Umelecké kovanie v interiéri +50 fotografií

Stylizácia bývania pomocou kovového nábytku, dekorácie vám umožní vytvoriť jedinečný dizajn. To je dôvod, prečo umelecké kovanie v interiéri vyzerá naozaj dobre a nezvyčajne. Rebríky, pohovky, kreslá, lustre - to všetko robia remeselníci zo železa, medi, hliníka. Ich kombinácia umožňuje dosiahnuť pevnosť a pôvodný vzhľad konštrukcií. Môžu byť použité na zdobenie dvora, fasády. Pri výbere vhodných modelov by sa mal brať do úvahy hlavný štýl, rozmery a charakteristiky konštrukcií. Farebná schéma tiež zohráva dôležitú úlohu. Mnohí majstri spracovávajú hotové modely s patinou, kladivovou farbou. Neštandardné prechody tónov, starnutie štruktúr vám umožňujú získať štýlové modely, ktoré budú dobrým doplnkom k ultramodernému a klasickému dizajnu.

História používania kovania v interiéri

Kovanie rôznych druhov výrobkov na zdobenie miestností a fasád majstra začalo v stredoveku. V tomto čase však nebol dôraz na originalitu štruktúr. Boli napríklad charakteristické pre románsku tvorbu architektonických stavieb. Je pravda, že viac sa používa z dôvodu spoľahlivosti a trvanlivosti. Od 17. storočia začnú tenké balkónové mreže, schodiskové zábradlia, doplnené rôznymi dekoráciami. Často boli zdobené tenkými siluetami váz, viniča. Tento trend pochádzal z Grékov. Neskôr sa každý typ nábytku a dekorácie vylepšuje podľa obľúbených destinácií. Používa sa hlavne na zdobenie bytov a rezidencií slávnych osôb. Mnohé paláce Romanovov sú napríklad orámované jedinečnými mrežovými plotmi s rôznymi vzormi. Takéto návrhy prežili dodnes a používajú sa ako vzory.


    

Výhody kovaných výrobkov

Jeho hlavnou výhodou je elegancia a príťažlivosť umeleckého kovania. Kovové zrkadlá, hodiny, nábytok vám umožňujú pôvodne vybaviť váš domov. Môžu byť použité na výzdobu akejkoľvek časti bytu. Ale aj exkluzívne modely majú množstvo ďalších výhod:

 • trvanlivosť (nemajú strach z vlhkosti, modely sú odolné voči mechanickému poškodeniu);
 • jednoduchosť starostlivosti (mäkké handry, pipidaster možno použiť na čistenie);
 • mobilita (pri pohybe bude možné vziať si kúpený nábytok s vami, okrem schodov);
 • univerzálnosť (vhodné pre miestnosti s akýmkoľvek štýlom, stačí si vybrať ten správny model pre farby, vlastnosti dekorácie);
 • jednoduchosť kombinácie (medzi sebou, s nábytkom a interiérovými dekoráciami z rôznych materiálov).


   

Aké štýly sa používajú

Pri výbere neštandardných kovových dekorácií a nábytku je potrebné brať do úvahy štýl interiéru. Prevažujúce geometrické tvary, vzory umožnia nájsť vhodné modely. Pri vyhľadávaní môžete použiť nasledujúci tip:

 • Provence;

Model by mal obsahovať tenké časti kvetov.

 • Scandinavian;

Prísna geometria, nedostatok vyhladených detailov sú hlavnými kritériami výberu.

 • Rococo;

Pre takýto štýl vhodné výrobky s rafinovanými líniami, prechodmi na masívne šperky.

 • východu;

Najkrajšie ozdobné väzby, vlnovité prechody sú považované za najvhodnejšie pre tento smer.

 • Loft.

"Rough" prechody, ostrosť, prevaha presných geometrických tvarov - hlavné kritériá pre výber pre takýto štýl.

Pri výbere dekorovaných výrobkov je potrebné brať do úvahy súlad s farebnou schémou miestnosti, v ktorej sú inštalované. Napríklad model s bielou, čiernou, šedou farbou bude vyhovovať škandinávskemu štýlu.

