Malý balkónový dizajn +75 fotografických interiérov

Domáce pohodlie by malo vládnuť v každom rohu bytu. Loggia je ďaleko od výnimky: aj tak malý priestor môže byť premenený na vítanú oázu relaxácie, nepostrádateľnú štúdiu, malý skleník alebo príjemné prostredie na rekreáciu s priateľmi. Starostlivo premyslený dizajn malého balkóna umožňuje ergonomicky umiestniť nábytok a vytvoriť jedinečnú štylizovanú izbu.

Vlastnosti a výhody malého balkóna

Malý obytný priestor a kompaktný balkón, samozrejme, dať svojim majiteľom veľa problémov, čo je spojené s usporiadaním bytu a nedostatok voľného miesta. Zvláštnu slávu získal tzv. Chruščov a typický panelový dom P-44. Usporiadanie miestností v týchto objektoch často núti majiteľov, aby sa zapojili do úplnej prestavby domu.

Ale aj malý balkón a lodžia majú svoje výhody:

  1. Zasklenie malého balkóna bude stáť oveľa menej. Ak nechcete šetriť, môžete sa rozhodnúť pre obrovské okná, ktoré otvoria nádherný panoramatický výhľad. Pre veľký balkón, bude takýto projekt stáť veľa peňazí, a ďalšie vykurovanie priestoru bude vyžadovať vážne výdavky v zime.
  2. Kompaktné balkóny sú praktické z hľadiska zachovania čistoty.
  3. Otepľovanie a usporiadanie malej lodžie je pomerne lacné potešenie, pretože pre modernú opravu priestoru, ktorý je príliš malý, bude potrebných menej stavebných materiálov.
  4. Dizajn v malej miestnosti je omnoho jednoduchší ako veľká plocha. Nákup malého množstva dekorácie tiež nebude drahý.


    

Kde začať usporiadanie moderného balkóna

Ak balkón ešte nie je presklený, stojí za to zvážiť riešenie tohto konkrétneho problému. Uzavretý balkón výrazne znižuje tepelné straty v celom byte, znižuje množstvo pouličného prachu v dome a rieši problém čistenia prírodných nánosov v dobrom stave.

Ak už bolo zasklenie vykonané, postarajte sa o obnovenie poriadku a zbavenie sa starých alebo zbytočných vecí, ktoré tak často nachádzajú miesto v tejto konkrétnej časti bytu.

Skontrolujte stav balkónovej dosky. Venujte pozornosť stropu, pretože balkónové kachle susedov môžu tiež vyžadovať vystuženie.

Ak v lodžii nie sú osvetlenie a zásuvky, je potrebné riešiť problém elektroinštalácie pred začiatkom dokončovacích prác. Elektrifikácia balkóna je nevyhnutná: aj keď neplánujete vybaviť túto miestnosť pod vaším osobným účtom, zásuvky môžu byť užitočné ako pre prevádzku ohrievača, tak aj pre dobíjanie telefónu.

Po všetkých prípravných prácach môžete urobiť projekt interiérového dizajnu malého balkóna a predbežný odhad. Dokončovacie práce možno vykonať vlastnými rukami alebo môžete pozvať profesionálnych staviteľov.

    

Dôležitý moment otepľovania a zasklievania balkóna

Kvalitné okná a správna inštalácia - záruka tepla, nielen v lodžii, ale v celom byte. Zasklievanie, ako aj rozvoj projektu, je lepšie zveriť špecialistom, ktorí budú môcť vybrať požadovaný profil a poskytnúť všetky informácie o typoch vhodných skiel. Tí, ktorí sú prírodnými materiálmi môžu inštalovať drevené rámy.

Inštalácia podlahového vykurovania je skvelý spôsob, ako ušetriť na vykurovaní balkónom. Moderné elektrické systémy pre izoláciu podlahy spotrebujú menej energie ako bežné vykurovacie telesá, sú vybavené termostatmi pre reguláciu teploty a časovačmi, ktoré umožňujú automatické zapnutie kúrenia iba v prípade potreby. Vďaka malej ploche nebude inštalácia vykurovanej podlahy na balkón príliš drahá.

Nezabudnite na izoláciu stropov. Najväčšou rozpočtovou možnosťou je minerálna vlna, ktorá tiež zlepšuje zvukovú izoláciu miestnosti. Medzery medzi kachľami a prepravkou sa môžu stať živnou pôdou pre plesne a plesne, takže nesmiete šetriť na množstve izolácie.

Stylistické smery týkajúce sa balkónov

Najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie štýly interiéru pre balkóny sú podkrovie, Provence a jeho druh krajiny.

Provensálske motívy budú apelovať na romantické osoby a historických fanúšikov. Svetlé priesvitné kvetinové záclony, drevený nábytok s patinovým efektom, keramické kvetináče so vzorom v štýle francúzskej krajiny ľahko sprostredkujú ducha hravého a rozloženého Provensálska.

