Dizajn čiernej a bielej kúpeľne + 75 fotografií

Kombinácia protikladov, čiernobielych, obsahuje množstvo filozofických podtónov a poetických metafor. Monochromatický gamma je win-win a populárna voľba v kúpeľni interiéru. S týmto dizajnom je dôležité správne vyvážiť pomer tónov, potom bude interiér štýlový, elegantný, s efektom vysokých cien a luxusnej elegancie. Aby sa vytvoril úspešný čierno-biely dizajn kúpeľne, je potrebné vziať do úvahy zvláštnosti kombinácie týchto dvoch farieb, ktoré sú oproti farebnému spektru opačné. Jasná hra kontrastov bude účinne odrážať štýl miestnosti, aby bol interiér rafinovaný a luxusný.

Výhody a nevýhody monochromatického interiéru

Biela má schopnosť rozšíriť priestor a skryť nevýhody miestnosti. Kým čierna priťahuje pozornosť, odcudzuje a redukuje predmety. Tieto vlastnosti sú užitočné, keď je potrebné zdôrazniť výhody a skryť zlé oblasti v miestnosti.


    

Ak použijete príliš veľa čiernej, interiér vytvorí depresívny, ponurý, nepríjemný dojem. Monochromatický dizajn je založený na jasnej hre kontrastov, takže inštalatérske práce a nábytok sú umiestnené oproti opačnej farbe. Ak sa takýto dizajn javí ako prísny, stačí ho zjemniť teplými akcentmi. Aj pri použití iba dvoch opačných tónov môžete zdôrazniť rôzne štýly, od klasického lakonika až po progresívny high-tech alebo priemyselný loft.


    

Aký štýl kontaktovať

Klasická farebná schéma bude v dokonalej harmónii s moderným minimalizmom, ktorý má jasné línie a minimálne dekoratívne prvky. Aj v čiernej a bielej farbe si môžete zariadiť historický smer renesancie alebo viktoriánskeho štýlu. Pomocou tematických vzorov sa vytvárajú detaily, ornamenty, orientálny, ázijský a etnický štýl. Monochromatická paleta dokonale ladí s moderným hi-tech alebo podkrovím. Výrobcovia ponúkajú rôzne dokončovacie materiály v čierno-bielych farbách, s rôznymi vzormi, textúrami, textúrami, s imitáciou rôznych povrchov. Preto, aby sme vytvorili veľkolepý, štýlový, exkluzívny čiernobiely dizajn, ktorý zodpovedá danej téme so správnym prístupom, nie je to ťažké.


    

Nuance povrchových úprav a materiálov

V kúpeľni musíte použiť materiály odolné voči vlhkosti. Vďaka tomu, že miestnosť je čiernobiela, nemôžete počas inštalácie robiť chybné kroky. Akákoľvek chyba bude mať nepriaznivý vplyv na celkový vzhľad miestnosti. Správnym výberom pomeru, striedaním kontrastných farieb môžete zmeniť geometriu miestnosti k lepšiemu. V dôsledku toho budú nesprávne usporiadané proporcie negatívne ovplyvňovať atmosféru v miestnosti.


    

strop

Na dokončenie stropu v kúpeľni sa používajú nasledujúce materiály:

 • farby, ktoré odolávajú vlhkosti;
 • Vodotesné sadrokartónové dosky;
 • Plastové panely;
 • Rošty, napínacie stropy;
 • polystyrénové dosky;
 • zrkadlové dosky;
 • dekoratívne omietky.


    

V kúpeľni sa neodporúča používať vápno, zmesi kriedy na bielenie. Vďaka vysokej vlhkosti sa stanú priaznivou živnou pôdou pre plesne, plesne. Vo väčšine prípadov je strop zdobený bielou farbou, ak použijete čiernu farbu, miestnosť sa zobrazí nižšie. Pravidelné maľovanie je jednoduché a lacné, môžete ho navyše ozdobiť dekoratívnymi bagetami, štukami a ďalšími detailmi vhodnými pre konkrétny štýl. Dokončenie stropu s polystyrénovými penovými platňami vám umožní skryť existujúce nezrovnalosti. Lesklé povrchy plastových panelov, strečové stropy, zrkadlové fragmenty, odrážajúce svetlo, vizuálne zväčšujú veľkosť miestnosti.


    

steny

V kúpeľniach sa často používa nástenné obloženie. Spodná časť steny je vyrobená z jedného materiálu, vrch s druhým. Panely sa dajú rozlíšiť čiernymi obkladačkami a zvyšok steny je kontrastný biely. V malých miestnostiach je celá stena zdobená svetlou farbou, ale s rôznymi textúrami. V čierno-bielej kúpeľni vyzerajú veľkolepé, ozdobné vložky umiestnené vertikálne. Aj na výzdobu stien sa používajú vlhkosť odolné tapety, tapety, keramické obklady s fotografickou tlačou, ozdoby, mozaika smalt. Horizontálne čiary, vložky vizuálne rozširujú priestor, vertikálne zdvíha stropy. Ak máte v pláne inštalovať biele inštalatérske práce, potom bude priaznivo zdôrazňovať čierne pozadie. Čierne a biele odtiene, obrázky, funkčné oblasti sú zvýraznené. Prvky, vložky červenej farby, najmä na čiernom pozadí, dokonale zapadajú do klasickej monochromatickej škály.