V obývacej izbe

Priestranná obývacia izba je ideálna pre styling s kovovými dekoráciami. Patrí medzi ne stoličky, stoly, pohovky. Aj v priestrannej izbe je možné inštalovať:

 • kvetinové stojany (umožňujú vytvoriť špeciálne pohodlie a harmóniu, uvoľniť úzke parapety z kvetináčov s rastlinami);
 • knižnice pre knihy a suveníry (poskytujú kompaktné a štýlové skladovanie rôznych drobností, osobných vecí);
 • Konferenčný stolík (vhodný na pitie čaju, skladovanie kníh a časopisov, inštalácia vázy);
 • luster (doplňte celkový obraz a zdôraznite vytvorený štýl miestnosti).

Ak to návrh miestnosti dovoľuje, potom by mal byť doplnený hodinami, zrkadlami s kovovými rámami a dekoráciou. Všetky vybrané modely musia byť vyhotovené v rovnakom štýle.

Kované stoličky v interiéri

Kreslá s kovovými rámami čo najbližšie pri návrhu kráľovského štýlu. Neobvyklé modely môžu byť použité na inštaláciu v halách, jedálňach. Niektoré sú súčasťou hotovej jedálenskej skupiny, pre ktorú sa celá rodina zhromaždí na jedlo. Súčasťou je pridanie sedacích súprav umiestnených v priestranných halách. Mnohé modely sú vybavené podrúčkami. Môžu byť rafinované alebo masívne. Čalúnenie má iný dizajn. Na výrobu nábytku sa často používajú žakarové a zamatové tkaniny. Ideálne sú plátna s obrázkami vo forme prúžkov, filigránskych vzorov. Abstrakcie a obrazy zvierat, ľudia pre kovový nábytok neplatí. V kompozícii s masívnym rámom vyzerajú nevhodné. Menej často sa ako čalúnenie používa koža alebo semiš.

Kované schody

Kované schodisko v sále úplne mení celkový vzhľad miestnosti. Vizuálne rozširuje priestor. Výber konštrukcie a typu schodov je založený na veľkosti haly (alebo chodby), jej prevedení. Pre malú plochu vhodné schody v tvare L, rovné schody. V priestranných sálach sa však odporúčajú montovať vynikajúce skrutkové spoje. Dizajn zábradlia musí byť presne zvolený pre štýlový štýl miestnosti. Pri vytváraní ultramoderného smeru sa odporúča zastaviť výber na úplne kovovej konštrukcii. Pre klasický štýl by bola vhodná kombinácia železných zábradlí s mramorovými schodmi. Pre iné oblasti sú ideálne modely s krokmi z dreva. S ohľadom na tieto funkcie pomôže vybrať schody s najvhodnejším dizajnom.

V spálni

Vylepšený dizajn spálne sa dá ľahko dosiahnuť použitím kovového nábytku. Zahŕňa posteľ, toaletný stolík so zrkadlom, regály na knihy a kvety. Originálna lavička pomôže doplniť lôžko na spanie. Je dôležité, aby ste vytvorili atraktívny dizajn, môžete nahradiť všetok obvyklý nábytok, svietidlá. Napríklad, obvyklé svietniky na výmenu svietnikov s kovovými filigránovými rámami. Nočné stolíky však možno nahradiť nočným stolíkom s rafinovaným rámom a sklenenou stolovou doskou. Inštalácia konferenčného stolíka spolu s dvojicou stoličiek prispeje k ústretovosti a pohodliu všeobecného pohľadu na miestnosť. Môžu byť umiestnené v blízkosti okna alebo oproti stene zdobené obrazy, zrkadlo. Takéto zloženie bude vyzerať elegantne a elegantne.

Kované lôžko v interiéri

Voľba vhodného lôžka by mala byť založená na jeho veľkosti, dizajne. Najobľúbenejšie sú modely s veľkou ozdobenou čelo postele a nohy. Prítomnosť tenkých väzieb uľahčuje dizajn a vytvára špeciálny komfort. Pre priestranné izby sú ideálne krásne modely s vysokým baldachýnom. Môžu byť doplnené záclonami z akejkoľvek tkaniny: hustá, svetlo priesvitná. V miestnostiach v blízkosti kráľovského štýlu sú takéto modely jednoducho nenahraditeľné. Ďalším zaujímavým typom sú postele s veľkým filigránovým čelom a masívnymi nohami. Pri správnom výbere textílií nepreťažia priestor ani ho neznížia. Ideálne pre takéto modely budú svetlé prikrývky s najlepšími vzormi, pruhmi, siluetami. Ale posteľná bielizeň s rastlinami, figúrkami, abstrakciou musí byť vybraná s osobitnou pozornosťou: väčšina z nich na kovových lôžkach bude vyzerať na mieste.

