že hrudník môže byť okamžite nainštalovaný a použitý. Malé skrinky budú vyžadovať nákup ďalších položiek.


    

skrinka

Nainštalujte skriňu s osobnými vecami, mami, otcami, detskými potrebami v miestnosti, kde žijú. Jeho umiestnenie na chodbe neumožní majiteľom pohodlne vziať veci, oblečenie, vykonávať montáž. Najlepším riešením by bol mini šatník zabudovaný do výklenku. Zaberá minimálny priestor, platí pre izby s neštandardným usporiadaním. V neprítomnosti takejto stenovej drážky bude vhodný model kupé s malými parametrami. Samostatne pre dieťa je povolené inštalovať prípad. Malá veľkosť modelu eliminuje nebezpečenstvo neporiadku voľného priestoru. Takýto nábytok ľahko nahradí komodu, obrubník. Podľa potreby, typu modelových priestorov je potrebné vybrať puzdro na ceruzku pre omrvinky. Najlepšie sú výrobky so zásuvkami, 1-2 sklopnými dverami.


    

Prebaľovací pult

Vyžaduje sa inštalácia prebaľovacieho pultu pre novorodenca. Nábytok vám umožní pohodlne meniť drobky, hrať s ním, držať masáže. Výrobok umiestnite v tesnej blízkosti kolísky. Ideálnou možnosťou by bol dvojúrovňový model, ktorý kombinuje komodu, dosku so zvýšenými hranami (boky). Dizajn nábytku je vhodný pre kompaktné uskladnenie vecí pre dieťa, pohodlie pri vykonávaní užitočných povolaní. Komplexné prebaľovacie pulty minimálne zaberajú voľné miesto. Na zavesenie podbradníkov, vzdelávacích hračiek sa odporúča vybaviť ich háčikmi na prísavkách. Dobre prispôsobené modely vybavené otvorenými, uzavretými policami. Používajú sa na skladovanie práškov, plienok, plienok, odevov, masážnych olejov.


    

Miesto na hranie

Pre správny a zdravý vývoj detí je potrebné postarať sa o vyhradenú detskú ihrisko. Pre hry zapadajú do centrálnej časti miestnosti. Dieťa staršie ako 1 rok sa odporúča umiestniť oddelený hrací priestor vedľa kolísky. Tu môžete nastaviť obdĺžnikové ohrádka. Ten umožní dieťaťu hrať bezpečne, pokúsiť sa vstať, pomocou rámu, mriežky ako podporu. Pre deti staršie ako 2 roky bude vyvíjať rozvíjajúce sa herné centrum. Modely s triedičmi, triedené prvky pomôžu omrvinky naučiť sa rozlišovať farby, tvary, rozvíjať pohyblivosť ruky. Odporúča sa umiestniť poličku na vrch steny. Je vhodný na uchovávanie vzdelávacej literatúry. Odporúča sa zvoliť kompaktný model, zatváracie sklo. Takýto dizajn eliminuje hromadenie prachu na knihách, zjednodušuje vykonávanie čistenia.

textilné

Na zaistenie pohodlia bývania s mamou a otcom vám pomôže starostlivý výber kvalitných textílií. Odporúča sa zakúpiť špeciálnu ochranu pre zariadenie kolísky. Bude varovať dieťa zranenia na jeseň. Neodporúča sa použitie tylu, aby sa hromadil prach. Vybaviť okná nutne potrebujú záclony. Pomôžu vášmu dieťaťu spať vo dne v jasnom prirodzenom svetle. Detská posteľná bielizeň by mala byť mäkká, natretá neškodnými zlúčeninami, ľahko sa čistí, umýva. Podobné farby všetkých textílií v miestnosti zaručia vytvorenie útulného dizajnu. Odporúča sa vybrať pastelové, svetlé farby. Čierna a biela, tmavá gama je neprijateľná. Tmavé tóny, ostrý kontrast nie je vhodný na tvarovanie miestnosti. Prechody farieb by mali byť vyhladené.


    

záver

Správne dekorácie, vybavenie izieb pre mamu, otca a dieťa pomôže mladej rodine žiť v pohodlí a pohode. Správne usporiadanie priestoru pre omrvinky je jednoduché, pomocou užitočných tipov, rád, zaujímavých nápadov. Pomôžu zvýrazniť rôzne časti miestnosti, zaistia, aby bol každý meter bezpečný, funkčný. Na dosiahnutie jednoduchosti organizácie priestoru umožní hrubý plán pre umiestnenie nábytku. V tomto prípade musí byť každý prvok vybraný starostlivo, na základe jeho užitočnosti, vlastných požiadaviek, potrieb omrvinky. V nadväznosti na plánované usporiadanie, jeho racionálne zmeny pomôžu ponechať dostatok priestoru pre odpočinok, hry, starostlivosť o dieťa. Takáto jednoduchá schéma prepracovania vám umožní vytvoriť útulnú spálňu s pôvodným štýlom, zonálnosťou a dispozičným usporiadaním.

Zanechajte Svoj Komentár