    

Paul

Na dokončenie podlahy v kúpeľni sa používajú rôzne materiály:

 • keramické obklady;
 • umelý alebo prírodný kameň, mramor, bridlica;
 • veľké podlahy;
 • laminát odolný voči vlhkosti.

Keramické dlažby môžu napodobňovať kamenný povrch čierneho, bieleho mramoru. Navrhnite horizontálnu rovinu vo forme koberca, mozaiky. Ak položíte dlaždice šikmo, rozloženým spôsobom, získate vizuálny efekt rozširujúci priestor miestnosti. Objemové zmesi sú hladké, bezšvíkové.


    

Príslušenstvo a dekor

Všetky prvky dekoru by mali zodpovedať štýlu miestnosti a byť navzájom kombinované. Nábytok je vybraný v rovnakej farebnej schéme, najmä ak bude inštalovaný pozdĺž jednej steny. Kovové časti je potrebné zakúpiť v rovnakej farbe, na čiernom pozadí vyzerajú lepšie chrómované, na bielej mosadze, bronze. Ak sa čierno-biely dizajn zdá byť príliš prísny, situáciu môžete zmierniť pridaním drevených prvkov a teplých akcentov.


    

Na monochromatickom farebnom pozadí vyniknú všetky ostatné odtiene. Preto, záclony do kúpeľne alebo okien, koberce, uteráky by mali byť kombinované so sebou. Je lepšie držať poháre, fľaše s hygienickým príslušenstvom v uzavretých skrinkách, inak mnoho malých predmetov rôznych farieb rozbije lakonickú situáciu. Svietidlá, rámy na zrkadlá, maľby, sviečky, kvety, držiaky a iné dekoračné predmety sa vyberajú podľa štýlu dizajnu.

Voľba inštalatérskych prác

Inštalatérstvo sa získava na základe vlastných chuťových preferencií v súlade s hlavným štylistickým smerovaním interiéru. Tradične biela, čierna a biela, v zriedkavých prípadoch čistá čierna je skvelá pre jednofarebnú kúpeľňu. Okrúhle, oválne tvary sa zmestia do klasického interiéru, pre hi-tech si môžete vybrať obdĺžnikové, štvorcové inštalatérske objekty. Viktoriánsky štýl zdôrazní vaňu na kovových ohnutých nohách. Obchody majú širokú škálu možností, takže výber správneho nie je zložitý. Rohové vane, sprchy šetria priestor v miestnosti.


    

Úloha textúry a textúry v dvoch farebných miestnostiach

V dizajne čierno-bielej kúpeľne sa dizajnéri riadia zásadou, že matné predmety stoja na lesklom pozadí a naopak.

Rôzne textúry, textúry povrchových materiálov umožňujú reprodukovať akýkoľvek projekt. Keramická dlažba, dlažba, vlhkosť odolný fotowall-papier, dekoratívne omietky môžu napodobniť akýkoľvek povrch. Napríklad murivo, mramor, hodváb alebo iné textílie, starožitné mozaiky, kobercové vzory, etnické vzory a tak ďalej. Príliš veľa reflexného lesku bude vyzerať príliš náročne, takže je lepšie ho striedať s matnými, textúrovanými fragmentmi.


    

O inej oblasti

Čím je plocha miestnosti menšia, tým viac bielej farby. V tomto prípade sa opačná čierna používa v malých fragmentoch, malých vzoroch, vložkách. V malých kúpeľniach Khrushchev, môžete použiť techniky, ktoré vám umožní vizuálne zvýšiť priestor, ušetriť metrov štvorcových. Za týmto účelom je zakúpený uhlový nábytok, inštalatérske vybavenie, sú inštalované veľké zrkadlá a lesklé povrchy, prevažne sa používajú svetlé odtiene.

Podlahové krytiny s uhlopriečnymi vzormi urobia priestor priestrannejším, vertikálne pruhy na stenách vizuálne zvýšia výšku stropov a horizontálne vložky rozšíria priestor. Čím väčšia je plocha kúpeľne, tým viac čiernej farby je dovolené používať, čo je hlavná vec na dosiahnutie súladu s opatrením. Príliš tmavé pozadie vytvorí ponurú, hoci nákladnú situáciu.


    

záver

Čiernobiely interiér je postavený na kontrach úplne opačných farieb. Klasická kombinácia vytvára elegantné, luxusné prostredie, v ktorom sa nachádza ideálny poriadok, dynamika a mystická krása. Ak chcete vybaviť kúpeľňu v čiernej a bielej farbe, potom sa pozrite na podobné dizajnérsky úspešné návrhy. Aby ste sa vyhli chybám, musíte najprv vyvinúť náčrt budúcej situácie v miestnosti.

Je jednoduchšie vykonať úpravy vo fáze vývoja projektu, ako sa pokúšať o zmenu nedostatkov v zle navrhnutej miestnosti. Pomocou iba dvoch kontrastných farieb, čiernobielych, môžete vytvoriť výnimočný, exkluzívny dizajn v takmer akomkoľvek štýle. Monochromatické farby v interiéri kúpeľní, na dlhú dobu nestráca význam a popularitu v priebehu rokov.

Zanechajte Svoj Komentár