Kniha police v interiéri +50 foto príklady

Čas uplynul, keď regály v interiéri zohrali v miestnosti čisto funkčnú úlohu. Teraz môžu byť aj prvkom výzdoby v byte alebo kancelárii. Je to skvelá príležitosť ukázať svoju kreativitu. Čo ak sa odkloníme od obvyklého a triviálneho riešenia konštrukcie steny a experimentujeme s geometrickými tvarmi? Materiály na výrobu takýchto výrobkov sú veľmi rozmanité: od klasického dreva až po moderné predmety zo skla, plastu a kovu.

typy

Regály je možné klasifikovať podľa rôznych kritérií. Tu je jedna z typologií: podľa dizajnu.

 • So skrytými upevňovacími prvkami. Držiaky sú neviditeľné. Človek má dojem, že stavba je buď nalepená, alebo nejakým nepredstaviteľným spôsobom pripojená k stene. V skutočnosti sú police namontované na masívnych kovových kolíkoch a priskrutkované.
 • Typ konzoly Upevňovač v tomto prípade nevykonáva len svoju funkciu, ale je aj prvkom dekoru. Existujú bočné (namontované na koncoch) a spodná konzola (upevnené priamo pod polica, nie nevyhnutne od okraja). Nákupom spojovacích materiálov a políc od rôznych výrobcov si môžete vytvoriť originálny dizajn.
 • Modulárne produkty. Modul je jednotka na výrobu regálu akejkoľvek veľkosti. Zároveň sa v stovkách meria počet kompozičných variantov. Špeciálnym prípadom sú poličky, ktoré vám umožňujú vytvárať rôzne stenové vzory trojuholníkov.


    

 • Asymetrická. Jeden alebo viac povrchov slúži pre podpery. Takéto výrobky sú vhodné na umiestnenie interiérov, kníh alebo závesných rastlín.
 • Vertikálne (minidreše). Ide o niekoľko úzkych povrchov, usporiadaných nad sebou vo forme rebríka (ako voliteľné príslušenstvo).
 • Multifunkčný. Police, pre všetky svoje miniatúry, môžu vykonávať niekoľko funkcií naraz. Jedná sa o zasúvateľné zásuvky, obrazovky pre projektor. Kovový výrobok môže zároveň slúžiť ako zrkadlo.
 • Mobile. Tento nábytok je niečo medzi stojanom a klasickou poličkou. Jedná sa o mobilnú platformu vybavenú kolieskami. Okrem ukladania kníh, môže byť použitý k domu veľké-veľké domáce zariadenie, audio a video zariadenia. Možnosť podlahy je vynikajúcim riešením pre štúdiový apartmán, keď sa priestor rozdeľuje do zón.

V závislosti od umiestnenia rozlíšte možnosť steny a podlahy. Tieto sú pomerne veľké. Okrem hlavného účelu často slúžia ako priečky v štúdiových apartmánoch. Najbežnejšia možnosť - stojan, vyrobený podľa typu nábytku "steny", rozdelený výškou a šírkou do samostatných sektorov. "Usporiadaný chaos" modulárnych dizajnov v blízkosti stoličiek alebo pohoviek tiež vyzerá originálne.

Výhodou stenových výrobkov v ich kompaktnosti. V porovnaní s vonkajším nábytkom zaberajú oveľa menej miesta. Exkluzívne produkty, ktoré urobia interiér miestnosti originálnym a absolútne neštandardným, si zaslúžia pozornosť. Pokiaľ ide o ubytovanie, môže to byť akákoľvek izba.


    

Fancy police

Kto povedal, že domáca knižnica musí byť nevyhnutne nudnou radou regálov alebo políc, ako je to v bežnej knižnici? Koniec koncov, je možné, aby boli nielen archívom papierovej múdrosti, ale aj originálnym dizajnovým prvkom, skutočnou dekoráciou interiéru. Zvážte najzaujímavejšie možnosti, ktoré určite budete chcieť. Možno chcete niečo podobné objednávke alebo nezávisle.

PinPres

Ide o nezvyčajnú zmes regálov, knižníc a políc. Jedná sa o preglejkový panel, posiaty kolíkmi, ktoré sú navíjateľné. Podľa vlastného uváženia môžete nezávisle vytvárať oddiely a výklenky. "Klasické" varianty takýchto políc sú žlté, oranžové, ružové alebo červené. Okrem toho môžu byť vždy maľované. Spravovať takéto úložisko kníh, dokonca aj dieťa môže transformovať. Nehovoriac o tom, že je to nielen veľmi jednoduché, ale aj zaujímavé.

Všetky obľúbené knihy sú so mnou.

Ide o špeciálnu pohodlnú stoličku pre tých, ktorí radi trávia čas čítaním. Knihy sú úhľadne umiestnené na policiach v blízkosti sedadla. Pre časopisy existujú špeciálne oddiely. K dispozícii je tiež malá priehlbina, kde môžete pohodlne umiestniť šálku čaju.

BUILD

Je to modulárna polica. Bloky rovnakej konfigurácie, ktoré možno otáčať rôznymi spôsobmi, zakaždým, keď dostávate úplne novú verziu. Teraz budete môcť navrhnúť jedinečný kus nábytku s minimálnymi nákladmi. Police sú dobre kombinované v regáli, pôvodne vyzerajú ako stenová konštrukcia, pripomínajúca voštiny nepravidelného tvaru. Tento neobvyklý dizajn môžete použiť vo forme ľahkého oddielu pre priestorové priestorové priestory.

Leniví psi

Čo by mohlo byť krajšie ako čítanie románu alebo detektíva, natiahnuté na útulnom gauči? Ešte lepšie je, že pôvodná pohovka je kombinovaná s poličkou. Môžu to byť mini stojany na bokoch produktu.

Pac-Man a Super Brothers

Originálny stenový výrobok s bunkami, ktorý možno ľahko vykonať nezávisle. Originalita výrobku je, že jeho tvar pripomína Pac-Man, hrdinu počítačovej hry. Fanúšikovia videohier ocenia takýto dizajnový prvok. Ďalšia myšlienka pre fanúšikov videohier. V škôlke sú vhodné police z preglejky alebo sadrokartónu v štýle kedysi populárnej hry Super Mario. A supermen postavy - Luigi a Mario - urobia dizajn výrobku kompletným.


    

opona

Páči sa vám relaxácia v hojdacej sieti? Takže domáca knižnica bude veľmi útulná v špeciálne vyrobenej „opone“ s bunkami, ktorú vytvorí typ organizátora. Je to praktické alebo nie, ale originalita z tejto možnosti nie je odniesť.

Mapa krajiny

Základom tohto neobvyklého produktu je hranica krajiny, ktorú uprednostňujete, a poličky je možné umiestniť na vaše pohodlie.

Výber políc na knihy

Takže regály môžu byť umiestnené v každej miestnosti. Okrem toho nie je nutné ich používať iba na určený účel. Ak chcete interiéru dodať originalitu, môžete ich pridať s maľbami, plagátmi, suvenírmi alebo fotografiami. Ak dávate prednosť stenovým výrobkom, neumiestňujte ich na príliš vysokú výšku. Takže budú krásnejšie a funkčnejšie. Napríklad je veľmi pohodlné dosiahnuť knihu bez toho, aby ste vstali zo svojho obľúbeného kresla.

Vyzerá skvele na stene za pohovkou. Teraz - o výbere materiálu. Je potrebné brať do úvahy nielen estetiku výrobku, ale aj jeho súlad so štýlom miestnosti.

drevoToto je univerzálna verzia, klasika žánru. Drevo má nezvyčajne krásnu, jedinečnú textúru. Súčasne je drevený výrobok schopný odolať značným zaťaženiam a vydrží dlho. Takéto výrobky sú nevyhnutné v interiéroch klasického, rustikálneho štýlu, ako aj v Provence.
skloTáto možnosť je určená pre moderných a štýlových ľudí. Tieto police vyzerajú veľmi pekne. Sklo je samozrejme krehký materiál, ale jeho vysokopevnostné stupne vám vydržia dlhý čas.
plastickýRozpočet, ľahký materiál. Ďalšou pozitívnou kvalitou je hygiena. Plast nie je atraktívny pre vývoj plesní, na rozdiel napríklad od dreva. Plastové výrobky sa často používajú v moderných interiéroch.

     

Rovnako dôležité je zvážiť pri výbere literatúry o formáte výrobku, ktorá bude umiestnená na policiach. Ak nemôžete vyzdvihnúť niečo vhodné v obchode s nábytkom, je vhodné, aby ste si individuálne objednali v špecializovanej firme alebo si to urobili sami.

Knihy v interiéri

Napodiv, kniha nie je len funkčným predmetom. Môže slúžiť ako zaujímavý a originálny dekor, skvelý doplnok pre dizajn. Zdobenie miestnosti s pevnými zväzkami a frivolnými knihami v farebných obaloch je fascinujúcou aktivitou aj pre tých, ktorí prešli na elektronickú verziu. Okrem toho je tiež užitočná. Premýšľate prostredníctvom dizajnu, môžete si odniesť a prečítať napoly zabudnutú knihu svojho obľúbeného autora. Tu je niekoľko zaujímavých možností.

 • Kniha "múr". Táto možnosť je určená vlastníkom rozsiahlej domácej knižnice. Police, ktoré sa nachádzajú od podlahy po strop, pôsobia ako pôvodné kompozičné centrum. Nie náhodou, mnohí dizajnéri používajú toto riešenie. Literatúru môžete triediť podľa rôznych kritérií: veľkosť, textúru alebo farbu obalu.