Na chodbe

V chodbe, nábytok s kovovou výzdobou vyzerá originálne. Vpredu je možné inštalovať stojan na dáždniky. Užitočným doplnkom bude zrkadlo v neobvyklom kovovom ráme. Nasledujúce modely sú vhodné pre prednú časť:

 • lavice;

Vymeňte bežné stolice, umožnite pohodlnú výmenu topánok.

 • vešiaky;

Vhodné pre kompaktné skladovanie vrchného ošatenia, tašiek, klobúkov a iných vecí. Modely sú stenové, podlahové. Prvé vyzerajú ako štylizovaná doska s háčikmi a policami. Ten môže byť navyše vybavený lavičkou, lavicou.

 • kľúčoví správcovia;

Používa sa na ukladanie domov, kľúče od auta.

 • obuvnitsy;

Môže byť pevná kovová konštrukcia, doplnená policami z dreva.

 • stoly.

Má výšku asi 1 meter. Používa sa na trivia, kľúče, inštaláciu pevných telefónov.

V kuchyni

Prispôsobenie kuchyne pomôže majiteľom vybrať moderné pohovky s kovovými tvarovanými nohami. Môžu byť doplnené lakťovými opierkami, elegantnými čelami. Je vhodné kúpiť modely s koženým čalúnením. Kombinácia kože s kovovou základňou vyzerá pevne a štýlovo. Samotné čalúnenie sa ľahko očistí od nečistôt, vrátane škvŕn od farbív (káva, víno, džús). Je možné ozdobiť steny v interiéri kovovými policami. Filigránske modely vám pomôžu zväčšiť priestor. Organizátori kovových závesov tiež dobre vyzerajú. Môžu byť vo forme pravouhlého, okrúhleho, štvorcového ozdobeného podkladu. Z neho je zavesený iný kuchynský riad. Prilákať modely s originálnym dizajnom, jednoduchým čistením. Ale musíte vziať do úvahy ich veľkú váhu: inštalácia by mala byť vykonaná s použitím najspoľahlivejších spojovacích prostriedkov.

Kované oddiely

Jednoduché členenie každej miestnosti v obydlí je možné vykonať pomocou kovových priečok. Vzájomné prekládanie jednotlivých častí separátora "nezaťažuje" priestor. Filigránsky dekor vhodný na podmienené rozdeľovanie rekreačných oblastí, práca. Slúžia na vymedzenie priestoru jedálne do dvoch častí: na varenie a jedenie. Kovové priečky môžu byť natreté. Najneobvyklejšie sú modely pokryté zlatými alebo striebornými farbami. Vplyv staroveku kladie dôraz na originalitu ich dizajnu. Formy oddielov sú: lichobežník, obdĺžnik, polmesiac. Môžu byť inštalované v drevenom ráme alebo namontované bez prídavných zariadení. Stropné oddiely sú samostatný typ. Sú pripojené nad peřejami. Neštandardné separátory nezaberajú priestor priestorov. Najvhodnejšie na vytvorenie orientálneho dizajnu.

Kované rímsy v interiéri

Na kovové závesy tyče možno zavesiť viacvrstvové alebo pravidelné rovné závesy. Modely sú vhodné pre spoľahlivé upevnenie tkanín s ľubovoľnou hustotou a hmotnosťou. Sú pripevnené k stene. Medzi hlavné typy modelov patria:

 • Klasické (jednoposteľové, dvojlôžkové).

Sú to kovové tyče pre záclony a tylu, len pre záclony. Vybavený krokosvorkami, krúžkami. Zvyčajne doplnené kučeravými tipmi.

 • S prednou dekoráciou.

Skladajú sa z dvoch častí: prúžky na zavesenie látky, objemné kovové vzory. Druhá uzatvára hornú časť tkaniny a spodnú lištu. Doprajte si zvláštne lambrequiny.

 • S bočnou dekoráciou (jedno, dvojité).

Základ dizajnu je podobný klasickému typu. Ale od konca priečnika zostávajú filigránové časti vo vlne. Sú pripevnené k stene.

