Bielený dub v interiéri +75 fotografií aplikačných nápadov

Pred každou osobou, ktorá začala opravy alebo sa rozhodla zmeniť situáciu v dome, existuje niekoľko otázok - akú farbu si vybrať ako hlavnú farbu v interiéri, ako si vybrať optimálne kombinácie a kombinácie, a kde začať? Profesionálni dizajnéri nám spravidla ponúkajú dosť zložité kombinácie farieb a materiálov, ktoré na obrázkoch v časopise vyzerajú skvele, ale aký je skutočný život? Toto je miesto, kde sa musíte upokojiť a ísť od najjednoduchších, nesnažiť sa opakovať zložité projekty profesionálov. Obráťme sa preto na odtieň bieleného dubu, ktorý je dostatočne jednoduchý a neutrálny, aby sa ľahko zmestil do každého interiéru.

Rozsah pôsobnosti a zásady uplatňovania

Ak hovoríme o klasických farbách v interiéri, jedna z populárnych farieb sa nazýva bielený dub. Možno, že je to jedna z farieb, ktoré budú vyzerať dobre v takmer každej miestnosti, či už je to farba podlahy, dverí, nábytku a dokonca aj steny. Pretože tieň je skôr svetlý, vytvára sa pocit vizuálneho zväčšenia priestoru. Dokonca aj v malej miestnosti, s použitím laminátu alebo parkiet, ako aj nábytku v odtieňoch bieleného dubu, môžete dosiahnuť svetlý, "vyložený" priestor. Samozrejme, existujú určité zvláštnosti v aplikácii tohto odtieňa - je dôležité nezabudnúť na akcenty - tmavšie alebo jasnejšie detaily v dizajne miestnosti. Vytvorte napríklad kontrast nábytku a podlahy, vyberte si svetlejšie textílie alebo sa zamerajte na dekorácie na stenu. Odtieň bieleného dubu bude vynikajúcim podkladom pre vaše experimenty.


    

Farebná paleta

Ak chcete získať účinok bielenie na prírodné dubové dosky, je špeciálne upravená. Po prvé, pomocou kefiek sa z povrchu dosky odstránia mäkké vlákna. Výsledné drážky sú vyplnené ľahkou kompozíciou na bielenie, zdôrazňujú prirodzený vzor stromu a vrch dosky je pokrytý transparentným ochranným lakom. Samozrejme, že na modernom trhu je zastúpené nielen prírodné masívne drevo takéhoto odtieňa, teraz sú rozšírené aj eko-vrecká, laminátová doska a MDF a laminovaná drevotriesková doska s povrchovo upravenou dubovou farbou. Ale paleta aj v tomto tieni môže byť dosť široká. Môže byť teplejšie - žltkasté alebo svetlé béžové odtiene a chladnejšie strieborné farby s efektom staršieho stromu.


    

Podlahové krytiny

V tieni odfarbeného dubu sú pre podlahu uvedené nasledujúce materiály:

  • prírodné parkety;
  • laminátové podlahy;
  • kameninové dlaždice.

Povlak farby bieleného dubu, či už je to parketová podlaha alebo laminát, nielen vizuálne robí priestor širším, ale aj vďaka prítomnosti dreveného vzoru na povrchu prinesie dotyk "prirodzenosti" do interiéru. Obzvlášť dobrá "drevená príroda" vyzerá v apartmánoch a domoch v škandinávskom štýle, Provence, vidiecky štýl, ale v modernom minimalistickom interiéri bude podlaha v odtieni bieleného dubu vyzerať organicky.

Vo veľkých miestnostiach by ste mali vizuálne vymedziť priestor svetlej podlahy tak, aby sa nezdalo, že by sa používal tmavý nábytok alebo tmavšie dvere a doska.

Pozoruhodne, s príchodom "woodgrain" žulové dlaždice, bielený dub môže byť použitý na podlahe alebo stenách kuchyne a kúpeľne. Okrem toho, dlaždice s drevenými vzormi v kúpeľni - to je jeden z módnych trendov v interiéri.

    

Stenové a stropné panely

Kým tento typ dokončovacích materiálov nie je veľmi populárny v masovej spotrebe, ale použitie drevených panelov môže dosiahnuť úžasné výsledky. Takýto panel môže byť vytvorený vo forme jedného listu, dlaždice alebo samostatnej dosky a lamiel.

Steny a strop dreveného tienidla dodajú do priestoru dotyk jednoduchého luxusu a urobia z interiéru viac štýlový a zaujímavý.

Ak ste vlastníkom veľkého dreveného domu, potom orezať interiér takýmito odtieňovými panelmi bielený dub dodá interiéru modernejší zvuk. Zároveň bude dekorácia stien a stropu drevom vyzerať veľmi prirodzene a prirodzene. Nebojte sa použiť panel v malých priestoroch - v tieni odfarbeného dubu budú vyzerať „správne“ aj v malom byte a pomáhajú zóne miestnosti. Nie je potrebné vyplniť všetky steny alebo strop s nimi - len miesto akcenty - označte oblasť za TV alebo jedálenský kút.

    

nábytok

Nábytok tohto odtieňa je veľmi všestranný, nezaťažuje miesto a vyzerá bez tiaže v porovnaní s tmavými predmetmi interiéru. Je to len dar z nebies pre malé apartmány a tmavé izby. Na aký typ nábytku vo farbe bielený dub bude vyzerať štýlovo. Skrinky a skladovacie systémy s fasádami v tomto odtieni vyzerajú menej objemne, steny a slúchadlá majú tiež svetlejší zvuk. Malé prvky výzdoby miestnosti, ako sú nočné stolíky, konferenčné stolíky a police, odfarbená dubová farba lepšie zapadajú do interiéru - nevytvárajú vizuálny hluk a zároveň vykonávajú svoju funkčnú záťaž.


    

dvere

Dvere sú veľmi dôležitou súčasťou celkového obytného priestoru: voľba farby a dizajnu dverí by sa mala brať veľmi vážne. Svetlé dvere nezaťažujú priestor a vytvárajú pekné neutrálne pozadie. Tiež textúra bieleného dubu bude skvelá kombinovať so sklom. Prostredníctvom zasklenia vo dverách môže byť dodatočné osvetlenie, ktoré je veľmi dôležité pre tmavé miestnosti. Čo môže dosiahnuť zaujímavý efekt výberom rôznych odtieňov a stupňa priehľadnosti skla. Všeobecne platí, že atmosféra bývania s jasným interiérom a vstupné dvere budú jednoduchšie a vzdušnejšie. Sú skvelé pre úzke chodby a stiesnené priestory.


    

Kombinácia s inými farbami

Farba bieleného dubu pokojne "koexistuje" s bohatými, kontrastnými farbami. Zdôrazňujú prirodzenosť a prirodzenú krásu svetlého náteru.

  • Paul. Ak sa rozhodnete použiť svetlú podlahu pre miestnosť a veľkú plochu v blízkosti miestnosti, je lepšie zvoliť, ako je uvedené vyššie, kontrastná doska. Môže to byť plnofarebný sokel, bez dreveného vzoru. Grayscale funguje dobre - je to základné a klasické, bude to skombinované so všetkým. Ak máte preferovaný drevený podstavec, je lepšie zvoliť tmavší odtieň, ale rovnaký stupeň farby farby ako podlaha.

Podstavec musí mať rovnakú farbu ako dvere, potom bude interiér vyzerať kompletne a harmonicky.

Odtieň odfarbeného dubu poskytuje pomerne široký výber farieb na stene, hoci na vytvorenie pohodlného, ​​z hľadiska vizuálneho vnímania situácie, je lepšie zamerať sa na prírodné odtiene: biela, odtiene béžovej, horčičnej, hnedej, pistáciovej, zelenej, sivej, modrej a modrej. Ak je miestnosť veľká, môžete vyskúšať celkom tmavé odtiene stien v kombinácii so svetlou podlahou.