 • Umiestnenie objemov pod uhlom. Takéto zaujímavé riešenie pre obývaciu izbu alebo spálňu vyzerá tak nezvyčajné, že je nepravdepodobné, že budú potrebné iné dekoratívne predmety.

 • "Skyscraper". Samozrejme, pár zväzkov, náhodne hodených na konferenčný stolík - je štýlový, ale trochu nudný. Oveľa zaujímavejšie je, keď si zobrali produkty podľa veľkosti a tieňa, aby sa vytvorili originálne architektonické kompozície. Ale ak si naozaj chcete prečítať, môže vytvoriť určité nepríjemnosti. Je tiež dôležité, aby kompozícia, ktorú ste vytvorili, nemiešala farbu s pozadím.

 • Knihy mimo obývačky, spálne alebo pracovne. Budú vyzerať skvele v interiéri kuchyne alebo chodby. Napríklad, "ostrov" stavba vyzerá skvele v kuchyni, môžete - rotujúce. Najviac miesta pre ubytovanie ľahké dámske romány alebo ťažké kuchárky. Ale so všetkými kúpeľne nie je ľahké. V prípade, že existuje dobrá kapucňa, môžete umiestniť police s literatúrou.

 • Remeslá zo starých zväzkov. Je to skvelý spôsob, ako dať nový život literatúre, ktorú ste dlhú dobu nepoužívali. Stringing objem na kovový kolík, lepenie a náter je s farbou, dostanete nádherný stojan pod domácim stolom. Je možné vytvoriť originálne "lôžko" zbytočných objemov pre nízko izbové rastliny, napríklad sukulenty.

 • Phantomova knižnica. Tento trik sa používa v dizajne klasických domácich interiérov, rovnako ako tematických kaviarní a reštaurácií. Ročník folia nie sú lacné, takže falošné knihy pomáhajú, ktoré sa skladajú z krytu a plastovej vložky.

Ebook milovníkov

Tapety s fotografiami alebo kresbami kníh - nezvyčajné a neštandardné riešenie pre interiérový dizajn. Ocení to tí, ktorí už úplne prešli na čítanie literatúry v elektronickej forme. No, toto má aj nejaké racionálne zrno. Napríklad pre alergikov je ich vlastná domáca knižnica nemožným snom, pretože knihy, nech sa dá povedať, zbierajú prach. Maľovaná domáca knižnica je cestou pre tých, ktorí sa obávajú osudu lesných zdrojov planéty. Nezvyčajný panel zároveň vyzerá veľmi krásne a doslova strháva pohľady. Milovníci vintage romantiky budú potešení.


    

Návrhové riešenia

Ako už bolo spomenuté, police sú skvelé na rozdelenie miestnosti do samostatných zón. Môže to byť napríklad „stena“ alebo nízka konštrukcia, ktorá oddeľuje priestor na sedenie od jedálne. Okrem toho priestor môže byť ohraničený nielen klasickými kúskami nábytku, ale aj knižnými zväzkami. Zaujímavá možnosť - experiment s odtieňmi. Po prvé, viazanie kníh sa vyberie farbou a potom sa určí na pozadí. Najlepšie zo všetkého sú samozrejme neutrálne farby, najmä biele.


    

Pre mnoho moderných bytov je aktuálna otázka šetrenia využiteľného priestoru. Umiestnenie políc pod stropom - skvelé riešenie pre byty, ktoré sa nemôžu pochváliť veľkými zábermi. Jedinou nevýhodou tohto riešenia je potreba použitia štafle.

Užitočné tipy

Tieto základné tipy vám pomôžu optimalizovať rozloženie políc a objem kníh na nich:

 1. Neumiestňujte knihy do blízkosti radiátorov. Lepenka sa môže deformovať.
 2. Je potrebné chrániť objem pred priamym UV žiarením. Stránky z tohto sa stávajú krehkými, žltnú.
 3. Je nežiaduce, aby vzduch v priestoroch domácej knižnice, ak je vlhký vonku. To prispieva k zničeniu lepidla a papiera, ako aj vzhľadu formy.
 4. Nie je nutné umiestňovať knihy v dvoch radoch: nie je to veľmi pohodlné.
 5. Neumiestňujte hlasitosť príliš tesne, pretože môže dôjsť k poškodeniu viazania.
 6. Optimálne množstvo voľného priestoru nad knihami je 30 mm. Preto ležiace exempláre nad objemom kníh, najmä v uzavretých skrinkách, nie sú najlepšou voľbou.

záver

Krásne, štýlové, pohodlne umiestnené poličky s knihami si musia oddýchnuť a oddýchnuť si. Niekoľko strán obľúbeného autora, čítaných v pokoji a pokoji, pomôže dočasne zabudnúť na márnosť a dynamiku každodenného života.

Zanechajte Svoj Komentár