Hodiny z tepaného železa v interiéri

Hodinky, vrátane ozdobných kovových častí, sú vhodné v každej miestnosti. Drevo, farebné sklo a keramika sa pre ne používajú ako ďalšie materiály. Vyrábajú sa remeselníci a kompletne kovové modely. Ich displej, číselník, rám sú vyrobené zo železa, medi a zliatin hliníka. Existujú kovové modely stolového typu. Prvý z nich má silný rámový stojan. Ten môže pozostávať výlučne z kovových častí, vybavených ozdobným rámom okolo puzdra. Veľkosti a formy modelov sú rôzne. Kostry sú považované za jednu z najobľúbenejších. Všetky detaily v nich sú dobre videné. "Kostry" sa skladajú z tyčí, ozubených kolies. V priestranných izbách sa odporúča zavesiť veľké nástenné modely. S obmedzeným priestorom je lepšie zvoliť si stolné hodiny.


    

Kované zrkadlo v interiéri

Krásne zrkadlá v elegantnom kovovom ráme vyzerajú elegantne a elegantne. Najobľúbenejšie sú modely s masívnou dekoráciou. Takéto zrkadlá je možné zavesiť na stenu alebo jednoducho inštalovať v interiéri. Nástenné modely môžu byť vybavené malou sklenenou alebo drevenou poličkou. Je pripevnený k podperám pod zrkadlom. Modely vybavené rámovým stojanom vyzerajú báječne. Môžu byť dokonca umiestnené v miestnostiach, kde žijú deti a mládež. Vďaka trvanlivému stabilnému rámu je možné nastaviť polohu zrkadla. Uhol sklonu umožňuje oveľa pohodlnejšie upevnenie oblečenia. Okrem toho sú mnohé modely zdobené kovovými listami a kvetmi, pruhmi, sieťami. Ich vyčnievajúce časti môžu byť použité na zavesenie dekorácií.

    

Krb a kovanie

Prítomnosť tohto krbu v priestrannej hale súkromného domu vytvára osobitnú pohodu a pohodlie. Pre dodatočný výber takejto položky v celkovom dizajne aplikovaných kovových mriežok. Môžu takmer úplne zatvoriť ohnisko alebo len rámovať jeho spodnú časť. Ak chcete vytvoriť najbezpečnejšie podmienky pre použitie krbu, kovové dekorácie môžu byť upevnené nie na tehlu, ale na sklo, ktoré pokrýva ohnisko. Prítomnosť malej rukoväte uľahčuje jeho otváranie a zatváranie, aby bolo možné umiestniť palivové drevo. Kovovú výzdobu krbu je možné vykonávať okolo samotnej pece. Na takúto štylizáciu sa upevnenie dekorácií vykonáva priamo na tehlu. Dobre dopĺňajú celkový pohľad na krb a inštaláciu vedľa neho kovové polená, stojany na poker, lopatku a ďalšie doplnky.

    

Vonkajšie kovanie

Zdobenie exteriéru vidieckeho domu je veľmi jednoduché pri použití kovových konštrukcií. Patrí medzi ne balkónové mriežky, priezory na verandu, montáž na svetlá. Vyrobené aj kovové vetracie mriežky pre strešné zariadenia. Najneobvyklejšími prvkami sú záhradné modely:

 • pergoly a altány (poskytujú pohodlie pre voľný čas, rodinné a priateľské stretnutia);
 • mosty (pre malé rybníky alebo len na výzdobu nádvoria);
 • oblúky (používané na krásne pestovanie lezeckých kríkov a kvetov);
 • záhradné figúrky (vyzerajú originálne a nezvyčajné, umožňujú vybrať si rekreačnú oblasť alebo zonáciu lokality).

Vyrobené a kovové prístrešky pre auto. Takáto stavba bude veľmi užitočná pre majiteľov automobilov. Chráni vozidlá pred zrážkami.

záver

Použitie kovových konštrukcií pre dekoráciu vďaka ich vynikajúcej kvalite a spoľahlivosti. Modely môžu byť potiahnuté rôznymi typmi farieb, zlatom a striebrom. Štýlové dizajny dokážu zdôrazniť akýkoľvek štýl miestnosti, aby boli pohodlnejšie, praktické a pohodlné. Môže byť použitý na zónovanie priestoru veľkých miestností, alebo aby im dodal osobitnú eleganciu a rafinovanosť. Dizajn by mal byť zvolený podľa hlavných parametrov: veľkosti, konštrukčné prvky. Okrem toho stojí za to požiadať výrobcu o vlastnosti materiálov použitých pri výrobe. To pomôže zabrániť tvorbe plakov, stmavnutiu štruktúr počas prevádzky. Dodržiavanie odporúčaní sprievodcu pomôže zachovať pôvodný vzhľad modelu po mnoho rokov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár