Drevený strop v interiéri +75 fotografií

Drevený strop v interiéri - súčasné a štýlové riešenie. Drevo sa dobre hodí na spracovanie, čo umožňuje uviesť do praxe všetky neobvyklé nápady na dizajn. Strop stromu môže byť zámerne jednoduchý a dokonca drsný a môže ohromiť svojím luxusom a eleganciou. Materiál, s prihliadnutím na tvar, farbu a štýl špecifických povrchových prvkov, bude vhodný v klasických aj moderných aj futuristických interiéroch. Preto je drevený strop dnes opäť na vrchole svojej popularity. Ale to nie je jediný dôvod pre jeho dopyt.

Drevené stropné prvky

Jeho hlavnou výhodou v očiach dizajnérov a spotrebiteľov ich služieb je šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť. Ľudia, ktorí majú dosť nových syntetických materiálov, sa opäť vracajú k „dobre zabudnutým“, ale k takému dobrému a osvedčenému „starému“. Okrem toho, moderné prostriedky na spracovanie dreva umožňujú zabudnúť na také problémy, ako je náhodný požiar, napadnutie kôrovcami, nadmerné nasýtenie vlhkosťou a hnilobou. Strom je naplnený éterickými olejmi, známy svojimi liečivými vlastnosťami. Dostať sa do atmosféry miestnosti, ich zložky majú priaznivý vplyv na zdravie obyvateľov domu.


    

Prirodzená schopnosť materiálu absorbovať prebytočnú vlhkosť a vrátiť ho späť do suchého obdobia zaručuje zachovanie optimálnej mikroklímy. Nemenej atraktívnou vlastnosťou dreva je jeho schopnosť tepelnej a zvukovej izolácie. A vďaka trvanlivosti životnosti drevenej podlahy je výhodnejšia ako väčšina známych dokončovacích možností.

Typy drevených stropov

Rozmanitosť materiálov pre konštrukciu drevených stropných náterov je impozantná. Uvádzame hlavné typy povrchov tejto kategórie, ktoré sme prezentovali:

Drevené obloženieRôzne hrebeňové a hárkové prvky. Luxusné a prísne, pre všetky interiérové ​​a finančné možnosti.
šindeľDemokratický a všestranný materiál, ktorý je vhodný pre jednoduché hospodárske budovy - kúpele, studne, lesníkov a útulné izby, slávnostné či obývacie izby.
Obkladové doskyOrezávanie z jednoduchých a spoľahlivých materiálov prezentovaných v rôznych prevedeniach.
preglejkaCenovo dostupný povlak, ktorý otvára možnosti pre jeho použitie v rôznych oblastiach.
Drevené tapetyPokryté vrstvou dreva, zachovávajú si všetky svoje vlastnosti.


    

Drevené dosky

Hlavnou výhodou panelov - jednoduchá inštalácia. S touto prácou to môžete urobiť sami. Samostatné fragmenty sú pripojené k prepravke klincami alebo svorkami, alebo sú pripevnené priamo na strop lepidlom. Ak je to potrebné, vymeňte stropné prvky. Nemusíte demontovať celý náter.

Tvar výrobkov je rôzny. Vyrábajú sa vo forme koľajníc, plechov a štvorcových prvkov. Panely vám umožňujú dokonale zamaskovať kabeláž. Preto sú povolené všetky druhy scenárov osvetlenia. Tiež nie je ťažké inštalovať do stropu absolútne akékoľvek lampy.


    

Podľa spôsobu výroby existujú dve hlavné skupiny drevených panelov. Toto sú produkty:

 • z radu cenných plemien. Na výrobu dubového dreva, javora, buku, olše. Na zdôraznenie prirodzenej krásy prírodných dosiek sa panely spracovávajú špeciálnymi tmelmi. Vďaka tomu sú prírodné vlákna jasnejšie a zreteľnejšie, vďaka čomu je prirodzená štruktúra dreva jasnejšia a nádhernejšia;
 • z niekoľkých vrstiev spojených dohromady. Vrchná dekoračná vrstva je vyrobená z cenných druhov a dna - z ihličnatých stromov.