  • Stenové a stropné panely v bielenej farbe dubu budú vyzerať skvele spolu s murivom, omietkou, maľovanými plnými farbami neutrálnych odtieňov.
  • V kusoch nábytku, kombinácia bieleho dubu s čiernou alebo sviežou, bohatou farbou bude vyzerať moderne a zaujímavo. Svetlé fasády kuchynských alebo obývacích zostáv v kombinácii s rámom neutrálneho svetlého odtieňa budú dobrým farebným riešením a osviežia nudný interiér. Tyrkysová, žltá, oranžová a dokonca ružová, ak je to žiaduce, dokonale zapadajú do situácie. Pre tých, ktorí ešte nie sú pripravení na svetlý nábytok, rôzne textílie zaujímavých farieb pomôžu umiestniť zaujímavé akcenty. Môže to byť záclony, prikrývky, vankúše, dokonca aj také zložité odtiene ako fialová, smaragdová, žiarivo červená len zdôrazní zdržanlivosť a sviežosť bieleného dubu a vytvorí módny kontrast v miestnosti.


    

Použitie v miestnostiach

Obývacia izba

To je miestnosť, kde sa rodina najčastejšie zhromažďuje a kde sú pozvaní hostia. Atmosféra v obývacej izbe by mala byť pokojná a pohodlná, priaznivá pre komunikáciu. Textúra obieleného dreva a na podlahe, stenách miestnosti a v kusoch nábytku pomáha vytvoriť ľahkú neformálnu atmosféru. Hlavnou vecou je zachovať rovnováhu a podľa odporúčania o dizajne priestoru, ktorý bol citovaný vyššie, zrieďte svetlý interiér svetlou stoličkou alebo zaujímavými vankúšmi.


    

spálne

Bielený dub v interiéri spálne vytvorí pokojnú atmosféru, ktorá prispeje k odpočinku a relaxácii. Pre túto miestnosť je vhodné použiť podlahovú krytinu a nábytok prirodzeného svetlého odtieňa. Zaujímavým riešením bude návrh stenových panelov s textúrou dreva v oblasti za hlavou postele.


    

kuchyne

V tieni bieleného dubu môžete vyrobiť nielen rám, ale aj kuchynský set ako celok. Svetlé drevené skrinky a kamenná doska z prírodných odtieňov s čiernou varnou doskou vytvoria príjemnú kompozíciu - kuchyňa bude vyzerať jednoducho, ale zároveň luxusne. Nábytok štýl môže byť absolútne každý - a krajiny a high-tech, v bielený dub vyzerať skvele. Jedáleň: stôl a stoličky vo farbe bieleného dubu, vyzerajú veľmi štýlovo a nebudú ani vizuálne neporiadok ani v malej kuchynke. Okrem toho sú vhodné pre takmer všetky fasády kuchyne.


    

kúpeľňa

Ako je uvedené vyššie, dlaždice "pod stromom" vyzerá dobre v kúpeľni. Svetlý odtieň zvýši priestor a textúra dreva dodá závoj prirodzenosti a pocitu intimity s prírodou. Fasády kúpeľňového nábytku z bieleného dubu vyzerajú draho a dôkladne.


    

Vstupná hala

Vzhľadom k tomu, že chodba je často umelé osvetlenie, použitie svetlý odtieň na podlahu, nábytok, steny alebo dvere bude veľmi vhodné a vytvorí pohodlie aj vo veľmi malom tmavom priestore.

    

Ak chcete vytvoriť lakonický a moderný interiér, ale zároveň udržať útulnú atmosféru doma, potom dokončovacie materiály a nábytok v tieni odfarbeného dubu budú dobrým základom pre vaše nápady na dizajn. Táto farba sa dá veľmi ľahko skombinovať s rôznymi odtieňmi a textúrami a správne zapadnúť do každej miestnosti v dome.

Zanechajte Svoj Komentár