Loft bude apelovať na tých, ktorí nemajú radi prebytok v interiéri a neplánujú prideliť veľké množstvo finančných prostriedkov na dokončenie balkóna. Na vytvorenie atmosféry podkrovia stačí vybrať dve dominantné odtiene. V týchto farbách je potrebné maľovať steny, vyzdvihnúť záclony a podlahovú krytinu. Loft je v detailoch: štylizované lampy, pár zábavných obrázkov, koberec s dlhým zdriemnutím a kompaktný nábytok vyrobený z paliet, ktoré môžete urobiť vlastnými rukami, pomôže dokončiť dizajn malého balkóna.

Krajina je jednoducho vytvorená pre tých, ktorí si nedokážu predstaviť interiér bez výrobkov z dreva. Môžete navrhnúť myšlienku dizajnu pomocou nábytku a dokončovacích materiálov. Dosky a drevené obklady sú na tento účel skvelé.

Farebná paleta pre malú lodžiu

Malé izby - svetlé farby rukojemníkov. Pri vývoji budúceho dizajnu interiéru venujte pozornosť pastelovej palete a ušľachtilej šedej farbe. Ak chcete diverzifikovať dekorácie, pridajte jasné akcenty vo forme obrázkov, originálne police, veľké rastliny vo veľkých kvetináčoch.

Zaujímavým riešením môže byť maľovanie steny cez šablónu alebo špeciálnu nálepku na stenu. Takýto obraz sa môže stať centrom kompozície a diverzifikovať monochromatický povrch pridaním „kôry“.

Je možné zdôrazniť výzdobu interiéru pomocou osvetlenia. Diódové pásky s viacerými farebnými režimami vytvoria romantickú a slávnostnú atmosféru.

Kontrast svetla a tmy je ďalšou farebnou paletou win-win pre malú lodžiu. A prítomnosť horizontálnych línií umožňuje vizuálne zväčšiť priestor úzkeho balkóna bez veľkého úsilia a nákladov.

    

Zaujímavý dizajn balkónov

Originalita moderného dizajnu domu do značnej miery závisí od výzdoby a nábytku. Jedna netriviálna položka môže nastaviť smer štýlu a stať sa základom koncepcie interiéru.

Neobvyklý nábytok - prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť. Osmanská podnož s rámom z paliet, fazuľovými vreckami, závesnými kokosovými stoličkami a dokonca aj hojdačkou - všetky tieto interiérové ​​predmety nájdu miesto aj na najmenšom balkóne až do výšky 3 metrov štvorcových.

Stojacie lampy a lampy - ďalší spôsob, ako diverzifikovať výzdobu balkóna s výhodou. Veľa svietnikov je možné vyrobiť nezávisle od šrotu. Obzvlášť populárne sú napríklad lustre z vínnych fliaš.

Originálne police umožňujú nielen držať všetky potrebné veci po ruke, ale aj organicky dopĺňajú interiér lodžie. Je zaujímavé pozrieť sa na drevený rám na zavesenie kvetinových kvetináčov, v ktorom ampelous okrasné rastliny, napríklad chlorophytum, vyzerajú veľmi esteticky.

    

Nábytok na malý priestor

Výber nábytku pre kompaktný balkón závisí výlučne od účelu miestnosti:

  • pri usporiadaní lodžie ako štúdia sa človek nemôže písať bez písacieho alebo počítačového stola;
  • milovníci outdooru by mali dostať malý regál alebo regál na časopisy;
  • Ľahké stoličky, malý stôl alebo úzky barový pult sú nevyhnutné pre jedlo a relaxáciu s priateľmi;
  • pre ženy s ihlou je potrebné zabezpečiť vstavaný organizátor pre materiály pre kreativitu;
  • Ak je balkón skladovací priestor, musíte si vybrať pohodlnú skriňu

Úzký balkón spôsobuje veľa nepríjemností pri hľadaní nábytku požadovanej veľkosti. Ak má požadovaný interiérový výrobok úplne neštandardné rozmery, stojí za to kontaktovať spoločnosť, ktorá vyrába nábytok na mieru v rozmeroch, vyjadrený klientom.

    

Možnosti dizajnu lodžie

Balkón je možné vybaviť nielen v určitom štýle, napríklad vo východnej alebo high-tech. Lodžia sa môže stať nielen ďalšou krásnou izbou: funkčnosť interiéru vám umožní premeniť aj obmedzenú časť bytu na plnohodnotnú zónu určitého účelu.

Rekreačná oblasť

Malý balkón sa môže ľahko premeniť na skutočný kútik na relaxáciu. Mäkká, pohodlná pohovka, ktorú môžete urobiť vlastnými rukami, bude najlepším riešením pre obmedzený priestor.

Ak je šírka balkóna umožňuje, namiesto pohovky na balkóne môžete umiestniť skladacie stoličky. V teplej sezóne sa dá využiť ako prístelka.

Tiež na balkóne môžete nainštalovať hojdacia sieť, ktorá je tak príjemné na relaxáciu po náročnom dni. Hammock je atraktívna jednoduchosť inštalácie: ak si želáte, môžete ho kedykoľvek odstrániť a využiť priestor na iný účel.

Pri usporiadaní balkóna ako rekreačnej oblasti hrá osvetlenie osobitnú úlohu. Zastavte svoj výber na lampy a stojanové lampy, ktoré vám umožňujú nastaviť jas svetla. Vďaka tejto možnosti môže každá domácnosť vytvoriť pokojnú atmosféru.

    

študovať

Štúdium na balkóne je najlepším riešením pre tých, ktorí pracujú doma. Vybavte lodžiu v závislosti od typu činnosti. Ale bez počítača alebo stola nemôže robiť žiadne mini-office. Malý stôl neštandardných veľkostí je možné objednať v súkromnom nábytkovom štúdiu.

V oblasti zdravia pri práci je mimoriadne dôležité správne osvetlenie. Nespornou výhodou balkóna je množstvo prirodzeného svetla. Ale nezabudnite na extra stolnú lampu, ktorá bude skutočným spasením v ponurom ponurom počasí.

Premýšľate prostredníctvom dizajnu balkónovej skrine, nezabudnite na police a kompaktné závesné moduly. V dutých výklenkoch je vhodné udržať kanceláriu, referenčné knihy potrebné pre prácu a dokumenty, ktoré by mali byť vždy po ruke. Pod jedným z okien môžete pridať úzky bar alebo skladací stôl, na ktorom môžete mať počas prestávky občerstvenie.

    

Skladovací priestor

Vyložte apartmán, uvoľnite ho z vecí, ktoré sa používajú len zriedka, môžete použiť balkón. Vstavaná skriňa s policami alebo výklenkom z nej pred skrytom očí pomôže skryť nástroje, malé spotrebiče a boxy.

V lodžii môžete poskytnúť samostatnú skriňu pre domáce chemikálie alebo stavebné materiály, v ktorých môžete ukladať pracie prášky, čistiace prostriedky na umývanie rôznych povrchov, hnojivá na kvety, laky, farby atď. spôsobiť alergie. Umiestnenie domácich chemikálií na neustále vetranom balkóne ochráni majiteľov domov a zabráni vzniku chorôb.

Ten istý balkón pomôže čiastočne uvoľniť priestor v kuchyni. V lodžii, môžete presunúť časť potravín, potraviny, konzerváciu, zeleninu a ovocie.

    

Skleník na uzavretom balkóne

Otvorený balkón môže byť použitý výhradne na pestovanie sezónnych rastlín milujúcich svetlo. Zasklená miestnosť môže byť premenená na skutočnú zimnú záhradu. Prítomnosť teplých podláh pomôže pestovať kvety v provizórnom skleníku aj vtedy, keď sa pred oknom zúri búrka a tvrdý mráz.

Výber rastlín, ktoré možno umiestniť na balkón, je pomerne veľký. Okrem toho je tu, v pohode, že kvety, ktoré sú ťažké plemeno v byte počas vykurovacej sezóny bude cítiť skvele. Napríklad, luxusné azalea kríky netolerujú horúci vzduch a veľmi rýchlo vrhnúť aj listy a kvety. Loggia s relatívne nízkou teplotou sa stane rajom pre túto nezdravú rastlinu.

Orchidey sa na balkóne budú cítiť skvele. Na vytvorenie stopky potrebujú tieto rastliny rozdiel v denných a nočných teplotách, ktoré sa dajú ľahko dosiahnuť na uzavretom balkóne.

V zime môžu kvety vyžadovať dodatočné osvetlenie. Preto je vhodné umiestniť ekonomické fitolampy, ktoré poskytnú rastlinám svetlo určitého spektra, ktoré stimuluje kvitnutie a vysoko kvalitnú vegetáciu.

    

Útulné miesto na kávu

Malý balkón starého tehlového domu je ideálnym miestom pre rannú šálku kávy alebo romantickú večeru so svojou milovanou osobou. Ak chcete zariadiť miesto na jedlo, vyberte si kompaktnú sadu nábytku, napríklad z ratanu.

Môžete tiež vynechať šálku čaju na miniatúrnej drevenej lavici. Pre pohodlie, miesto na jej mäkké vankúše, ktoré pomôžu doplniť vnútorný balkón.

Skladací stôl bude tiež najlepším riešením v obmedzenom priestore. Prítomnosť ďalšieho parapetu okolo obvodu balkóna môže slúžiť ako improvizovaný barový pult. Skladacie stoly sú vhodné aj na raňajky, ktoré prakticky nezastávajú priestor po zložení.

Odmerné vrecká na fazuľu sú skvelou alternatívou k pohovkám. Budú apelovať na milovníkov fajčenia vodnej fajky v blízkej spoločnosti blízkych priateľov.

    

záver

Originálny dizajn malého balkóna pomôže dokončiť celkový koncept interiéru celého bytu. Bez ohľadu na nápady, ktoré majitelia domov navštevujú, vždy sa dajú realizovať aj v podmienkach obmedzeného priestoru. Moderné materiály a dekoratívne prvky umožňujú realizovať aj tie najodvážnejšie rozhodnutia a vytvoriť jedinečný štýl, ktorý prinesie pohodlie a pohodlie do vášho domova.

    

Zanechajte Svoj Komentár