    

Stropy v obývacích izbách luxusných domov sú často zdobené luxusnými panelmi s krásnymi reliéfnymi a pozlátenými rezbami. Sú pokryté kompozíciami, ktoré dávajú výrazný lesklý lesk a hru.

lisované

Najčastejším rozsahom použitia materiálu je dekorácia parných miestností, terás, balkónov, vidieckych domov. Ale nič nebráni vykonaniu stropu v byte - ak to vyžaduje nápad dizajnéra. Nespracovaná doska môže byť najskôr impregnovaná škvrnou požadovanej farby, farbené alebo jednoducho lakované, aby sa zachoval prirodzený vzor drevných vlákien.

Existuje niekoľko kategórií obloženia - v závislosti od kvality:

Trieda "Extra"Pre ich realizáciu sa vyberá najdrahšie drevo. Prítomnosť tmavých škvŕn a uzlov na povrchu hotových výrobkov v tejto kategórii nie je povolená.
Trieda „A“Môže byť malé množstvo uzlov. Povrch dosky by mal byť hladký a dokonca bez trhlín a škár.
Trieda „B“Povrch je charakterizovaný prítomnosťou uzlov, malých trhlín a drážok, ktoré sú eliminované vyplnením výrobného procesu.
Trieda "C"Hotové výrobky s malými chybami - zubaté drážky, praskliny a uzly.


    

Aby sa predišlo problémom s inštaláciou, je veľmi dôležité pri výbere obloženia starostlivo skontrolovať spoje na pero a drážku z hľadiska integrity.

Obkladové dosky

Výrobky sú tvorené kombináciou nasekaného dreva s lepiacou zložkou.

Možnosti produktu:

drevotriesková doskaDosky z pilín a adhéznych kompozícií.
sololitLíši sa od predchádzajúceho typu v prítomnosti rastlinných vlákien v štruktúre.
MDFMateriál je vyrobený z najmenších pilín spojených linginom.

preglejka

Určenie materiálu pre stropné krytiny málokedy príde na myseľ na použitie pre tento účel preglejky. A je to zbytočné. S týmto materiálom môžete vytvoriť krásny, a čo je najdôležitejšie, neobvyklý a exkluzívny strop.

Preglejka je materiál pozostávajúci z niekoľkých vrstiev dyhy, z ktorých každá je položená kolmo na predchádzajúcu. Spočiatku je jadro vyrobené z ihličnanov. Následne je na oboch stranách nalepená javor, breza alebo jelša. Pre elitné odrody používajte buk.


    

Materiál sa líši v nasledujúcich ukazovateľoch:

 • počet vrstiev môže byť odlišný. Vyrábajú sa tri, päťvrstvové aj viacvrstvové varianty materiálov;
 • podľa výrobných materiálov;
 • odolnosť proti vlhkosti - štandardná, so zvýšenou ochranou proti vlhkosti, laminovaná s vysokou odolnosťou;
 • typ spracovania - s lešteným povrchom a nespracovaným.

Neleštené predmety sú ideálne pre vidiecky dom alebo farmu. Ak máte v pláne použiť preglejky pre dokončenie stropu chodby v súkromnom dome alebo obývacia izba kaštieľa, mali by ste dať prednosť pozemné dosky elitnej triedy. Svetlou a jedinečnou výzdobou miestnosti budú maľované panely s farebnými ornamentami.

Drevené tapety

Pomáhajú vytvoriť osobitnú atmosféru prirodzenej útulnosti doma. V tejto kategórii existuje niekoľko typov materiálov. Sú rozdelené do skupín v závislosti od východiskovej suroviny a spôsobu jej spracovania.

Typy tapiet s dreveným povrchom:

 • Skladané panely úzkych drevených roštov, ktorých hrúbka nepresahuje 2 cm, ich hodnota závisí od hodnoty použitého dreva;
 • Dýhované - tenká vrstva prírodného dreva s hrúbkou 3 mm, nalepená na papierový podklad. Môže mať vyrezaný a vykladaný dekoratívny povrch;

 • Cork - na papier sa nanesie vrstva z drvenej korkovej kôry. Aby sa materiál chránil pred zápachom a chemikáliami, otvára sa zhora tenkou vrstvou vosku. Tapetový papier sa vydáva vo forme platní a rolí na 10 m. Výroba rolí nemá impregnáciu a môže byť natretá v akejkoľvek farbe;
 • Materiály z tepelne upraveného dreva. Technologický proces poskytuje surovinám zlepšené vlastnosti - zvyšuje odolnosť voči účinkom požiaru, mechanickému poškodeniu, vlhkosti. Tapety TMD sú umývateľné. Pri ich výrobe sa používajú rôzne druhy stromov. Pre hotové výrobky sa vyznačujú mramorovými farbami.


    

Válcované materiály na papierovom alebo netkanom podklade - hodná alternatíva k drahým prvkom sadzieb. Sú pripevnené lepidlom priamo na strop. Nie je potrebné stavať debnu a míňať na ďalšie materiály.

Základ, na ktorom bude tapeta lepená, musí byť hladký, takže ak sú na strope veľké kvapky a hlboké trhliny, musia byť odstránené omietkou.


    

Stropné zaoblenie

Posledný "akord" v usporiadaní dreveného stropu je nepochybne filet. Toto je názov stropného podstavca, ktorý nesie niekoľko funkcií naraz. Pomáha:

 • zakryť nepravidelnosti a defekty v spojoch hlavného náteru so stenou;
 • vytvoriť elegantný rám. Galtel obrysy stropného obrysu, umiestni ho do veľkolepého rámu, ako je maľba a dáva mu úplný a výrazný vzhľad;
 • zatvorte medzeru, skryte vedenie a pozerajte sa z prepraviek.


    

Pre každý interiérový roztok si môžete vybrať vhodné bagety. Pre klasikov - pompézne - pozlátené, vyrezávané, pre modernú verziu - stručné, korenené, nie okázalé.

Falošné lúče

Drevené duté nosníky dávajú miestnosti zvláštnu chuť. Prinášajú rustikálnu jednoduchosť a útulnosť vidieckeho domu do mestských apartmánov. Vďaka nim sa podarí naraz vyriešiť niekoľko problémov s návrhom:

 • vizuálne „zatlačiť“ strop;
 • "vytiahnite" miestnosť v smere lúčov;
 • zóna a miestnosť;
 • vytvárať čiary zreteľne kontrastujúce s pozadím stropu, v súlade so soklom, platničkami a inými prvkami nábytku;
 • umiestnite elektrické vedenie do dutín, upevnite svetlá a vytvorte netriviálny scenár osvetlenia.


    

Rôzne tvary dutých nosníkov umožňujú dokonale maskovať rúry a káble.

Pri výrobe falošných lúčov z prírodného dreva vlastnými rukami treba poznamenať, že v procese zmršťovania spoja spoja sa jednotlivé lamely môžu rozptýliť a stať sa viditeľnými.

Farby stromu

Výber farby dreveného stropu by sa mal riadiť celkovou farbou miestnosti. Pokrytie by sa malo zmestiť do interiéru a vyzerať harmonicky. Povrchová úprava v tmavých odtieňoch je vhodná s dobrým osvetlením v miestnosti s vysokými stropmi. V opačnom prípade je lepšie zvoliť ľahké materiály, ktoré vizuálne pohybujú presahom, urobia ho vzdušným a nenápadným.


    

Pri rozhodovaní o farbe je potrebné vziať do úvahy, že pri vystavení slnečnému žiareniu môžu drevené prvky stmavnúť.

Aké štýly by boli vhodné?

Drevené obloženie stropu je ideálne pre domy v rustikálnom duchu, nie je o nič menej relevantné pre klasiku. Ale je to pre štýly krajiny, "Lovecký domček" a chaty, ako sú stropy - základný a nepostrádateľný prvok. Prvé dve vítajú hrubé, surové textúry, ktoré dávajú celému súboru najprirodzenejší vzhľad.

Veľký počet lúčov pod strechou, typický pre štýl chaty, ktorá má prvky rustikálneho švajčiarskeho domu. Ale ak si želáte, drevené prvky môžu harmonicky zapadnúť do takmer každej miestnosti. Všetko záleží na konkrétnych materiáloch a dizajne autorov fantázie.

Drevené stropy poskytnú mimoriadny komfort a originalitu každému domu. V kombinácii s príslušnými prvkami dekoru bude tento náter vyzerať skvele.

Zanechajte Svoj Komentár